1125

Az Univerzum - néhány tény, amelynek ismerete megkönnyíti benne az életet:
  • Dzsini
    #1045
    kicsit olvass vissza, beszéltünk róla.
  • Sephi
    #1044
    Tegnap ezt talaltam a boltba :

    H2G2 Book 6

    Nagy a WTF. Olvasta ezt valaki? Bele lapoztam es ok azok...
  • Aquir
    #1043
    nincs mit (az egész válasz alapján) :)
  • Dzsini
    #1042
    Nagyon régi történet, a Szalontüdőt épp Nagy Bandó írta meg, de én talán még Örkény Istvánnál is olvastam ilyesmit - klasszikus szép félreértéses sztori, szerintem megtalálhatatlan az eredeti forrása, legendává vált. Jó film egyébként, köszi a találatot.
  • Aquir
    #1041
    ezt belevette a hgtg-ba is
  • Lacee
    #1040
    emlékeztek arra a Salmon of Doubtos sztorira, amikor valaki leült DNA mellé és beleevett a kekszébe? itt van megfilmesítve, magyar környezetben: Szalontüdő
  • htr93
    #1039
    :S

    mit szóltok a 6.részhez?
  • Dzsini
    #1038
    nem lesz második film sajnos.

    A film és a regény (és a hangjáték és a tévésorozat és a törülköző és a hanglemez és a ...) mind különbözik, mind más és más, Adams direkt alakítgatta minden alkalomra át. Eredetinek leginkább a hangjátékot lehetne mondani, hiszen az készült először :) ahhoz képest a könyv és a tévésorozat is nagyon más.
    A film a "mai" igényeknek megfelelően lett átírva, megfilmesítve (részben Adams ötletei alapján, aki félig-meddig megírta a forgatókönyvet halála előtt).
  • Lacee
    #1037
    a film nem követi szorosan a könyv cselekményét, inkább egy sztori-feldolgozásnka lehet mondani. Bizonyos részek kimaradtak a könyvhöz képest, más, új elemeket pedig beletettek (pl Humma Kavula vagy a POV-fegyver).
    Nem tudok arról, hogy készülne folytatás, pedig a Vendéglőt a Világ Végén megnézném :)
  • htr93
    #1036
    üdv. nemrég néztem a filmet. 1 kérdés. ez csak az első érsz tartalma volt, nemde? legalábbis amit én láttam, másfél óra de eggyáltalán nem az egész történet:DD

    van/lesz film a többi részről?
  • Punker
    #1035
    ezt se felejtsük el:

  • Punker
    #1034
    42 :D
  • Dzsini
    #1033

    towelday van
  • Aquir
    #1032
    :]
  • Blacktom
    #1031


    szerintetek direkt? vagy ennek így kellett lennie?
  • Lacee
    #1030
    a Salmon of Doubt nagyon jól indult, én inkább arra lennék kiváncsi.
  • Aquir
    #1029
    hm!
  • Dzsini
    #1028
    pl. itt is, de ha rákeresel, hogy 'hatodik útikalauz' vagy 'sixth hicthhiker' még találsz tucatnyi cikket róla
  • Sephi
    #1027
    Hmm....
  • Dzsini
    #1026
    az író jó (nagyon), forrásanyag van bőségesen (Salmon of doubt, meg csomó file itt-ott DA gépén, mondta is DA, hogy tervez egy harmadik Dirk Gently és egy hatodik Útikalauz könyvet), úgyhogy lehet belőle valami jó is - ahogy a Hunters of Dune is egész normálisra sikerült.
  • Punker
    #1025
    hm
  • Dzsini
    #1024
    "2008-ban a Penguin Books felkérésére Eoin Colfer, az Artemis Fowl könyvek szerzője bejelentette, hogy elkészíti az 'ötrészes trilógia' hatodik részét, And Another Thing... (ami magyarul körülbelül annyit tesz: Van itt még valami...) címmel."
  • Dzsini
    #1023
    nem, mert kb. egyszerre készült a könyvekkel - részben a rádiójátékra alapoz (ami hamarabb volt, mint a könyv), részben a leendő könyvekre, de sokban különbözik tőlük (mint ahogy minden megjelenés más és más).
    többé-kevésbé amúgy az első két könyvvel lehet párhuzamba állítani.
  • poppe
    #1022
    ja, nem tudtam, még csak egy részt néztem meg...
    akkor gondolom csak az 1. könyv lett filmesítve...
  • Dzsini
    #1021
    több nem is lesz, az annyi.
  • poppe
    #1020
    torrenten (múbz) láttam a 81-es BBC sorozat 1-6. részét, egyelőre ennyi van fent
  • Sephi
    #1019
    Valaki tudna nekem adni egy linket a '80 evek beli H2G2 sorozatrol?
  • htr93
    #1018
    Azér nem olvasom mert egy lusta disznó vagyok....
    meg mert számítógépen van, és ott olvasni tényleg fárasztó.
    Olvasok mást.
    Majd egyszer megveszem a könyvet.
  • Aquir
    #1017
    hm:)
  • Dzsini
    #1016
    érdekes adat: Douglas Adams írt még a régi (70-80-as évek) Doctor Who (Ki vagy, Doki) sorozathoz részeket.
    Szlartibartfaszt személye és a Krikett-háborús történetszál az Élet, világmindenség könyvben egyértelműen egy elvetett/le nem forgatott Doctor Who rész forgatókönyvére épül, csak átírta a neveket. Ezért nem hasonlít igazán az első könyvbeli Szlartira a "Doktor".
  • Dzsini
    #1015
    én voltam Tecsóban vásárolni, végigsétáltam a kirakodóvásárt kedvenc kirándulótörölközőmmel, de nem találkoztunk hasonlóval... viszont sikerült pár furcsa tekintetet összeszedni :)
  • Arch
    #1014
    Egy kis séta csak úgy is jól tud esni ;)
  • Lacee
    #1013
    kár, hogy vasárnap... nem megyek sehova, csak itthon ülök majd a törölközőmmel a vállamon :)
  • Aquir
    #1012
    jaj:)
  • Arch
    #1011
    Vasárnap törölközőket elő! :)
  • Panzerfaust
    #1010
    Például.
  • Punker
    #1009
    holnap este!!!
  • Panzerfaust
    #1008
    Tényleg legyen már valami Pesten.
  • Depridol
    #1007
    az a kis javagame engem is érdekelne... főleg a címe :D
  • Depridol
    #1006
    Hello mindenkinek:D
    fain h wan a Mesternek topikja :D