104
  • Pheel
    #104
    A GIMPen jót nevettem. A LaTeX-et a QXPress ellenfelének szántad? Tény, hogy nagyon szépen lehet benne matematikai képleteket rajzolgatni, de Knuth apánk is csak erre szánta... :)
  • mrzool
    #103
    A GIMP szerinted alternatíva az Ulkesh által felsorolt dolgokra?

    Mert akkor felesleges bármiről is beszélni, én kérek elnézését.:)) Azért egyszer próbálj meg bemenni egy nyomdába, és ejtsd ki a GIMP szót.:)
  • mrzool
    #101
    >"Igazabol meg soha nem lattam lefagyni" Te tényleg ennyire hülye vagy?

    Ugyan nem nekem szólt, de hadd osszam meg veled a személyes tapasztalatom: a munkahelyemen 26 napja megy egyfolytában az XP (csak lockolva van, ha épp nem dolgozom), újraindítás és bármi probléma nélkül. Szerintem bírná tovább is...
  • sztavrosz
    #97
    "Igazabol meg soha nem lattam lefagyni" Te tényleg ennyire hülye vagy?
  • sztavrosz
    #96
    Ulkesh: "Minosegi hardveren meg nem lattam XP-t fagyni.."
    Asszem többet nem is kell mondanod.
  • Sub
    #95
    Hát igen az üzlet err?l szól! Hogyan taposd ki a másik belét illetve hogyan verd át...
  • Pheel
    #91
    Egy újabb jövőbelátó? Üdv a csapatban!
  • Geeryy
    #85
    :P
  • Pheel
    #84
    Gratulálok, hogy sikerült rájönnöd egy 7 éves - és 4 utóddal rendelkező - operációs rendszer óriási és egyben halálosan fenyegető hibáira! Kapsz egy hangszórót.
  • sztavrosz
    #83
    Ezért kell lovággá ütni

    Windows 98-ban gyilkos hiba:
    1. Válaszd a Start menü-t, Futtatás és ird be: "con/con".
    !FIGYELEM! Kék halált okoz, megfagy a rendszer! Ne probáld ki internetkapcsolatban !!!

    Windows 98 hiba 1:
    1. Az Asztalon klikkelj az egered jobb gombjával, és válaszd az Új-at, és ott a Parancsikon-t.
    2. A megnyilt ablak baloldalán ha megfigyeled a képet: Olvashatatlan a Start felirat és felette függöleges irással az olvashatod, hogy: Windows95 !!!
    Windows 98 hiba 2:
    1. Az Asztalon klikkelj az egered jobb gombjával, és válaszd az Új-at, és ott a Parancsikont. Ezután a megnyiló ablakban a Mégsé-re.
    2. Ismételd meg az 1-es lépést még 2-3 szor. Ha sikerült láthatod, hogy kb harmadikra az Új-ra már üres menü nyilik meg!

    Windows 98-ban rejtélyes Tálca menü:
    1. Tartsd nyomva a Ctrl-t.
    2. Válaszd a Start menü/Beállitások/Tálca és Start menü...-t.
    3. Máris ott egy harmadik fül: DeskBar beállitásai, ami üres!

    ÉS EZ CSAK EGY A SOK KÖZÜL és ne jöjjetek azzal [MODERÁLVA - elfogadhatatlan stílus] bill imádó [MODERÁLVA - elfogadhatatlan stílus]k, hogy bezzeg az XP, mert az eltud szállni, mint a qrva élet.
  • Pheel
    #82
    Végülis átlagosan 10 állításodból 9 totálisan megdőlt, 1 pedig féligazság volt. Ezt nevezhetjük úgy is, hogy a másiknak részben igaza van
  • papabear
    #80
    Egészen pontosan és röviden így van. :o)

    Ez olyan mint az autóknál. Azonos árkategóriás, de különböző márkák között nincs nagy különbség, csak egyéni ízlés és a szimpátia dönt.
  • Pheel
    #76
    modert - modern
  • Pheel
    #75
    Tehát megint rájöttünk ugyanarra: ha rendes hardver van egy gépben és karban van tartva, akkor teljesen mindegy, hogy melyik modert operációs rendszer fut rajta, ugyanolyan stabil és megbízható lesz.

    Innentől a márkahűség, az egyéni ízlés és az elérhető (szükséges) alkalmazások sora dönt.
  • papabear
    #74
    Sajnos az atomstabilitás a MacOS 7.5 ös verzióra volt igaz. Aztán ahogy fejlődött, valóban instabil lett... A 8.5 és 9.2 (és köztes verziói) -ha nem volt a gép rendszeresen karbantartva- valóban lefagyott néha. (Mondjuk a napi 4-5 lefagyás súlyos hibát jelez, szakembert kéne hívni, amúgy sem árt kicsit érteni hozzá)

    A "kevés program van rá" már nem igaz, mert az utóbbi két évben már minden OSX-re jelenik meg.
    Az erőforrásigény az áll, de hát az xp is nehezen mozdul meg 3 éves konfigokon.

    Az ár meg a minőség miatt alakul így. Nem szedett vedett alkatrészekből van összelapátolva, mint egy átlag pc. (Ha megnézel egy márkás PC-t, hasonló konfiggal, ugyanott vagy árban.)

    De ha barkácsolni akarsz, megteheted. Rakhatsz már a Macbe is olcsó memóriát, olcsó vidkártyát, olcsó vinyót, cd-írót stb. Ezeket a sarki boltban meg lehet venni, de aztán ne csodálkozz ha tényleg 4-5 ször fagy naponta. ;o)
  • CAD
    #73
    En csak annyit, hogy vegyel mar baratom egy unix rendszert, aztan majd megbeszeljuk, hogy mi draga... de ahogy Ulkesh emlitette, Amigat... en veszek abbol a penzbol hardwarel szoftverrel 3-4 csucsgepet!
  • TheZsenyka
    #71
    Megérdemli.
  • Ligend
    #64
    IPv6 es XP:
    http://www.microsoft.com/technet/treeview/default.asp?url=/technet/prodtechnol/winxppro/Plan/FAQIPV6.asp

    Windows XP-ben csak preview volt, SP1-ben mar tamogatott az IPv6. A Windows Server 2003-rol pedig mar nem is beszelek...
  • gz8
    #63
    Használd nyugodtan a "Válasz" kapcsolót, sokkal egyszerűbb!
  • Laalee
    #62
    ha veszel egy dvd lemezt rá vagy kényerítve hogy vegyél egy dvd olvasót is... miez ha nem árukapcsolás :D
  • Yfel
    #61
    Yfel: Nyugi gyerekek, nem kell ezen összeveszni.
    A BG igenis megérdemli ezt az érdemrendet (csak tudnám, hogy hogyan kaphatják meg nem-brit állampolgárok, de ez már más téma)

    Mutassatok nekem még egy milliárdost aki ennyit adakozik jótékony célra. Százmilliókat, vagy milliárdokat minden évben.

    A termékeiről lehet vitatkozni, de az MS termékeinek a minőségéhez (ami az utóbbi időben egyre jobb) a BG-nek már nagyon-nagyon régen semmi köze nincs. Max megszabja, hogy mik legyenek a cég jövőbeli lépései.

    Azt is lehet mondani, hogy jó helyen volt jó időben... az Apple meg a Commodore is (az Amigával) ugyanolyan helyzetben volt, sőt még előnyből is indultak mert nekik már megvoltak a grafikus rendszereik, az MS mégis szarrá verte mindegyiket. Miért? Azért mert jobbak voltak üzletben.

    Nem akarok én lenni az ünneprontó, de a technológia (az ipari felhasználáson kívül) már régen nem arról szól, hogy kié a jobb, hanem arról, hogy ki tudja az emberekkel tudatni, hogy "nekem ilyen is van, vegyétek".

    A BG és társai sikereire lehet irigynek lenni, én inkább arra törekednék, hogy tanuljak abból amit ők már nagyon jól tudnak: hogyan lehet egy elég-jó terméket ilyen sikerre vinni.

    Akik itt fikáznak azok nagyrészt szerintem sem Unix felhasználók. A Unix felhasználók többsége megérti, hogy a számítógép-OS-felhasználói programok csak egy eszköz részét képezik és minden eszközt arra a munkára kell használni amire ki lett fejlesztve.

    Én használok Linuxot-Windows XP-t is, egyikkel sem volt soha semmi bajom, de persze ennek az az alapfeltétele, hogy érteni kell hozzá...

    Y
  • Mike at home
    #60
    rudod miert hasznaljak sokan? mert nem hasznalhatnak mast. ra vannak kenyszeritve. Teszem azt megveszem a BF1942-t akkor az EA rakenyszerit engem, hogy MS termeket hasznaljak
    mi ez ha nem arukapcsolas? a vevo hatranyos helyzetbe hozasa?
  • Mike at home
    #59
    aki azt mondja Microsoft nelkul nem lett volna fejlodes, csak FF kepernyo lenne es egyeb okossagok, az MS termekien kivul mast meg eleteben nem latott
  • Mike at home
    #58
    erdekes olvasni egyesek micsoda szerviensek, es halasak vkinek azert mert osszetakolt vmi Winfowst es ezzel szarra kereste magat

    nem irigyelne senki, ha termekei nem aranypapirba csomagolt nagy kupac szarok lennenek
  • Mike at home
    #57
    meg szerencse, hogy nem lett belole Sir
  • Mike at home
    #56
    gusztustalan
  • shabba
    #55
    De sok mindent a mac-hez kötsz pedig ők is csak lopták a GUI-t, menüt, ablakos grafikus rendszert, egeret meg minden kattintgatást a Xerox-tól(hogy ők kitől azt nem tudjuk[lehet saját ötlet] akkoriban úgy látszik ez népi játok volt). Tényleg érdemes megnézni a Szilikonvölgy Kalózait c. filmet.
  • SuD
    #54
    #52: Ezzel én is egyetértel.

    Egyébként itt két tábor oszlik
    ha az aljáról elolvassátok az össze hozzászólást, én úgy veszem észre, hogy mindenkinek vagy egy kis igaza. A Windows tényleg elég bugos, de mégis szinte mindenki ezt használja. Különben nem lenne.
  • papabear
    #48
    "nézhetnéd max a feketefehér képernyőt, és talán még mindig csak a kiváltságosok "szórakozása" lenne a számítógép"

    pardon, az apple már egeret használt igazi GUI-val mikor az MS még a DOS-t hajtotta. És ott voltak még: C64, Amiga, ZX spektrum, stb...
    A nyolcvanas évek MS nélkül is a személyi számítógépek köztudatba robbanásának évtizede volt.
    Szal ez a kijelentés messze van a valóságtól.
    Az MS csupán jól helyezkedett és nagyon jó üzletpolitikája volt, ezért van most ott, ahol.

    A háborgóknak: Gates mindenképp a XX. század egyik meghatározó személyisége akár tetszik akár nem. Még mindig jobb, hogy ő kap lovagi címet, nem pedig Osama BL....

  • HuAn82
    #47
    "<- latod ez mar banto mostmar joggal ugorhacc)" (ugorhatsz)
  • HuAn82
    #44
    A stílusod miatt "ocsikem"(#37,#39)!
  • Darth Sith
    #42
    aki szopatja, csinálj jobbat, és utána pofázzá. :)
    az adományokról meg annyit hogy jól teszi. Gates bácsi igenis csinált és csinál jó doölgokat. és kész. :)
  • HuAn82
    #41
    Tőled idézve "pofa alapalas".
  • Xboxman
    #38
    jó helyen volt jó időben!Ennyi Billy fiú összes tudása
  • Xboxman
    #35
    bírnám ha a következő hír arról szolna ,hogy a kard sajnos túl éles volt...
  • hornbali
    #34
    Egyetértek azon kevesekkel, akik ezt az ötletet támogatják.

    Egyébiránt abban is egyetértek, hogy ha ő nem csinálja meg a Windows-t akkor most lehet, hogy még mindig a fekete-fehér képernyőt néznénk.
    De ahogy elnézem nektek tök mindegy, hogy jó cucc-e vagy rossz cucc-e amit csinált, ti csak szidjátok.
  • Inquisitor
    #31
    Én se kedvelem Bill bátyót, de el kell ismerni, hogy sok esetben felismerte dolgok jellentőségét, és sokszor elébe ment a fejlődésnek. Nem a Windowsra gondolok ... hanem "mellékes" dolgokra. Pl. CD-Rom
    Ezzel is sok pénzt keresett, az újdonságok beépítése az MS szoftvereibe és oprendszerébe pedig szép lassan beépítették ezeket.
    Más részt meg tessék megnézni a Szilikonvölgy Kalózait ... nem volt az olyan egyértelmű az "elején", hogy ki mit talált ki, meg ki taposott át a másikon.
  • Vers
    #22
    "szerintem ennyi tisztelet a minimum ami kijár Gates-nel
    gondoljatok bele, azért letett valamit az asztalra, nem?
    hol ülnél te PC előtt nélküle?
    nézhetnéd max a feketefehér képernyőt, és talán még mindig csak a kiváltságosok "szórakozása" lenne a számítógép"


    mit tett le??? egy bugos os-t , nincs olyan ami jo lenne microsoft márkanév alatt
    ja és amig billgeci hegesztett az DOS-t akkor már régen volt grafikus oprendszer ala AMIGA
    és az akkor hibamentesebb volt mint most az xp
  • Vers
    #21
    én lebökném a királynö helyébe
  • SuD
    #18
    "ha nem ő, akkor más teszi meg"
    ha más teszi meg, akkor is lefikázzátok
    és az a másvalaki, nem biztos, hogy ennyit adományozna (max a hírneve érdekében)