777
Panzer General 2
  • masiktibor
    #617
    Sziasztok!
    Próbálta már valaki a török kampányt? Aki szereti a könnyű-, viszonylag gyenge egységekkel játszható mazochista pályákat ahol sikert elérni csak taktikázással és nem zúzással lehet, annak csak ajánlani tudom 50-es szinten. Az első két pálya amolyam tapasztalatszerzés, kikötve hogy nem lehet egységet venni, csak csapatszállítóval ellátni a meglévőket. A harmadik pálya oroszok ellen a még mindíg eléggé tapasztalatlan és az oroszokénál gyengébben felszerelt csapattal jó fejtörő, mindenkire vigyázni kell, különben a végére felőrlődnek az egységek, és nem mindegy hol támad az ember. A negyedik pályát még nem sikerült megcsinálnom, de gondolom hasonlóan agyas lesz. Egyre inkább csodálom a komákat, ezt azt hiszem Dennis Felling követte el. A francia is nagyon jó volt, de azt könnyebbnek éreztem ennél.
    Üdv. mindenkinek!
  • kerla
    #616
    Igen, tudom, nekem sem tetszik igazán a PIII, de azért szeretném a polcomon látni azt is :-)

    Igen, most beugrott hogy írtad, engineer képesség, ezaz!!
  • PetruZ
    #615
    Szerintem hanyagold a PG III részeket, borzasztó rosszak...

    #614:
    Pl. SuitePG2. :) A játék nem jeleníti meg. A konkrét példa a már korábban itt is emlegetett "engineer" képesség, ami ignorálja az entrenchment-et.
  • kerla
    #614
    Az miért van, hogy 2 gyalogos egység hatékonyságban a támadási-védekezési adataihoz képest jelentősen eltér egymástól? Egész konkrétan: Sturmpionere és az SS Panzergrenadier egységekre gondolok. Első tám-véd 6/9, míg az SS 6/10, ámbátor ehhez képest, ha egy beásott városban csücsülő egységet támadok, az előbbi lazán lezúzza, míg az SS szépen elvérzik...

    Tudjátok hol tudom pontosan megnézni a speckókat?
  • kerla
    #613
    Csak nem tudtam megállni és ebayen sorba veszem meg retro, dobozos, gyönyörű kiadásban az SSI General sorozat játékait! Persze német verziókat, mert azok 3-5, míg az angol 10-15 ezer ft-ért érhetők el...
    A PIII, azaz német kiadásban IV-es sorszámú General 3-4 verzióban is kapható, különböző néven (Unternehemn Barbarossa, Scorched Earth, Western Assult stb). Ajajj szegény pénztárcám...
  • Paddy
    #612
    áhhhh....csak elindult mindegyik játék!De eddig a Peoples General a legjobb!Hosszú kampányok, jó egységek:)
  • kerla
    #611
    Valakinek mond vmit a Korsun Pocket nevű 2. vh-s PG jellegű játék??? Most nézem, elég gáznak tűnik a grafikája, de ha játszható....
  • Paddy
    #610
    az amcsis cuccot nem akarja nekem leszedni:( az utolso %-nál mindig errort ir
  • Bosco1
    #609
    Ez a megoldás XP alatt PGI-et futtatni, engem is érdekelne. :)
  • kerla
    #608
    Köszi! Leszedtem őket, majd jól áttanulmányozom! Van egy oldal, ahol fennt van az összes SSI játék, de sehogy nem találom, ott frankón meg volt minden infó-

    Más: Nem tudjátok, hogy xp alatt hogyan tudom futtatni a PGI és azon alapuló játékokat? Vmi DOS emulátor vagy mifene program rémlik, de hogy működik ez?
  • Bosco1
    #607
    Itt egy-kettőt megtalálsz közülük:
    http://ssigames.gilestiel.eu/
  • Bosco1
    #606
    Köszönöm szépen, megkaptam, de még nem volt időm belenézni.
    Itt vannak ilyen Generalok:
    http://pegconversions.gilestiel.eu/
    Van itt egy PeG-es link is, ezért gondoltam, hogy konvertálgatni kell a PGII-es cuccokat. Nem mélyültem el benne, nincs tapasztalatom,tehát szabad a pálya :)
    Meg van egy másik oldal, ahol vannak még Napóleonos cuccok:
    http://gilestiel.nerim.net/lg/whists.htm
    Jó szórakozást hozzá!
  • kerla
    #605
    Elküldtem! Várom a visszajelzést a tapasztalatokról!

    Hol láttál amerikai és Napóleonos PG-t??
  • Bosco1
    #604
    Valahol láttam még Napóleon korabeli, illetve amerikai polgárháborús időszakban játszódó Generalokat is, de sokat nem tudok róluk.
  • Bosco1
    #603
    Szia Kerla!

    Elküldtem az e-mailcímemet privibe, oda jöhet a PeoplesG link. Köszi előre is!
  • kerla
    #602
    Hááát, azok a következők:

    Allied General az a Panzer General I szövetséges oldali kiegészítője, német kiadásban ez a PG II, míg a PGII PGIII a III-as pedig IV. sorszámmal jelent meg. A Fantasy General szintén PGI szisztéma és grafika, fantasy környezetben, ezzel régen én is sokat játszottam :) És van még: Stargeneral, Pacific General (német verzió: Pcifik Admiral), ezek szintén PGI grafika és rendszer.

    Én elkezdtem eredetiben begyűjteni őket, ha vkinek kellene Pacifik Admiralt, német verziót most fogok rendelni 1500-2000 ft körül ill. Star Generalt is tudok ha érdekel vkit, szívesen rendelek másnak is.
  • Paddy
    #601
    szia a peoplest sikerült megszereznem és szerintem nagyon korrekt játék lett.Tetszik, hogy több pálya van benne mint a pg2-ben.Hallottam olyan játékokról, hogy Allied General,Fantasy general stb...azt hiszem ezekre is ráutazok.:)
  • hunfefe
    #600
    Köszönöm.üdv.
  • kerla
    #599
    Repülőtérre állj velük, majd ott jobb gomb az egységen és alul asszem balról a második alsó ikonra katt és már be is szálltak a repcsibe és repülhetsz velük ahova csak akarsz, de javasolom, ha nem a Tied az egész légtér, vadász-kíséretet biztosíts melléjük, mert csúnya végük lesz...
  • hunfefe
    #598
    Üdv.Segitséget kérnék.Az ejtöernyösöket hogy kell a repülöbe beszállitani.Vagy hogy juttathatom az ellenséges vonalak mögé?Köszi a válaszokat.
  • kerla
    #597
    Hali! Pár 100 HSZ-el visszább egy generális társ belinkelt egy PG2 pakkot, ami telepítés nélkül fut és kb 50 új kampányt tolhatsz benne. Javasolom kipróbálni, én már 1 éve azokat tolom :-)
    Egyébként 4-5 HSZ-el korábban tárgyalt Peoples Generalt ajánlják, még én sem próbáltam ki, de megvan ha érdekel.
  • hunfefe
    #596
    Köszönöm.megpróbálom a dolgot.Egyébként szebb a peoples mint a panzer valamivel de hangulatban sztem nem olyan jó.üdv
  • Paddy
    #595
    Sziasztok nem is tudtam, hogy létezik panzer general forum:D
    Pfűűű de rohadt sokat játszottam vele anno
    Szeretnék tőletek egy kis infot, még pedig azt, hogy milyen gegenerals részek léteznek és hol lehet hozzájuk jutni?

    előre is köszönöm
  • kerla
    #594
    Ugyanolyan megoldás mint a Panzer 2 telepítés nélküli verziója, bár a Peoples Generalban szerintem nincsenek újabb kampányok (ezt nem tudom, mert még sosem játszottam vele).
    Még régen szedtem le valahonnan, de már fogalmam sincs, hogy pontosan milyen oldalról. Hétfőn leszek otthon legközelebb, ha adsz e-mail címet, átküldöm becsomagolva óriásfájlban, azaz linket küldök ahonnan leszedheted, amit feltöltöttem. Ha siet, akkor szerintem googliban keresgélj, szerintem valamelyik torrenten találod meg!
  • Bosco1
    #593
    Tényleg? Én azt hittem azt telepítgetni, meg a fájlokat, könyvtárakat konvertálgatni kell, meg ilyesmi. Ez a telepítés nélküli verzió viszont nagyon érdekel. A neten elérhető valahol?
  • Bosco1
    #592
    Természetesen Steveról lehet letölteni, itt van a link hozzá:
    ftp://ftp.wargamer.com/pub/pg2campaigns/campaigns/waffenss.zip
    Csak ki kell tömöríteni és bemásolni a SCENARIO könyvtárba.Egy dologra kell vigyázni, mive ez másik equipment-tel működik,hogy a kitömörített fájlok között találod az equip97.eqp, equip.txt,german3.txt nevű fájlokat, ezeket át kell tenni a gyökérkönyvtárba, de az eredetieket ne írd felül, hanem mentsd el őket agy backup könyvtárba, hogyha ismét a többi kampánnyal szeretnél játszani, akkor azokat vissza kell cserélni.
    Remélem érthető voltam.De ez a readme file-ban is szépen le van írva.
  • kerla
    #591
    Hali! Peoples General nekem is telepítés nélküli verzió van, ha kell jövő héten átküldöm Neked óriásfájlban (pár 100 mega csak).
  • hunfefe
    #590
    HaliHogy érted hogy felrakni?A peoples generalt?Nekem telepitő nélküli verzio van.A waffen ss kampányt honnan lehet beszerezni,és hogy kell betenni a játékba?üdv.
  • Bosco1
    #589
    Én a Waffen SS kampányt tolom. Igaz ez nincs benne a belinkelt verzióban, de egyszerű volt hozzáadni, és nekem nagyon bejött. A végefelé járok, az oroszokat is bedaráltam, már csak Normandiában kell legyőznöm az angol-amcsi egységeket és akkor végzek is. Talán 3 vagy 4 pálya van még hátra.
    Utána lehet, hogy átnyargalok egy kicsit a PeoplesG-re, ha valaki tud segíteni, hogy hogy kell felrakni. :)
  • hunfefe
    #588
    Megoldottam müködik fasza.üdv all.
  • hunfefe
    #587
    Nah üdv sikerült végre ok a cucc.Még abba segitsetek légyszi hogy letöltöttem a jelzett dolgokat elindul a game de nincs térkép.Mit kell tennem hogy jó legyen végre.Irjátok le légyszi konkrétan mit merre mert látom ez már nem az eredeti alap game.Van itt maps,sfx ,smack,sound.Ezeken kivül kell még valami.??köszi üdv all.
  • kerla
    #586
    No hogy haladtok Generális Társak? Milyen kampányban küzdötök? Én még a GE-nak a felénél vagyok, már kellemesen sűrű pályákkal, szemét oroszok jól megerősödtek, de lenyomom őket. :-)
  • hunfefe
    #585
    Ok az még nem baj de más játék is 4.3 ba megy ezzel a driverrel.Nem tudom mit állitsak már.köszi üdv.
  • kerla
    #584
    Én a telepítés nélküli a korábbi HSZ-ben linkelt full csomagot javasolom a rengeteg kampány miatt. Ez biza csak 4:3-ba megy, nagyobba nem tudod kirakni, végülis nem mai játék :-)
  • hunfefe
    #583
    Nah végre elindult.Kaptam egy omega drivert.Srácok segitsetek még légyszi annyiban,melyik verziot tegyem fel mely patch-eket és hol lelem ezeket.Nagyon megköszönném.Jah és azt hogy érem el hogy a képet kihuzza teljesre mert csak 4.3 ba megy.Vagy ez ilyen.üdv.
  • hunfefe
    #582
    Szia igen látom köszi,leszedtem és azt irja ki hogy nem megfelelö a hardver vagy az oprendszer.Elképesztö,most hivom a számgépes havert mert ez már állati.Mindenesetre köszi még egyszer.üdv.
  • Bosco1
    #581
    Igaz, hogy a Vistát hozza fel alapértelmezetten, de van ott egy legördülő menü, ahol ki tudod választani az XP-t(azon belül home vagy professional - bár megnéztem mindekttőhöz ugyanaz való), sőt még a nyelvet is, hogy magyar vagy angol.
  • hunfefe
    #580
    Szia.5520g-m van.Amit irtál az vista driver.Az elvileg frissebb de nekem xp.van fent.üdv
  • Bosco1
    #579
    Szia!
    Az acer honlapján az 5220G típusú laptophoz a következő VGA drivert találtam, ami 2008. decemberi. Tehát, ha nem egyedi konfigúrációt kértél, akkor ez jó lesz hozzá.
    http://www.acer.hu/acer/service.do?LanguageISOCtxParam=hu&miu10einu24.current.attN2B2F2EEF=3743&sp=page15e&ctx2.c2att1=10&miu10ekcond13.attN2B2F2EEF=3743&CountryISOCtxParam=HU&ctx1.att21k=1&CRC=1354208172
  • hunfefe
    #578
    Szia ugyanaz az üzenet.A frissitést megpróbálnám de acer laptophoz nem egyszerü a vga frissités.De ha itt tudna valaki evvel kapcsolatba segiteni leirom a tipust.Tehát xp driver kellene.ATI mobility radeon hd 2400 xt.üdv.