2153
  • I.C.ram
    #1393
    angol lexikonból másoltam nektek, remélem nem kell lefordítani:

    "Active use of engine braking !!(shifting into a lower gear)!! is only advantageous when it is necessary to control speed while driving down very steep and long slopes. It should be applied after regular disk or drum brakes have been used to reduce speed to the desired speed. The desired speed is maintained by using engine braking to counteract the acceleration due to gravity.

    Engine braking is otherwise always active in all non-hybrid cars with an internal combustion engine, regardless of transmission type. Engine braking passively reduces wear on brakes and helps a driver maintain control of the car. It is always active when the foot is lifted off the accelerator, the transmission is not in neutral, and the clutch is engaged."
  • Mihail
    #1392
    ha így van akkor félreértettelek
  • Tufa
    #1391
    ezt magyarázom én is!
  • Mihail
    #1390
    biztos xar a törés, nem?
  • Mihail
    #1389
    motorfék az amikor pl. úgy jössz le a hegyről, h a fordulatszám a szükségesnél nagyobb, pl. 2000 helyett 3-4ezren pörög a motor, segít a fékezésben
    ezen mit lehet vitatkozni?
  • Dynamic
    #1388
    nem akarok nagyon beleugatni, de én ilyet olvastam a motorfékről:
    "A gázpedál benyomásával növeljük a sebességet a felengedésével csökkentjük, az utóbbi esetben hat az ún. motorfék, amely a motor belső ellenállása által jön létre."
    Tehát pusztán azáltal is létrejön, hogy nem nyomom a gázt és semmi mást nem csinálok.De lehet, hogy hülyeséget beszélek és nem is erről van most szó:)
  • I.C.ram
    #1387
    Az igazság mögé állok. CSOCSOval nekünk voltak a legnagyobb vitáink, szal nem bálványozom :)
  • Tockos
    #1386
    Tud valaki valamilyen megoldást arra hogy miért lép ki az asztalra a game mikor a garázsba vagyok és kiakarom probálni az autot benyomom hogy test drive vagy valami ilyesmi és kidob az asztalra.Miért torténik ez?Tud rá valaki valmilyen megoldást?És még egy kérdés van a játéknak valamilyen magyar fan oldala,vagy hol találhatók valamilyen átalakítások az autókhoz.
  • Tockos
    #1385
    Légyszi ezeket a dolgokat ne ebben a forumba beszeljétek meg,itt beszéljunk a Juiced gamerol.Koszi
  • Mihail
    #1384
    nem személyeskedés, csak ezzel tudom szemléltetni, h azáltal próbálsz meg intézkedni h képzeletben mögé állsz, mint egy bálványnak
  • I.C.ram
    #1383
    Megtettem. Már csak várni kell.
  • I.C.ram
    #1382
    Oké!
  • Tufa
    #1381
    természetesen! Kiváncsi vagyok a többiek mit gondolnak erről.
  • I.C.ram
    #1380
    LOL!!! :DDD

    Gyere már légyszi autómánia topikba. Ezt meg bemásolhatom oda?
  • I.C.ram
    #1379
    Megvert oviben, vagy mit személyeskedsz?
  • Tufa
    #1378
    micsoda???? azért ez vicces. a motorfék az az, ha tegyük fel egy celicával mész mondjuk 5000es fordulaton 60nal, elengeded az összes pedált, sebességből NEM veszed ki, és lassulsz(fék nélkül természetesen). Ez a motorfék.
    Csocso amiről beszélt, kb azt jelenti mintha 5000es fordulatszámnál váltana vissza egyet. DE AZ NEM MOTORFÉK... Olyankor kb az lép érvénybe amit a #1370ben írtál...

    Egyébként hogyhogy EGYRE nagyobb? ugyanazt másoltam be...
  • I.C.ram
    #1377
    Pfff.. egyre nagyobb hülyeségeket írsz! :D MOTORFÉK NEM AZ, hogy elengeded a féketpedált!!!! Hanem az, hogy vissza váltasz, és felengeded a kuplungot.
  • Bandi 18
    #1376
    http://www.sg.hu/listazas.php3?id=1116531476
    http://www.sg.hu/listazas.php3?id=1028113116

    na ezeken a helyeken folytassátok kösz
  • Mihail
    #1375
    1366 neked szól főleg, mert te kezdted újra havíteni a tüzet
  • Mihail
    #1374
    még mindig fényezed a dagadt seggét?
  • Tufa
    #1373
    az én írásom:
    ____________________________________
    Tufa írta, 2005. 06. 19. 22:12
    Nem, amire te gondolsz, ez a lefejeled a kormányt dolog, ez a blokkolás. A motorfék egy minimális féle lassítás, minthogyha egy emelkedőn mennél felfele üresben alapjáraton. Tehát ennek nem az a lényege hogy 10méter alatt megálj, hanem egy minimális fékező erő. Az egész annyira mindennapos, hogy aki fél éve vezet az már tudomást sem vesz róla, ugyanúgy te is. Ha igazán érezni akarod mi az, csücs be valamelyik autóba, lehet akár autómata, akár manuál, érj el vele mondjuk egy 60as tempót, és engedd el a gázt. Elkezdesz lassúlni szépen lassan. Na ezt hívják motorféknek.

    A fenti és az alsó, csocso-é.

    hogy értsd:
    #1308 hozzászólás után kaptam a PM-et a legalsó szöveggel, válasz a második, csocso válasza rá pedig a legfelső. A felső szövegre a válaszomat sajnos nem tudom bemásolni, mivel a kimenőket nem menti el.
    Tehát nem én mondtam hogyha benyomom a kuplungot akkor fékez...
  • I.C.ram
    #1372
    Több helyen is megemlíted, hogy a kuplung benyomása már fékez, legalábbis CSOCSESZ erre reagált a végén.
  • Bandi 18
    #1371
    Ilyen szarról vitatkoztok nemhogy a gameből küldenétek a képeket. Ennek a témának is megvan a saját topicja
  • I.C.ram
    #1370
    Egyébként lehet olyat fékezi motorfékkel is, hogy bebaszod a fejed. Mondjuk 4-5ösből, vissza 1-2-esbe :D Lábad mag tele lesz a váltómű darabjaival :D
  • Tufa
    #1369
    ezt nem értem pontosan. egy privim van mindössze ott, milyen elsőről beszélsz?
  • I.C.ram
    #1368
    Kapásból első privid hülyeség :)

    Próbáld a Kapy úton, mondjuk 3-asból megnyomni a kuplungot lefelé.... úgy megindul, mint a huzat, de ez kanyarodásnál is igaz... próbáld csak ki.
  • Tufa
    #1367
    Feladó: CSOCSO
    Elküldve: 2005. 06. 19. 22:18
    Tárgy: re: re: Nincs tárgy
    ... en csak esszeruen gondolkodtam.. mig a visszavaltas lefekez addig ha a gazd elengeded csak lassulsz.. de nem a motorfek miatt.. ha biciklit nem tekered az is lassul. e snincs benne motor.. lassul mert ez a dolga.. fizika.. nah mindegy...

    ____________________________________
    Tufa írta, 2005. 06. 19. 22:12
    Nem, amire te gondolsz, ez a lefejeled a kormányt dolog, ez a blokkolás. A motorfék egy minimális féle lassítás, minthogyha egy emelkedőn mennél felfele üresben alapjáraton. Tehát ennek nem az a lényege hogy 10méter alatt megálj, hanem egy minimális fékező erő. Az egész annyira mindennapos, hogy aki fél éve vezet az már tudomást sem vesz róla, ugyanúgy te is. Ha igazán érezni akarod mi az, csücs be valamelyik autóba, lehet akár autómata, akár manuál, érj el vele mondjuk egy 60as tempót, és engedd el a gázt. Elkezdesz lassúlni szépen lassan. Na ezt hívják motorféknek.


    ____________________________________
    CSOCSO írta, 2005. 06. 19. 22:07
    motorfekrol:
    nem emlexem hogy mondtal volna olyat hogy a kuplung benyomasa a motorfek...
    DE!!!!
    ha nem nyomod a kuplungot es lassitasz.. elhiszem hogy elzarja abenyat es nem fogyaszt tobbet.. de ez nem fekez szart se... pedig a mittom melyik cikkben ez volt. .amire en fellazadtam a topikba hogy ez hol motorfek?? a motorfek az ha visszavaltasz .. nah attol lefejeled a kormany.. az motorfek.. tehat tudom mi a motorfek. nem kell ugy beallitani mintha nem tudnam... ennyit a motorfekrol..


    A válasz csocsonál van, ha gondolja bemásolhatja...
  • Mihail
    #1366
    gyerekek nagyon veri a monitort itt a tesztoszteron szag, mostámr elég legyen aztán vegyen mindenki vissza a fejéből, most te mitől vagy jobb icram, hogy csocsónak tövig nyalsz be?
    nehogymá verdákon meg ilyen faszom illúziókon parázzátok má szét magatokat, a kocsi az eszköz nem vmi isteni csoda. arra van bazdmeg h A pontból eljussál B pontba, akinek meg unalmas az élete, az csak jácca az utakon a janit, de mások életét nem veszélyeztesse. amikor annyira sietős egy faszkalap xar tuning nexiának, h a járdára hajt, amikor ott gyalogosok közlekednek, akkor nem istenítsük már azt a faszkalap tunig őrületet, jó! előttem az a fasza gyerek, aki fel meri tenni a netre egy olyan tevnek a leírását, amivel minden kis helyi autószerlő átszereli a motorokat hidrogén meghajtásura. persze ez tudom, h lehetetlennek hangzik, de a töri bebizonyította h nincs lehetetlen..
  • I.C.ram
    #1365
    Nem hiszem, hogy CSOCSO ezt a fejbeverős dolgot írta volna.
  • I.C.ram
    #1364
    Írd már le légyszi, hoyg szerinted mi a motorfék, és utána meglátjuk, hogy egyezik-e a véleményünk.
  • Tufa
    #1363
    magazinokból nem lehet megtanulni a tuningot... Amit pedig már pmben megvitattunk csocsoval is, ha tényleg annyira ért hozzá, hogyhogy nem volt egészen tisztában a motorfék fogalmával. (tegnap pm-ben ismét beszéltünk róla, miszerint szerinte az a motorfék amikor visszaváltasz, akkorát fékez a motor hogy bevered a fejed a kormányba... szerinted is ez az?)
    Ami pedig azt illeti, nem éreztem úgy hogy lebőgtem volna, mivel kérdeztem, nem állítottam.
    Ja és a személyeskedést lécci mellőzd, nekem sem volt egy rossz szavam hozzád. Bár mondjuk ezeken néha jókat mosolygot, de én sem mondok rólad semmit, neked sem igazán kellene. Vagy csak én gondolom másképp?
  • I.C.ram
    #1362
    Fingod sincs az autókról, szvsz CSOCSO kicsit jobban vágja a témát, mint te. CSOCSO ágya alatt tuning magazinok ezrei vannak, aztán arr megy a matyizás esténként :D

    Te viszont jól lebőgtél már egyszer azzal, hogy fingod sincs alapvető aerodinamikai dolgokról, de ezzel még nem élenne baj, mert nem érthet mindenki mindenhez, de akkor ne mondogasd már, hogy hú de jól vágod a témát, csak azért, mert átnyálaztál a kis osztálytársaiddal egy tuning n stereo szennylapot.
  • Tufa
    #1361
    Ezt szeretem. Amikor mélypontot érintek és hirtelen más lesz a szemrehányás.
    Bizonyára a bogárnak jobb is az ellenállása mint egy subarunak.
    Mind1, itt akárkinek lehet ferrarija, 1500lóerős autója, de nekem tiszta a lelkiismeretem...
    bye
  • csuhi
    #1360
    Hi!

    Nem tudja valaki milyen progibal tudom kitömöríteni a .dsb file-okat, amibe a Juiced zenéje van?
    Vagy tud valaki egy listát ,hogy milyen számok vannak benne?
    Köszi, üdv!
  • Skynet
    #1359
    Látod a probléma az hogy már csak az autók súlyát sem veszed alapul segítek egy bogár olyan 500 kilóval könnyebb mint egy subaru akkor szerinted mi a ráktól ne lehetne a fogyasztása kisebb??????:)
    Na mind1 mostmár tényleg bye:)
  • Tufa
    #1358
    ezt akartam kifejezni az egyiksem egy hajtós motor mondatomal...
  • Tufa
    #1357
    #1347, nem csak turbó van ott...


    Ami pedig az ismerőseimet illeti, kb annyira érdekel hogy elhiszed-e vagy sem, mint amennyire hihető a közel 300lovas bogár 11-12es fogyasztása :D
    Érdi Tiborról annyit, fingom nincs milyen utca, győmrői folytatása a mázsa tér fele, jobbra bent az utca sarkán(van ott egy gumis is) van egy szervíz. Egy ex rally-s (Lipi/egy Lancia-val versenyzett) és az akkori szerelőjének van ott egy szervíze. Ott beszélgettem nemegyszer Érdivel a subarukról (akkor még anyám járt oda szervízeltetne, de a robogóm lerobbant a városban és csak ők tudtak segíteni, így kerültem én is oda), de te bizonyára jobban ismered a márkát, mint ő maga...
  • Skynet
    #1356
    Hja még annyit hogy ha csak picit is értenél hozzá akkor diesel fogyasztást nem mérnél benzines fogyasztáshoz mivel egy enyhénszólva magasabb a dízelmotor nyomatéka és az egyéb eltérésekről már nem is beszélnék....Na csah:)
  • Skynet
    #1355
    Ki beszélt itt plusz befecsiről?:)
    És egyáltalán mi a ráknak abba a focusba plussz befecsi?:)
    Ezt a teljesítményt ki lehetett volna belőle hozni nélküle is..
    Sok az a 20-25...Nevetségesen sok:)
    És mondtam hogy befejezős ez a anyukám apjának a lányának az apjának a fia f1 vvezető és ő aszonta szöveg...:)
    De mondom ahogy érzed én többet nem írok a témában mert látom hogy tökfelesleges:)
  • Tufa
    #1354
    ez relatív, kinek mi a furika... Nálunk van egykét autó a családban, az én corradomtól kezdve vectra-n át egy a6osig. Az utóbbi kettő pl diesel, mind a kettő két literes, a vectra 8-9et eszik városban, az a6 12őt. És sztem az nem vitás hogy egyik sem egy hajtós motor. Namost az én esetemben a g60, fogyaszt 12 liter körül, kicsit hajtósabb tempóban.
    A Subarus dologról csak annyit, nem mondtam hogy elkell hinni... Érdi Tibi is mesélt már arról(közös az autószerelőnk) hogy hogyan fogyaszt a verseny, és a saját utcai használatú subaruja. Namost ha tudod kiről van szó, nyilvánvalóan rájösz hogy ő aztán nemkicsit ért a subarukhoz.

    Egyébként szerinted a plusz befecskendezőktől nem nő a fogyasztás?