332
Minden ami a vezeték nélküli hálozattal kapcsolatos...
  • greenw
    #121
    Sziasztok. Arra lennék kíváncsi, hogy mire jó 1 access point? Adott egy 2 szintű ház, ahol az alsó szinten van a router és ezért a felső szinten nagyon gyenge a jel. Ezért azt tanácsolták nekem, hogy kell 1 access point, ami "felerősíti" a jelet. A kérdésem az, hogy ez tényleg így van e, a másik pedig hogyan működik ez? Válaszotokat előre is köszönöm.
  • greenw
    #122
    Sziasztok. Hogy tudnám rákötni az Acces Pointot a Routerre Wifi-n keresztül. Segítségeteket előre is köszönöm.
  • Brinn
    #123
    Hali!

    Szeretnék venni egy routert meg hozzá laptopba való kártyát...

    Egy a lényeg, olcsó legyen, de azért legyen garancia rá.

    Köszi!
  • kovecses
    #124
    Hi! Dlink wireless kit-et vásároltam (DI-524 + DWL-G122).
    Az a problémám hogy a wifi kapcsolat állandóan szakadozik.
    A routeren a legújabb v2.07 firmware, a jelerősség 90-94%.
    Van ötletetek hogy akkor miért szakadozhat???
  • PoisonChihuahua
    #125
    Sziasztok!
    Én megszállott konzolosként a Konzolosok fórumán szoktam fórumozni, de most átnéztem, mert a segítségeteket, tapasztalataitokat szeretném kérni.
    Tönkrement a routerem (König típusú) és úgy gondoltam veszek egy újat mert ez úgyis sokat szarakodott és amúgyis szeretnék egy megbízhatóbbat venni.
    A kérdés az, hogy milyen márkát vegyek? Esetleg ha típust is tudnátok javasolni akkor nagyon hálás lennék! 15-20e Ft-om van erre a célra és szeretnék valami jó minőségűt venni, de ha bemennék egy számtechboltba a fazon tuti úgyis azt javasolná ami éppen raktáron van...
    Ismerősök a Linksys és NetGear márkákat javasolták, de gondoltam alaposan körüljárom a témát és titeket is megkérdezlek.
    Előre is köszönök minden segítséget!
  • PoisonChihuahua
    #126
    Valami ötlet erre: #125?
    Bocs, hogy megint fölhozom a dolgot de fontos lenne.
    Én ezt néztem ki:
    http://www.edigital.hu/product.php?cat=1554&bid=25&partner=33009&productid=25804
  • duran5r
    #127
    Sziasztok nem biztos ide való ez a hozzászólás de villámgyorsan kéne a válasz és ez a topic állt legközelebb a dologhoz! Na szóval az a helyzet hogy egyik barátom ittvan nálam és a laptopjában lévő Dlink-650+ -os PCMCIA wifi kártyájával képtelen csatlakozni az én routeremre amin semmi jelszo és semmi titkositás nincs egyedül a dinamikus íp címre allergiás. Tehát állítottunk be a laptopjának ip címet . Alapértelmezett átjáró stb minden stimmel de a hálózatra igy sem csatlakozik a gép. A microsoftos rakás szar megtalálja a hálózatot, ki is irja ugye látja meg minden és mikor rámegyek csatlakozás csupán annyit ír fél órán keresztül hogy "Várakozás a hálózatra" .. Nagyon fontos lenne a dolog
  • duran5r
    #128
    Tehát senki sem tud semmi megoldást a dologra? azóta átdugta másik pcmcia slotba a wifi kártyát kb 125ször restartolta a gépet stb de nincs változás :((
  • Lazarus
    #129
    Hi!

    Ad hoc kapcsolattal kötöttem össze két Xp-s gépet, a beépített zero config toolal, egyik pci kártyás egy apró 10 centis antennával a másik egy usb-s cucc. a 2 gép 10 méterre van egymástól egy betonfallal elválasztva. Az a problémám hogy a kapcsolat szánalamsan lassú, 20-30 másodperc amíg belépek egy könyvtárba 10kb/s-el lehet másolni, a távolság mind1 mert egymás mellett 1 méterre is ugyan ilyen szar, lehet ezen javítani valahogy?
  • Lazarus
    #130
    Sikerült, access pointot csináltam az usb-sből és így rendesen be lehetett konfigolni, villámgyors :)
  • lecsocibzar
    #131
    Sziasztok!
    Va 1 WLAN Routerem WLAN-on rá van kapcsolva egylaptop és LAN-on egy asztali gép. Szeretnénk multiba játszani, csak sehogy sem sikerül a két gépet összekapcsolni valahogy nem tudok csatlakozni pl a PC-hez ha az a server sem pedig fordítva.
    Ebben szeretnék segítséget kérni!
    Köszi
    Üdv
    B
  • The Best
    #132
    Sziasztok olyan problémám van hogy van 1 routerem Linksys WRT45G a tipusa és nem mindegyik oldalt hozza be mi lehet a baj vele?
  • KurtVampire
    #133
    Sziasztok, van egy problémám, vettem egy új wireless adaptert (BELKIN Wireless G USB Adapter) feltettem, van net, de ha elindítok egy netes játékot (pl.Lineage2) megszakad a kapcsolat. Pingeltem és 6%os csomagvesztése van, router beállítások elvileg jók, mert a régi wireless adapterrel simán ment minden. Ahogy néztem flashgetes letöltést időnként megszakadozik a net, pedig a jelerősséget maxon írja. Mi a teendőm?
    Előre is köszi
  • kovecses
    #134
    Dlink DI-524 routerem van.
    Az a problémám hogy a wifi kapcsolat állandóan szakadozik.
    A routeren a legújabb v2.07 firmware, a jelerősség 90-94%.
    Van ötletetek hogy akkor miért szakadozhat???

    [email protected]
  • TothLaci
    #135
    Sziasztok. ~5km körzetben szeretnék Wifi kapcsolatot teremteni a jelenlegi router felhasználásával. Milyen olcsó antennát gyártsak le hozzá? Optikai rálátás nincs, de esélyes.
  • dzolika
    #136
    Hello! Nemrég vettem 1 asus x59sl ap410-es laptopot és valamiért nem engedi felrakni a wlan drivert mert amit adtak a driver cd-hez az nem jó mert a windows nem ismeri fel.Probáltam az asus oldaláról leszedni a drivert de az se jó. Nem tudna esetleg valaki segiteni? Előre is köszi a segitséget
  • krisz073
    #137
    Sziasztok.

    Asus 520GC routert használ valaki win 7 alatt?
    Egyszerűen nem tudom a portforwardot megcsinálni :(
    Hiába állítom be , utorrent mindig azt írja nincs nyitva a port.
  • helliSh
    #138
    Hello, érdekelne engem milyen routert vegyek most. Valamilyen 2 antennás kellene, ami 100mbs sebesség vagy az felett képes alkotni. Viszonylag nagy hatótávú (emeleten lenne és az egész alsó lakrészt is le kellene fednie). Na és az ára 10 és 20k között legyen. Ha valaki tud segíteni annak nagyon örülnék!
  • Rikko
    #139
    Sziasztok!

    Lenne egy olyan problémám, hogy van egy Belkin N es routerem, Ami azt csinálja,hogy a sávszélesség kb ötödét engedi át (direktbe kötve tök jól megy a net). Annyit változtattam, hogy eddig dinamikus volt a netem most statikus. Mindent beállítottam úgy ahogy kell (ip, átjáró, stb)(legalábbis gondolom, mert különben egyáltalán nem lenne net).
    Szóval a lényeg, hogy akár vezetéken vok, akár vezeték nélkül, a netem lassú.
    Tud valaki segíteni?
  • Orionk
    #140
    Hello!

    Egy D-link DI-524 routerem van, és szeretném kérdezni, hogy hogyan lehet ugy beállítani a routert, hogy maximális erősséggel, és maximális távolságra vigye a wireless internetet?

    Nem értek hozzá :(

    köszi
  • Dj Faustus #141
    Mivel a DI-524-es antennája lecserélhető, rárakhatsz egy nagyobb nyereségű irányított antennát, hátha (bár óvatosan, nehogy ez elrontsa a rádiós interfészt...). Vagy átrakható egy olyan csatornára amit nem olyan sokan használnak.
  • Orionk
    #142
    olyan csatornára, amit nem sokan használnak.

    Ezt hogy érted?

    nálunk a házban van a router, és a szomszéokban biztosan nincs wifi , ugyhogy le sem kódoltam.

    Meg ennek azt hiszem, hogy 30 méter a jelerőssége, és ezen távolságon belül nem is foghatná senki, hacsak nem ül le a házunk elé az utcán :)
  • Dj Faustus #143
    "olyan csatornára, amit nem sokan használnak.

    Ezt hogy érted?"

    Sűrűn lakott településeken több embernek van vezetéknélküli routere (és azt nem állítják be rendesen), vagy van például 2,4 GHz-es vezetéknélküli Internet-szolgáltatás is.

    Ha több AP/router ugyanazon a frekvencián vannak zavarják egymást.
  • chilios
    #144
    Üdv segítséget szeretnék kérni,t-online optikai netem van.Ami 25/12 MB os net,sebességem 3,2mb/s kábellel de wifin csak 1,4mb/s körül tudok csak tölteni,ezt valahogy nem lehetne turbozni?mert ezt így kevés...
  • papi08
    #145
    Sziasztok! A segítségeteket szeretném kérni! A San Andreas Multyplayer-ben szeretnék szervert csinálni, de a router beállítása miatt nem mutatja a szerver listába(routerem: D-Link DI-524). És csatlakozni sem lehet rá. Ha valaki tudna segíteni, azt nagyon megköszönném!
    A választ előre is köszönöm!
  • chilios
    #146
    fowardingold azt a portot amivel indítod a szerót,+a win tűzfalon is engedéjezd
  • chilios
    #147
    belépsz a routerbe,rámész hogy advenced->Virtual LAN és oda beírod a dolgokat (bocs szájbarágósan nemigazán van türelmem leírni így este) de legalább adtam valami támpontot :)
  • papi08
    #148
    köszönöm a segítséged! ki is próbálom
  • papi08
    #149
    Nod32-m van, azt is ki kell kapcsolni?
  • skarybeast
    #150
    Sziasztok! Az a bajom h haverhoz elvittem a gépem, rákötöttuk az ő ruterjára káballel, (tp-link ruter volt) és mikor hazahoztam a gépet, és visszadugtam mindent egyszerűen nem jó :S (most is apáméról gépezek). Belkin 54g-s ruterem van és adapterrel fogtam a netet... TCP/IP protokkol is más volt beállítva nem a ruter osztotta ki, és mikor felkapcsolódok 10mp múlva ledobja a netet. Már újra raktam az adaptert de még így se jó :S. Próbáltam felmenni a ruter oldalála ahol lehet állítgatni de nem tudok belépni mert nem tudom a jelszót... Az admint meg ezeket próbáltammár de nem jók.. A gépben alapból benne van egy jelszó mikor megjelnyti az elérhető vezeték nélküli hálózatokat és nem tom az jó-e. Nagyon kéne a help mert már nagyon kéne a net. Azt hiszem minden infót közöltem...
  • Dj Faustus #151
    "Ami 25/12 MB os net,sebességem 3,2mb/s kábellel de wifin csak 1,4mb/s"
    Egy kis megjegyzés: 25/12 Mb/s (Megabit/sec)-os maximum átviteli sebességű az Internet-hozzáférésed, a letöltőprogram 3,2 MB/s (MegaByte/sec) illetve 1,4 MB/s átviteli sebességre képes. Az MB, csak szimplán MegaByte nem MegaByte/sec, a mb/s meg milibit/sec lenne - ha lenne ilyen. ;)

    "ezt valahogy nem lehetne turbozni?"
    A 802.11b szabványú vezetéknélküli eszközök elméleti maximum adatátviteli sebessége 11 Mb/s. Gyakorlatban ez maximum csak 5-6 Mb/s.
    Ha 802.11g szabványú eszözöket használsz az elméleti maximum adatátviteli sebesség 54 Mb/s-ra gyorsul, ez gyakorlatban maximum 20-25 Mb/s.
    Ha a legújabb 802.11n-es szabványt használod az átviteli sebesség elméleti maximuma akár 600 Mb/s is lehetne, gyakorlatban viszont csak 140-150 Mb/s.

    Amit megtehetsz:
    * Tedd a routert és vezetéknélküli eszközöket közelebb egymáshoz. (Tényleg, milyen távol vannak egymástól a router és az eszközök? Van köztük fal vagy más terepakadály?)
    * Próbálj meg mást csatornát használni (ha a szomszéd is ugyanarra a csatornára rakja/beállítva felejtve hagyja a routerét, interferenciát okoz, ami se neki, se neked nem jó).
    * Ha olyan az eset például, hogy az emeleten van a router, de te lenn az udvaron akarod csak használni, szerezz be irányított antennát (már ha cserélhető az antenna), azzal csak egy kis sugárba fogsz szórni, például csak a laptopra.
  • skarybeast
    #152
    nekem tipp?
  • skarybeast
    #153
    pls segítsetek .(
  • skarybeast
    #154
    Sziasztok! Az a problémám hogy haverhoz elvittem a gépem, rákötöttuk az ő ruterjára káballel, (tp-link ruter volt) és mikor hazahoztam a gépet, és visszadugtam mindent egyszerűen nem jó :S (most is apáméról gépezek). Belkin 54g-s ruterem van és adapterrel fogtam a netet. TCP/IP protokkol is más volt beállítva nem a ruter osztotta ki, és mikor felkapcsolódok 10mp múlva ledobja a netet. Már újra raktam az adaptert de még így se jó :S. Próbáltam felmenni a ruter oldalála ahol lehet állítgatni de nem tudok belépni mert nem tudom a jelszót. Az admint meg ezeket próbáltammár de nem jók.. A gépben alapból benne van egy jelszó mikor megjelnyti az elérhető vezeték nélküli hálózatokat és nem tom az jó-e. Nagyon kéne a help mert már nagyon kéne a net. Azt hiszem minden infót közöltem.
  • skarybeast
    #155
    Na mostmár jó, csak az a baj h nem tok felmenni a játékokra mert állandóan ledob... letölteni sem tok, mert elekad 1 mb után. Na ere vmi tipp? :D
  • #156
    császtok,a wiimhez akarok venni vezetéknélküli routert,és az lenne a kérdésem hogy van már 1 lanos routerünk,és abba ha beledugom a vezetéknélküli routert akkor menni fog?
    A lanost sajna nem húzhatom ki mert tesóm megölnexD
  • pongi10
    #157
    Hali nekem egy msi rg54se 2 routerem van és amikor be akarom állítani, miután bírom az ip címet és kéri a jelszót meg a felhasználónevet akkor ott nem fogadja el ami meg van adva alapból.próbáltam már resetelni de semmi. elvileg admin/admin a felhasználónév és a jelszó. Valaki tudna segíteni?
  • #158
    A router setup diskjével kell azt beállítani
  • Omega888
    #159
    Sziasztok

    Az lenne a problémám hogy pár napja lefrissítettem a routerem firmware-ét 2.04 verzióról 2.07-re és azóta mintha lassabb lenne a letöltés.
    A router az d-link 524 B4.
    Hogy nem-e tudja valaki hogyan lehetne orvosolni, gondolol itt valami beállítás vagy ilyesmi.
  • jo munkas
    #160
    üdvözletem. kellene egy kis segítség.
    Adott egy SMC wifi router. és egy TP-link 54 mb-os usb-s wifi
    az én gépememen routerről törkéletesen megy a net. a másik gépen pedig ne tudom beálllítani hogy a wifi-n jöjjön net, ehhez kellene valami ötlet hogy mit állítsak, csináljak vagy nemtudom, (olyan jó szájbarágósan ha lehetne, hülye vagyok az ilyenekhez)
    előre is köszönöm:)