332
Minden ami a vezeték nélküli hálozattal kapcsolatos...
  • jo munkas
    #172
    nem laptom hanem sima gép, és usb-s wifi. és felvan telepítve
    és a vezérlő pültban van egy olyan hogy vezeték nélküli hálózat. azt megcsináltam a másik gépen amit ott írt hogy de semmi változás.
    és ha jobb klikkel megyek rá csak az van hogy megnyitás.
  • Dj Faustus #171
    Ha nincs a Hálózati kapcsolatokon belül Vezeték nélküli kapcsolat csak helyi kapcsolat, akkor a laptopon nincs feltelepítve a vezeték nélküli kártya meghajtóprogramja rendesen (vagy nincs benne vezeték nélküli interfész).
  • jo munkas
    #170
    ha volna olyan hogy vezeték nélküli hálózatok, de nincs csak helyi hálózat van
  • Dj Faustus #169
    A router SSID broadcast be van-e kapcsolva?
    Mi a router SSID-je?
    A laptop lát ilyen SSID-jú eszközt? Benne van az Elérhető vezeték nélküli hálózatok listájában (Start menü/Vezérlőpult/Hálózati kapcsolatok/Vezeték nélküli hálózati kapcsolaton jobb klikk, a menüből válaszd ki az Elérhető vezeték nélküli hálózatok menüpontot)? Rá tud csatlakozni?
  • jo munkas
    #168
    DHCP Server Enabled
    Firewall Enabled
    UPnP Enabled
    Wireless Enabled
  • Dj Faustus #167
    A #164-es nem neked szólt.
  • Dj Faustus #166
    Akkor:
    1. Vezetéken csatlakozó számítógépből belemész a routerbe (a router kézikönyvében le van írva, hogy kell csatlakozni, általában a routr IP-címét kell beírni a webböngészőbe)
    2. Routerben meg kell nézni:
    * Wifi be van-e kapcsolva? Ha nincs, bekapcsolni.
    * SSID broadcast engedélyezve van-e? Ha nincs, engedélyezd.
    * Van-e valamilyen titkosítás (WEP,WPA,WPA2) beállítva? Ezt be kell állítani a notebookban is.

    Wifin keresztül csatlakozni akaró gép látja a routert (lásd előző hozzászólásom)?
  • jo munkas
    #165
    maradunk az első lehetőségnél.
    akkor mit csináljak? és hol? és persze hogyan?
  • Dj Faustus #164
    Két lehetőség:
    1. Az egyik gép PPPOE-n keresztül (felhasználónév+jelszó) csatlakozik a netre és a másik is úgy akar. Persze a szolgáltató ilyesmit nem enged, és a másik gép 691-es hibakóddal visszadobja.
    Megoldás: routerben beállítani a PPPOE-t, a gépekről a PPPOE-s csatlakozást eltávolítani és simán automatikus IP-cím kiosztással csatlakozni.

    2. Az egyik gép erőteljes hálózati kommunikációt folytat (fájlmegosztó program, vírus) ami "elszívja" a másik gép elől a netet. A kérdéses gépen korlátozni kell a fájlmegosztó programot/mélyreható víruskeresést megejteni.
  • jo munkas
    #163
    igen hozzám is a routerről jön de vezetéken.
    a hálózati kapcsolatokban csak a helyi kapcsolat van.
  • Sancibuilder
    #162
    Sziasztok! Egy kis segítségre volna szükségem. Ismerősnek SMC wifi routere van + 2 laptop és TV Network-ös nettel szeretne netezni. A router megfelelően van telepítve és mégis egyszerre csak az egyik gép tud csatlakozni az internetre. Ha az egyik már csatlakoztatva van, egészen a kapcsolat befejezéséig nem lehet csatlakozni a másik géppel. Mi lehet a probléma?
  • Dj Faustus #161
    A te gépeden is wifin megy a net? Ott hogy van beállítva?
    A másik gép látja a routert? Benne van a vezetéknélküli hálózatok listájában (Start menü/Vezérlőpult/Hálózati kapcsolatok/Vezetéknélküli hálózati kapcsolaton jobb klikk, majd az Elérhető vezetéknélküli hálózatok megjelenítése menüpontra kattints)?
  • jo munkas
    #160
    üdvözletem. kellene egy kis segítség.
    Adott egy SMC wifi router. és egy TP-link 54 mb-os usb-s wifi
    az én gépememen routerről törkéletesen megy a net. a másik gépen pedig ne tudom beálllítani hogy a wifi-n jöjjön net, ehhez kellene valami ötlet hogy mit állítsak, csináljak vagy nemtudom, (olyan jó szájbarágósan ha lehetne, hülye vagyok az ilyenekhez)
    előre is köszönöm:)
  • Omega888
    #159
    Sziasztok

    Az lenne a problémám hogy pár napja lefrissítettem a routerem firmware-ét 2.04 verzióról 2.07-re és azóta mintha lassabb lenne a letöltés.
    A router az d-link 524 B4.
    Hogy nem-e tudja valaki hogyan lehetne orvosolni, gondolol itt valami beállítás vagy ilyesmi.
  • #158
    A router setup diskjével kell azt beállítani
  • pongi10
    #157
    Hali nekem egy msi rg54se 2 routerem van és amikor be akarom állítani, miután bírom az ip címet és kéri a jelszót meg a felhasználónevet akkor ott nem fogadja el ami meg van adva alapból.próbáltam már resetelni de semmi. elvileg admin/admin a felhasználónév és a jelszó. Valaki tudna segíteni?
  • #156
    császtok,a wiimhez akarok venni vezetéknélküli routert,és az lenne a kérdésem hogy van már 1 lanos routerünk,és abba ha beledugom a vezetéknélküli routert akkor menni fog?
    A lanost sajna nem húzhatom ki mert tesóm megölnexD
  • skarybeast
    #155
    Na mostmár jó, csak az a baj h nem tok felmenni a játékokra mert állandóan ledob... letölteni sem tok, mert elekad 1 mb után. Na ere vmi tipp? :D
  • skarybeast
    #154
    Sziasztok! Az a problémám hogy haverhoz elvittem a gépem, rákötöttuk az ő ruterjára káballel, (tp-link ruter volt) és mikor hazahoztam a gépet, és visszadugtam mindent egyszerűen nem jó :S (most is apáméról gépezek). Belkin 54g-s ruterem van és adapterrel fogtam a netet. TCP/IP protokkol is más volt beállítva nem a ruter osztotta ki, és mikor felkapcsolódok 10mp múlva ledobja a netet. Már újra raktam az adaptert de még így se jó :S. Próbáltam felmenni a ruter oldalála ahol lehet állítgatni de nem tudok belépni mert nem tudom a jelszót. Az admint meg ezeket próbáltammár de nem jók.. A gépben alapból benne van egy jelszó mikor megjelnyti az elérhető vezeték nélküli hálózatokat és nem tom az jó-e. Nagyon kéne a help mert már nagyon kéne a net. Azt hiszem minden infót közöltem.
  • skarybeast
    #153
    pls segítsetek .(
  • skarybeast
    #152
    nekem tipp?
  • Dj Faustus #151
    "Ami 25/12 MB os net,sebességem 3,2mb/s kábellel de wifin csak 1,4mb/s"
    Egy kis megjegyzés: 25/12 Mb/s (Megabit/sec)-os maximum átviteli sebességű az Internet-hozzáférésed, a letöltőprogram 3,2 MB/s (MegaByte/sec) illetve 1,4 MB/s átviteli sebességre képes. Az MB, csak szimplán MegaByte nem MegaByte/sec, a mb/s meg milibit/sec lenne - ha lenne ilyen. ;)

    "ezt valahogy nem lehetne turbozni?"
    A 802.11b szabványú vezetéknélküli eszközök elméleti maximum adatátviteli sebessége 11 Mb/s. Gyakorlatban ez maximum csak 5-6 Mb/s.
    Ha 802.11g szabványú eszözöket használsz az elméleti maximum adatátviteli sebesség 54 Mb/s-ra gyorsul, ez gyakorlatban maximum 20-25 Mb/s.
    Ha a legújabb 802.11n-es szabványt használod az átviteli sebesség elméleti maximuma akár 600 Mb/s is lehetne, gyakorlatban viszont csak 140-150 Mb/s.

    Amit megtehetsz:
    * Tedd a routert és vezetéknélküli eszközöket közelebb egymáshoz. (Tényleg, milyen távol vannak egymástól a router és az eszközök? Van köztük fal vagy más terepakadály?)
    * Próbálj meg mást csatornát használni (ha a szomszéd is ugyanarra a csatornára rakja/beállítva felejtve hagyja a routerét, interferenciát okoz, ami se neki, se neked nem jó).
    * Ha olyan az eset például, hogy az emeleten van a router, de te lenn az udvaron akarod csak használni, szerezz be irányított antennát (már ha cserélhető az antenna), azzal csak egy kis sugárba fogsz szórni, például csak a laptopra.
  • skarybeast
    #150
    Sziasztok! Az a bajom h haverhoz elvittem a gépem, rákötöttuk az ő ruterjára káballel, (tp-link ruter volt) és mikor hazahoztam a gépet, és visszadugtam mindent egyszerűen nem jó :S (most is apáméról gépezek). Belkin 54g-s ruterem van és adapterrel fogtam a netet... TCP/IP protokkol is más volt beállítva nem a ruter osztotta ki, és mikor felkapcsolódok 10mp múlva ledobja a netet. Már újra raktam az adaptert de még így se jó :S. Próbáltam felmenni a ruter oldalála ahol lehet állítgatni de nem tudok belépni mert nem tudom a jelszót... Az admint meg ezeket próbáltammár de nem jók.. A gépben alapból benne van egy jelszó mikor megjelnyti az elérhető vezeték nélküli hálózatokat és nem tom az jó-e. Nagyon kéne a help mert már nagyon kéne a net. Azt hiszem minden infót közöltem...
  • papi08
    #149
    Nod32-m van, azt is ki kell kapcsolni?
  • papi08
    #148
    köszönöm a segítséged! ki is próbálom
  • chilios
    #147
    belépsz a routerbe,rámész hogy advenced->Virtual LAN és oda beírod a dolgokat (bocs szájbarágósan nemigazán van türelmem leírni így este) de legalább adtam valami támpontot :)
  • chilios
    #146
    fowardingold azt a portot amivel indítod a szerót,+a win tűzfalon is engedéjezd
  • papi08
    #145
    Sziasztok! A segítségeteket szeretném kérni! A San Andreas Multyplayer-ben szeretnék szervert csinálni, de a router beállítása miatt nem mutatja a szerver listába(routerem: D-Link DI-524). És csatlakozni sem lehet rá. Ha valaki tudna segíteni, azt nagyon megköszönném!
    A választ előre is köszönöm!
  • chilios
    #144
    Üdv segítséget szeretnék kérni,t-online optikai netem van.Ami 25/12 MB os net,sebességem 3,2mb/s kábellel de wifin csak 1,4mb/s körül tudok csak tölteni,ezt valahogy nem lehetne turbozni?mert ezt így kevés...
  • Dj Faustus #143
    "olyan csatornára, amit nem sokan használnak.

    Ezt hogy érted?"

    Sűrűn lakott településeken több embernek van vezetéknélküli routere (és azt nem állítják be rendesen), vagy van például 2,4 GHz-es vezetéknélküli Internet-szolgáltatás is.

    Ha több AP/router ugyanazon a frekvencián vannak zavarják egymást.
  • Orionk
    #142
    olyan csatornára, amit nem sokan használnak.

    Ezt hogy érted?

    nálunk a házban van a router, és a szomszéokban biztosan nincs wifi , ugyhogy le sem kódoltam.

    Meg ennek azt hiszem, hogy 30 méter a jelerőssége, és ezen távolságon belül nem is foghatná senki, hacsak nem ül le a házunk elé az utcán :)
  • Dj Faustus #141
    Mivel a DI-524-es antennája lecserélhető, rárakhatsz egy nagyobb nyereségű irányított antennát, hátha (bár óvatosan, nehogy ez elrontsa a rádiós interfészt...). Vagy átrakható egy olyan csatornára amit nem olyan sokan használnak.
  • Orionk
    #140
    Hello!

    Egy D-link DI-524 routerem van, és szeretném kérdezni, hogy hogyan lehet ugy beállítani a routert, hogy maximális erősséggel, és maximális távolságra vigye a wireless internetet?

    Nem értek hozzá :(

    köszi
  • Rikko
    #139
    Sziasztok!

    Lenne egy olyan problémám, hogy van egy Belkin N es routerem, Ami azt csinálja,hogy a sávszélesség kb ötödét engedi át (direktbe kötve tök jól megy a net). Annyit változtattam, hogy eddig dinamikus volt a netem most statikus. Mindent beállítottam úgy ahogy kell (ip, átjáró, stb)(legalábbis gondolom, mert különben egyáltalán nem lenne net).
    Szóval a lényeg, hogy akár vezetéken vok, akár vezeték nélkül, a netem lassú.
    Tud valaki segíteni?
  • helliSh
    #138
    Hello, érdekelne engem milyen routert vegyek most. Valamilyen 2 antennás kellene, ami 100mbs sebesség vagy az felett képes alkotni. Viszonylag nagy hatótávú (emeleten lenne és az egész alsó lakrészt is le kellene fednie). Na és az ára 10 és 20k között legyen. Ha valaki tud segíteni annak nagyon örülnék!
  • krisz073
    #137
    Sziasztok.

    Asus 520GC routert használ valaki win 7 alatt?
    Egyszerűen nem tudom a portforwardot megcsinálni :(
    Hiába állítom be , utorrent mindig azt írja nincs nyitva a port.
  • dzolika
    #136
    Hello! Nemrég vettem 1 asus x59sl ap410-es laptopot és valamiért nem engedi felrakni a wlan drivert mert amit adtak a driver cd-hez az nem jó mert a windows nem ismeri fel.Probáltam az asus oldaláról leszedni a drivert de az se jó. Nem tudna esetleg valaki segiteni? Előre is köszi a segitséget
  • TothLaci
    #135
    Sziasztok. ~5km körzetben szeretnék Wifi kapcsolatot teremteni a jelenlegi router felhasználásával. Milyen olcsó antennát gyártsak le hozzá? Optikai rálátás nincs, de esélyes.
  • kovecses
    #134
    Dlink DI-524 routerem van.
    Az a problémám hogy a wifi kapcsolat állandóan szakadozik.
    A routeren a legújabb v2.07 firmware, a jelerősség 90-94%.
    Van ötletetek hogy akkor miért szakadozhat???

    [email protected]
  • KurtVampire
    #133
    Sziasztok, van egy problémám, vettem egy új wireless adaptert (BELKIN Wireless G USB Adapter) feltettem, van net, de ha elindítok egy netes játékot (pl.Lineage2) megszakad a kapcsolat. Pingeltem és 6%os csomagvesztése van, router beállítások elvileg jók, mert a régi wireless adapterrel simán ment minden. Ahogy néztem flashgetes letöltést időnként megszakadozik a net, pedig a jelerősséget maxon írja. Mi a teendőm?
    Előre is köszi