265
Jack The Ripper
  • Davidka
    #185
    Huhh.. Nos eleinte azt hittem, hogy egy barom vagyok, amiért ezt a hülyeséget letöltöttem!!!! De most, hogy kezdek belebonyolódni az ügybe egyre jobban megteccik!
  • LezLee
    #184
    Hát nekem is beletelt vagy 10 percbe, mire rájöttem, nem volt egyértelmű.
  • Davidka
    #183
    Köszi, rájöttem közben magam is, csak elég bonyolult volt így elsőre.
  • LezLee
    #182
    De le tudsz menni. Jobb klikk, majd előjön az inventory. Ott látsz egy térképet, rajta egy gombostűt. Na most nincs más dolgod, mint az inventoryban lévő papírt használod a gombostűvel a térképen, és máris oda tudsz menni, ha rákattintasz. Ez a későbbiekben is így lesz.
  • Davidka
    #181
    Hihetetlen hülye vagyok! El sem tudom hinni, de az első napnál elakattam! Mit csináljak, beszéltem a főnökkel, meg egy munkatárssal, de nem tudok utána semerre se menni, látok egy lépcsőt, de nem bírok lemenni rajta!!! Valaki tud segíteni?
  • Davidka
    #180
    Remélem jó a gamma, most telepítem :)
  • bogyoka
    #179
    Igen, ez az a rész, kössz. A valami "pass key" már nálam van.
  • LezLee
    #178
    Húúú, ha jól emlékszem, az irodában van az íróasztal mellett baloldalt egy kis bemélyedés. Azt vizsgáld meg jobban, és találsz egy titkos zárat. Ezután el kell menned a jegyárus haverhoz, és el kell kérni tőle a tolvajkulcsot, majd visszamenni Tumbletwo irodájába. Remélem erre a részre gondoltál.
  • bogyoka
    #177
    Húhúú!
    Csak annyit kérdeznék, hogy a 6. napon este, visszamentem a Dr. Tumbbletwo irodájába, de nem tudok kijönni.
    Lehet, hogy nem lett volna szabad este bemenni oda, mivel nappal már voltam és azért? Kezdjem visszább megint el?
  • bogyoka
    #176
    Igen érthető amit leírtál, köcci, így értem, de sajna csak délután tudom megcsinálni. Egyébként érdekes, hogy pedig pásztáztam baromian körbe az egérrel a raktárban, még a logó husokra is rámentem, és nem jelzett semmit, csak a létrára, meg a súlyra, de ezek szerint jobban kell szétnéznem.
  • Koala
    #175
    Visszaraktam a kulcsot, de úgy sem volt jó, viszont közben megoldottam a problémát. Ki kell jönni az irodából, csak utána lehet a térképen navigálni. Ez azért érdekes, mert korábban nem számított, hogy hol állok éppen.
  • LezLee
    #174
    Menj be a hűtőraktárba, emelj le egy megnyúzott marhát vagy mi az, jöjj vissza gyorsan az előtérbe és rakd a fadeszkára. Majd az bejárati ajtó mellől emeld le a fejszét, és vágd ketté a húst. Az egyik 55 font, míg a másik 45 font súlyú lesz, ezt leellenőrizheted a mérleg segítségével. Azért fontos az 55 font súly, mert a hűtőkamrában a másik ajton ahol lóg a kampó és fel lehet menni a létrán, rajta van, hogy mennyi súly kell hozzá, már nincs más dolgod, mint fölkapod az 55 font súlyú húst, és fölakasztod a túloldalon lévő kampóra, és máris nem fog lecsukódni az ajtó. Innen már menni fog szerintem. Remélem érthető voltam :)))
  • bogyoka
    #173
    Hali, megjöttem és HELP!
    Elfelejtettem hanyadik nap, asszem az 5., este van, és a kórházban az alagsorban vagyok, hütőkamrában, vagy miaz. Az első ajtón bemegyek, szemben még egy ajtó, mellette létra. A bal doldalon megjelenik a kéz ikon, de nem tudok semmit csinálni, közben a másik ajtó lassan lecsukodik. Aztán fehérség, és gameover.
    Amúgy körbenéztem többször, a mérlegnél ott a szem ikon, meg is nézem, de onnan sem lehet használni semmit. Most mivan?
  • tier
    #172
    Biztos, hogy visszatetted a kulcsot rendesen a tintataróba ?
  • Koala
    #171
    Egy kis segítséget szeretnék kérni. 6. napon vagyok, Dr. Tumbbletwo irodájában. Megnéztem a diplomáját, mellette a kulcslyukat, a noteszét, az íróasztalán kivettem a fiók kulcsát a tintatartóból, majd megnéztem a fiók tartalmát is, végezetül visszatettem a kulcsot a tintatartóba. A probléma az lenne, hogy most a Pinkerten Agency-be kellene mennem (walkthrough rules :-) ), de nem tudok. A térképen a kurzor fogaskereket ábrázol, úgy meg nem hagyja a kattintást. Ez most valami bug, vagy valamit nem csináltam meg az irodában??
  • bogyoka
    #170
    Köszi a tájékoztatást, örömmel olvastam, és érdekes is.
    Na, most gyorsan megyek folytatom a nyomozást.
  • Vajákos Mimóza
    #169
    Egyáltalán nem irtad rosszul a cimét, több kalandjátéknál is elöfordul, hogy kurtitott cim alatt emlegetik, méltatják, keresik stb. igy a rövid "Loch Ness" mint cim teljesen helyénvaló.

    Egy másik Cryo/Dreamcatcher kalandnál is bevált "szokás" csak Nautilus-t emlegetni, holott a pontos és teljes cime ez: "The Mystery of the Nautilus".

    De az al "legjobb", mikor ugyanazt a játékot két-három néven is kiadják Dreamcatcher-ék attól függöen, mely kontinensre célozzák.
    Pl. az idehaza is árult "The Messenger" másik cime: "The Final Curse", amit pl. francia nyelvterületen: "Louvre - L'ultime malédiction" néven terjesztenek.
    Az általad is emlitett Pharaoh's Curse itthon (és német nyelvterületen) Amenophis Ressurection (Amenophis
    Die Auferstehung) név alatt fut, ez akkor igazán jó, ha már megvan az egyik és mellé megveszed/megkapod a másikat, ami - a cimén kivül - ugyanaz.
    A topic cimadó játékát, a 'Jack the Ripper'-t a kedvenc adventure-oldalam az Amenophis-folytatásának jelzi, ezt valaki majd talán megerösiti/megcáfolja, aki játszotta mindkettöt.

    Végszóként még annyit, hogy volt már korábban egy másik kalandjáték is "Jack the Ripper" cimmel, erröl itt van egy kis információ:
    << Adveture-Archiv >>
  • bogyoka
    #168
    Szóval, visszatérve az idevaló témára, nagyon jól haladok a játékban, kezdek rájönni, hogy többször kell visszamennem ugyanazon helyszinekre, beszélgetni, keresgélni. Most az 5. napnál tartok a kórházba mentem kutakodni.
    Nagyon tetszik ez a játék, teljesen leköt.
    Nevettem egy jót, mikor a kopasz kinai lefejelt, egy kicsit váratlanul ért, és azt hittem, hogy kezdhetem előlről.
  • bogyoka
    #167
    Nem szeretnék offtopic lenni, csak annyit irnék, hogy sajnos nem jutott eszembe a pontos cime, nem volt kedvem a sok cd-eim közül előkotorni, örülök hogy Te beírtad a pontos cimet.
    Egyébként nagyon tetszett nekem mind a két rész.
  • Vajákos Mimóza
    #166
    De jó neked! Többszáz "kalandgammát" megszerezni elég szép teljesitmény.


    Toomcooper kartársnak:
    Ez a Wanadoo-féle 'The Secret at Loch Ness' a Cameron Files-sorozat elsö epizódjaként jelent meg, cirka két évvel ezelött.


    << Itt van néhány kép a játékból >>

    << De itt is találsz egy adag screenshot-ot >>
  • M.A.D.
    #165
    Loch Ness! vazz....végre...2CD-s. majd minden kalandgammát megszereztem, de ezt rohadt nehéz volt. nem is sikerült.
  • LezLee
    #164
    Nincs mit, ha elakadsz, szólj bátran, hátha még emléxek rá.
  • bogyoka
    #163
    Lezlee köszi.

    Ezt már vagy 3 éve játszottam, akartam képet keresni róla de sehogy sem találok. Ez is ilyesmi jellegű játék, mint ez a 3D-és képmozgású, az 1800-as években játszodik, itt is nyomozni kell, ugyan nem hasmefmetsző után, de elég relytélyes titkok tárulnak fel a játék folyamán, és izgis is.
    Meg, van a folytatása a Pharaoh of Curse, az is nagyon jó.
  • tomcooper
    #162
    Mi az a Locness, mire hasonlít, stb.?
  • LezLee
    #161
    Nem azt mondta a testőr, hogy nyomtass ki valamit, hanem azt, hogy majd akkor beszélhetsz a csajszival, ha megjelent valami hízelgő cikk a red chapel-ről az újságban. Úgyhogy nincs más dolgod, mint visszamenni az irodába és beszélni a kollégával, aki mindig az asztala előtt áll. Majd ő elintézi. Innen már szerintem csak tovább tudsz jutni.
  • bogyoka
    #160
    Elakadtam.
    Tudom, butus kérdés lesz, de a 2 napnál járok a játékban.
    A rendőrség pultjáról elvettem az irományt, aztán nem tudom mit csináljak. A Red Chapelnél, a bárénekesnő testőre, valamit mondott, hogy nyomtassak ki valami papirt.
    Voltam asszem Crem 15.-nek hivják azt a helyet, ahol egy madárra néztem, és tök piros lett előttem minden.
    Kérnék valami segítséget, ha lehet.
    (sok kalandjátékot lejátszottam, közte volt a Drakula 1-2.-ig, Locness, stb...:)
  • LezLee
    #159
    Hát én se sz@rtam be a félelemtől a játék közben egyszer sem. Valahogy hiányzott az az érzés, para, hogy bármikor lecsaphat Jack újra. Nem adta át a játék igazán a félelmet, az egész fílinget. Ezért is mondtam, hogy nagyon sok lehetőséget kihagytak, lehetett volna sokkal jobb is ez a game.
  • tier
    #158
    Hát nemtom én éjszaka játszottam vele, de nem szartam be rajta. Amikor féltem játék közben az a Silent Hill 2 alatt volt. Na ott volt olyan, hogy jétákból kilép, villany fel, Jó barátok rész megnézve villany le játékba vissza, megint fél óra játék és így tovább.
  • tomcooper
    #157
    Lehet, hogy elfogult vagyok... :)
    Annyira vártam ilyen stílusú gémet, pláne a Jack sztorit, hogy én szemet hunyok a hibák(?) felett! Sebaj!! Azé jó vót!!
    Kérem a köv.-t! :)
  • LezLee
    #156
    Hát tényleg nem volt annyira rossz játék, de azért én már találkoztam tucatnyi jobb kalanddal is, mint pl. az általad említett Drakula részek is. Nekem is bejön az eredeti Jack sztori, ezért nálam is nagy várakozás előzte meg a gamet. De ennek ellenére azt kell mondjam, hogy csalódtam, és ez főként az elcseszett vége mondatja velem. A grafikáról nincs mit mondani, hiszen prerenderelt. A sztori elég unalmasan indul, aztán engem is magával ragadott, de a végére úgy érzem ismét leült a történet. A sok megválaszolatlan kérdés mellett az sem tetszik, hogy hihetetlen sok bugot hagytak a játékban, ami szerintem pár hét teszteléssel kiküszöbölhető lett volna. A végére annyit hogy alapvetően nem egy rossz játék, de a sztorinak köszönhetően akár etalon is lehetett volna a game, de nem így történt elsősorban a rengeteg kihagyott lehetőség és poén miatt. Szvsz lehetett volna ez a játék sokkal jobb is.
  • LezLee
    #155
    Hát mivel most már az összes warez fizetős. Nincs más lehetőség: DC vagy Warez. Ha sajnálod érte azt a pár száz forintot, akkor kutakodj a DC-n.
  • tomcooper
    #154
    Szasztok! Az előbb nyomtam végig!! Naggyon jó a játék!!! Hasonló stílusúakat is lenyomtam már (Dracula 1-2, Necronomicon,Post Mortem), úgyhogy amikor elindítottam a gémet, fülig ért a szám. A címe miatt régóta vártam (nagyom komálom a Jack-sztorit, szvsz a From hell c. film egész jó verzió volt ebben a témában), és nem csalódtam. Jó, a grafika nem egy No. 1, de a sztori nagyon jól folytatja az eredeti történetet. Nekem még a vége is teccett, a nyitott kérdések ellenére. Olyan volt, mint egy jó kis interaktív krimihorror!! :)) Kétszer akadtam fenn, a tipikus figyelmetlenségem miatt, de amúgy nem volt nehéz, ami nem baj, mert úgy meg a sztorivezetés látta volna kárát! Néhányszor összeszartam magam, mint a már említett elődöknél is, pedig nem egy pörgős darab! :)
    Bocs a szófosásért, csak a hatása alá kerültem. Lehet, hogy este megnézem a From hellt, kedvet kaptam egy kis belezésre! >:))
    Hasonló témájú filmje nincs vkinek? Volt régen egy kétrészes tv-film Michael Caine-nel a főszerepben meg egy Sherlock Holmes vs Jack the ripper múvi (utóbbiban nagyon brutál módon volt ábrázolva az uccsó Whitechapel-áldozat Mary Kelly meggyilkolása: igazi vágóhíd volt!! Kiskoromban nagyon befordultam attól a filmtől. De mindkettő nagyon király film!
    Vki olvasta a Hasfelmetsző Jack naplója c. könyvet? Szvsz kamu lehet, de a szerző oldalakon át bizonyítja, hogy az elemzett napló eredeti! Mindenesetre jó kis teória az is! Mindegy, az igazságot sose tudjuk meg, maradnak az ehhez hasonló jó kis játékok meg filmek!!!
    Télleg bocs a sok dumáért!! :))
    (Kár, hogy nincs értelme nekiugrani még eccer... :(( )
  • Mr_no_NaMe
    #153
    Nem mondanátok egy konkrét helyet?
  • Mr_no_NaMe
    #152
    na,sehol nem találom:(
    Eddig kerestem.Dc-n,warezeken...a warezekkel az volta a bja hogy mindeggyik fizetős:(
  • Mr_no_NaMe
    #151
    akko utána nézek
  • LezLee
    #150
    dc++, warezcenter, hdc, stb. Majdnem minden warezen fönt van szerintem.
  • Mr_no_NaMe
    #149
    Sziasztok!Leszedtem a demóját és nagyon bejött!Megmondja valaki hogy honnan lehet leszedni?
  • LezLee
    #148
    Hát mindenesetre nem vesztessz sokat :)))
  • BlackShadow
    #147
    hmm megvan a hiba, vmiért 800*600 ra ugat h invalid cucc ráraktam 1024 re oszt műxik :)
  • BlackShadow
    #146
    milyen codec kell ehhez?