1125

Az Univerzum - néhány tény, amelynek ismerete megkönnyíti benne az életet:
  • Sephi
    #845
    Az nem az volt hogy azert olyan lapos a arcuk mert azok mindig pofancsaptak oket is ?:D
  • Lacee
    #844
    na igen, a vogon bolygó is ötletes volt, meg Magrathea belseje is tetszett :)
    csak én valahogy mást vártam. ettől persze nem rossz a film, sőt...

    (apropó, nem tudja valaki hogy mik voltak a csapkodó izék a vogonoknál? már a trailer kapcsán is felmerült, csak nem emlékszem.)
  • Sephi
    #843
    En 90% azt kaptam a filtom amire vagyakoztam. Nekem ez boven eleg!
  • LSL
    #842
    Nekem nagyon bejött Magrathia írtó klasszul meg lett csinálva...
  • Aquir
    #841
    megnéztem én is =) Persze a könyv a jobb, de milyen állatságok voltak a filmben... :D
  • Lacee
    #840
    egyetértek, a könyv jobb... a filmre inkább azt mondanám, hogy ötletes (vagy nézhető).

    nem rossz szvsz, de én többet vártam.
  • LSL
    #839
    Mostmár örülök h nem néztem meg azt a gagyi változatot, de így már nagyon kiváncsi vagyok rá.

    Törölközőt vittetek?:)
  • LSL
    #838
    Én is ma, de 18kor
  • Aquir
    #837
    én ma nézem meg 20kor :)
  • Thanks
    #836
    Mennyivel? Gondolom sokkal, mivel az utánozhatatlan.
    De azért a film is jó?
  • RelakS
    #835
    Megnéztem.

    Maradjunk annyiban, hogy a könyv jobb.
  • Aquir
    #834
    explorerbe látom, ffben nem...
  • Takezó
    #833
    csak nekem nem müxik a rendelés? :\
  • Lacee
    #832
    juhá, már csak egy nap :D

    na persze egy kis üröm is vegyül az örömömbe, mert valami érthetetlen ok miatt az itteni mozi (Veszprém) nem játssza még egy darabig... grrr.... no nem baj, megyek Fehérvárra :)
  • RelakS
    #831
    Nekem már megvan a jegyem
  • LSL
    #830
    Otthon hagytam a törölközőmet...
  • RelakS
    #829
    Létezhet, hogy a westendben nem fogják vetíteni? Csak mert a www.palacecinemas.hu-n (vagy min) nincs benne még a jövő heti műsorban sem
  • Sephi
    #828
    Jo a tema.
  • Noodles
    #827
    hátt. Mostmár végleg beletörődtem, hogy hülyének akartok nézni. Ám legyen, nem állok az útjába, s mitagadás adtam is rá okot. Tény, így visszanézve kétszer egymás után elszúrtam. Nem lehet kimagyarázni. Azt azonban remélem te sem gondolod komolyan, hogy ábráscetnek hiszem. Különben hogyan találtam volna meg a képet róla a határozókönyvben?
    Átböngészve a képeidet, lehet hogy inkább azok közül kellett volna válogatnom, de addigra már sajna kijavítottam.
  • via_mala
    #826
    OFF:
    Most már csak annyit: nem ábrás, hanem ámbrás.
    A #823-ban még csak elgépelésnek gondoltam, de a #825-ben is így írtad.
  • Noodles
    #825
    NNo, szánombánom bűnöm.
    Kijavítottam a hibát. Mostmár ábráscet zuhan megállíthatatlanul a bolygóra. A kép többi része fiktív jelenet, saját agyam szüleménye, egyéb hibát találni tilos:)
    CoolShirt
    egyébként kösz a javítást
  • via_mala
    #824
    Itt találsz nagyon jó fotókat:
    http://www.actionreporter.com/001.monde/0007.cachalot/page_reportage_b.html



    http://www.montoutou.com/Cachalot.html
    http://www.circe-asso.org/english/pm_en.htm
  • Noodles
    #823
    eye-scream. mutass plíz egy ábrás cetről képet, csak hogy okulhassak a borzasztóóó baklövésből. köc
  • via_mala
    #822
    Nem szeretem az okoskodást, de ez most teljesen jogos. Ott a pont.
  • Lacee
    #821
    június 16tól játsszák, szóval nem kell nagyon sietni... szerintem a bemutatüó után lesz majd felirat, bár "sohase lehessen tunni"
  • Eye-scream
    #820
    Nem jó a bálnás, mert ámbrás cetről volt szó, ott pedig egy kékbálna-vagy valamilyen más szilás cet rajza van!
  • LSL
    #819
    Felirat van már? Mert ha nincs akkor mostmár megvárom a dvd változatot, de lehet elmegyek moziba. Mikor játszák, tudja valaki?
  • Noodles
    #818
    He netalán szükségetek volna "Galaxis Útikalauz" pólóra, ITT rendelhettek néhányat.
    A filmpremier alkalmából raktam fel pár mintát, mivel magam is rajongó vagyok
    A póló, és a minta színe is választható.
  • Eye-scream
    #817
    Ja meg most vettem észre, hogy Stephen Fry volt az utikalauz hangja, azért volt olyan ismerős.
  • Eye-scream
    #816
    A hologrammot nemtom, de az utolsó forma az biztos.
  • Sephi
    #815
    SPILER


    A hologram az DA volt nemde? Es a vegen is az utso formaja a szivnek?:D
  • Eye-scream
    #814
    Engem egyébként még valami nagyon zavart-Arthur eszméletlen akcentusa. Egy csomószor alig lehetett érteni mit mond :)
  • Sephi
    #813
    Na megneztem es hat oszinten nagyon nagyon teccet a muvi. Jo volt hogy nem egy az egyben a konyvet kovette de megis a lenyeg benne maradt. Az osszes szereplot totalisan eltalatak es egytol egyik remekul szerepelt foleg Zaphod nagyon teccet.

    Vegig mosojogtam es rohogtem az egeszet es szivbol remelem hogy lesz masodik resz :D
  • Cat #812
    http://www.sg.hu/cikkek/37336
  • Lacee
    #811
    Rejtő nyert, ahogy az várható volt... bár Réz András rögtön azzal indított, hogy ő nem rá, hanem lebeszélni fog az Útikalauzról, mert úgysem olvassa el az "esküdtek" közül senki :)
    aztán pedig jól elröhögcséltek a saját poénjaikon (para-kovács powa :D), a végén pedig kihozták, hogy 6-2-re a Piszkos Fred nyert, mert azt ismerték többen... :P
  • Sephi
    #810
    Na ma delben megnezem en is. Naon kivancsi vaok ma'
  • Eye-scream
    #809
    Basszus pedig azt meg akartam nézni...melyik nyert?
  • Eye-scream
    #808
    Megnéztem én is, nem sikerült rosszul. Sajnos azért olyan nagyon jól sem. Igazából úgy gondolom, hogy aki nem olvasta a könyvet, az nem igazán fogja felfogni a sztorit-sok poén nem jön át annak aki nem ismeri. Érdekes módon szerintem éppen a film első része-amiben jóval kevesebb újdonság van-sikerült rosszabbul. Ami nagyon bejött az a bannerban látható jelenet :), Eddie hangja (valami döbbenetes hogy eltalálták), a vogonok valamint Szlartibartfaszt alakja.
    Jó volt még Marvin is, kár hogy csak nagyon kevés szerephez jutott, és sztem lehetett volna kissé melankólikusabb. Ugyanez elmondható a Guide-ról is, jobb lett volna több bejegyzést hallani, de a megvalósítása nagyon király.
    Ami nem jött be az elsősorban Zaphod, bár kinézetre alapvetően eltalálták, nekem nem tetszett a 2 fej/3kar megoldása és a szerepe sem, szvsz kissé túl ripacs lett. Ford először furcsa volt feketeként-magamban nem így képzeltem el a figurát-de azért el van találva.
    Összességében egy kicsit elkapkodott benyomást keltett bennem a film-mintha 1 órát kivágtak volna belőle. De azért kötelező megnézni minden rajongónak, már csak a Mester emlékére is...
  • Lacee
    #807
    ma volt A Nagy Könyvben a Galaxis kontra Piszkos Fred per...
  • Lacee
    #806
    igen, az írást pedig az nforce.nl-en találtam