22321
11330766891279474906.jpg
  • raptor22
    #21400
    Na igen a fórumos dolog is olyan, hogy az ami valakinél működött nem biztos, hogy nálad is fog. Főleg ha komolyabb átalakításokról van szó. Ritka az olyan, hogy egyszer valaki leírta ugyanazt amit te szeretnél.

    Az üzletes dologgal teljes mértékben egyetértek. Itt Nyíregyházán már minden bajom van, ha bicajos boltba kell mennem valamiért. Vevőként bemész és kb. szarba se néznek, ha meg veszel valamit az horror áron van. Ami kell nekem azt külföldről rendelem, postával olcsóbban jön ki, mintha itthon venném. Szerencsére egyre több mindent tudok saját kezűleg megcsinálni a bicón. Nagyobb, bonyolultabb dolgokkal megyek szervizbe. Találtam egy helyet ahol teljesen korrektül álltak a dolgokhoz, ha bármi baja lesz viszem oda vissza. Az a baj, hogy mire talál ilyen helyet az ember lehet már máshol kicsit lehúzgálták kicsit feleslegesen.
  • repvez
    #21399
    Nos igen, csak olyan üzletet nehéz találni ahol értenek is hozzá vagy pedig ne az üzlet érdekét nézze és mindegy mit csak vetessen veled.
    A forumos dolgok is elég szubjektivek , hogy kinek milyen az értékrendje és nem lehet tudni, hogy kinek higgyen akinek tényleg van is tapasztalata hozzá és nem csak beleszól .
  • raptor22
    #21398
    Így érthető, hogy miért szeretnél V fékes elrendezésű telót, mert a mostani bicajod nem tárcsás. Akkor csak az xc32-es lesz jó neked, bár azt nem tudom, hogy az xc30 v 28-hoz van-e V fékes felfogatás. Bár sztem ilyet ne vegyél. Lehet, hogy olcsóbbak de nem nagy kaland telók. A méret beli különbségek megoldásához tanácsot nem tudok adni, hátha egy jó bicajos szerviz tud neked segíteni.
  • repvez
    #21397
    Egy sounture XCM 120RL van most rugót nem találtam hozzá, próbáltam felkeményiteni tettem bele egy 4cm-es távtartót ,hogy jobban összenyomja a rugót,de igy meg nincs csillapitása teljes erővel fémesen csattan amikor kirugózik.

    Ennél a telónál szerintem bármelyik levegős csak jobb lehet. ÉS igen 120ast amit találtam az 100k-tól indul anynit meg nem akarok rákölteni ,arról nem is beszélve,hogy ahhoz már tárcsaféket is egyből vennem kéne ami megint nem kis összeg.

    Nekem a kényelem a fontos ,mert csak turázáshoz kell ,nem elhagyatott terepen hegyről le.
  • raptor22
    #21396
    Gondolom más márka 120-as telója is hasonlót tud mint a mostani, ami a bicajodon van. Ezzel nem biztos, hogy előrébb lennél. Arról nem is beszélve, hogy ha találsz más 120-ast, az kész vagyon lesz :) Olyat a telóddal nem lehet, hogy felkeményíted? Rugócsere, több levegő vagy más megoldás, hogy ne legyen annyira puha? Nem tudom, hogy pontosan milyen telód van most a bicajodon, de az xc32-es lehet visszalépés lenne tudásban, kényelemben nem biztos. Ez inkább középkategóriás teló. A dart 2esem belépőszint a rendes telók világába. Mindenképp kérdezz meg egy hozzáértőt.
  • repvez
    #21395
    igen erre gondolok, mert a kormány magasságát a hézagolókkal vagy magasabb stucnival tudom korrigálni,de attól a váz még ugyan ugy elöre bukik 2 cm-t. és a kormány csapágynak ez nem tudom mennyire tetszik vagy egyéb részének a bringának.
    DE ha azt veszem alapul , hogy a mostani 120as teló a sulyomhoz annyira puha, hogy 4cm-t simán benyomodik ha ráülök és fékezéskor szinte teljesen benyomodik akkor egy normális teló aminél max 1cm-t megy le alapesetben a teló akkor lehet ugyan ott lennék és fékezéskor se buknák orra mint most,mert felkeményedne a levedős teló .
  • raptor22
    #21394
    Közbe megkerestem ami neked kellene.
    Utolsó kérdésedben nem tudok segíteni, ennyire nem értek még hozzá:) A mostani telód 120-as és helyette a rövidebb teló menne fel és így előre dőlne a bicaj? Erre gondolsz?
  • Szabi #21393
  • raptor22
    #21392
    Érdemes külföldi, leginkább német bicajos webshopokat nézegetni és ott keresni (http://www.bike-discount.de vagy http://benobikes-shop.de). Itt lehet találni 2 fajtát, a csak tárcsafékes variációt és a V fékes, tárcsás kombós verziót. Érdekes módon a V fékes verzió olcsóbb kb 20-30 euróval. De ugyanazt tudja mind a 2 teló. Évjáratot nem szoktak írni hozzá, de a gyári számot megadják, így sztem a rock shox katalógusban visszakereshető.
  • repvez
    #21391
    Én is az XC32est néztem ki magamnak a levegős fajtából,de nem tudom, hogy melyik alváltozat vagy évjárat az amin mind 2 féle féknek van felfogatás V és tárcsa egyaránt.Némelyik képen van valamelyiken csak tárcsa.
    ÉS még mindig gondom az, hogy a 120as helyére a 100ast betenni menynire lenne rossz döntés ? egy 2006 os Merida Transmission comp-ba
  • raptor22
    #21390
    Felkerültek a Dt Swiss felnik, szezonra felkészítve, lehet tekerni :) Legközelebbi fejlesztés első teló csere, Rock Shox XC32 talán, de ez még odébb van.

  • MerlinW
    #21389
    Remélem nincs nagy baj.
  • Roger6
    #21388
    Jobbulást!
  • ToMy_
    #21387
    5.8 pont a leszúrt Rittberger gyakorlatra.
  • cobranco
    #21386
  • bardocz
    #21385
    Gyorszárat az első agyban ki lehet cserélni rendesre?
  • Szabi #21384
    prizma helyett raktam fel matricákat.. :D
  • raptor22
    #21383
    Érdeklődnék, hogy valamelyikőtöknek nincsen véletlenül Shimnao deore xt gyorszár fekete színben, első kerékhez? Nekem 2 hátsó van, nyilván nem tudom a hátsót az elsőbe tenni.

    Vagy esetleg a hátsót levágni méretre (10cm) és menetet vágni rá. Erről mi a véleményetek?
  • eksy
    #21382
    Ott a pont...
    de akkor is Györgyi a király
    lány.
  • cobranco
    #21381
    Köszönöm Gábor a pontosítást,bár nem volt rá szükség,elég lett volna csak megnézni a filmemet,ugyanis amit leirtál,mind elhangzik benne,csak egy kicsit részlesebben 1:14-től.
    A címben sem véletlenül van benne a dupla kérdőjel ezzel is utalva a "Bonette-legmagasabb út legendára".
  • gyorgyigabor
    #21380
    :)
    Pontosítok: a Bonette nem Európa legmagasabb útja (nem aszfaltosból sok száz akad), aszfaltosból sem az; a franciák rosszul táblázzák ki (ismerem a déli oldalán kitett táblát), de aki hegyek közt bringázik, nagy többsége tudja (mert fáj rá a foga), hogy a spanyol Pico Veleta-n (3394 m) található Európa legmagasabbra vezető aszfaltútja (kb 3300 m-ig aszfaltos; a Bonette "csak" 2802 m.)
    Az Alpok legmagasabbra vezető aszfaltos útja pedig az Ötztaler gletscherstrasse (2829 m).
    2012-ben mikor málhával, majd anélkül is feltekertem a Pico Veletára , akkor filmeztem ezeket:

    Kellemes ünnepeket !
  • pajti
    #21379

    Köszi!
    Kellemes Húsvéti Ünnepeket!
    Utoljára szerkesztette: pajti, 2015.04.05. 06:34:13
  • cobranco
    #21378
    Sziasztok!

    Ha már ennyire várat magára a tavasz,egy kis néznivaló a hosszú hétvégére,egyfajta húsvéti ajándék,persze csak annak,aki elfogadja.

    A kétfős expediciós csapat ezúttal többek között az Alpok legendás hágójának a „de la Bonette”-nek a meghódításával is próbálkozik…és,hogy milyen sikerrel?...kiderül aki velünk tart:)



    Útvonal:
    Embrun-Savines le Lac-Sauze le Lac/1049m/-Lac de Serre Poncon-Ubaye völgye-Barcelonette-Jausiers-Restefond erőd-Col de la Bonette-Cime de la Bonette/2802m/-Col de Raspaillon-Camp de Forches-Mercantour Nemzeti Park-La Pra-St.Etienne de Tineé

    Térkép:
    http://users.atw.hu/cobranco/terkepek/alpex2.2014..html

    Túrablog:
    http://users.atw.hu/cobranco/turabeszamoloalp_14.html

    Kellemes Húsvéti Ünnepeket!
  • raptor22
    #21377
    Köszi szépen a segítséget, ennél maradok én is úgy ahogy írtad. 8-as fúróval szépen felfúrni, sorját le és kész. Még sose volt ilyen gondom, úgyhogy ez új nekem, de ma is tanultunk valami hasznosat:)
  • gordon 24
    #21376
    Én simán felfúrnám! :-) Volt már ilyen szitu nálunk is akkor is azt tettük. Ha azt nézed szépen megfúrod lesorjázod soha az életben nem mondja meg senki, hogy nem ilyen volt. A másik, baja nem lesz tőle.

    Persze ez nyilván gányolás. Szóval ha nem akarod akkor végül is pár ezer ft ből tudsz venni szingós belsőt.
    Utoljára szerkesztette: gordon 24, 2015.04.03. 21:49:34
  • raptor22
    #21375
    Adódott egy apró bibi a felnivel. Az autó szelepes belső pont nem megy át a furaton, ránézésre 1mm híja van átmérőben, max 2. 8-as fúróheggyel megfúrva jó lenne. Ti mit javasoltok felfúrás vagy szingós belső?
  • ldavid
    #21374
    ez tök jó lehet - test bike unlimited :D
    (bár a kormányzás jobb lenne manuálisan, csak ugye ahhoz is kellene valami érzékelő)
  • Szabi #21373



    MTB sisak és cross/sí szemüveg combó nagyon hülyén hangzik ? :)
  • Hunter of Deer
    #21372
    nah megvan az új hajtómű, lánc + sor már csak jóidő kellene.
  • pajti
    #21371
    Szvsz: Kona, Trek :)
    de szerintem bármelyik jó ezek közül..
  • Hunter of Deer
    #21370
    végülis egy Funn Ridge integrált hajtás lett belőle(18990huf) , kicsit féltem mert nem nagyon ismerem a márkát, de aztán kiderült hoyg egyik havernak is ilyen van már pár éve és csak jókat mondott róla.
    szal most már a komplett hajtás cserélve lesz + új lánc + új 9es sor + váltóállítás. így benne van vagy 35k-b, remélem zsír lesz aztán már jöhet a jó idő.
  • repvez
    #21369
    Én meg még mindig azon gyürődöm, hogy a 120as teló helyett okoz e bármilyen problémát egy 100as teló ha a mostani 120 rugósat kicserélem egy 100as levegősre am it a saját súlyomhoz tudok állitani.
    Mert 44k ért találtam egy rockshoks XC32-est ami mind árban mind tipusra megfelelne,de nem tudom, hogy az a 2 centi nem okoz e problémát a geometriában vázon, meg ugy használat közben, nem fog e jobban előre bukni miatta az egész mert most is az a bajom, hogy az eleje van jobban leterhelve tekeréskor elöre dőlök, fékezéskor ezért hamar elemelkedik a hátulja igy azt már hiába fékezem az elején meg ha befog akkor már orra is bukom.
  • Boconadi
    #21368
    Egy ismerösöm szeretne egy ilyet, szombaton bevittem a bringámat szervizbe, aztan ott probalgatta, es nagyon tetszett neki. Bar csak a 45-ösböl volt, azt mondtak csak jövöheten lesz 53-asban, majd ha felkell vennem a bringamat, kiprobalja azt is remelhetöleg az ö meretehez jobban passzol.

    A markaüzletben van: BULLS, cannondale, Trek, Scott, Kona, Giant es ugye KTM. Ezek mind uj modellek.
    A KTM csak a neve miatt lenne ilyen drága? A felszerelesek azonban eleg jok rajta, annyira rossz nem lehet, föleg hogy a többi markan is ugyan ezek vannak.

    1600€ szerintem a hatar nala, ha a felsorolt markak közül (vagy amiket Te irtal), van hasonlo bringa, hasonlo stilusban, hasonlo aron, akkor kivancsian varom. Specialized kizarva :)

    Ui.: volt nalam probakörön az uj Scott Genius (mar azt hiszem kerdeztem felöle), hattttt..... Öszinten nemtudom megerne-e valtani. :) hegyekben nem probaltam, csak kisebb dombokon, lejtökön, de total mas geometria. Gondolkodok meg mindig, no meg a Radon még mindig ott van :D
  • raptor22
    #21367
    Az Shimano XT. Kezembe megpörgettem és csak forgott és forgott.... hangtalanul:) Súlya valami eszméletlen könnyű, bár ez nálam sose volt szempont.
  • Blum
    #21366
    Aaaah, de finom

    DT-ék tudnak felniket gyártani..;) Kerékagy is DT?
  • Szabi #21365
  • raptor22
    #21364
    Meghozta a postás a várva várt szettet, beépítés hamarosan:)

    Utoljára szerkesztette: raptor22, 2015.03.30. 21:16:37
  • pxxl
    #21363
    Nemtom, nálatok ez hogy van?

  • repvez
    #21362
    giant
    Az egyik ismerősöm egy ilyenre cserélte a 26"-os giant-ját. eddig nem panaszkodott rá.
  • Blum
    #21361
    Túl hype-olt szar mindegyik. Olcsót azért nem vennék mert azok tényleg szarok, a drágát meg azért nem mert akkor már inkább Giant, Trek, Kellys, Speci, akármi...

    Ennyi pénzért biztos nem KTM-et vennék.

    Szerk.: Volt bringás társaságban volt 2 KTM, nagyjából ugyanaz az árkatgória (200+k-s gépek voltak). Mindkét váz ugyanott tört el (fékpapucs előtt pár centivel).
    Utoljára szerkesztette: Blum, 2015.03.29. 22:52:49