1125

Az Univerzum - néhány tény, amelynek ismerete megkönnyíti benne az életet:
  • Teppik Amon
    #1085
    Könnyed szórakozásra vágytam, de minden oldalon van valami erőltetett utalás a régebbi könyvekre vagy valami nagyon erőltetett poén kezdemény.
    Persze lehet hogy nincs jó hangulatom, de úgy érzem ez csak egy kétségbe esett próbálkozás hogy valahogy hasonlítson az eredetire (nem sikerült).
  • Dzsini
    #1084
    Attól függ milyenek az elvárásaid :)
  • Teppik Amon
    #1083
    Végre eljutottam odáig hogy elkezdtem olvasni ezt a "Ja és még valami"-t. Az 50. oldalnál tartok de ez borzasztó rossz! Annyira erőltetett hogy szavakat nem találok rá. :(
  • Sephi
    #1082
    Hat azert vannak kivetelek. Nezd meg peldaul a 1984 (nem kotekedesbol irtam, csak nekem meg azert nem tetszett a film...)
  • Dzsini
    #1081
    Egy film mindig más, mint a könyv - nem lehet és igazából nem is kell ugyanazt hoznia... más közönség számára készül, más háttérrel és más céllal.

    A Galaxis Útikalauz könyv is azért készült, mert a rádiójáték hihetetlenül sikeres lett, és Adamsnek maradt egy csomó olyan apró poénja meg ötlete, amit nem tudott a rádiójátékban elsütni :)
  • Zomil
    #1080
    Lehet, de számomra nem hozta azt az élményt amit a könyv adott :)

    Amugy nagyon örülök, h elolvastam, mert iszonyatosan tetszett :)

    Nem teljesen ide tartozik, de pl. asimov 1-2 könyvét is most kezdtem el olvasni, mert a ház elözö tulajdonosa nem vitte el a könyveit...(arrol mondjuk nem is beszélve, h egy másik rakat jo könyvet sem vitt el, pl. sok stephen king, stb.) Elolvastam a David Starr sorozatot, meg az alapitvány trilogia elsö részét(csak az volt meg). Ugyhogy most beszereztem a teljes trilogiát és most annak fogok nekiülni :)

    Igazábol nem vagyok az az olvasos tipus, de mégis ezek a könyvek annyira lekötnek(Galaxis utikalauz, meg Asimov könyvei), h nehéz letenni :D
  • Dzsini
    #1079
    ugyanúgy csak távolról van köze a könyvhöz, ahogy a könyvnek távolról van köze a rádiójátékhoz vagy a tévésorozathoz - pár alapgondolat ugyanaz, a többi meg más és más :)
  • Zomil
    #1078
    Nos unatkoztam ugyhogy megint megnéztem a filmet(még mikor megjelent akkor néztem meg)...hát azt kell mondjam, h ez szar a könyv ismeretében :D
    És igazábol vicces, mert eddig abban a hiszemben voltam, h ez egy egész jó film... :D
  • Teppik Amon
    #1077
    Nagy vagy Dzsini :) Köszi a linkeket!
  • Zomil
    #1076
    basszus mostmár tényleg meg kell hallgatni :D
    amugy köszi szépen :)
  • Dzsini
    #1075
    Ezen ne múljon :)
  • Zomil
    #1074
    Szöveg nincs hozzá valahol?
    Mert ugy könnyebben menne, ha a hallás mellett olvasnám is a szöveget :)
  • Dzsini
    #1073
    http://en.wikipedia.org/wiki/The_Hitchhiker's_Guide_to_the_Galaxy_Tertiary_to_Quintessential_Phases#Fit_the_Twenty-Sixth

    Én a helyedben kipróbálnám az első 1-2 epizódot, hátha rákapsz :) epizódonként húsz perc nem a világ, és legalább hallod az igazi eredeti hangokat és az eredeti címzenét, amit a filmhez is felhasználtak.
  • Zomil
    #1072
    Tul vizuális vagyok ahhoz, h bejöjjön a hangjáték :(
    Valahogy egyáltalán nem tud érdekelni...ez van :D
    Viszont, ha te meghallgattad, akkor leirhatnád spoilerben, h mi van a szünet után :P
    A 6. könyvet meg sztem el fogom olvasni mindenképp. Föleg igy, h irtad, h egyfajta magyarázatot ad mi történt :)
  • Dzsini
    #1071
    Pedig érdemes a hangjátékot is meghallgatni, több okból is: egyrészt az volt az első, csak utána jött a könyv és a tévésorozat - és van benne több olyan sztorirészlet is, ami sehol máshol nem jelenik meg. Másrészt a folytatásokból megcsinált modernebb hangjátékok is fantasztikusan sikerültek, és ugyanúgy kerültek bele plusz részletek, nagyon hangulatosak (még Douglas Adams is visszatér egy szerepben(!))

    Az pedig, hogy meghal mindenki - csak akkor, ha te úgy gondolod :) Az ötödik hangjáték végén van is egy plusz rész - a rádióban olyan fél perc szünet után, a CD-n hasonló hosszúságú üres track után - ami egy fajta folytatást ad a robbanás után. A hatodik könyv szintén ad egy magyarázatot, ízlés szerint. Az Útikalauz története minden megjelenésében más és más volt, úgyhogy bárhogy is történhetett a vége (vagy bárhogy is történhet majd a vége).
  • Zomil
    #1070
    Rádio nem nagyon érdekel, de a BBC-n adott sorozatot már leszedtem régen, csak elöbb el akartam olvasni a könyvet :)
    Lehet beszerzem ezt a 6. könyvet, mert engem eszméletlenül zavar az 5. lezárása :D
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    az, hogy mindenki meghal a végén...
  • Dzsini
    #1069
    Készült folytatással Adams is, csak aztán nem jutott el odáig, hogy befejezze - apró részletek vannak pl. a Kétség Lazacában is (bár ott inkább a harmadik Dirk Gently regény látszik), de az Eoin Colfer-féle hatodik regény is valamennyire a jegyzetek alapján készült. Nem rossz, kicsit nekem néha erőltetett volt, de összességében élveztem, jó volt még egyszer találkozni a szereplőkkel :)

    Ha bírod az angol nyelvet, akkor mindenképp hallgasd meg a rádiójátékokat és nézd meg a tévésorozatot (bár abból van szinkronos, nem tudom milyen), mindegyik más és más történet egy kicsit :)
  • Zomil
    #1068
    Nah én is elolvastam ezt a könyvet(jobb késöbb, mint soha)...mit mondjak nagyon tetszett :)
    Viszont a vége számomra olyan összecsapottnak tünik, mintha valamit akart volna az iro, de elfogyott volna az oldal.
    Szoval a legvége kivételével nagyon tetszett az egész, a legvége alatt is csak az utolso oldalt értem.

    ui.: Most nézem, h beszélgettetek itt egy 6. könyvröl más irotol. Ez milyen? Érdemes megvenni? Vagy csak egy rokabör lehuzás?
  • Teppik Amon
    #1067
    Nem éppen útikalauz téma, de..
    Azt ugye tudjátok hogy a BBC leadta a Dirk Gently pilot-ját? Még nemnéztem utána hogy lesz-e belőle sorozat valaha is. A pilot megtalálható a ...neten :)
  • Lacee
    #1066
    mit parancsolsz?
  • szjaori
    #1065
    A világ múzeumai című többkötetes sorozat egyes kötetei rangos művészeti gyűjteményeket mutatják be 70-80 mesterművet 210 színes illusztrációval, szakszerű, mégis közérthető nyelven.
  • Aquir
    #1064
    ezt mindennap használtam régebben egy oldahoz, és megmaradt, vagyis most is :P
  • Teppik Amon
    #1063
    a bábelhal ennél jobb (nevében legalábbis) ;)
    babelfish bár ez közel nem ismer ennyi nyelvet.
  • Aquir
    #1062
    :p

  • Dzsini
    #1061
    a sztori nekem nagyon tetszik, a stílus néha (nekem) túlságosan olyan, mintha úgy írta volna, hogy "na ide még be kell préselni valami poént" - szóval néha kicsit erőltetett, de összességében nem csalódtam benne.
  • Teppik Amon
    #1060
    Esetleg valami vélemény róla? Követi az első 5 rész irányvonalát? Jó? Élvezetes?
  • Dzsini
    #1059
    én már kiolvastam :)
  • Teppik Amon
    #1058
    Nah, könyvet én is beszereztem, de még van előtte pár másik is +vizsgaidőszak :\ őszre esetleg utolérem magam :)
  • Dzsini
    #1057
    igen, valahol emlegették, hogy virágmintás... de én purista vagyok, egy hímzetlen változat bőven megfelel.

    ja, én voltam az első törölközős az üzletben, ki is van írva az akció :)
  • Teppik Amon
    #1056
    most komolyan elhatároztam hogy hímeztetek egy törölközőt DON'T PANIC meg 42 felirattal. Asszem virág mintás kell, ugye?
  • ivjoe
    #1055
    +1 Szegeden :)
  • Aquir
    #1054
  • Dzsini
    #1053
    te is Szegeden? akkor már van esély, hogy nem leszek egyedül bolond abban a boltban :D
  • Aquir
    #1052
    Szegeden rövid távon (szó szerint is) kiderül :) (annyit nem kell gyalogolnom egy nap)
  • Lacee
    #1051
    eddigi tapasztalataim szerint nem túl sokan :)
  • Aquir
    #1050
    köszi hogy te meg ezt kiemelted, mert így értesültem róla xD
    én még nem mentem törölközővel (max elhatároztam), vizsga, felejtés, meg ilyen okok miatt, de érdekes lehet így menni, vajon hányan fognak szembejönni törölközővel, talán jó ha 1 ember? :)
  • Teppik Amon
    #1049
    NP. Sajna nem leszek itthon a héten, de lesz nálam törölköző kedden, ha el nem felejtem ;) (Vatikánban hülyén fogok kinézni vele? :D )
  • Dzsini
    #1048
    köszi a linket! főleg a kedvezményes könyvvásárlási lehetőséget :)
  • Teppik Amon
    #1047
    azé' remélem kedden mentek!

    towel day & geek pride day
  • pupari
    #1046
    Én is találtam infót, a Bookline-on már fent van magyarul, meg érdekes módon a facebookon is, máshol nem nagyon. Akkor hát törülközőre fel! :)