171
Magyar vándor
  • I.C.ram
    #91
    A kontroll "a magyar mátrix" után eléggé szar volt ez.
  • Szabina
    #90
    Egyébként a kínai árust én sem értettem, hogy hogy jön a képbe.
  • Szabina
    #89
    Én ma láttam, szerintem nem volt rossz, volt benne néhány jó poén. Én csak azért néztem meg, hogy tudjam hol tart a mai magyar filmipar.
  • Alien!
    #88
    Mondjuk nekem a Meseautó sem teccett....eccerűen rühellem a Bajort ha humorizál...A Francia filmek jók,csak má elkezdték őket futószalagon gyártani,és ott is egyre több a szenny...
  • Alien
    #87
    Maximálisan egyet értek veled! Gyenge, erőltett volt az egész, és mégis annyian röhögtek, hogy nem tudtam mi van. Az elején nálunk is nevettek a kínai áruson, de úgy, mintha valami egetverő nagy poén volna. Egyszerűen nem értem... Szerintem abszolút nem volt vicces az a jelenet(ahogy a többi sem). Na mindegy, nem szapulom tovább a filmet. Különbözőek vagyunk, van akinek tetszett és van akinek nem. Nos én az utóbbiak közé tartozom....
  • Taranov
    #86
    Na megnéztem én is a filmet. Szerintem a Meseautó, Kontroll, Üvegtigris jobb magyar filmek voltak, bár ebben is nagyon tetszett nekem az ötlet, illetve a szereposztás. Meg a történet is persze.
    A poénok viszont elég gyengék voltak és néhány helyen kicsit lassan is ment a történet.

    Egyébként szerintem a legjobbak a francia filmek (utóbbi időben pl. a Pofa be vagy a Balhé) utána a magyarok (mivel a szereposztás nagyon jó szokott lenni, meg általában nekem a poénok is tetszenek) és minden szar film amerikai, de nagyon sok jó is van, hisz ők csinálják a legtöbb filmet. (a kedvenceim a Robert De Niro-s filmek, illetve az effélék, és ezekből az amerikaiak csinálják a legjobbakat)
  • Taranov
    #85
    Bizony. De még mennyire...
  • I.C.ram
    #84
    Ennél szarabb magyar filmmel nem nagyon találkoztam...

    Olyan laposak és szarok voltak a poénok, mintha a Folytassa Claudiát néztem volna, nem is csoda, hogy onnen vettek jópár szinészt.

    Max. 1-2 poén volt benne, de végig unalmas szar volt. Az egész mozi röhögöt A SEMMIN!! Ezek vagy nem láttak még poénos filmet, vagy csak divatból röhögnek...

    Azon a kínai áruson az elején röhögött mindenki... Szar lapos és unalmas film.
  • neménvoltam
    #83
    Megnéztem ma... sztem voltak benne poénos részek, de talán egy kicsit egyhangú volt. Amikor az oroszokkal dumáltak az télleg nagyon nagy volt :)
  • BaLeeX
    #82
    Nekem egyik haverom ajánlotta, hogy végigröhögte a filmet.
    Elmentem én is megnézni és hát ... nem volt rossz!
    Régebben a magyar vígjátékok egy kaptafára készültek, mindegyikben az volt a lényeg, hogy elbeszéltek egymás mellett azaz mintha mindketten ugyanarról beszélnének aztán mégsem és ezen kellett volna röhögni. Ahhoz képest ez a film ász volt. A valami amerikát én nem a moziban láttam hanem csak gépen de annak hatására kezdett érdekelni ez a film is. Monjuk az Üvegtigris visz nálam mindent annak közelébe sem ér egyik sem.

    Na a filmről: tényleg voltak bent erőltetett poénok meg olyan szójátékok amiken csak kínjában röhögött az ember. De pl. a zenés jelenetek többsége bejött, pedig amikor először nekiállt énekelni a hét vezér majdnem lefordultam a székről, hogy na ezt azért mégsem kellett volna. De aztán jött a rap meg később a Beatrice-s rész az vitt mindent. :)
    És voltak azért jó poénok bent rendesen. A végén nem tudom én hogy oldottam meg volna de ez a keverés a világháborúval meg az oroszokkal meg a túristabusszal fura volt. Főleg amikor az estélyen sorba nyomatták a támogatókról a képek, Pick szalámi meg hasonlók. Mondjuk valamiből nekik is élniük kell. De pl. a Hárem-es jelenet is nagyon jó volt, főleg amikor jött az éjszakai műszak. :)

    Összegzésképpen szerintem még bőven a nézhető kategóriában van a sok hülyesége és a pár erőltetett poénja ellenére is.
  • Alien
    #81
    Na igen, amikor én voltam, a moziban néhányan nevettek egy csomószor, nekik biztos tetszett , én viszont már alig vártam a film végét!:)
  • Gregorius
    #80
    Na, akkor tolmácsolom az egyik ismerősöm véleményét is a filmmel kapcsolatban: "Hát ez tök jó, nézzétek meg ti is!" Persze én még mindig nem láttam, de gondoltam, hogy mivel elég egyoldalú eddig a dolog, nem árt ha tudjátok, ilyen is van. :)
  • Laalee
    #79
    kicsit megritkitottam
  • vizes
    #78
    Kösz! O.K. majd elmondom.
  • Alien
    #77
    Sok sikert hozzá!:) Majd mondd el te is a véleményed!
  • vizes
    #76
    Jól lehúztátok... :-)

    Én holnap nézem +, ezek után már nagyon kiváncsi vagyok!
  • Alien!
    #75
    Na nekem is sikerült legyűrnöm a filmet....Felbuzdulva azon,hogy a Valami Amerikán itt-ott télleg jókat röhögtem,illetve hogy,azé vhogy össze is volt rakva(és végre nem a kommunizmusról szólt,vagy sanyarú sorsú 8keres emberekről)....A Magyar Vándor viszont kifejezetten szar lett....Az első 20 percben rögtön a Gyalog-Galopp jutott eszembe,rengeteg szójáték,ami az elején jó, de a közepe felé már idegesített...Megaztán nagyon vérszegények a poénok,pedig ez a történelmi téma tálcán kinálja magát...Nagy része szarul van vágva...Nem értettem,hogy miért kell végignéznünk az összes jelenetben azt,hogy a 7 vezér egyenként kisétál egy helyszínről(szinte minden esetben),mert evvel veszít a film a lendületéből...Szóval úgy szar ahogy van...Elrettentő dolog látni,hogy ilyen filmre elherdálnak egy halom pénzt...Az egyetlen poizitívum az előtte lévő bemutató az új Farelly Brothers filmből...na azon majd lehet röhögni,az biztos...
  • RangeR
    #74
    Eddig sehol nem olvastam erről a filmről pozitív kritikát. Itt sem sokat. Tényleg így hazavágták? Pedig nagyon vártam....
  • Lacee
    #73
    Ez az, Üvegtigris + Kontroll POWA! :)

    még egy leírás e topicban szereplő filmről...
  • PREMIERE1
    #72
    Az eredeti Miniszter félrelép színházban egy szar. (Kb. 1x, ha elmosolyodtamrajta. Az 1001 éves Fehér Anna a titkárnő szerepében.) Filmen azonban nagyon jól megcsinálták, annak ellnére, hogy Dobó Kata, mint színész nagyon gáz! De sok jó magyar vígjáték van. "Üvegtigris", "Mami blu", "Ördög vigye", "Csapd le, csacsi!" stb.
    "Akciófilmben" a Dögkeselyű óta nem láttam jót.

    Szerintem, rakat jó magyar film van. Amik most készülnek, azok főleg divatfilmek, amiket nem szeretek. Persze akad közöttük ehető, de ritka.
  • Alien
    #71
    Szerintem borzalmas ez a film, nekem nagyon nem tetszett, gyenge, erőltetett poénokkal teletűzdelt marhaság. a Kontrollt viszont várom dvd-n:) az tetszett:) Amúgy a magyar filmek közül nekem a Miniszter Félrelép viszi a pálmát, szerintem marha nagy film:))Meg mondom a Kontrollt is birom.
  • Bucser
    #70
    MAcska-jaj nem magyar:)))
  • [HUN]PAStheLoD
    #69
    üvegtigris macska-jaj ez mind roxx :] persze lehet hogy macska-jaj nem is magyar :P
  • I.C.ram
    #68
    Tényleg nagyon gagyi ez a film? Nekem egy jelenet nagyon tetszik, amit asszem a cinemátrixban láttam. Hogy megcsinálták a kamerállást az orosz tanknál olyanra, mintha az a híres plakát lenne a gyürödtfejű komcsi tiszttel. Az jó ötlet volt :)

    Traxion te meg büszke lehetsz magadra... Ha ennyi szégyeled azt, hogy itt születtél, miért nem húzol el a picsába? Mennyire ostoba emberekbe futhat az ember itt az SG-n :(
  • rorr
    #67
    a valami amerika sem volt szerintem akkora durranás!
    ÜVEGTIGRIS!!!CSAPDLECSACSI!!!AZ IGEN!!!
  • O0D:
    #66
    Nekem se igazán jött be ez a film, az első órában nagyon szar poénok voltak, úgy hahogy írták előttem is. Azon röhögtem hogy sok szerencsétlen ember beül a moziba, és tetszik nekik a szar poén..

    Viszont pár jó jelenet van benne, amiért talán mégis érdemes megnézni!!! Nekem az a háremes nagyon bejött, az kb. 5 perc. Meg talán még két jó dolog is volt ezen kívül..

    Sajnos ebben is érzödött egy kicsit Jancsó elve: " tegyünk bele híresebb embereket, együtteseket , akkor azok rajongói úgyis megnézik a filmet ". Nagyon feleslegesnek találtam azt a kibaszott szar rap "zenét" amit vmi "sztár" csinált benne. Viszont ami tetszett: palotaszállós jelenet ( húha aszem ) korda györgy énekel, majd a tömeg beatrice-t ordibál :)))
  • HuAn82
    #65
    Szerintem a Kontroll úgy sz@r ahogy van. Üvegtigris!
  • Dynamic
    #63
    Vagy fél éve hallottam illetve láttam először, hogy lesz ez a film.Akkor nagyon kíváncsi voltam főleg a szereplőgárda és a témaválasztás miatt és drukkoltam, hogy valami új magyar kultuszfilm szülessen.Aztán egy hónapja megnéztem a bemutatóját.Már akkor nagyot csalódtam, amikor egyszer sem bírtam elröhögni magam.Majd a kritikákat olvasva biztossá vált, hogy ezért a filmért nem szabad pénzt kiadni:((
    Bár én nem láttam a filmet, de valószínűnek tartom, hogy olyan sok kritika nem tévedhet.
  • GaVino
    #62
    Sikerült jól hazavágni a topic-ot az ide nem illő vitával, grat. Kedvenc hozzászólásom ez: "Szégyellem, hogy itt születtem."
    no comment

    A film egyébként legjobb esetben is gyenge közepes. Nem lett volna rossz a Gyaloggalop féle nyúlás, de semmi se lett belőle. Hiányoznak a poénok, pedig vígjáték lenne, nevetni nem igazán lehet rajta. A túl sok híres magyar színésszel pedig sokat markol, de keveset fog a rendező. Részemről jobbat vártam.
  • Lacc
    #61
    Én láttam a Kontrollt, az nem volt egy rossz film de túl jó se. Mégegyszer biztos nem lennék képes megnézni. Az Apám beájulnát nem néztem meg mert a témától is hányingerem van. Ezt a filmet se tervezem megnézni mozbian (persze ez nem biztos, ha nagyon nincs mit csinálnom lehet hogy ráveszem magam), max majd tv-n.

    De el tudom képzelni milyen film lehet, ahogy előttem is írtak, elcsépelt egyhangú poénok amiket az a magyar filmekben szokás rakni (van néhány kivétel persze pl. Üvegtigris, de ebből sincs sok). Szal az a legvalószínűbb hogy megkímélem magam tőle.
  • Speth
    #60
    Alig voltam mostanában moziban, de az utolsó három mozizásomkor magyar filmeket néztem. Első volt a Kontroll, aztán az Apám beájulna, és most ez a Magyar vándor...
    Véleményem: a Kontroll magasan a kettő fölött áll, az Apám beájulnára azt mondtam, hogy szar, de miután megnéztem a Magyar vándort...erre mondom inkább, hogy szar. Mert az Apám beájulnán legalább nem untam halálra magam, csak szimplán nem jött be a film. De ez...a poénok elcsépeltek voltak, kb összesen 5x mosolyodtam el. Kínomban.
    Sokkal jobbra számítottam. A Valami Amerika után ez egy nagyon gagyi kommersz baromság.
    Én nem vagyok a magyar filmek ellen, sőt! De ez...
    A színészi alakításról nem is beszélve.
    Én mindenkinek azt tanácsolom, hogy várja meg, hogy egy év múlva leadják a tv-ben, akkor alvás előtt nézze meg, garantálom, hogy nagyon hamar hatni fog mint altató.
  • traXion
    #34
    Amit jónak lát az ember, az általában tetszik neki.
  • hen-tes
    #33
    erre nem mondok semmit..
  • Dynamic
    #32
    JÓ magyar filmet nem láttál, vagy NEKED TETSZŐT? Azért nem mindegy...
  • Gregorius
    #31
    Nekem igazán tárgyilagosnak tűnik. Majdnem olyannak hat, mintha nem is látta volna a filmet, de legalábbis nem arról ír. Én hallottam jó véleményt is a filmről, ezért kicsit nehezen hiszem el, hogy az itt lefestett kép, hogy a világon minden sz*r benne, egy kis sz*rral megspékelve, és aztán az egész leöntve egy nagy adag sz*rral. De ha egy héten belül nem jön ide senki, hogy azt mondja, hogy jó a film (nekem a csinibaba is tetszett, hiába ócsárolja azt is itt ebben a cikkben), akkor meghajlok a többség ízlése előtt, és elfogadom, hogy lehet, hogy tényleg nem jó.
  • traXion
    #30
    Úgyértem, egy jó magyar filmet sem láttam.
  • traXion
    #29
    Biztos vannak, még egyet sem láttam.
  • Dynamic
    #27
    Sajnos a "mai fiatalok" többsége (tisztelet a kivételnek) el sem tud képzelni filmet bullet time vagy ticsung lézerágyú nélkül.Mondjuk ezt a filmet eléggé lehúzták, de kár volna általánosítani.Egy Tanút vagy egy Indul a bakterházat még ma is sokkal szívesebben megnézek, mint egy Bad Boyst.
  • Lacee
    #26
    egyetértek! :)
  • Lacee
    #25
    na szerintem téma lezárva, inkább olvasgassátok ezt:

    Magyar Vándor kritika az Indexen