74918

SG Fórumozók Képtára - http://tagok.sg.hu/keptar/

Nincs "Szívkirályevolúsün", képzeld oda, ha fáj!

Képberakás előtt olvasd el: Gyakran Ismételt Kérdések
  • autoszimulator
    #66462
    kezdő
  • Nuki
    #66461
    (azért így eljöttem után is tudok meg új dolgokat )
  • Kata
    #66460
    ez szar volt
  • G_ArchAngel #66459
    The exact number of CCTV cameras in the UK is not known but a 2002 working paper by Michael McCahill and Clive Norris of UrbanEye[2], based on a small sample in Putney High Street, estimated the number of surveillance cameras in private premises in London is around 500,000 and the total number of cameras in the UK is around 4,200,000. The UK has one camera for every 14 people.

    próbálj meg szabálytalankodni:)

    (mosdókban nincs, ezért az portások ott rendezik le azokat, akik nem fogják fel, hogyan kell az adott szórakozóhelyen viselkedni...)
  • light00
    #66458
    Azért nem vészes annyira mint itt, mert ott senkisem tartja be a szabályokat, és nincs probléma, itt meg néhányan be akarnák, és ezért lesz a baleset :DDDD
    Jó lehet hogy ott az átlagsebesség úgy 100 körül mozog, dehát ilyen a világ :D
  • Nuki
    #66457
    De ott kamera is van, nem?
  • GregSB
    #66456
    Jaja, kereszteződésekre fel van festve sárga rács, ha rendőr rajtakap hogy azon állsz egyből bünti, nincs apelláta. Itthon is ezt kéne.
  • bracsek #66455
    igen, miért ne?
  • G_ArchAngel #66454
    háztartást km-ben mérik?
  • bracsek #66453
    Ha te mondod.
  • Nuki
    #66452
    Az hogy itt általában kiveszik az emberek az élet egy apró részletét, és azt beszélik ki :)
  • bracsek #66451
    mindenütt meg vannak a közlekedési szokások, amit vagy megszoksz vagy kiterítenek :) [de ennek mi köze a topikhoz?]
  • Nuki
    #66450
    Inkább azt kéne írnunk, hol ROSSZABB a helyzet mint itthon :)
    (szándékosan írtam Rómát)
  • bracsek #66449
    Romániában pontosabban, de ha át akarok jutni valahogy meg kell oldani, nehogymár kerülök 2-3 kmt azért, hogy átjussak ;)

    Itt is felfestették a sárga négyzethálót csak egy hét alatt felkopott ez a minőség az országhoz tartozik.
  • Kata
    #66448
  • [Walaki]D`Lair
    #66447
    ÓÓÓÓ a szerénység ha fájna :PPPP
  • Nuki
    #66446
    Ez talán Rómában így járja...
  • Nuki
    #66445
    Én a lentebb említett zebrás-kereszteződésbe beállós szitukat bírom.
    Angliában van egy sárga kocka, vonlkákkal. Ha ott ÁLLSZ (tökmindegy hogy sor vagy mi miatt) akkor meghúznak. Ugye így van?

    Amúgy a határ úton, és a Thököly-Dózsa gy út kereszteződésénél látok forgalmat sűrűbben (mindennap), de ott förtelmes. De a többiek se jobban, ráül a dudára, hátha attól megy a sor.

    Nekem se lesz egyhamar jogsim, az biztos -.-
    Tökéletesen megfelel amíg diákként 3000 pénzért járok bkv-val havonta, az esetek 99%-ban nincs semmi bajom ezzel.
  • bracsek #66444
    Kamikáze módszerrel, úgysem mernek elütni :P Írányt kinéz szemet behuny és indul...
  • Kata
    #66443
    Az autós témához nem szólok hozzá, csak heti 500-600 km-t vezetek.
  • Kata
    #66442
    ezt én is megnézném :)
  • Mirk
    #66441
    nem járunk a házgyári úton:)
  • Szabi84
    #66440
    azért megnézném hogyan oldanátok meg egy Házgyáru úton való átkelést 16 órakor! :P
  • bracsek #66439
    Én nemrég úgy jártam a rendőrautó az átjárón addig jött hogy rá kellett támaszkodom, hogy arrébb tudjak hirtelen lépni, mert nem vagyok meggyőződve, hogy nem akart elütni :(
  • Mirk
    #66438
    veszprémben ott lépsz le az útra ahol akarsz
    itt senki se használja a zebrát de ha rálépsz már te vagy az isten és megáll az öszes autó a városban
    :) mondjuk ma este pl pont mentem át az úton, körülnézek, sehol senki, lelépek, szépen battyogok át, erre látom hogy szemben ki akar jönni egy kocsi a kereszteződésből. de nem jön. mér nem? hiszen nem jön senki. gyors fejszámolás után elnéztem oldalra és hopp 5 méterre tőlem ott erőszakolja a féket valaki, nehogy elüssön. nem tudom hogy nem vettem észre, pedig körülnéztem:)
  • VRSDM
    #66437
    pont egy ilyen sarkora pakolós faszi miatt nem láttam (üres telkek) hogy utca van ott (jobbkéz ráadásul) = jogsi vizsga bukta -_-

    pedig tudok vezetni, de ha egyszer nem látom :S
  • jacky87
    #66436
    Nekem kresszen 2 hibapontom lett, de rutinon meg forgalmin is 1-1szer megvágtak. A legnagyobb poén, hogy mindíg ugyanazt a vizsgabiztost kaptam és már ismert és direkt szopatott! Még az oktató is azt mondta hogy jól vezettem, de mégis megvágott (vigyorogva)!!! Az a baj ezekkel, hogy úgy nyomják, hogy meglegyen egy napi limit a bukott emberekből! Amikor átmentem forgalmin, akkor aznap én voltam az első aki átment, pedig voltak előttem kb. 6an!
  • autoszimulator
    #66435
    Nekem azzal csak jó emlékeim vannak, nulla hibapontos lett a forgalmim, és kb 10 perc volt a vizsga, mondta a vizsgabiztos, hogy köszi, elég lesz :D Már azt hittem megfogok bukni :D
  • wander01
    #66434
    háhá, pedig te 3 éve toltad le :PP

    mondjuk csoda hogy kreszböl elsöre átmentem, akkor az az egy sikerült, ami a vizsgán volt. elötte gyakorlásnál 10-11 hiba alá sosem mentem. ehhez képest 4 lett belöle vizsgán, valami csoda folytán :)
  • Takezó
    #66433
    Eegen, én emlékeztem rosszul.
  • wander01
    #66432
    én is 5-re emléxem, bár így 8 év után...
  • Takezó
    #66431
    Nem, nem fog felmenteni semmi se az alól, hogy betartsd a szabályokat. Ha földút lenne a Teréz körút meg az Andrássy, attól még nem mehetnél gyorsabban máshol, hogy azt a lemaradást bepótold.
    Kocsit veszel, tartanod kell magad a szabályokhoz.

    G_ArchAngel: hát én 3 éve kresz-vizsgáztam, akkor úgy emlékszem, 3 méter volt: )
  • wander01
    #66430
    amugy ezt most olvastam, lol :)

    #30373 * pending * rate10/killed0/viewed0 * validchars * 071106 2110
    Fofó üzenete: Hogy kínozhatsz meg egy emot?
    Fofó üzenete: Megmondod neki, hogy ma nagyon boldognak látszik.
  • G_ArchAngel #66429
    már nem 5m-t kell elhagyni?...öreg vagyok:(
  • DecenS
    #66428
    a belváros túlterheltségét aligha fogja megoldani a körgyűrű. nem azok miatt van őrült forgalom a belső kerületekben, akik az ország egyik végéből a másikba tartanak és jobb híján a városon csalinkáznak át egyik sztrádáról a másikra. sokkal inkább az ingázók miatt, akik minden áldott reggel vmelyik peremkerületből vagy agglomerációs településről járnak munkába, majd délután oda is mennek vissza. 1 autó = 1 fő. igazán optimális. persze amíg az elővárosi közlekedés nincs megoldva rendesen....... (meg ahol meg is van, a szájbatépett rühes vasutasok sztrájkolnak minden második nap...)
  • wander01
    #66427
    először ugy neveljék közlekedésre a népet, hogy csinálnak végre kibaszott körgyürüt. aztán akkor lesz feleennyi kocsi a városban, és egyböl kevésbé lesz para a szitu, kicsit lassitanának az emberek (tudják hogy odaérnek időben helyekre) aztán utána lehet büntetgetni ha nem javul. én kökemény autos vagyok, pesten lakom, no para. lehet kulturáltan is közlekedni. :)

    ráadásul még sosem baxtam el senkit, még majdnem sem :))
  • Takezó
    #66426
    Ha mégegyszer elköltöznék Pestről, az ezek miatt lenne főleg.
    Persze a baj a vezetésben is van, hiszen szarnak ránk, nem is akarják megoldani a problémákat, pedig annnyira nem lenne nehéz közlekedési morált nevelni a jónépbe zsíros kis csekkek kiküldésével.
  • Takezó
    #66425
    Azért egy gyalogos nehezen pofátlan, mivel hogy a szabályok a mi igényeinkhez igazodnak, csak a közlekedők magatartása nem.
    Elvileg ugye a zebra még kedvesebb is lenne az ember szívének, mert nem kell várni a zöldre gyalogosként, aztán egy-két forgalmasabb úton lévőnél (pl. Lehel) esélyed nincs átjutni, amíg el nem fogynak az autók, mert egyszerűen senki nem áll meg. Dugóban "ejjdemégátérek" emberek: hopp, mégse, zebrán kell megállnom, sebaj. Parkolóhely nincs a közelben, sétálni kéne kicsit? Ó, sebaj, felállok az Andrássy úti középső járdára vagy a megállóba, a saroktól 3 méter távolságot hagyni szabályt se hallottam még.
    Íjj, de gyűlölöm az összes ilyet, ütném az arcukat reggelig...
  • wander01
    #66424
    az a sok trabantos surmo bizony meglehetősen idegesito tud lenni az bizony tény... :S
  • autoszimulator
    #66423
    Azé ne általánosítsunk, Magyarország is két részre bomlik ezen a téren...
    Amiket eddig láttam, főként itt nyugaton, Budapest az no comment, de ott a gyalogosok is eléggé pofátlanok tudnak lenni, ezt tegyük hozzá. Szombathely hasonló, vezetőkben semmi udvariasság, mindenki megy, mint a vakhangya. Veszprém ezek ellentéte, pedig nincs nagy távolság a két város közt, de itt átengedik az embert, beengedik a dugóban a sorba, stb stb. Teljesen más a közlekedési morál..

    Másik általánosítás meg a fiatalokra ami vonatkozik -.- Elhiszem, mert látom, hogy sok kis csira van, aki a 100e ft-os roncshalmazával száguldozik. És itt nem arra utalok, hogy ha szar a kocsija, ne menjen utra, mert ez nem igy van, de akkor sem kellene gizdulni, bevágni a nagyobb kocsik elé, csakazért is szívatni előzéskor, stb. Én pl lehet néha gyorsan hajtok a főúton, és előzgetek, de ezzel ált. senkit se veszélyeztetek, városban meg mindig átengedem a gyalogosokat a zebrán...
    És csak 20 éves vagyok :D