332
Minden ami a vezeték nélküli hálozattal kapcsolatos...
  • PszihoApu
    #212
    A rúter b g n szabványú a gépem 82.11 b/g hol s mit állítsak át?
  • FGB
    #211
    A router-ed N-es szabványú ami elméletileg 300Mb/s-re képes (valóságban max: kb.150Mb/s), nem ez lesz az oka szerintem a lassú Net-nek. Az a kérdés, hogy a géped milyen szabványt támogat. Esetleg nézd meg a router beállítása közt, hogy milyen szabványra van állítva.

    A másik routert lehet a MAC cím miatt nem engedi használni, de ezt át lehet írni a routerben.
  • PszihoApu
    #210
    Sziasztok
    lenne 1 kérdés
    Németországban élek s a t-online nál van előfizetésem internetre,kaptam egy speedport w 303v rutert álítólag a csomag 6 mb es net a ruter csak 2 mb es a letöltésem meg csak 200 kb van valami beállítás, hogy tudjam növelni a segeséget.
    illetve van egy dlink DSL-G604T de, sehogy se tudom összehangolni a t-online nettel kellene egy kis segítség az autó wizardit próbáltam eredménytelen
  • MTZ80daniel6494
    #209
    üdv
    van egy Wireless Broadbord Routerem, eddig t-onlinések voltunk most satelitesek
    és a t-onlonál müködött it meg nem az egyik gépen vamn akko amásikon nincs ha meg a másikon van itt nincs
    segitsetek
  • nanizo
    #208
    Sziasztok!

    A segítségeteket szeretném kérni. Adott egy 69 négyzetméteres belvárosi lakás. A lakás egyik végében lenne egy WiFi router, a másik végében a gép. Kábelezési problémák miatt csak így lehet megoldani, mert egy útvesztő a lakás... A gépet sem tudom áthelyezni. A falak eléggé vastagok, tégla mind, egy száz éves házról van szó.

    A kérdésem az lenne, hogy jelerősség és minőség tekintetében ezekkel az eszközökkel mire számíthatok:
    TL-WR941ND Router
    TL-WN821N Wireless N USB Adapter

    Illetve esetleg tudna valaki valami mást is javasolni a fentieken kívül? Esetleg vmi tapasztalat?

    Köszönöm!
  • FGB
    #207
    Hát lehet el kellene vinned szervizbe meg nézetni, mert lehet valami tönkre ment benne.
  • csetle
    #206
    Sziasztok Fórumozók!
    Lehet, hogy nem a legjobb topicba írom a kérdésem, de jobbat hirtelen nem találtam ...
    A bánatom az lenne, hogy már a második újratelepítés után sem működik a laposom WiFi gombja. A laptopon van ezen kívül még három gomb, azok közül kettő működik, az egyik valami internetes gomb (működik), a másik a power gomb (működik), a harmadik pedig a ventillátor gombja, az szerintem nem működik, mert nem jelez vissza semmit.
    Esetleg tudna valaki segíteni a WiFi gombbal kapcsolatban? Így sajnos nem tudom használni a wireless kártyát sem, mert le van tiltva :(
    Előre is köszönöm mindenkinek, aki foglalkozik a bajommal!
    A laptop típusa: Fujitsu-Siemens Amilo Li1720
    Üdv,
  • szoltan
    #205
    Sziasztok!
    Linksys WRT54 GL típusú routert használok. A mai napon érzékeltem hogy valami nem tökéletes, mert nem töltött be minden oldalt a böngészőm. Így hát újraindítottam a routert, ami azóta sehogy sem akar működni, a Win7 hálózati diagnosztikája folyton átjáró problémáról papol (eddig ilyesmi hiba fel sem merült). A hálózati kábel csatlakoztatása után halk háttérzajt érzékelek, de ez eddig is volt, talán most egy kicsit hangosabb (de lehet csak behaluzom)
    Ötletek?
  • guru55
    #204
    OK, megoldódott a "probléma"! Köszi a választ FGB!
  • FGB
    #203
    elég ha veszel egy vezeték nélküli ADSL modemet
  • Maak
    #202
    Hi!

    Diginetet szeretnenk hasznalni PC-n es wirelessel egy netbookon. Mondjuk sikerult eljutni odaig, hogy megy a net PC-n is es a laptopon is, viszont ha a laptop csatlakozik akkor a PC-n nincs net. Ez mitol lehet? Na meg az is elofordul, hogy a routeren a lampak kozul az utolso kettobol az egyik elalszik az elotte levo pedig narancssargara valt. Otlet, hogy mitol lehet es mi a megoldas?

    egy belkin g wireless routerrol van szo egyebkent
  • guru55
    #201
    Üdv Mindenkinek!

    A segítségeteket szeretném kérni, ugyanis teljesen analfabéta vagyok a hálozatok terén! A lényeg hogy egy laptophoz szeretnék vezeték néküli internetkapcsolatot kialakítani. Az internet(ADSL) be van vezetve egy szobába és a lényeg az lenne hogy a többi szobában is fogható legyen a net, ez kb egy 15-20m-s kört jelent, csak a laptoppal használnám, tehát nem akarom megosztani több gép között. A kérdésem az lenne, hogy mik azok az eszközök amiket be kell szereznem ehhez?
    Előre is köszönöm a segítséget!
  • longhaul
    #200
    Kedves DDE!

    Köszönöm a válaszod , de lenne még 1 kérdésem: A PCI kártyát, teljesen mindegy melyik üres PCI szabad foglalatba rakod? Azt hiszem ez a megoldás nekem is így jó lesz.
  • DDE
    #199
    Hali longhaul!

    Bár nem nekem szól a kérdés, de leírom a tapasztalataim. Mivel nincsenek 1 hetesek.

    Anyámnál kellet wifi-t beüzemelni. TP-LINK mellett döntöttem (TL-WR543G router) és egy PCI-s kártya (TL-WN551G) lett beépítve.
    A router konfigolása egyszerű.
    A PCI-s kártya telepítése még egyszerűbb.
    Az eszközök összelövése szintén nem okozott gondot.
    Mondom ezt úgy, hogy nem vagyok hálózatos szakember.

    A két szoba közötti távolság nálam kevesebb (kb. 4-5m), de ez a router eXtended range opcióval rendelkezik. A térerő 95% körül mozgott.
    Notebookkal bejárva a lakást (panel) 80%-os volt a térerő a legtávolabbi ponton és úgy tette ezt, hogy az adóteljesítményt kissebbre állítottam.

    A két cucc 8500Ft körül mozgott (Pécsen), asszem nem mondható drágának.
    Ha kell kb 1200-ért van a kártyához külső antenna.

    DDE
  • longhaul
    #198
    Kedves DJ foustus

    Kifejezetten tölled kérdeznék mivel látom hogy te nagyon értesz a dolgokhoz. Van egy ADSL 15MB/s sebességü internetem, és szeretném megosztani kettő számitógép között vezeték nélküli routeren keresztül. Az lenne a kérdésem milyen routert, és milyen Wifi (PCI-ost vagy USB-St vegyek? ) Megjegyzem kb 15 méter két szoba között semmi extra nem kell, csak használja ki a max. sávszélességet. nagyon kérlek válaszolj nekem. mielöbb ha teheted. és köszönöm a segítségedet.
  • Doranx
    #197
    Üdv! Van egy Belkin wifi router amihez csatlakozik kábelen 1 pc és zökkenőmentesen működik a net, de a wifivel már gondok vanak. Kb 5-10 percig lehet netezni utánna pedig pár percere nem tölthető be semilyen oldal pedig a jelerőség "kiváló" aztán megint működik. T-home a szolgáltatóm. Valami javaslat???
  • Deer
    #196
    Hi! Nem annyira router kérdés lesz. WLAN routerem van és van két gépünk, a másikat így WLAN adapterrel rá tudom csatlakoztatni. Lehet hibás döntés volt, de egy USB adaptert vettem. Namost ha benn hagyom az USB csatlakozóban állandóan, akkor előfordul, hogy a következő induláskor már nem látja a Windows. Sőt olyan is volt, hogy újra kellett a drivert telepítenem, hogy végre felismerje. Ezután kipróbáltam, hogy csak akkor dugom be, amikor a rendszer felállt. Így sosincs vele probléma, működik szépen. Ez így természetes? (TP-LINK WN 321G)
  • bandeszbiro
    #195
    Hi!
    Segítségre lenne szükségem... Teljesen kezdő vagyok, sohasem használtam még routert. Van egy DIR-300 as routerem. Megcsináltam a telepítést ahogy a CD-n le volt írva. Így kaptam egy vezetéknélküli hálózatot... 2 laptoppal akarok csatlakozni. Az egyiken ( 1.gép Vista, acer ) megy a net semmi gond nincs vele. A másikkal ( 2. gép Xp, asus ) viszont nem tudok erre a hálózatra csatlakozni... ( más nem titkosítottra igen ), csak kábelen keresztül megy a net a router Lan 1 es portjáról. WPA2 es titkosítást használok. A 2. gép megáll mikor ipcím lekéréshez, bejelentkezéshez érkezik... csak helyi kapcsolatot ír. Mit kellene beállítanom? DHCP be van állítva... Wifi engedélyezve mind2n...
    Köszi a segítséget...
  • FGB
    #194
    nekem is UPC net van, élősszőr egy Gigabit routert használtam, majd lecseréltem egy TP-LINK WLan routere, ami persze nekem sem akart működni elsőre de aztán átírtam a MAC címet és azóta semmi gondom vele.
    A UPC egy géphez adja a netet, ezért lehet neked is csak a MAC címet kellene átírni a noti MAC címére.
  • hefii
    #193
    Sziasztok!

    A következő a gondunk. Van egy 2 szintes ház (fölszint, 1., 2. emelet). A router az elsőn van, hogy a földszinten és a 2-on is lehessen netezni.

    Eddig ADSL kapcsolat volt, T-Home fehér modemmel. A vezeték bejön a házba a földszinten, és falban LAN kábelen megy fel az elsőre a routerhez. Ez eddig teljesen jól működött.

    Most váltottunk UPC-re. A T-home modemet leváltottuk UPC-re, minden már maradt a régiben. DE, sajnos nem kap DHCP-n kereszül címet a router.

    OK, próbáltuk sima notebookkal, és az kap címet! (az első emeleten, ahol a router van)

    Levittük a routert a modem mellé, és akkor működik. Ezek alapján azt gondoltuk a földszint és az első közötti kábellel van gond, vagy biztos az SMC WBR14G router nem látja rendesen a modemet, ezért kipróbáltuk egy komolyabb Asus WL-500GP V2-vel, de AZ SEM KAPOTT címet DHCP-n!

    Szóval most az a helyzet, hogy a notebookok kapnap címet, a routerek nem.

    Mi lehet a gond?
  • vernyuszi
    #192
    mármint Wisp beállításnál :)
  • vernyuszi
    #191
    ezt nem teljesen értem, mert szerintem alapból mindkét Lan-on megy a jel ..erre való a router...akár mellikbe dugod a géped
  • vernyuszi
    #190
    inkább bonts falat :)
  • vernyuszi
    #189
    nem
  • passatgt
    #188
    Üdv!

    TP-LINK WR543-G routerem van illetve 1 fal, 25m levegő, 3 fal, számítógép.
    Érdemes erre erősebb antennát vennem, hogy a másik házban is fogható legyen a jel értelmes sebességgel?
  • ricska
    #187
    Sziasztok!
    Lenne nekem egy ilyen Modemem amivel meg szeretném osztani az internetet. Én egy faluban lakom, Duna Webes előfizető vagyok, tehát van felállítva egy nagy antenna, amiről nekem a modem ugyebár vezeték nélkül veszi a jelet. Most kliens módban van, tehát az antennáról veszi a jelet, amit nekem a LAN1-en leküld a géphez. Olvasgattam a használatit, és rájöttem, hogyha WISP módba teszem akkor valahogy meg lehetne osztani a netet, csak azt nem tudom hogy. Már 2 napja szórakozok vele de nem jövök rá. Úgy kellene, hogy továbbra is az antennáról vegye a jelet, az én gépemre a LAN1 jöjjön, a másikra a LAN2-ből. Meg lehetne ezt valahogy oldani? Légyszi segítsetek!
  • pxxl
    #186
    reseteld le a routert mindenképpen.
    aztán ha jupíszi, akkor újra kell regisztrálni a netet vagy hogy mondjam. de lehet hogy a router nem jó.
  • FGB
    #185
    probáld meg elöszőr kábelel összekötni hátha az segít, ha akkor sem látja akkor nézd meg jó e az ip cím. Milyen OP rendszert használsz?
  • OssianFan
    #184
    Ja, azt még hozzátenném, hogyha simán csak a router van rákötve a gépre (tehát a modem ki van iktatva), még úgy sem látja a gép a routert.
  • OssianFan
    #183
    Szevasztok!

    Lenne egy nagy gondom. Kábelnetem van, ha a modem össze van kötve a gépemmel, rendesen van net, minden oké. Ma viszont vettem egy routert, mivel anyám is szeretne netezni (wifi), és ha a routert közbeiktatom, netem sincs, a gépem a routert sem érzékeli, megpingelni se tudom, weben keresztül se tudom konfigolni, semmi.

    Valaki tudna mondani vmi tippet? (párszor már resetelve lett a router)
  • pxxl
    #182
    aham, router kell neked. fogod, a bejövő kábelt (amin a net jön) bedugod a WAN portba, aztán a számozott portokból (1-4 lesz valszeg) kihúzod a 2 géphez a netet. a többit a router megoldja.
  • kriszwells
    #181
    Helló! Lehet volt már ilyen kérdés, de hirtelen nem találom. Az lenne a kérdésem, hogy a mostani netet szeretném megosztani máshogy. Jelenleg: a gépembe van SMC2602W 11Mbps 802.11b kártya ez egy kábellal kapcsolódik az antennához ami veszi a jelet. Egy 100/10 RTL8139D PCi Fast Ethernet Adapter-en keresztül hálókábellal a másik gépre a net, de így enyémnek bekapcsolva kell lennie hogy másikon menjen a net.
    azt szeretnénk hogy ne függjön a kettő egymástól, ehhez egy routerre van szükség igaz?
    A routerra rá lehet kötni a bejövő antennát ami most a SMC kártyába megy? Mivel most egy program is van a gépbe a SMC kártyához nem tudom a routerhoz nem kellene ez a program vagy a routerba van beépítve ilyen ami ezt megoldja? A routerból meg gondolom 2 hálókábellal vagy bluetoothal kell a két gépre külön vinni a netet.
    Szóval router a jó megoldás és működne így? Kösz!
  • piamania
    #180
    valaki?
  • piamania
    #179
    Hi!
    Csak kell vennem egy routert.
    Asus RT-G32 Wireless G router
    Ez szerintetek jó?7E lenne.Vagy tudnátok ajánlani egyet max 10-11E-ért?Jah és az is jó lenne,ha vezeték nélküli lenne.Köszi szépen,
  • Newyorker
    #178
    - Invitel 8 M-es ADSL-em van
    - van egy asztali gép
    - van egy wifis notebook ASUS K50AB.....
    - van egy dlink dsl-504t modem:
    - van egy gigabyte router gn br01g wifi router:

    Mivel nem volt eddig notebookom csak asztali gépem, így a net közvetlenül kábelen keresztül a modemből ment, nem is volt semmi bajom. 1 hete van notebookom, melyet egy másik házban használok, így kellett egy wifis router, hogy legyen netem ideát is. A modemre ugye rácsatlakoztatva a wifis router, majd a router kábelen keresztül rácsatlakoztatva az asztali gépre és wifin keresztül pedig a notebookra.

    Az a gondom bajom az, hogy néha néha, amikor töltök lefelé megszakad a net, és még win 7 sem tudja orvosolni. Ekkor átmegyek a másik házba kihúzom a modemet és a routert a 230-ból kicsit várok, visszadug, majd a gép újraindít és ismét van net.

    Ez mitől van?
    Mivel van a baj?
  • FGB
    #177
    Ha van egy TP-LINK-em ami b/g-s szabványos, a laptop is b/g szabványú wlan, be lehet állítani a routeren, hogy a g-s szabványt használja csak?
    A napokban növelték a sávsélességet, kábelen 15Mb, WLan-on viszont csak 6Mb, ez ugye a b szabvány miatt. Ezért érdekelne hogy lehet e állítani valahol melyik szabványt használja.

    Mivel nem vagyok otthon nem tudom megnézni, de érdekel, hogy hogyan tudnám 15Mb-re nővelni a WLan-t.
  • jo munkas
    #176
    aha elég volt az 1-es pont, ott volt onnan kllett a filekoat felmásolni, utánna meg is jelent a hálózaati kapcsolatokban avezeték nélküli hálózatok ikon. és csatlakozott is.
    köszi a segítséget.
  • Dj Faustus #175
    1. A Start menü/Vezérlőpult/Rendszer/Hardver fül/Eszközkezelő gombbal megnyitható ablakban a Hálózati kártyák résznél szerepelnie kell a vezetéknélküli hálózati kártyának (Körülbelül így), és ha duplán rákattintasz, az eszközállapotnál "Ez az eszköz megfelelően működik"-nek kell szerepelnie (hasonlókép az alábbihoz). Ha nem ez van az baj.

    2. A Start menü/Vezérlőpult/Hálózati kapcsolatoknál szerepelnie kell egy Vezeték nélküli hálózati kapcsolatnak (mint például itt). Ez nem azonos A Start menü/Vezérlőpult/Vezeték nélküli hálózat-tal (lásd itt)! Ha nincs ilyesmi az nem jó.

    3. Ha a Start menü/Vezérlőpult/Hálózati kapcsolatoknál szerepel egy Vezeték nélküli hálózati kapcsolat, akkor arra jobb egérgombbal kattintva a helyi menüből válaszd ki Az elérhető vezeték nélküli hálózatok menüpontot (mint például itt). Utána megjelenik egy ablak, ahol kiválasztható, melyik vezetéknélküli eszközre csatlakozzon a kártyád - mint itt. A listában meg kell keresned a routeredet (annak SSID-jét) és arra felcsatlakozni.
  • jo munkas
    #174
    feltelepítettem még1x, ugyan ugy meg minden de még mindig nincs lyan hogy vezeték nélküli hálózatok, itt valami mást kell csinálni, legutóbb nem kellett feltelepíteni. csk beállítgatni valamit, vagy nemtudom
  • Dj Faustus #173
    Mindegy. Amelyik gépben van wifi kártya, annak a Windowsában a Start menü/Vezérlőpult/Hálózati kapcsolatoknál kellene lennie egy Vezeték nélküli kapcsolatnak (a Helyi kapcsolaton kívül). Ha nincs, akkor nincs rendesen feltelepítve a vezetéknélküli eszköz meghajtóprogramja.

    A szimpla tart menü/Vezérlőpult/Vezeték nélküli hálózat-nak addig nincs értelme, amíg a vezetéknélküli hálózati kártya nincs feltelepítve a gépre rendesen.