245
Vajon egy moderátor tévedhet? És elismerheti azt?
  • magus
    #245
    nem, sosem :D
  • Szotyiszán
    #244
    igen! és igen! (válasz a kérdésre ott fent) :)
  • Running
    #243
    Szeretném ha ezt elolvásná pár moderátor:

    http://www.sg.hu/listazas.php3?id=993723969

  • marcio mela
    #242
    egy rovar méretében nem fog egy ultrakönnyű repülőgép propellerrel repülni.Szárnyakkal fog repülni.


    Már ha egy rovar méretében elkészíthető ultrakönnyű repülő és beleépíthető az energiaforrás és a kamera meg az elektronika ami lekpezi a környezetet és utasítást ad az akadályok elkerülésére olyan gyorsan,hogy ne csapja agyon a háziasszony valamint memoriával is rendelkezik ami tartalmazza a repülési utitervet.

    Mekkora a valószínűsége ennek?
  • marcio mela
    #241
    Kedves Balázs Richárd!

    Ultra­könnyű mikro­repülő­gép Svájcbólc. cikkedben 2006. április 16. 17:08, Vasárnap azt írtad ... méretei azonban akár egy rovar méretére is lecsökkenthetők, nyilatkozott a projekt vezetője, Jean-Christophe Zufferey. Hozzátette, hogy mint sokan mások, ők is a rovaroktól - konkrétan a legyektől - merítettek ihletet...


    A rovaroknak nincs propellere ugye.

    A cikkben közölt gép méretei és adatai:


    Ilyen méretben ultrakönnyű repülőgépeket azt hiszem évtizedek óta készítenek,persze elektrónika és irányítás nélkül nélkül.Bár ki tudja,annyi zseni volt korábban is.Talán már ezt is megoldották.

    A rovarok viszont aprók.Nem fognak mondjuk 15 cm-re nőni.A rovarok méretében a levegő másképp viselkedik.Hasonlóan a folyadékokhoz.Ezért a rovarok kvázi úsznak.Ez így nem pontos kifejezés de sokat elárul mi a különbség a rovarok repülése és a kis repülőgép repülése között.Valószínűleg egy rovar méretében nem fog egy ultrakönnyű repülőgép propellerrel repülni.Szárnyakkal fog repülni.

    De lehet neked van igazad és a National Geogrphic-on nyilatkozó egyetemi oktatók;tanárok;professzorok tévednek.

    Ez házilégy ca. 8mm hosszú:(sajnos ez angol)
    Stable fly, Stomoxys calcitrans. Description: Similar to a house fly in size, ca. 5/16 inc long; a gray fly with distinct black spots on the abdomen. A slender, black, piercing mouthpart projects forward from the bottom of the head.


    És így repül:



    Merem remélni a hozászólásom nem vezet rest in peace-hez bár már egyszer megtetted de nincs veled személyes problémám.
  • NFP
    #240
    Óránként háromnál többször sohasem.
  • PíszLávJuniti
    #239
    sosenem.
  • eörgs
    #238
    BANALLZ
  • tomsolo
    #237
    kussolhatsz.

    [HANGOZTATJA A SAJÁT ÉRDEKÉT]
  • Met
    #236
    ez hanyadik reged?
  • abonyitomz
    #235
    Az összes moderátort lekellene cserélni!! Akik itt vannak moderátorok csak a saját érdekeiket hangoztatják!
  • Japep
    #234
    Ja tévedett is, mert téged örökre kellett volna bannolni a múlt heti örjöngésed miatt!
  • csgj
    #233
    minden ember tévedhet. a moderátor is, mert ő is ember :D [ez most egy nagyon logikus, következetes, tanulságos hozzászólás volt]
  • CSOCSO
    #232
    tevedhet-e???

    hogy is mondjam... aza moderator aki szemelyeskedik az nem ugy vegzi a dolgat ahogy kene... nah velem jopar moderator igy viselkedik... szal ahhoz kepest hogy itt vagyok a kezdetektol.. nem szpemmelek semmit szet.. nem nyitok mindenfele fasz gumitopikot.. oke problemak mindenkivel vannak.. nem egyszer veszekedtem magam szarra (en is) ahol mar csak a modi tudott lecsillapitani engem is es a masik felet is...dee.. a lenyeg hogy 1-2 dologban csalodtam bennuk. mert ha egy utolso kis szaffal viselkednek igy akkor oke...
  • dienesoft
    #231
    Tévedhet, de nem érdekli. Ennyi. És ez csak vélemény volt, nem rágalamzás, sértés, stb...
  • akyyy
    #230
    akkor jó :PPPP
    nőtt a 'Jobbik moderátorok' száma, mondjuk te nálam eddig is ott voltál
  • Borg
    #229
    Igaz, mert neked tévedésből adtam csak. De neked egyből visszavontam. Csak rossz hsz-re kattintottam, mikor osztogattam.
  • akyyy
    #228
    nálam azt írta ki hogy Borg vonta vissza.... ez igaz???
  • mikike
    #227
    tévedtem
    azt hittem, hogy borg vonta vissza a többiektől
    rossz érzés
  • Rafaelo
    #226
    embernek lenni tévedő dolog !!!4
  • Punkerwork
    #225
    már kezdtem félni hogy mikike beteg napok óta nem láttam ténykedni, de látom megvan még :)
  • mikike
    #224
    cs kérdezgetett
    én -kivételesen- válaszoltam
  • Borg
    #223
    Csak azt felejtetted ki a témából korlátolt barátom (ha már ennél a hangnemnél tartunk), hogy a topikban számtalanszor el lett mondva, hogy semmi szpemmelés és offtopic. Ennek ellenére te és a pajtásod mégis telebasztátok. (ráadásul te újra és újra)
    Az tény, hogy a topikba utólag került oda csak a felhivás, de ez mit sem változtat azon amit tettél.
    Büntetőpontot pedig mindenkinek adtam, nem kivételeztem, a visszavonás már nem az én művem volt.
  • St
    #222
    Visszavontam a büntetőpontokat, mert mikikének most -kivételesen- igaza van.

    Aki a jövőben ott szpemmel azt borg megbünteti és senki sem fogja visszavonni a büntipontot.
  • mikike
    #221
    újabb fejezet az SGs "igazságszolgáltatás" történetéből
    Mi kellene az SGnek topik
    ahol mindenki szpemmel
    St:
    -takarítani kéne
    Borg:
    -inkább adok mindenkinek aki szpemmelt egy büntetőpontot, uram
    -jó akkor én meg ezt beírom a fejlécbe
    -jó, mert én már adtam mindenkinek... de inkább a többiektől visszavonom... így csak mikike és cs kapott... így jó lesz uram?
    -hát persze moderátor barátom megfelelően jártál el, előbb adtad a büntetőpontokat, utána én kihirdettem az új törvényt, azután te visszavontad a büntetést a barátainktól, igazi sgs moderátor vagy

    happy end
  • Punker
    #220
    na mi van mikike? mi lenne ha a folyamatos fikázás helyett munkát keresnél magadnak? ja hogy sokkal kényelmesebb egésznap itt rohadni és másokat fikázni, na nem baj gyere csak vissza nyugodtan majd megint kivágunk legfeljebb.....
  • rafaello
    #219
    ennyit a véleményszabadságról !
  • codenetter
    #218
    Az hogy az sg st játszótere, az rendben lenne.
    Az hogy a moderátorok bológató jánosok, az már nincs annyira rendben, mert akkor egyáltalán mi szükség van rájuk.
    De legalább nem kell tartaniuk a gerincbetegségektől meg amúgyis goto 10.
    Az hogy nem válaszolnak az emilre, az sincs rendben, dehát istenem... felsőbb rendűnek képzelik magukat a pórnépnél, mit lehet tenni.
    Meg amúgyis birka nép a magyar, csináljuk azt amit akarunk, nem fognak panaszkodni.

    Az hogy lehet nyitni topikot cumani áldozatokról, halott kosaras lányokról, halottnak kiáltott, de akkor még élő egyházi személyiségről, még az is elmenne.
    Bár személy szerint visszataszítónak tartom.
    Az hogy rákbetegekről nem lehet ugyanilyen lesajnáló topikot nyitni az már megint kicsit fura.
    Elvégre ha már képmutatóak vagyunk, miért nem lehetünk minden téren azok?
    Persze a nők terhességi idejéről is lehet topikot nyitni, mert fogalmunk sincs, hogy mennyi az...
    Ez idáig oké.
    De hogy valaki a saját lakóhelyéről nem nyithat topikot, mert különben bannolva lesz érte az már kicsit fura...

  • sz4bolcs
    #217
    mikike új topicja gg :D
  • CLINT EASTWOOD9
    #216
    Néha mindenki téved így a moderátor is!
    De ezért a hozzászólásért ne legyen bann
  • tomassso
    #215
    szerintem utál

    személyeskedik
  • gobelin
    #214
    és van utolsó szó joga is

    bár ez nekem most megvolt
    :(
  • Lteebee
    #213
    Ez igaz.
  • Lteebee
    #212
    Azért nincsenek leírva, mert ezek alapvető emberi normák.
    A vita meg kultúráltan nevezhető csak vitának.
  • gobelin
    #211
    ....ja és hogy miért kapta
  • gobelin
    #210
    még egy dolog
    ha igaza is van, akkor is jó lenne egy értesítés, hogy ezért meg ezért köcsög voltál, cserébe ettől eddig nem tudsz st fórumozni

    de így, hogy ban, és kész, nem tudni meddig...
    aztán az ember nem tudja, hogy csinálja-e az új regeket, vagy úgyis 1 hét múlva használhatja a régi nickjét

    összefoglalva:
    kegyetlenség bizonytalanságban tartani a vétkes fórumozót, még a bünőzőnek is megmondják, mikor szabadulhat...
  • gobelin
    #209
    nem értem, sry :(
  • tomsolo
    #208
    "Vajon a nap mindig keleten kel? És tud róla?"

    "Vajon megbasz a kalauz, ha nincs jegyem? És ha bérletem sincs?"

    "Vajon a kenyér vagy fordítva? Ha igen miért?"


    sazl semmi értelme ezeknek se...

  • VinylToy #207
    Nagyon félrebeszélsz ám, észrevetted?!
  • gobelin
    #206
    ha nekem mondtad
    én nem haragszom