74918

SG Fórumozók Képtára - http://tagok.sg.hu/keptar/

Nincs "Szívkirályevolúsün", képzeld oda, ha fáj!

Képberakás előtt olvasd el: Gyakran Ismételt Kérdések
  • peet69
    #59241
    hehe :P
  • XenonIceX #59240
    paracsolsz?
  • Ben C
    #59239
    °_° Vm
  • XenonIceX #59238

    Bal szélső
  • Kata
    #59237
    folyjon (rendhagyó ige) :P
  • musha
    #59236
    hát nem tudom...kicsit máshogy látjuk a dolgokat asszem. kétségtelen, hogy a mai kereskedelmi csatornáknak (és már lassan a közszolgálatiaknak is) teljesen tökmindegy, hogy mit néznek a hülyék, csak follyon be belőle a pénz. igen, ez kereskedelmi szempontból teljesen helyénvaló is, csak ma már - közhely következik - a magyar valóság közel 100%-a kereskedelmi indíttatású. olyan hülyeségek, mint hogy erkölcs, egészség, tudás, becsület már csak amolyan régimódi, megfoghatatlan szólamok. való igaz, hogy az emberek nagy része tök jól ellenne, ha infúzióról kapná a boldogsághormont, és akkor meg se kellene mozdulni. szintén f@sza stratégia, hogy minden hírműsorban vér, halál és betegség van, hogy elmondhasd, hogy `milyen jó is nekem, tulajdonképp nincs is komoly problémám`. de ne már, hogy ezt logikusnak vagy helyénvalónak gondoljuk...
  • Random work
    #59235
    http://84.40.3.164/
  • [Walaki]D`Lair
    #59234
    Fú hát nagyonjó :))
  • Random work
    #59233
  • Random work
    #59232
    Én nem kértem tőle az a helyzet.

    Milyen érzés országos reklámsztárnak lenni?
  • [Walaki]D`Lair
    #59231
    mostmár :DDDDDDDDDDDDDDDDD
  • [Walaki]D`Lair
    #59230
    Nem én is kérek tőled :PP :D
  • Kata
    #59229
    Látom :(, ki kell másolni böngészőbe az url-t, akkor megy.
  • Kata
    #59228
    Te is küldesz neki? Jó. :)
  • [Walaki]D`Lair
    #59227
    direct linking not allowed :)
  • [Walaki]D`Lair
    #59226
    énisénis!!!
  • Kata
    #59225
    :D
  • Random work
    #59224
    nem akarok broki leniiii
  • Kata
    #59223
    Igaz az alábbi megállapítások szerint, hogy a média a mi ízlésünkhöz igazodik és olyat nyomnak amit mi várunk. Elvégre egy tévének mindegy milyen szar megy, csak eladható legyen és jó sokan nézzék. Baltaarcú apuék pedig odaszegeződnek a képernyőre: okosodnak, örömöket és drámákat élnek át, kukkolnak, mert a saját életük sekélyes. A hiba tehát először bennünk keresendő, amíg mi ilyen brokik vagyunk, a tévék is azok lesznek.
  • Random work
    #59222
    Ilyen hírekért fölösleges persze szomorú, de ettől még a világ megy tovább.
  • Kata
    #59221
    Természetesen. :)
  • parizer
    #59220
    jaj... most kicsit alulinformáltnak érzem magam. nem vágtam, hogy miért írta az egyik haversrác msn-en a neve mellé az ikszet, meg az őszinte részvétet. nem tudtam mi ez a felhajtás. ö... lehet néha híreket is kellene néznem és nem csak a vh1-t? sry...
  • Placebó
    #59219
    Vazz a napokban láttam hogy már a Spektrumon is nyomják ezt az üvöltős kameraelőtt élvezős telefonáljon most 1milláért mert különben úgy üvöltök hogy berobbannnak a studiólámpák... :S hova tartunk
  • Random work
    #59218
    Pontosan ennyi erővel sirathatnánk azt a kb. 20 embert is aki tegnap meghalt Irakban. Annyira ismertem őket mint ezt a kislányt.

    Ez is egy olyan hír amivel esetleg el akarját másról terelni a figyelmünket.
  • Random work
    #59217
    Hú érdekelne a könyv be lehet szerezni valahol?

    Az RTL-ből és a TV2-ből már jó ideje kiábrándultam. A szenzáció hajszolása és az apróbb esemnények felfújása nagyon megy nekik. Inkább nem nézem ezeket mert csak felidegesítenek. Ezerszer szórakoztatóbb egy ismeretterjesztő csatorna vagy egy Cartoon Network. :D
  • MacrosTheBlack
    #59216
    Lehet hogy én egy mutáns vagyok, de semmivel se érdekel jobban. Se azt a gyereket, se atöbbi nemgyereket nem ismertem. Ugyanolyan számok mint hogy épp hány embert robbantott fel egy musztafa a buszon.
  • MacrosTheBlack
    #59215
    Mindig arról szólt amire az emberek kíváncsiak voltak. Ez a valódi hírek-kamu hírek dolog már egyszer lezajlott az usában is a nyomtatott sajtóban, nálunk még nem. Igaz itt nem kamu hírekről van szó, csak fontos-nem fontos, de a lényeg ugyanaz. Ezért nem kell emigrálni, nem kötelező azt nézni. Ha hírek kellenek, ott a net, ha film, akkor is. :) Megválaszthatod saját magadnak mit tolj az arcodba, nem kötelező azt nézned ami egy xy szerint fontos neked. Én se nézek tv-t évek óta, és szerencsére le is maradok a sok megaszarról és bigbránerről. :)
  • Placebó
    #59214
    Pénz pénz pénz... és pénzért és a pénzt hozó "szenzáció" mindenek felett... ha észrevettétek a kereskedelmi csatrornák erre hajtanak, vagy csak kukkancsatok bele egyszer egy Mónikashowba ehhh brrr

    A kegyelet meg olyan dolog hogy azt az ember magában nem nagy dobra verve műveli... erre rákényszeríteni bárkit is, vagy mutogatni azt hogy 'látjátok én bizony gyászolok ám' meg hát ehhh

    Ez van sajnálom én is, megmenteni nem tudták, jobb neki ha békén hagyják, már látom hogy jönnek majd a Fókusz portrék a szülőkkel, mindenki pörgetni akarja most a családod mert lóvé van a nagy fájdalmukban... hányok
  • G_ArchAngel #59213
    Ez most egy "megjátszom a keményfiút a fórumon" - megtudod tenni, mert itt nem fogják összehasonlítani azokat az eredményeket, amelyek akkor keletkeznek, mikor az agyad reagál különböző képekre: Te is érzékenyebb vagy arra, ha egy gyerekek arcát nézed és csak annyit mondanak be a kép alatt, hogy 1 perce meghalt, mintha ezt egy szintén ismeretlen felnőtt képe után közölnék...
    Ez biokémia, nem tudod kivédeni, akár mennyire a kőarcot mutatod kifelé, az agyad nem hazudik...
  • G_ArchAngel #59212
    Tévedés, a Híradónak nem erről kellene szólnia, és régen nem is erről szólt...
    Az, hogy az esti bulvármagazinokat nem kötelező nézni, azt aláírom, de már ott tartunk, hogy ne olvassunk semmit, ne hallgassunk semmit, ne nézzünk semmit - így is, úgy is az átlag amerikai szintjére deglarálódunk...

    Régen voltak képes magazinok, fotóriportokkal, érdekes cikkekel - most meg a bulvársajtó a legkeresetebb olvasmány, és már a szaklapokba is beférkőzött, pedig engem nem érdekel, hogy melyik retekklubos sztárocskának milyen autója van, mivel horgászik, vagy fényképez...

    Nem tudod ezeket elkerülni, csakha kiköltözöl a Bakony közepébe és elvágod az összes információcsatornát...
  • MacrosTheBlack
    #59211
    Persze, mert ez is egy varázsszó, amire beindulnak az emberek. Mint a Disney filmek: kutya-gyerek-nagymama, aztán tuti a siker. A tv-t is a siker, és az ehhez kapcsolódó pénz miatt készítik. Ami kell nekünk, azt kapjuk. Szégyen vagy sem, ez kell a többségnek. Pont mint amikor leáll a tömeg bámészkodni egy közúti balesetnél. Segíteni egyiknek se jut eszébe, de milyen jól ki lehet tárgyalni ki mit látott (vagy nem), és fontos embernek tűnni. 15 perc hírnév.

    Lehet hogy én érzéketlen vagyok, mert semmivel se fáj nekem jobban hogy egy Rebeka halt meg mint hogy naponta x ember meghal arab terroristák által. Ez a Rebeka is csak egy szám a tv-ből. Egyel több vagy kevesebb, de valójában semmi közöm hozzá. Másnak se, leszámítva a családját. Én bevallom hogy bár szar ügy neki, engem abszolút nem mozgat a dolog. És "ön bevállalja"? :)
  • peet69
    #59210
    nem voltál vele egyedül xDDD
  • MacrosTheBlack
    #59209
    Mindenki szidja a médiát, közben meg mégis megnézi (vajon honnan tudja mindenki miről is van szó), mert érdekli. Ez olyan álszent dolog. A tv is azért ilyen híreket ad le, mert tudja hogy ilyen perverzek vagyunk, vért, erőszakot akarunk látni. Régen gladiátorharc volt a szórakozás, meg nyilvános kivégzés (guillotine, máglya, stb), ma meg a tv-ből kapjuk meg a napi erőszakot. A bigbránert és valótlan világot is megnézi valaki, hiába kaki. Ez kell a parasztnak, és a tv-sek is tudják jól. Ilyenek vagyunk.
  • G_ArchAngel #59208
    Jó, de a médiafigyelem miatt kicsit érzékenyebb egy 4 éves gyerek szenvedésére a közvélemény, mint egy idős/felnőtt emberére...

    az emberi természet ilyen: a gyermekek, kisállatok fájdalma/szenvedése erősebb ingereket váltana ki belőlünk - aki nem így van, az vagy teljesen halott érzelmileg vagy beteg...
  • MacrosTheBlack
    #59207
    Aktfotót is lehet kérni? :P
  • MacrosTheBlack
    #59206
    Anyám meg most 55. :( Mégsincs benne a híradóban. Szar ügy hogy meghalt, de csak a rokonainak, másnak épp annyit jelent mint Kínában amikor 200-asával murdelnek meg a bányászok, vagy jön egy cunami, vagy arab terrorista. Azokért se ejt könnyet senki, pedig nekik is tuti szar. De ezt előbb-utóbb mindenki átéli, mert aki él, az garantáltan meg is fog halni, a saját rokonsága ism lesz mit gyászolnia Rebeka nélkül is.
  • musha
    #59205
    az a baj, hogy csak ilyenkor van felháborodás, pedig már hosszú évek óta felháborítóan morálgyilkos a média szinte minden populáris formája.
  • Kata
    #59204
    Más fórumon is felháborodottan vették a tévé hírhajhászását. Az is felmerült, hogy mi nekik a hírértékű, ahol többen halnak meg, valami ismeretlen dolog vagy gyerek van a dologban. Undorító mindenesetre amit művelnek.
  • FtranX
    #59203
    emléxem :)))
  • [Walaki]D`Lair
    #59202
    jaj a tavalyi cunami utáni x-es mizéria miatt kaptam 1 hónap ban-t :D:D:D:D