644
Az-az, hogy netezek chipes ps2-vel?!?!
  • Horyk
    #284
    Ok megoldottam az online dolgot csak kúrvára senkisincs fenn a szervereken.
    Mondjuk régi gammákkal próbáltam. Perzse eredetiek.
    A ps2vfs progi nincs meg véletlenül valakinek?
  • Alien1024
    #283
    ??
  • Alien1024
    #282
    Ha gyári ps2-t veszek lehet írott (alcohol, game x copy stb.) játékot futtatni vele?
  • Angyisz
    #281
    A network adapter mellé Én is kaptam lemezt, benne figyelt a dobozban
  • Horyk
    #280
    Én TDK dvdre írom a gémeket és olyan csendes a psem , hogy még azt is meghallom mikor a pók szalad a parkettán.
    Szal nekem bejött a TDK.
    Valaki tud valamit 275 271
  • musha
    #279
    a tdk dvd-ről annyit, hogy nekem életem első tdk dvd-je adta ki az eddigi legdurvább kerregő hangot a ps2-ből, előtte semmilyen dvd-vel nem volt gondom (az egyetlen kivétel a Bulq-Pak). megnéztem egy másik tdk dvd-t is, ugyanaz volt, másnál semmi ilyen hang nem volt. elhiszem, hogy vannak olyan tdk-k, amik jók, de abból sem minden, mint ahogy gagyi márkából is van jó is, rossz is.
  • tyler82
    #278
    Igazából mohusnak ment, bocsi.
    De végülis mindenkinek aki eddig tévhitban élt. :)
    A legtöbb PS2 azért nem játsza le a CDs gamékat, mert amikor becsippelik őket nem forrasztják be teljesen a csippet, mert az még plusz 5 perc lenne a szakinak és akkó' olcsóbb ha az nem kell.
  • tyler82
    #277
    Ezt egy fasza ps2es oldal fórumába írta a gyerek. Felhívom figyelmed a 8. pontra...

    Hi All

    Sajna a napokban meghalt a ps2-ben a fej amit 15000 Ft-om bánt. Miközben csinálták konzultáltunk arról miként őrizhető meg a fej élettartama. ezt most megsztom veletek hátha újszerű lesz náhányonknak (Yoi ha itt nem jó akkor majd átrakod máshova)

    1. Ha PS2 játéknál a bekuszó szine csikok közül a zöld a képernyőnek az alsó-közepétől jobbra megy le nagyon vagy tesz még egy kört akkor valami gáz van a lemezzel vagy a fejjel.
    2. DVD film esetében a browser max 2 másodpecig látszhat, ha hosszabb akkor a lemez vagy a fej problémás
    3. Ha csak CD-t vagy DVD visz akkor a fej vagy a motrovezérlő meghibásodott
    4. Ha egy játék elsőre nem idul akkor max egy kikapcsolás és bekapcsolás után még egyszer próbáld meg. Ha nem megy akkor ne erőltesd. Másold át egy másik lemezre vagy szerezz be újat, de azt a lemezt dobd el.
    5. DVD-ben TDK-t vagy CD-ben Philipset használj. A többit felejsd el.
    6. Lehetőleg ne bulk-pack-ot vegyél hanem egyenként dobozoltat. A nagycsomagban a gyártó nem bvizsgált darabokat csomagal ezért előfordulhat benne gyenge minőség is. Nem mind az csak akadhat köztük a tapasztalat szerint.
    7. Kicsi vékony PS2 max 2 óra folyatos üzemre jó, a fölött már túl melegedés esélye nagy. Az 50004-nél 4-5 óra ugyanez az idő.... gondoskodj jól szellőző helyről azaz ne takargasd be.
    8. CD vagy DVD ... midegy :-) a CD csak az olvasási sebesség miatt zajosabb. Nincs összefüggés a fejhasználódással.

    Na akkor remélem segitettem :-)

    +1 kiegészítők esetében alapszabály hogy vagy Sony-t vagy Logitec-t vegyetek mivel a Logitecnek van elég szoros együttműködése a Sonyval igy amiket ők gyártanak hozzá az valóban illeszkedik arészletekben is és elég strapabirók is (a többihez képest)

  • Horyk
    #276
    Bakker nem így akartam.
    Törölné valaki !
    Bocsesz.
  • Horyk
    #275


  • Horyk
    #274
    De akkor nekem miért nem volt?
  • mohus
    #273
    ja jut eszembe nekem volt a regelés után a a levélben disk...lutri ez is:)
  • mohus
    #272
    vettem netadaptert....

    és volt benne disk is...
  • Horyk
    #271
    Hali lenne egy problémám. Van itt olyan közöttetek aki regisztrálta a ps-ét
    a ps2registration.com-on és kapott is Network Access disket?
  • musha
    #270
    változó, de a nagy átlag kb. 15k
  • biomage
    #269
    de ezzel nem válaszoltál a kérédsemre mennyibe kerül a chipelés
  • musha
    #268
    az attól függ...ha 2-3 játékkal akarsz játszani, akkor valóban jobban megéri eredetit venni és nem csippelni. de ha sokkal, akkor mindenképp megéri a chip, gondolj bele, hogy egy fejcsere kb. annyiba kerül, mint egy új játék. namost fejet azért nem kell havonta cserélni, tehát mindenképp jobban jársz anyagilag vele. erkölcsi vitákba meg felesleges belemenni, ez mindenkinek szíve joga eldönteni, hogy él-e a sötét oldal által kínált lehetőséggel avagy nem.
  • tyler82
    #267
    Énis kérdeznék 1 et:
    hogyan lehet az, hogy az egyik srác regiztette a gépét mert omline akart játszani de a central station helyett csak egy papírt kapott hogy "az önök országában nem elérhető a szolgáltatás!"??
    Akkor a többi honfitárs hogy a brébe játszik onlány??
  • tyler82
    #266
    Figyi: az eredeti játékokat NYOMJÁK tehát rá van préselve a játék, a nem eredeti írva van, tehát akármilyen jól van megírva, meg akármilyen lemezen van, SOHA nem lesz olyan minőségű mint az eredeti tehát a lézerfej már elmozdul amikor olvas...tehát sokkal jobban amortizálódik a fej a másolt játéktól mint az eredetitől. Hogyismondjam: többet nyersz azzal ha eredeti játékokkal játszol és nem a lemezt "kíméled", hanem a géped mintha fordítva tennél.
    Amit nyersz a réven azt elveszted a vámon, ha érted a célzást.
  • biomage
    #265
    lenne egy kérdésem halotam hogy chipelni kell a ps2 hogy tudjam lekopizot játékkal játszani mennyibe kerül a procedura
    ja nem warez letöltés miatt gondoltam ezt hanem mert nem az eredeti dvdt akarom használni mindenki érti
  • Zozo76
    #264
    Azert durva lenne ha nagy betukkel hirdetnek az oldalon hogy chippelnek ossze-vissza. De ha odamesz szemelyesen akar a fejdbe is ultetnek egyet. :)
  • mucius
    #263
    az a baj, hogy én cirka 160 km-re lakom Bp-től. :)

    ez a HD Advance meg még mindig érdekelne, hogy pontosan mit is tud.
  • tyler82
    #262
    Nem is fogsz...
    Vagy felhavod a szervízt telefonon vagy személyesen bemész.
    Ajánlom a második lehetőséget.
  • mucius
    #261
    én nemtom de konzostudio.hu-n semmi chipeléssel kapcsolatos dolgot nem találtam.
    viszont ha már szóba került a vinyó, ezzel a HD Advance 2.0-cuccal lehet csip nélkül is játszani, vagy az kell hozzá mindenféleképpen?
  • mohus
    #260
    én wincsiről tolom...szarok a fejre:)
  • Since
    #259
    Hmm meddig bírják a chippelt gépek a kiképzést?
  • tyler82
    #258
    Üdv.
    A legjobb chip az 50004 esbe 12500pénz. Ennél jobb nincs (és nem is kell).
    A slimbe is kb ennyi lehet. KonzolStudio. Keress rá góglival és fény derül az igazságra!
  • mucius
    #257
    hali!
    pesten kb mennyit kérnek egy chipelésért? csak így viszonyítás képpen kéne az info, mert mifelénk 18-20-at ami eléggé nagy cigányság.
  • musha
    #256
    oké
  • tyler82
    #255
    De nekem a 2 kell.
  • musha
    #254
    nemrég jelent meg a 3 ^^ (dvd-n)
  • tyler82
    #253
    Világos hogy töltik. Épp tegnap töltöttem le a SoulCalibur 2-t CDs RIP. Kiírtam újraírható TDK CDre és tökéletesen működött. Persze nem tudtam hogy ez eredetileg DVDs e avagy cd-s csak akkor lett gyanús amikor látom, hogy nyista intró meg nincs zene a karakterválasztásnál. mondom ez valami árulás, rá is kerestem neten kiderült hogy DVD verzió a klafa!
    Le is töröltem csak épp nem találok FullDVDs verzót seholse.
  • musha
    #252
    így azért másképp fest a dolog, de még azért mindig jelennek meg ps2-es cdrip-ek, és gondolom töltik is őket, különben nem jelennének meg...
  • tyler82
    #251
    Amúgy eddig 3 gépem volt (SCPH 30004, SCPH 70004, ill. SCPH50004 Silver Edition) De az első kettőt se azért adtam L, mert Lszaródtak, hanem a 30004es nem vitte a gt4-et DLes Verbán a neo2.2-t pedig már nem lehetett upgradelni ill. lehetett volna csak taccsra ment volna a gép, ezért Ladtam idén februárban. De akkor nem tudtam új gépet venni csak slimet ezért vettem meg azt. Aztán tavaszal jött még egy utolsó import az 50004ből azt még elcsíptem.
    És most már ez fog nyugdíjba vonulni a ps3 debütakor a jó öreg 7502es mellé.
  • tyler82
    #250
    Hát a gt3 hogy miért épp ripen volt meg először nem is tudom igazából, így alakult, de a legtöbb rip es gamet akkoriban szereztem amikor még elég borsos volt még a másolt dvd. emléxem hogy örültem az első DVD-s gamémnak (The Bouncher) amit 6EFT ért tudtam megszerezni egy Pioneer DVDre!!
    A GTA3 at szarrá játszottam egy Verbatim CD-n! :) Semmi bibi nem volt pedig egy "ócska" 30004 en nyomtam neo2.2+Action Replay combinációval.
    Persze azóta a legtöbb ripet elajándékoztam, helyettük DVDs verziók lettek (pl. GT3 amit pont most szeptemberben szereztem be DVD-n 120Ft-ot tényleg megér, bár még most sincs pénzem h eredetiben megvegyem :( )
    De hát ez van.
  • Since
    #249
    Sziasztok! Szeretném chippeltetni a gépemet, de nemvagyok otthon benne...Esetleg valaki tudna adni egy árajánlatot hogy mennyibe kerül, hogy hol lehet ilyet csináltatni, illetve hogy milyen chip a legbiztonságosabb, esetleg garanciát vállalnak? Köszike a válaszokat, privibe is jöhetnek...
  • mohus
    #248
    van másolt játékom sok...de a gt-t vakon veszem meg...
  • mohus
    #247
    mivel nincsenek vagy ritkák a demók PS2-n érdemes meggyőződni vásárlás előtt a gém mivoltjáról...ha havernak nincs és egy 576 shopban nem akarnak segíteni 120 Ftot megér egy próba...

  • musha
    #246
    hát mondjuk nem szeretnék most egy warez-nem warez vitába belemenni, mert úgysem fogjuk meggyőzni egymást, ezt szerintem te is tudod, csak annyit szerettem volna hozzáfűzni a kommentedhez, hogy egy gagyi szar játékot miért írna ki az ember? ha gagyi szar, akkor nem akarom kiírni.
    alapjában véve amúgy 3 típus van szerintem programbeszerzés tekintetében:

    - aki kézzel-lábbal tiltakozik minden vásárlás ellen, még ha nagyon jó játékkal találkozik is (99%-ban korlátoltság)
    - aki ha nagyon tetszik valami megveszi
    - aki kézzel-lábbal tiltakozik minden illegális szoftver ellen (99%-ban álszentség)
  • mohus
    #245
    ja tylernek ment...