22320
11330766891279474906.jpg
  • MaRee
    #20038
    A probléma az összerakásban leledzik. Ugyan is pót szemet kéne rakni egy láncba, viszont abban a csap nincs benne, hanem külön. Ugye alapból ha nem lenne teljesen kinyomva a láncszemből az a kis szar, akkor simán vissza lehetne nyomni a láncbontóval, így viszont esélytelen.
  • bardocz
    #20037
    Csak nem szabad teljesen kinyomni. Én megcsináltam elsőre.
  • Hecker007
    #20036
    Kombinált fogó és kalapács, plusz egy szög is sokat segíthet. Én célszerszám hiányában így oldottam meg, de lehet kapni célszerszámot is ami kinyomja a csapot és aztán vissza is lehet vele tenni.
  • MaRee
    #20035
    Valaki lenne szives felvilágosítani azzal a mágikus dologgal kapcsolatban, hogy hogy a jó életbe kell a csapot vagy mi a francot vissza nyomni a láncszembe? Mert már a józan észt és az őrületet elválasztó vékony vonalon táncolok
  • Blum
    #20034
    Szerintem a fully gepeknel ez mashogy van,realisnak tunik az a 1,5" kulonbseg.
  • repvez
    #20033
    Nekem 21"-t ajánl,de fullym van s 19,5"-os,de arra azt mondták, hogy megfelelő . akkor most hogy van ?
  • Hecker007
    #20032
    18.5"-t számolt, akkora az én gépem is, teljesen jó méret.
  • Blum
    #20031
    Nekem 47-est ir,az pedig korrekt...az volt,jo is volt :)
  • Mark007
    #20030
    Nekem 58-as vázat dob, az is van, kényelmes is. Szóval szerintem ja :)
  • repvez
    #20029
    És mi a különbség az össztelós és a sima között,mert ha jól tudom akkor a fullynál kisebb vázméret kell ugyan arra a magassághoz is.
    Azokhoz nincs kalkulátor?
  • hefii
    #20028
    Nézzétek meg ezt a bicikli méret választót, amelynél belső lábhossz méretet is meg lehet adni, így aránylag pontos eredményt ad.

    Szerintetek jól működik?
  • greg benz
    #20027
    Arról nem is beszélve :)
  • ldavid
    #20026
    és ugyanúgy el tudják vágni ezt is, mint a többit
  • greg benz
    #20025
    Hát nem azért de szerintem ez jó nagy baromság. Sebezhető...ha valamelyik elvetemült arc ír rá egy progit amivel ki tudja nyitni, máris megvan a baj. Márpedig ahogy az eredeti szoftvereket feltörik, úgy ezt is feltörnék.
  • pedobear
    #20024
    http://a5.hu/motor/okostelefonnal-nyithato-lakat-lehet-jovo-lancain
  • Knabb
    #20023
    Hagyjuk azt a tesztet :D Az egy viccel ért fel. De legalább vegyél szpájbájkot 5ször annyiért mint egy rendes lakat :D
  • Molnibalage
    #20022
    A Tolvajkergető lakattesztjén a sodronyos teljesített a legjobban, nem az agyomsztráolt U lakat...
  • MaRee
    #20021
    Nekem is egy sima gagyisodrony van, de én nem nagyon hagyom olyan helyen a bringát, ahol nem látok rá, vagy nincs szem előtt. Pl ha bemegyek bevásárlóközpontba lerakom a bicikli tárolóba a bejárat mellett, ott figyel kamera is, ügyes tolvaj aki onnan lop cangát. Ha huzamosabb ideig kell otthagyni akkor U lakat, azt legalább nem lehet harapófogóval lecsípni.

    Közben megjött a láncom is végre, fasza meg minden, de nyilván kb 30 centivel hosszabb, mint kéne.. Meglepő :D
  • Blum
    #20020
    U lakat se er sokat ha egy tapasztalt bunozo az ellenfel. O is elbanik vele max. 2 perc alatt.
  • repvez
    #20019
    Az én bringámnak már volt egy 3. tipusu találkozása,de szerencsére nem sikerült az elrablás.
    Megáltam befizetni a csekket a postánál és gondolkodtam azon lelakatoljam e mikor csak beszaladok beadom a csekket és kész nincs több 2 perc. De azért lelakatoltam , mire visszajöttem már szét volt b@szva a kulcs helye a lakaton és a müanyag boritás kettétörve. alig tudtam kinyitni. Aztán vettem egy komolyabbat,De tudom, hogy ez is gagyi,mert sodronyos.De egyenlöre nem találtam még olyat ami könnyü kis helyen elfér és biztonságos és nem horror összegű.
    Az U lakatot nem tudom mindenhova használni és mindig magamnál tartani, a nagy szemes láncost nem fogom a vállamon átvetve hordani.

    A sodronyost meg fel tudom tenni a nyereg alá ott senkit nem zavar és akár egy fához is hozzá tudom vele kötni a bringát. Mert általában a rugóstag hátsó villa lánc és küllök között szoktam lekötni, hogy minél több alkatrész legyen bevonva . Mert ugye az elsőkerékre hiába tenném , a gyorszár oldással már vihető is a bringa.
  • MaRee
    #20018
    Nekem szerencsére még egy bringám se lopták el, bár egy megyeszékhelyen lakom csak, nem BP-n, itt nem gyakori az ilyesmi. Plusz az én bringámból egyedül egy szaladgál a városban és rengeteg ember tudja, hogy az enyém, rá is baszna aki ellopná :D
  • pedobear
    #20017
    Elbaxott egy ország ez. Nekem is lelopták 2 cangám, szerinted meg lett??

    A videóban - Mit kell küzdeni akkor ha bizonyíték is van, hihetetlen...
  • RelakS
    #20016
    Nem láttam kirakva:


    Meg ezt sem:
  • Knabb
    #20015
    Nekem is az van, jó széles, patentszemes. Arra figyelj, hogy lehet rövid, nekem még kódorognom kellett extra szemekért.
  • MaRee
    #20014
    Kösz a helpet, akkor asszem a KMC 710-es lesz a választott. Remélem patentszemes mert utálok láncot szerelni
  • gordon 24
    #20013
    Én is furcsállom a dolgot, de hallottam már ilyenről, és látod most is ez a helyzet.

    Tehát ezek szerint van több méret is..

  • Knabb
    #20012
    Egysebességesből általában ez a két szélesség van. Az 1/8" és a 3/32". Ha a keskeny nem, akkor a széles a jó. :P
  • MaRee
    #20011
    Na itt van két kép, hogy érthető legyen a dolog:

    A felső lenne a jelenlegi lánc, amit le szeretnék cserélni. Annyit tudok róla, hogy SRAM márka van rákarcolva, semmi mást. Alatta a KMC 810, aminek a szélességével van a baj gondolom, mivel a KMC jól láthatóan keskenyebb, 3/32", viszont nem tudom hogy ehelyett milyen kéne. Az egyetlen SRAM lánc amit találtam singlespeedest az 1/8", lehet hogy ez lenne a jó?
  • RelakS
    #20010
    ?

    Eddig csak 1 colos fogtávolságú kerékpár láncról hallottam
  • gordon 24
    #20009
    Jahh a fog távolság a lényeg...

    Az úgy már nem olyan egyszerű. Ebben nem vagyok biztos.. Ott azt hiszem van különbség az országúti a monti és a ss láncok között.

    Akkor így hirtelen passzolom a kérdést...
  • MaRee
    #20008
    Nem passzolnak a szemek a lánckerékre, de majd valami fotót lövök. Sajnos a környékemen nincs jelenleg ilyen bolt úgyhogy csak netről tudok rendelni ezért fosok nehogy rossz legyen.
  • gordon 24
    #20007
    Szélességére érted? Mert akkor tolómérővel mérd meg, és márd meg a boltban a megveendő láncot. Ha egyforma jó vagy...
  • MaRee
    #20006
    Csúszópapucsos, egy Csepel Royal bicaj. Sajnos nem tudom hogy ez a gyári lánc e rajta mert használtan vettem, és le akarom cserélni. A méretet nem a hosszúságra értettem, hanem hogy 1/2" meg 3/32", stb értékekre, amik a láncok leírásainál vannak. Most nem tudom mekkora van rajta, ez a baj, annyit tudok, hogy a KMC K810-es nagy rá, azt próbáltam.
  • RelakS
    #20005
    Van most rajta lánc?

    Ha igen: szemek megszámol, olyan, vagy hosszabb 1 sebességesre való megvesz, felrak, örül.
    Ha nincs, rajta lánc, akkor gordon 24 tanácsa jöhet.
  • gordon 24
    #20004
    Hát ilyen számítás nem igen van. Azt kellene tudnuk, hogy csúszó papucsos-e a vázad..


    Mert ha az akkor egyszerű. Fogod a láncot befűzöd a helyére, majd összehúzod, hogy nagyjából feszes legyen. Ott megbontod, végteleníted, majd a csúszópapucsban hátra húzod a kereket annyira, hogy a lány megfeszüljön. Ennyi.

    Ha nem ilyen a váz akkor kb lehetetlen megoldani..

    Ugyanis, nem tudsz pont akkora méretű láncot csinálni, hogy 1 össze tudd rakni. 2 ha össze rakod ne legyen laza.

    Ilyenkor jönnek az úgynevezett singulátorok. Ami egy rugó és egy kis lánckerék. Ami amikor összeraktad a láncot és beraktad a kereket folyamatosan feszíti a láncod..

    http://www.crowcycleco.com/media/catalog/product/cache/2/image/9df78eab33525d08d6e5fb8d27136e95/D/S/DSC_0008_2_1.jpg


    Így hirtelen ennyi :-)
  • MaRee
    #20003
    Azt hogy tudom megállapítani, hogy mekkora lánc kell a bicajomra? Kéne egy új egysebességes lánc, de nem tudom a méreteket sajnos.
  • Balee 007
    #20002
    csatlakoznék az előtte szólóhoz. Én is ugyan azt a nyerget használom és már jó pár km-t megtettem vele és nagyon kényelmes.
  • repvez
    #20001
    Én egy BSD-12-est használok már évek ota, 3-4 balaton kör és egy fertőtó kör is benne van és nem volt vele problémám.

    Egyetlen hátránya hogy a gyongyvászon felső rétege most vagy lekopott róla a lakk vagy csak a nap miatt elöregedett,de elkezdte megfogni a NAdrágom.Olyan mintha fekete krétával csikokat huztak volna bele a gyürödéseknél.

    CSak sajnos az ára majdnem a duplája lett miota vettem.
  • setuh
    #20000
    Sziasztok!

    Milyen bicikli ulest tudnatok ajanlani foleg utcara,ami kenyelmes is?Van egy Selle Italiam de annyira fajdalmasan kemeny,hogy kesz kin vele tekerni.
  • greg benz
    #19999