74918

SG Fórumozók Képtára - http://tagok.sg.hu/keptar/

Nincs "Szívkirályevolúsün", képzeld oda, ha fáj!

Képberakás előtt olvasd el: Gyakran Ismételt Kérdések
  • SötétBarom
    #73356
    Akkor én is dobok képet a spanomról, mehet képtárba is :)

  • R0zs0máK
    #73355
    BTW tegnap barátnőméknél "apósom" kaukázusija pont a szemünk láttára múlt ki a konyhában...szóval át tudom érezni milyen lehetett Ori...
  • R0zs0máK
    #73354
    hahahahaha :DDD aranyos :DDDDDD
  • bardocz
    #73353
    "a kutyát egy elhagyatott épület mögött találta kölöykkorában, és először azt hitte, egy patkány"
  • RatBaG #73352
    OFF:
    egy-ketten itt biztos elalélnak majd tőle...
    http://index.hu/bulvar/2011/06/26/yoda_a_vilag_legrondabb_kutyaja/
  • böröczk
    #73351

    imádom az sg-seket, úristen, szórakoztatóak vagytok
  • R0zs0máK
    #73350


    XDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD
  • R0zs0máK
    #73349
    Vedd már észre magad, fogyatékos...
  • Sir Quno Jedi
    #73348
    Hogyne, vannak erősen túltenyésztett németjuhászok is, meg eleve a fajta egyik gyengesége a hátsó lábaik. Ebből is látszik, hogy NEM szabad agyontenyészteni semelyik fajtát sem.
  • böröczk
    #73347
    gyönyörű
  • böröczk
    #73346
    te vagy nyomorék
  • R0zs0máK
    #73345
    Ilyen túltenyésztett gerinc és végtagproblémákkal küszködő nyomoréknak? (nem a kutya hibája, sajnos)
  • VRSDM
    #73344
    mert ott nem zavarna senkit ?!
  • Guren
    #73343
    ha ennyit tudtok kutyákról beszélni, miért pang ez a topik? :C
  • geo91
    #73342
    *és a macskám is
  • geo91
    #73341
    ha nem is az összes, de amelyiket egyszer megtámadta(!) az mindenképpen :D

    pár éve egyszer pórázon sétáltattam a macskám, mikor arra tévedt egy elég nagy, bozontos kutya, póráz nélkül persze, hogy a faszom a gazdájába... mire odaért a kutya gazdája, a macskám már az összes karmát a kutya fejébe mélyesztette, alig tudtam lerángatni. (ez volt az első találkozása kutyákkal, a mázli az volt, hogy a kutya még így is viszonylag nyugodt maradt, mivel az szerette a macskákat, mint utólag megtudtam...) a kutya és én (szegény annyira megijedt, hogy belém is karmolt egy párat...) néhány horzsolással megúsztuk, és a macskám meg hamar kiheverte ezt a találkozást.
  • Jim Morrison
    #73340
    ja
  • böröczk
    #73339
    fórumozók fényképei : D én is beállok a sorba, még a galériába is mehet, léégyszi.. ha már ilyen csöcsöket fel lehet tenni, ezt is had lehessen mán.
  • byzhouse
    #73338
    óó a maffiózó macska :D kutyák elbújhatnak mellette.
  • VRSDM
    #73337
    a magyar nők szépek.
    akárki akármit mond így van.

    ezen tényleg meglepődünk?! :D
    az elmúlt párszáz évben átment rajtunk fél eurázsia :D (történelem alapfok)

    amúgy ha emberi gépekre van szükségünk elég elnézni délamerikába.
    ha nem lenne kokacserje régen nem élne ott ennyi ember.
    elvégre nagy erőt, kitartást, önbizalmat, magabiztosságot, energiát ad, miközben elnyomja az éhségérzetet. és a jókedvet is biztosítja.

    minden munkás azt rágja. vaj miért. mocskos narkósok :D
  • kakimakifsz
    #73336
    amúgy ja:)
    ha befejeztük SQJ takaríthat:)
  • OrioN the S
    #73335
    fainak :) amúgy sok keverék kutya intelligensebb, mint a fajtiszták. + #73330
  • Jim Morrison
    #73334
    szerintem menjetek másik topikba :C
  • kakimakifsz
    #73333
    Embernél is jó lenne, ha pl.: Én egy arab lánykát kapnék meg. Keverednék vele szívesen.

    Ezek a kutyusok amúgy testvérek, szóval az anyjuk nagy kurva volt.
  • OrioN the S
    #73332
    Értelek, de hozzám az ilyen kutyák állnak közel :) Aranyosak is és nagy a lelkük, szívük. Persze ez az összes kutyára igaz. Hamarosan költözök és addig ebben a kis kertben elszaladgál este meg bent van a házban. Csak nagyon kell rájuk figyelni. Ha költözök külön lakásban, akkor ott is elvan sőt kimondottan szobakutya.

    #73327: Hát én is hallottam durva sztorikat és ismerek olyan fajtamentőket aki kennelből mentettek ki kutyát, mert kb. csak egy eszköz volt és szartak rá csak hozzon utódokat. Nem is veszek olyan kennelekből kutyát. Érte Siófokra mentem le és lelkes gazdiktól hoztam el, de persze alaposan megnéztem, hogy minden oké-e vele, mert vannak jelek amik által ki tudod szűrni a bajosakat. Anyámnak kiskora óta vannak mopszjai és sokat segített a választásban. Meg most egy berni pásztor is van, mert az akitai juhász elhunyt :\
  • Peter1
    #73331
  • Sir Quno Jedi
    #73330
    A keverékek amúgy jók, hiszen "természetes" úton keverednek és ez fontos az evolúciójuk szempontjából. Általában életképesebbek is, hiszen ezzel automatikusan elkerülik a belterjességet és a sok örökletes betegséget elnyomják egy pár generációra.
  • kakimakifsz
    #73329
    Nekem egyszerű keverékek vannak. 12 évesek és köszönik jól vannak.

  • Sir Quno Jedi
    #73328
    Ha el is olvastad amit ott írnak, akkor nyilvánvalóvá válik, hogy ezeket nem kutyának tenyésztették ki, hanem max. dísztárgynak, vagy státuszszimbólumnak,. Kb. mint az összenyomorított lábú kínai nők, merthogy a kisebb lábfej volt a "kívánatos".

    Ha a náciknak anno sikerült volna genetikailag kitenyészteni egy rabszolga fajt, amely jól bírja munkát és gyenge akaratú, alacsony intelligenciájú, jól irányítható munkaerő lett volna, akkor most örülnünk kellene neki és folytatni a hagyományt?!? Ugye hogy nem.

    Én azt mondom, próbáljuk meg az őseikhez legközelebb álló (aka természetes), de mai célokra is alkalmassá vált, jól tanítható és használható fajtákat tovább vinni, nem pedig a megnyomorított kis izéket, akik egy részeg vadnyúlra nézve sem jelentenek nagy veszélyt. :DDD
  • böröczk
    #73327
    ez nagyon édi (amúgy a többi is, menő lett a totyik)
    csak az a baj, hogy az elvetemült, pénzéhes tenyésztők nem nagyon foglalkoznak már a kútjákkal, sok a vérfertőzés, stb, főleg az ilyen divatebeknél.. ezért pislogjanak karóba.. van egy hobbitenyésztőnéni ismerősöm, és mesélt csúnyákat, mint az a plüssállatka a blöki mellett : D
  • tigeroo
    #73326
    hello cicus
  • OrioN the S
    #73325
    Nem mutánsok és nem genetikai hibásak a nyomott orrú kutyák. A Francia Bulldog később keletkezett, mint a mopsz (Mopsz+Angol Bulldog+ vmilyen Terrier) Anyám Mopszja 14 éves és semmi baja csak kicsit köhécsel ,de hát már öreg szegény. Ahogy lentebb is írták van, hogy olyat fogsz ki amelyik hajlamosabb a betegségre, de ezt nem látod előre. A mopsz viszont elég hosszú múltal rendelkezik. Nem okoskodni akarok csak van aki el van tévedve kicsit a "nyomott orrú" kutyákkal kapcsolatosan. Csak egy kis wiki.

    Amúgy Ő Joey.
  • Sir Quno Jedi
    #73324
    Tudod, hogy ezen az égövön nyáron konkrétan bediliznek ezek a fajták. Nem ide való, ez kínzás számára.
  • Sir Quno Jedi
    #73323
    Persze és a kotorékebek is kiválóak vadászni, kombinálva a különböző hajtókutya fajtákkal. De ezek már mind specializált fajták, konkrét célokra kitenyésztve az utóbbi száz évben (pl. a linkelt retriever is). Ennek azonban ára van, nem lehet minden területen jól alkalmazható.

    Azonban a németjuhász mint olyan, kiváló multi-purpose munkakutya, amely szinte bármely helyzetben megállja a helyét, életképes, erős, jó hidegtűrő és elég nagytestű elfogási/mentési célokhoz is, ellenben mozgékony és nem az a tipikus lusta fajta (mint. pl. az igazán nagy testű kutyák).
  • Fbn Lx
    #73322
    igenigen
    ő a legvagányabb
  • Sir Quno Jedi
    #73321
    Jól látod, sosem hivatkoztam arra, hogy ember lennék. :D
  • Guren
    #73320
    amúgy tényleg csak házikedvencnek jó


    not.
  • Sir Quno Jedi
    #73319
    Na jó, hidegebb égövön ezek is elmennek:



  • Guren
    #73318
    te sem vagy igazi ember, nézd csak meg mennyivel másabb a koponyád, mint az ősödnek

  • bujcsik555
    #73317