22321
11330766891279474906.jpg
  • Tetsuo
    #21440
    Hello.
    Szerintetek melyik bringát érdemes ezek közül megvenni (kb. 500 fontért):

    http://www.buyabikeonline.co.uk/portfolio/marin-street-larkspur-cs3-500-00/gallery/sports-hybrid-bikes/

    http://www.buyabikeonline.co.uk/portfolio/marin-street-fairfax-sc3-550-00/gallery/sports-hybrid-bikes/

    http://www.buyabikeonline.co.uk/portfolio/claud-butler-urban-500-499-99/gallery/sports-hybrid-bikes/
    ?


    Utoljára szerkesztette: Tetsuo, 2015.06.10. 15:01:50
  • pajti
    #21439
    #18157 :D
  • Vadnokedli
    #21438
    Kazettában a kalapácsok voltak szarok..
  • repvez
    #21437
    vagy a lánc és a fogaskoszorú el lehet kopva megnyulva vagy ha uj akkor nem illenek össze egymással.
  • kisbesi
    #21436
    Esetleg a váltópapucs nincs elferdülve? Vagy a váltókanál? Akkor szokott ilyet csinálni.
  • Vadnokedli
    #21435
    Megvolt.. Gyakorlatilag tökmindegy merre hova mikor csavarom. :D volt hogy mm-enként csavartam.. figyeltem hogy 1 / 1-2-3 .. 2 / 4-5-6 .. 3 / 7-8-9 - be legyen, de teljesen mindegy hol van ugrik egyet..
  • ldavid
    #21434
    bowden feszítőt tekergesd tekerés közben
  • Vadnokedli
    #21433
    Hello, lenne egy kérdésem. Adott egy hátsó váltó, tök mindegy hogy állítom be a váltót amikor terhelem ugrik egyet.. Pl; ha hajtásnak ellenkezőleg megpördítem fel ugrik egy fokozatot hátul és a "görgőről" le is esik félig. Gyakorlatilag mindegy melyik fokozatban van, vagy hogy van beállítva a váltó. Ötletek? (Világ életemben SS-ben toltam.)
  • raptor22
    #21432
  • Boconadi
    #21431
    : )

  • Roger6
    #21430
    Hoppá! Esti program meg is van!
  • pauly
    #21429
    Köszi!
  • cobranco
    #21428
    Sziasztok!

    Egy kis néznivaló az ünnepekre…
    A tavalyi alpoktúránk folytatódik,bár egy kicsit másképp,volt egy kis átkötés két régió között,amit a Francia-Riviérán keresztül oldottunk meg.



    Útvonal:
    Nizza-Villafranche sur Mer-Cap Ferrat-Beauliau Sur Mer-Eze-Bord de Mer-Cap d'Ail-Monaco-Cap Martin-Menton

    Térkép:
    http://users.atw.hu/cobranco/terkepek/alpex4.2014..html

    Fotóalbum:
    https://plus.google.com/photos/108429527626914127671/albums/6095697900124172945

    Irásos túrabeszámoló:
    http://users.atw.hu/cobranco/turabeszamoloriv_14.html


    Kellemes időtöltést!
  • RAZOR27
    #21427
    Ha már Cube akkor erről mi a véleményetek?
  • Blum
    #21426
    +1 a használt bringára

    Beszédültem jómúltkor egy üzletbe és az agyam eldobtam, hogy milyen szemetekért kérnek el horror árakat.

    170k-ért Acera váltó, Suntour hajtómű meg Tektro fékek...mi van itt? :D
  • ldavid
    #21425
    jó a giant, nekem is az van, de ez a defy legalja, inkább egy 3-ast nézzél, az már sora felszereltségű (+1 sebesség, karbon villa) és nem sokkal drágább
    de megnézheted még a cube-okat is (peloton pro), vagy pl. merida - de a használtakat se hagyd ki, jókat lehet találni
  • pajti
    #21424
    Uhh, ez nagyon tetszik..
    Kíváncsi vagyok a véleményetekre, ebben az árfekvésben ki mit venne?? : P
  • eksy
    #21423
    Grat. bárcsak én is olyan lehetnék mint Te.

    De én úgy látom, hogy Györgyi ki akarja követelni a "tiszteletet", magamutogató stílusú, plusz még a másikat is alázná.
    Az ilyen embert nem tudom nézni semmibe, hiába a nagy sport teljesítmény:(

    Ellenben Cobranco videói lazák, szórakoztatóak. Igazi kikapcsolódás számomra egy-egy (úti) film megnézése:)
  • MerlinW
    #21422
    Köszi.
  • repvez
    #21421
    A másik amit még kiszemeltem egy ilyen km óra, csak egy gondom van vele igy első látárról, hogy a felfogatása a kormányon van és én a stucnira akarnám rászerelni, mivel ott nem zavarna és nem is olyan sérülékeny a hely, viszont akkor 90 fokban el forditva tudnám csak a felfogatást rögziteni.Van erre avalami megoldás? mert az összesnél ez lenne a probléma mégha más tipust is veszek.
  • Blum
    #21420
    DeoreXT szvsz túlzás ilyen célra, simán jó lenne a sima Deore is bár ha nincs olyan nagy árkülönbség akkor go for it.
    Szerintem első körben láncot és koszorút cserélj, de amit még cserélj le az a váltókar. Nem tudom most mi van a vason de feltétlezem, hogy valami Altus kompatibilis cucc. Ha egy jó váltót egy vacak karral használsz akkor adsz a sz.rnak egy pofont, mindenképp cseréld!

    Hajtóműből én nem vennék Shimanot...ha olcsó kell és jó akkor Truvativ, kicsit drágábban ott vannak az FSA-k.
  • repvez
    #21419
    Ezekről az olcsó fék szettekről mik a vélemények? érdemes lehet ilyenben gondolkodni? mert itthon ugyan ez szinte duplája. mennyire lehet belöle gond a későbbiekben esetleg egy sram tektro vagy egy noname verzióval?
  • MerlinW
    #21418
    Kérdésem lenne. Korábban volt róla szó, hogy Shimano Altus hátsó és M191 első váltó van a vason, SR SUNTOUR hajtókarral, stb (részletek).

    A váltót nem szeretem, le szeretném cserélni. A kérdés, mire lenne érdemes és mit. Azaz ha pl a hátsó váltót lecserélném Deore XT-re, annak lennének-e függőségei (gyak cserélni kell-e / érdemes-e a fogaskoszorút, első váltót, a hajtóművet, stb), illetve az első váltó esetében ugyanez. Tehát mi az ami ezen a területen kompatibilis vagy nem egymással? Mert pl a Deore váltó ára még elmegy, de a 60k-s hajtókar árán kiesett a szemem:D

    Esetleg van-e a Deore XT-nek és minőségének más / olcsóbb alternatívája? Nem feltétlenül akarok high end cuccot, elég ha tisztességesen végzi a dolgát:)
    Utoljára szerkesztette: MerlinW, 2015.05.17. 12:19:10
  • np
    #21417
    Köszi a választ.
  • repvez
    #21416
    A hidraulikus fékkel szerelt a jobb választás, bár talán az egy kicsivel több gondozást igényel, néha olajat kell cserélni benne , mint az autóknál,de ha nincs agyonhasználva akkor talán nem kell olyan gyakran.

    A mechanikus tárccsafék az lényegében csak abban különbözik a V féktől, hogy a felni helyett egy tárcsára szoritja rá a pofákat ,de mivel kisebb az átmérő ezért nagyobb erőt kéne kifejteni ugyan akkora hatás elérésében, és a bóvden nem annyira jó ilyen esetben , a folyadék a hidraulikusnál,meg ugye nem összenyomható igy könnyebb nagyobb erőt is kifejteni vele.
  • np
    #21415
    Melyik a jobb melyiket érdemes venni. Nem tudom miben különbözik a ketté fék?
  • RAZOR27
    #21414
    Az MD-nek (Mechanical Disc) mechanikus tárcsaféke van, a D-ésnek meg hidraulikus.
  • np
    #21413
    Sziasztok!
    Bicikli vásárlás elött állok, meridát szeretnék, konkrétan a
    Merida '15 Matts 6. 20-D
    Merida '15 Matts 6. 20-MD
    tipusút néztem ki csak nem tudom mi a különbség a kettő között, mit jelent a nevükben a D, és MD jelölés.
    De ha valaki tud esetleg mondani jobbat, mint ezek hasonló árba azt is meg köszönöm.
  • raptor22
    #21412
    Bitang
  • Szabi #21411
    uhh
  • Boconadi
    #21410
    Hoppácska! :D


  • MerlinW
    #21409
    Szerintem tök értelmetlen és felesleges kötekedni. Nem versengés folyik. Két totál más stílust képviseltek, mindkettőtöket ugyanolyan jó nézni. Ennek örüljetek. Az meg hogy emellett ki mit csinál - látogatottságot növel, hogyan, stb- az mindenkinek a magánügye. Te élvezed amit csinálsz, mi élvezzük amit csináltok, ennyi a lényeg. Nem kell lemenni óvodás szintjére csak mert valamibe bele lehet kötni (nem lehet). Béke.
  • tutuhawer #21408
  • Roger6
    #21407
    Ha számít a nézőitek véleménye, akkor itt van egy: mindegyikőtök szuper, mindegyikőtöket nézem.
  • cobranco
    #21406
    Ezek után, aki új anyagra kiváncsi,itt az enyém :)

    A tavalyi Alpoktúránk következő epizódját szeretném mindenki figyelmébe ajánlani.
    Előljáróban annyit,hogy látványvilágában talán a legütősebb rész következik:



    Útvonal:
    St.Salvaire-St.Sauveur de Tineé-Roubion-Col de Couillole/1678m/-Beuil-Cians szurdok-Var völgye-Puget Théniers-Entreveaux-Col de St.Raphael/876m/-Riolán szurdok-Sigale-Aiglun kanyon-Roquesteron-Esteron szakadék-Gilette-Carros-Nizza

    Térkép:
    http://users.atw.hu/cobranco/terkepek/alpex3.2014..html

    Túrablog /aktuális rész: 5-6nap/:
    http://users.atw.hu/cobranco/turabeszamoloalp_14.html

    Fotóalbum:
    https://plus.google.com/photos/108429527626914127671/albums/6095692238108250753

    Jó szórakozást és kellemes hosszú hétvégét mindenkinek!
  • cobranco
    #21405
    Gábor:
    Nem akarok hosszan reagálni a személyeskedő válaszodra,csupán azt bátorkodtam megemlíteni,hogy ha nem veszed a fáradságot,hogy megnézz valamit,akkor nem is kéne tartalmilag kommentálni.

    Ezen a nézettség kérdésen nem kéne ennyit rúgóznod,tele van a face a fotóiddal /nyilván nem a nézettség miatt/,két hetenként összevágsz valamilyen „best-of”-ot az évekkel ezelőtti túráidból/persze nem a nézettség miatt/,nincs olyan komment a face-en,ahová azonnal ne vágnád be az témába vágó filmedet/még véletlenül sem gondolom,hogy a nézettség miatt/,bármilyen bringás fórumra kattintok ott hegyelnek a videóid,és még sorolhatnám…egyébként nincs ezzel baj,én is linkelgetek ide-oda,de kicsit kiforditva azt tudnám erre mondani „bagoly mondja verébnek.

    Te tudod a legjobban,hogy egy ilyen utifilm elkészitésében mennyi munka van,menet közben és itthon is,nyilván szempont,hogy utána valaki meg is nézze.
    Egy kis marketinglecke: A Youtube-on több millió videó van és fontos,hogy valamilyen módon felhivd magadra a figyelmet, nem biztos,hogy borítóképnek a legjobb választás 160 videóból 130-ban saját magamat bevágni,és a címnek sem árt figyelemfelkeltőnek lennie,mert akkor kattintanak rá,aztán ha kiderül benne az igazság /ahogy fogalmaztál/ majd eldönti,hogy marad-e.

    A „facebookos idézetre egy mondat:
    Tipikus példája annak,mikor valaki kiragad valamit a szövegkörnyezetébőlés nem tudja,/vagy nem akarja/ értelmezni.
    Itt az eredeti:
    Hajléktalan a tóparton

    Ez a nem túl előnyös kép, valójában egy fricska akart lenni a facebook-függöknek,hogy ebből miért megint a nézettség jött elő benned,ezt már nem tudom megfejteni.


    Egyébiránt,ha hiányolod a saját fotóimat,itt van közel félezer kép,csemegézzél kedvedre /lásd következő poszt/

    Feltételezéseiddel ellentétben én minden videódat megnézem,és az irásos túrabeszámolóidat is igyekszem elolvasni,amennyire az időm engedi.

    Remélem, nincs harag

    Üdv Cobranco
  • RAZOR27
    #21404
    A többi videóját is ilyen sokan megnézik, szóval fölöslegesen ne kakáld össze magad...
  • gyorgyigabor
    #21403
    Sziasztok !
    ( esetemben videóimon csak saját magam által készített fotókból készült a borítókép (meg sem fordul a fejemben, hogy nézettség növelés miatt a netről vadásszak a videó "borítójára" mástól fotót)
    Pár hete készítettem egy best of videót egy ismerősömnek spinning órára, amely a 2010-2014-es időszakban tett túráim sok szép, ütős részéből lett összeválogatva persze úgy, hogy passzoljon a zene üteméhez. Látható benne sok út, emelkedő, lejtő az Alpokból, Pirenusokból, Andalúziából, így van benne a Costa del Sol-ról is, de Rajna part, nizzai tengerpart is.
    Néhány kiemelt (közte sok legendás) emelkedő: Mont Ventoux, Passo di Gavia, Bonette, Galibier, Col de l'Iseran, de akad olyan, ahol még kevesen videóztak (pl. Dürrboden), továbbiak az Alpokból (pl. Oberalppass, Albulapass, Silvretta út, a Pireneusokból pl: Col de la Core, Peyresourde, Andorra - Arcalis, Ordesa Nemzeti Park, Andalúziából pl Pico Veleta (3394 m).
    Bringás kihívások is bekerültek, úgy mint: Monte Grappa challenge (261 km + 7241 m), Ötztaler radmarathon (228 km + 5500 m), Valtellina Extreme brevet (345 km + 8998 m). Jó szórakozást hozzá ! Köszönöm az érdeklődő megtekintést ! :)
    A videó :
  • gyorgyigabor
    #21402
    Meglepett, hogy csak 5 percig tudtam szerkeszteni, így most tudom még kiegészíteni:
    jellemzően emészthető hosszúságú videókat szoktam nézni (nem több órásakat, ill. ahol mondjuk 5-ször jártam és alaposan ismerem, arról nincs nagyon miért videót néznem, hisz újat nem mutat (bocsánat, de ez az igazság).
    Sejtés szerint ugyanúgy Te sem nézed a videóimat (kivéve esetleg ahová épp készülsz tekerni), bár akad pár tucat emelkedő, ami az én gyűjteményemben újdonság lehet. Nincs ezzel semmi baj, csak arra akartam reagálni, hogy miért nem néztem bele, ill. a te irányodból hogy "állhat" ez a megnézzük a másik videóit".
    De olvastam is a face-n egy szöveget Pali Simitől - a Te neved említve (a hozzászólások alapján Tőled származhat a mondás):
    "Tudjuk,hogy a Facebookot arra találták ki,hogy mindenki a legelőnyösebb pozitúrákban készitett fotókat posztolja,csupán csak magamutogatásból, olyan embereknek,akiket ez egyáltalán nem érdekel…"

    (még hozzá lehetne tenni, hogy: a minél magasabb nézettség elérése céljából)

  • gyorgyigabor
    #21401
    akkor cobranco, ebből az jön le, hogy csak a nagyobb nézettség miatt adtad ezt a címet. Hisz végülis így többen kattintanak rá, aztán benne úgyis kiderül az igazság. :)
    Nálam nem minden a nézettség. De hát különbözőek vagyunk.