777
Panzer General 2
  • kerla
    #457
    Hm, már asszem jó helyen keresem, de nem lelem a GWC .CAM-ját.... mondjuk melóban vagyok és sokfelé figyelek :)
  • kerla
    #456
    Hülye vagyok, suitban nézem...előbb kellett volna olvasnom, aztán keresni... :)
  • kerla
    #455
    keresem, de nincs file mappám, utánajárok. Még egy kérdés, Lvov előtt nem kellett volna lennie Angliát elfoglalós pályának? Frankón kihagytam volna? Végül is Lvov sikerült BV-re, de alap esetben lehetetlen lett volna, egyszerűen a távolság miatt csak ejtőernyősökkel lehet odaaérni időben, de az erős egységek miatt abból is minimum 2 kell, az pedig alaphangon elég drága...
  • LSSAHPAUL
    #454
    Nézd meg a Suite-ben! ( file,load campaign, baloldlat klikk a pályára amelyik a kérdéses, és jobb oldalt látod hogy Brilians Victory nál mennyi prestige-t kapsz, alatta hogy melyik scenario fog következn, és ugyanigy victorynál és tactical victorynál is. Sőt még van olyan hogy Lose- ha nem birod megcsinálni tactical-se akkor mi történik.. pl millerblitzen kilehet kapni a finn pályát és akkor norvégia és sedan kimarad..
    Multit próbáltuk kb 2 éve,voltak gondok, de azóta nagyon sokat fejlődött ez a része a PG2-nek, szal majd megnézhetjük.
  • kerla
    #453
    GWC-ben Lvov-nál van jelentősége a Brilliantnak? Mert 6 köröm van rá és esély sincs rá, még csalással sem, olyan messze minden... Át tudom írni a körök számát többre, de csak akkor tenném, ha van jelentősége, azaz kimarad pálya, ha nem BV-zek...
  • kerla
    #452
    Továbbá a prestige-n kívül bármit át tudsz vele szabni egy mentett fájlban, azaz egy mentést betöltesz a progiba és szerteszéjjel lehet állítgatni!
  • kerla
    #451
    Hála ennek a rengeteg új kampánynak és telepítés nélküli, egybeszerkesztett verziónak, sokat játszok vele (néha a m unkahelyen is tolok egy pályát, csak gyakran kell menteni, hogy bármikor gyorsan bezárhassam ha jön a főnök :) ) Korában sajnos nekem nem sikerült az új pályákat integrálnom, így félek, ha elfogynak akkor megint bajban leszek. :(

    Hát én most a GWC-t tolom Petruz kollega ajánlására és összeséggében jó kampány, csak sajnos itt is plussz prestige nélkül nem lesz pénz minőségi egységekre és légierőre így bukta lenne... Sajnos kezdek hozzászokni, hogy ezeket az új pályákat ajándékprestigevel csinálom. :) Bár a múltkor egyet induláskor 300-ra álíltottam, de a 10. pályára annyi pénzem volt, hogy beleuntam.... annál még a csalás is jobb volt....

    Viszont jó lenne egyszer Multizni is vele? Neten nem lehet valahogy megoldani? Mondjuk időigényes, de egy scenariot megérne ember-ember elen :)

  • LSSAHPAUL
    #450
    Luis Guzman weboldalán töltsd le a SUITE progit. ( én a \panzer2\ mappámba szoktam tenni.. Ismerkedj vele, mert így a legegyszerübb "presztizsért folyamodni".

    Kerla: szivesen, örülök hogy játszol és most én is segíthetek neked tanácsokkal ;) Kéne majd nézni egy jó kampányt ami nem nyögve-nyerős mert a millerblitz-et már nincs kedvem tovább tolni azok után hogy kb 14x kezdtem újra átlagban minden pályát hogy brilliansra sikerüljön holott így rosszabbul jártam mintha csak sima viktorit arattam volna :p
    Van 2 haverom akik most teszik fel a héten a pg2-őt, jó lenne egy kampányt nyomni :) és a millerblitzet nem akarom ajánlani nekik sajnos.
  • Lysandus
    #449
    Üdvözlet!

    Hogy lehet presztizsért folyamodni Adolfhoz?
  • kerla
    #448
    Tyűűűha, köszönöm!!! :-)
  • LSSAHPAUL
    #447
    A vezérek
    Nekem volt ilyen repülőm :)
  • kerla
    #446
    Ugyehogydeugye? :-)
  • kerla
    #445
    Köszi, wow, hát mindig tudok meg újat. Erre nem is gondoltam, akkor ha egy panzer-em úgy lépked mint egy recon, azaz lépek, majd megint tudok még haladni egy körön belül a letámadás nélkül, akkor az is vmi extra parancsnok miatt van? Merthogy van 1 ilyen egységem, és akkor is marad a tulajdonsága ha fejlesztem a tankot egyre jobbra! Milyen speckók akadnak még?
  • PetruZ
    #444
    Ja, tényleg, vannak a "zárójelesek", meg a "nem zárójelesek" is. :)
  • LSSAHPAUL
    #443
    Olasz AA: 90mm 90/53 Ca - vigyázz mert két ugyanilyen nevü van, az egyik 1272 a másik 348 pénz. A 348ast vedd mert csak az lő földi célpontra. Tippelek csak : 41-42 körül már kapható..

    ja, és egyszer nálam mozgott és támadott is egy körben...szerintem bug volt, mert azóta sem :)

    Ez nem bug :) kapott egy alap vezért:
    Air Defense (Mechanized Veteran): A self-propelled Air Defense unit may move and fire in the same turn.
  • kerla
    #442
    Akkor adatokat hozzá plííz és veszek én is párat :) Ha magyarkodni akarok, én olyankor beállítom választható harcoló félnek a magyarokat és veszek pár jófajta magyar cuccot, és viszem végig őket a kampányban, külön, harcoló magyar alakulatként, vigyázva rájuk persze. :)

    440-Petruz: Elvileg ha zárójelben van az érték (támadás vagy védekezés), akkor annyi az értéke, de csak ha őt támadják, ha zárójel nélkül, akkor ő is tud támadni. Így van ez több bombázónál is és pl a 3,6-os Flak mozgó légvédelemnél...ja, és egyszer nálam mozgott és támadott is egy körben...szerintem bug volt, mert azóta sem :)
  • LSSAHPAUL
    #441
    oh no no no :)
    De tudnak!! Csak nem mind.. A németeknek is van de csak vicc az olaszhoz képest. Már régebben is vettem egy olasz ilyesmi járművet, nagyon imádom, hiába pici a repcsi sebzése mégis kb ugyanannyit vesz le mint komolyabb társai (0-1 :D) viszont nagyon gyors, és rengetexer húzott ki a csávából.. és ez csak egy kis törpe ahoz képest amelyikből most beszerzek vagy 4et..
  • PetruZ
    #440
    Vigyázat, az AA-k nem tudnak szárazföldi egységre támadni, azok az értékeik csak akkor érvényesek, ha védekeznek! :)
  • LSSAHPAUL
    #439
    Nem, Krétán járok, utána jön az orosz front és tán csak moszkva után fog jönni megint észak afrika.
    Viszont nagyon nagyon király egységre bukkantam!!! Az olaszoknál van egy kocsis AA, asszem 2-re lő és 17el üti a tankot!! Ja és nem mellesleg 8-at megy!!!!! Szal nekem még van Pz II/A is ls II/D is azoktól ez fényévekkel jobb, sőt "olcsó" is. (kb300 de a német cuccokhoz képest olcsó) Hátránya hogy levegőre csak 5-el üt :) de hátha lesz valami megfélemlítő ereje.. :D
    Konkluzio :
    1. PG2 Kampány-alapszabály: Első dolgog megnézni suite-ben a pályák-viktori-prestise összefüggéseit.
  • kerla
    #438
    Micsoda?! Ez elég durva, nem az lenne a lényege a Brilliánsnak, hogy kapcs prototípus egységet, több prestige-t stb? És hol tartasz Milleren? Az afrikás ellencsapás-szerű pályát elérted már?

    Azt sajnálom, hogy a GWC-n nem rögtön prestige ajándékkal indultam és eltoltam az első 6-7 pályát és rengeteg időt...
  • LSSAHPAUL
    #437
    Megcsináltam brilianson nagy nehezen termopülét, de fölöslegesen mert megnéztem suite-ben a Millerblitzet és igencsak érdekes dolgokra jöttem rá! A legtöbb pályán semmi különbség nincs a brillians, sima, vagy taktikai győzelem között :D Ezért siettem :D
    - stalingradon annyi a külömbség hogy brillianson csak 500 Prestigét ad, a többin 750-et szal épp ellenkezőleg van, ügyelni kell arra hogy ne csináljuk meg brillianson.
    Az egész millerblitze igaz az hogy csak taktika győzelmet szabad aratni! KIVÉVE egy pályát a Winter Storm (1942dec 12) Itt vigyázni kell hogy ne taktiait arassunk mert akkor nem kapunk semmit.
    North West afrika,1943 május 1: Taktikaira 1000, többire csak 750!
    Zitadelle,1943 júl,5: vigyázzunk hogy ne brillians győzelmet arassunk!
    Anglia,Midlans,1945: vigyázzunk hogy ne brillians győzelmet arassunk!
    és most jön a legfinomabb :D - amikor választanunk kell hogy a great europa vagy a másik kampányon megyünk tovább ha túl sokáig szarakodunk (3 körön után választunk) akkor egy pályát elvesztünk a giblaltárt :D
  • kerla
    #436
    Hasonlóan csinálom én is, bár simán kezdem és amikor végleg felmegy bennem a pumpa (lásd 2 HSZ-emmel visszább:)), akkor tolok magamnak prestiget, de csak 1 alkalommal, pont eleget, viszont átállítoma városfoglalásért járó prestige-t több pontra, így érdemes foglalgatni a szerteszét levő városokat. :)
    Egyébként a hátsó ehlyeket én is FJ-vel foglalom, de ugye ezekre alapból semmi pénz nem lenne, ill ha ezt vennél, akkor légierőre nem jutna, szóval az alapbeállításokkal értlme sincs sok kampánynak... Hogy jók legyenek, általában 14-15-ös erősségű gyalogos egységeimből fejlesztek át FJ-re, és 2-3 15-ös ejtőernyős egy vadásszal és 2 bombázóval leírt bárkit! :)

    434:
    Viszont sokszor lutri a rugged defence is. mentek előtte rárontok, rd és hopp egységem 80%-a lecsó. visszatöltöm, rárontok és semmi rd, vesztek 2-3 egységet, de ő is. Elég sok az ilyen random dolog, de persze ez belefér, hiszen nem mehet forgatókönyv szerint.

    De akkor is értelmetlennek tartom ezeket a kampányokat, hiszen prestige nélkül tök midnegy, hogy miylen sokfajta egységet vehetnék...de miből... pláneha az ellen 5-szörös túlerőben van és ha nem szórná szét az egységeit (mint ahogyan a valóságban sem szokás) simán kinyírna...
  • PetruZ
    #435
    Én már nem töltögetek, nincs időm naphosszat p*csölni a játékkal, csak élvezni akarom, nem kínlódni: az elején beállítok magamnak egy szép összeget és annak a hadjárat végéig ki kell tartania. :]
    A nagyon messze lévő célpontokra én mindig FJ strum-okat dobok és harcoljanak, míg felszabadítom őket. :) Drágák és sajnos hullanak, kell nekik erős vadászfedezet, de többnyire teljesítik a feladatukat és lekötik az ellenség supply erőit. Majd a szovjeteknél lesznek még ilyen pályák (meg a portugál). Volt már három erős, tapasztalt egységem, egyiknek már parancsnoka is volt, de Giblaltárnál elbuktam kettőt is (a parancsnokost is), de már nem töltöttem vissza, majd lesznek még újak. :)

    #434:
    Valószínűleg tenacious defense-ük, vagy resilience-ük van, ilyenkor alig lehet leverni őket (és a suppress sem számít). A "rugged defense" az egyik legnagyobb szemétség a játékban, én saját egységnél egyszer láttam (pedig jó pár éve játszom PG2-t), ellenfélnél sokkal többször.
    Eleve városban van, az azt jelenti, hogy 3-masnál nem lehet kisebb az entrenchment-je, a rugged-ek meg úgy 5-6-tól kezdve már elég gyakoriak. :)
  • LSSAHPAUL
    #434
    Mondom egy példát hogy miért kell sajnos állandóan töltsek: 14-es gyalogság a városban, direkt szépen felálltam az ágyukkal,hajokkal,bombázóval mert gondoltam hogy nem lesz egyszerü :D :D omfg.. 4 ágyúval, 2 hajóval, egy bombázóval szarrá lőttem a gyalogost ( lement 9-re, pedig 15-ös bombázóval bombáztam és a legmodernebb ágyukkal ) sebaj sok a suppressed, nem lehet gond. Támadok az első gyalogosommal (13-as) rugged deffense, vesztek 8-at levinni semmit se viszek, már tényleg felvagyok készülve minden hülyeségre szal még egy 12-es gyalogságot is tartalélban tartottam, szal most támadok ezzel, rugged deffense :D ebből is levesz vagy 6-ot :D Ráadásul csak a kőr elején mentettem és most emiatt vagyok befordulva hogy miért nem mentettem mikor láthattam hogy necces ügy lesz.
  • kerla
    #433
    Csak nem tudtam megállni, kértem pár ezer prestige-t Führerünktől, mert már untam a nyüglődést és hogy 2 napig játszottam egy pályát, mire vért izzadva végigvittem. Szépen vettem légierőt és felfejlesztettem a páncélosaimat, és a vicc, hogy a szövetségesek 5-7 repülővel támadnak, míg nekem alapból 1 vadászom volt....

    Ráadásul a Jugoszláv pálya, ami nem egy nehéz küldetés, viszont az utolsó elfoglalandó város távolsága miatt a felfeljesztett haderőmmel BV-t az utolsó kör utolsó másodpercében sikerült teljesíteni, úgy, hogy minden egységgel minden körben leléptem a maximumot... Szóval ez elgondolkodtató, hogy alapból semmi esély a BV-re..akkor meg minek a lehetőség???

  • kerla
    #432
    Hopp, igen, tényleg keverem a V és TV-t. TV-m csak 2 volt ill most becsúszott mégegy. nagyrészt sima V-ben nyerek, de azt is vagy 50 load-olással...az meg szánalmas.

    El is ment a kedvem az egésztől. Semmi prestige, nulla légierő, kevés egység, az ellenségnek meg mindig minimum 3-szoros túlerőben, 5-ször annyi repülővel.... az Ostendés pályát lenyomtam, csak egy körrel maradtam el a normál Victorytől, így csak taktikai v. lett, a következő pláyára pedig csak ránéztem... asszem abbahagytam, már itt az elején adjak magamnak prestige-t..áá gáz. végigvihető a kampány, haladok is, de valahogy így nem élvezem, kínlódás az egész...
  • PetruZ
    #431
    Nem tudom, nálam légvédelem ritkán volt erős, nem volt problémám belőle, sőt, inkább a sajátjaim miatt fanyalogtam. Én mondjuk amint lehet, Fw2000-esekre állok rá és azokkal megyek végig, velük még az extra ritka, rögzített, 9-10 hexás AA gun-okat is lehet bombázni (bár csak óvatosan, mert azok a legerősebb légvédelmi cuccok).
  • PetruZ
    #430
    Akkor viszont a norvég pálya nem TV volt, hanem sima V. Megnéztem a campaign flow-t, ott látszik, hogy TV-vel kimaradnak az említett pályák.
  • LSSAHPAUL
    #429
    Újra kezdtem a kört, most vettem két nagy ágyút,viszont igy 4 helyett csak 2 fockét tudtam venni, de megvan az áttörés, köszönhetően annak a 2 hajónak akik kicsit lentébb vannak, de 3 kör mulva felértek és egyből szétkapját az AA-át, eddig meg a másik frontra koncentráltam a fő erőimet.. egyenlőre jónak tünik, majd a végén kiderül hogy lesz e a major viktori..
  • kerla
    #428
    Hát szerintem a Miller "túl" realisztikusra sikerült, azaz a tényleges erőviszonyokon alapszik, ami ugye frankó, csaképpen nem szórakoztató, ha elgyepálnak, mint szegény fritzeket és jómagunkat is ugyebár...
    Sajna Milleren nem láttam más esélyt, mint prestige csomagot ajándékba, esetleg állítsd át a városfoglalásért járó prestiget... persze ez mind csalás, de nélküle meg széjjellőnek, nicns jobb ötletem sajna...

    Egyébként ágyút érdemes 6-osat is tartani, kb felesben a 4-es és 6-os, kettesével vinni őket. Jelzem szerintem túlságosan erősre sikeredtek a légvédelmi ütegek, valóságban tized ennyit nem értek, itt meg egész századokat kapnak le az égből..nanemár...
  • kerla
    #427
    Hát igen....elég eltérőek a pályák erősségben, most pl Oradense vagy miféle pályán szívok, de nem kicsit, van vagy 5-szörös légi túlerő...
    Viszont volt Hollandia és Belgium is, de BV-m még csak egy...hüppp
  • PetruZ
    #426
    A GWC hullámzó erősségű. Van 2-3 nehéz, majd utána pár nagyon könnyű, hogy elbízd magad, aztán a következő nehéz sorozatnál már vért p*sálsz. :)

    Viszont azzal, hogy Lillehammer-t csak TV-vel csináltad meg, már elbuktál pár pályát (Hollandia, Belgium, Dunkirk, Calais)...
  • LSSAHPAUL
    #425
    ugyanúgy.. nagyon erős ágyúja van az ellenségnek és szó szerint az összes földi egységem elfogy.. a légvédelmi ágyukat meg nem tudom semlegsíteni. ( a tanácsod a jövőre nézve megfogadtam, vettem még 4 focke wulf 190-est, igy már 6 fw190 van és 4 me109, de a földi előrenyomuláson nem változtatott :D
    Most per pillanat is azon gondolkozom hogy mi a faxxt csináljak :p (ha vennék mégiscsak olyan messzire hordó ágyút akkor az AA-t kilehetne iktani és széjjel bombáznák mindent..)
  • kerla
    #424
    No, átvergődtem Lillehammerem egy gyenge taktikaival.. utána Dánia és Norvégia aránylag jól ment, kezdek kicsit egyenesbe jönni, de nem akarom elkiabálni. :)

    LSSHPaul: Millerrel hogy haladsz?
  • kerla
    #423
    Hát ez eddig nekem fel sem tűnt, hogy Ti miket tudtok! :-) Majd figyelek erre is akkor...

    Viszont eléggé fusztrál ez a GWC kapmány, már Lillehammernél elakadtam. Eddig még sima victorykkal csakcsak, de most... 1 nyamvadt vadászra-valót tudtam összekaparni, de az angol vadász (ami már ráadásul tapasztaltabb) simán lezúzza... meg túlerőben is vannak az angolok, pénzem semmi..hát ez gyászos :(
    eddig is úgy sikerült pénzt szerezni, hogy feladtam a gyors győzelmet és mentem üres városokat fogllni, hogy adjon prestige-t...ááá
  • LSSAHPAUL
    #422
    Egyszerü a "keretes" dolog, bár nagyon sok pénzt ad szal jó lenne ha mindet elfoglalnád..
    Zöld = nem kell a győzelemhez, viszont a gép tud egységeket venni a városba, és köré azaz 7 helyre!!!
    Arany színü = kell a győzelemhez, de nem tud venni egységeket itt.
    Félig arany félig zöld = a kettő együtt..
  • kerla
    #421
    Igen, az első besülés után én is derre jutottam, de ez a mit is kell elfoglalni pontosan eléggé bezavart (sárga keret, zöld keret és akkor látom, hogy van félig sárga-félig zöld...), így az első 3-4 pályán normál és tactikai victorykkal győztem csak, de szerintem az elsőn az idő miatt a BV nem is nagyon lehetséges. pénz meg elég kevés csorog, így pl légierő még nyista....
  • PetruZ
    #420
    A GWC elején felderítők és gyors egységek kellenek. Ne szöszölj sokat a bal alsó várossal, meg az ottani bunkerekkel, gyorsan fel kell jutni északkeletre. Ha kifutsz a BV időből, akkor onnan jönnek további cseh egységek...
  • kerla
    #419
    Hm. Úgy látszik midnig vannak dolgok, amiket elfelejtek. Nagy nehezen küzdök a GWC-n, erre kiderül, hogy a zöld keretes, de kiemelt célokat nem kötelező elfoglalni? Ez teljesen kiesett, volt iylen régen is? Én meg jól megosztottam az erőimet és még a tactical victoryt is alig tudtam teljesíteni...
  • kerla
    #418
    Az Adlerkospon elvileg majdnem mindhez van leírás.

    Petruz: elkezdtem a GWC-t, és rögtön az első pálya, a csehek, hát mit is mondjak... 1000 prestigeből vehetek egységet, alig kapok prestiget ha foglalok, hát, nem piskóta...