94975
10725198101090741028.jpg

-Nem alkalmazunk jelzős szerkezetet. Még arra se, akivel nagyon nem értesz egyet.
-Nem gyűlölködünk!
-HADITECHNIKAI TOPIC, aki nem tudja értelmezni, az megy máshova!


[Légi Harcászati / Légvédelmi FAQ]
  • ximix #91274
    Megtaláltam a táskás embert


    Biztos van hely és helyzet amikor jól jön, az üzlet weboldalán rögtön van két brazil érdeklődő :)
    Dél-Afrika, Dél-Amerika, de még USA-ban sem árt, ha van egy ilyen a kocsi csomagtartójában.

    Ahogy a YT videókat néztem, elvileg azért jobb ez a többihez képest, mert igen hamar "üzembe helyezhető".




    JanáJ #91264
    Este sétálsz haza és a buli negyednél gyanútlanul osztogatod a narkót, amikor a rivális banda megsoroz egy kocsiból, mivel te az utcának háttal által már megvédett téged is meg a vevőt is tiszta win-win :)
  • [NST]Cifu
    #91273
    Ez már régebbi történet, de június 16-án bemutatták a francia-német-spanyol FCAS 5. (vagy 6.?) generációs gép életnagyságú, de eléggé elnagyolt makettjét:



  • [NST]Cifu
    #91272
    Próbáltam az orosz wiki alapján valami értelmesebbet írni, mert mindenhol csak Sz-500-ként hivatkoznak a rakétára, holott ugye az a rendszer elnevezése. Én is vakartam a fejem, de a rakétára vonatkozólag típusjelzést máshol nem találtam.

    Ezek szerint sikerült csak jól megkevernem saját magam... :)
    Utoljára szerkesztette: [NST]Cifu, 2019.06.26. 11:28:25
  • molnibalage83
    #91271
    Zavart érzek az erőben. A 40N6 az Sz-400 aktív radaros rakéta 380 km-es HMZ-vel és semmiféle köze nincs a Sprint rakéta kialakításához. Hogy akkor ezt miért hívján 40N6M-nek? Ez kb. olyan fokú zavar, mintha a B-1B bombázó típusjelzése B-52X lenne...

    Volt már szó erről, hogy illusztárcióként mindenhol régebbi Sz-300 rakétát tesznek ki, de ez azt muatja, hogy a rakéta alapvető méretei, tömege és repülési profilja a 48N6 családéval azonos.

    Lásd itt.


    Utoljára szerkesztette: molnibalage83, 2019.06.26. 10:32:53
  • JanáJ
    #91270
    Szerintem akinek civilben védelemre lehet szüksége, arra váratlanul lőhetnek és nem lesz ideje ezzel bohóckodni. Egy testőrnek pláne nem, mert ő nem magát védi. De ez a kis laikus véleményem.
  • [NST]Cifu
    #91269
    Én testőröknek, civil ruhás megfigyelő rendőröknek tartom jó ötletnek, mert nem feltűnő, nem fog véletlenül kikandikálni a póló alól vagy a nadrágkorcban a pisztoly, és némi frontális védelmet nyújt a mellkasnak.
  • [NST]Cifu
    #91268
    A Sprint orosz megfelelője (ha jól értem, az Sz-500-hoz szánt 40N6M) tesztlövészeten:

  • JanáJ
    #91267
    Szerintem ez max egy civilnek ér valamit aki a wc-re is 45-el megy. Ellenben szerintem kevesen mennek koncertre úgy, hogy hátha megterrortámadnak. Aki igen, annak tényleg szuper. Egy hivatásos szerintem vagy vesz mellényt, vagy nem. Ez annyival tud többet egy rejthető mellénynél, hogy van benne plate. Amúgy amcsi zsaruk csináltak civil elfogásra olyan mellény övtáska kombót, amitől kövérebbnek tűnt a civil ruhás, hogy ne legyen feltűnő, hogy testépítők kezdtek el sétálni a házad körül. :-)
  • [NST]Cifu
    #91266
    Az alapkoncepció szerintem zseniális...

    Mondjuk pár dolgot tudnék fejleszteni rajta, például az alhas és lágyék elé lóghatna egy plusz védőpanel. Sőt, szvsz úgy is meg lehetne csinálni, hogy a felhúzásnál rögtön sisakot is nyom a fejedbe :)
  • Palinko
    #91265
    Szerintem sokkal nagyobb erre a kereslet, civil ruhás rendőrök biztosításkor használhatják, most is nemrég volt lövöldözés mikor nyert a toronto csapata nba-ben ilyen rendezvényeken kiváló lehet, testőröknél is stb. Szerintem elég sikeres termék lehet.
  • JanáJ
    #91264
    Imádom ezeket a fejlesztéseket, amiből évente el lehet adni kettőt. :-)
  • ximix #91263
    Szolgálatba helyezte magát :)
    gif
  • ximix #91262
    Két Eurofighter összeütközött index link
    Utoljára szerkesztette: ximix, 2019.06.25. 14:42:18
  • [NST]Cifu
    #91261
    Leginkább sehogy. :D
  • molnibalage83
    #91260
    Ezt hogyan viselik rejtve?
  • [NST]Cifu
    #91259
    Ukrán maffiatagtól lefoglalt 14 csövű "sorozatlövő" fegyver. Érdekes, hogy az elsütést elektromos módon váltották ki:



  • JanáJ
    #91258
    És tényleg, elnézést. Pedig határozottan emlékszem a merev szárnyasra, de akkor tévesen. Talán Mihu lehet még ilyen.
  • [NST]Cifu
    #91257
    Hmmm, és tényleg kirakták már a MILEX-2019-en. Furi, hogy még mindig nincsenek konténerbe pakolva a rakéták...
  • ximix #91256
    Hmm, amikor kerestem a 3 tengelyes lapos járgányt akkor szembe jött a 4 tengelyes is, de én azt hittem valami öregebb kiadás.
    Így rákeresve a MILEX-2019-en már felmálházva kitették a placra.
    link livejournal



    --------------------------------------------
    "Армия-2019"
    link livejournal



    -------------------------------------------------------------
    Kínai univerzális tár gyors töltő



    ----------------------------------------------------------
    Olasz P430 ladik érdekes orr kiképzése van
    link livejournal


    Utoljára szerkesztette: ximix, 2019.06.23. 23:09:31
  • [NST]Cifu
    #91255
    Az US ARMY októberre kaphatja meg az első öt Maneuver Short Range Air Defense System (MSHORAD) Stryker alapú önjáról légvédelmi- és páncélvadász harcjármű. A Stryker alváz 360°-os leképzésre megfelelően négy darab AESA radart kap, illetve egy távirányítású tornyot, amely egy 30mm-es gépágyút (érdekes módon az Apache-nál használt M230 egyik változatát), egy 7,62mm-es géppuskát, illetve két tűzkész Hellfire és négy tűzkész Stinger rakétához szükséges indítókonténerrel bír.



    Elviekben idén év végén amúgy az első közelgési gyújtós Stinger rakéták hadrendbe állhatnak. Korábban a Stinger ugye csapódó-gyújtóval bírt, tehát el kellett találnia a célpontját. Ez nem okozott problémát, amíg helikopterek és repülőgépek ellen indították, ám a kisebb drónok ellen már elégtelen, így egy extra közelségi gyújtót kap a cél érdekében.
    Utoljára szerkesztette: [NST]Cifu, 2019.06.24. 06:26:51
  • [NST]Cifu
    #91254
    Egy érdekes Technical - egy EE-9 Cascavel-ről leoperálták a 90mm-es löveget, és egy Toyota Hilux platójára heftelték. Csak aztán szembesültek a reakcióerőkkel, mikor oldalirányba sütötték el:



    Látott már valaki 8x8-as MAZ alvázon OSzA-t? Én sem...





    Még mindig MZKT, de ez most a tervezett Buk-MB alváz első bemutatása, a típusjelzése MZKT-692250, 8x8-as kerékképlet, 500 lóerős diesel-motor az erőforrása, és maximum 17,3 tonnát lehet rápakolni:

  • molnibalage83
    #91253
    Ismerem csatornáját, de olyan embertelenül hosszúak a videói, hogy csak néhányat néztem meg, pl. a Sztálingrád és annak logisztikáját és azt, hogy a veszteségek hogyan alakulat 1942-ben és nem kapott erősítést a déli front. Erre a kettőre emlékszem.

    Köszi az ajánlást, másnak ettől még simán jó lehet és, ha időm engedi akkor megnézek majd még több videót.
  • F1End
    #91252
    A TIK nevű youtuber csatornáját tudom ajánlani még ehhez. Több hadműveletet is rendkívül részletesen, animáltan feldolgoz.
    Pl. a kurlandi katlan, ami az Észak Hadseregcsoport 44-45 -ös tevékenységét mutatja be. Csak ebben a sorozatban eddig kb 9 db ~35 perces videó van, a következő rész azt hiszem július elsején fog kijönni.
    Az Operation Cruseder (Észak-Afrika) -ről szóló videói (a linkben egy videóba összefűzve), több mint 9 órányi tartalom.
  • [NST]Cifu
    #91251
    Rheinmetall Mission Master UGV / UCGV. Számomra még mindig kérdéses, hogy ezt most csak azért csinálják, hogy legyen nekik is egy ilyen, vagy valóban van igény az ilyen robotokra...

  • molnibalage83
    #91250
  • ximix #91249
    Ezt a kősivatagban nem tudom hogyan bírja a lánc,
    elvileg anno nálunk a Dutra traktort is azért fejlesztették, mert a homokos talaj idő előtt "megette" a lánchajtást.

    Itt van két látvány videó


  • ximix #91248
    Nagyon hasonlít az orosz MZKT-ra, hogy honnan szerezték, vagy csináltak azt nem tudom.

    link
  • [NST]Cifu
    #91247
    Hogy mobilabb lenne, azért azt kétségbe vonnám. Úgy néz ki, mint egy reptéri vontató. Az alacsony hasmagasság miatt a terepjáró képessége jelképes lehet (kb. mint egy utcai autónak), a feltehetően merev tengelyes futóműve miatt pedig a közúti sebessége is korlátozott szintű.
  • ximix #91246
    Na ez, így külső szemlélőként egy pofás járgány, tetszik a hordozó jármű, a lánctalpasnál csendesebb, mobilabb is.

  • [NST]Cifu
    #91245
    Igen, lásd #91243
  • molnibalage83
    #91244
    Ezt látnánk?
  • [NST]Cifu
    #91243









    Utoljára szerkesztette: [NST]Cifu, 2019.06.21. 14:00:30
  • [NST]Cifu
    #91242
    Igen, 1995-ben kb. 10-12 Kub-M1 üteget vásároltak oroszországtól, ezeket később hazai fejlesztési programban továbbfejlesztették, Raad-1 néven.
  • molnibalage83
    #91241
    Ebből én nem tudom beazonosítani. A HAWK ilyen furán nézne ki? Mert ez nem Kub.
  • Hpasp #91240
  • molnibalage83
    #91239
    Ez nem hangzik túl jól.
  • Hpasp #91238
    Elvileg egy MQ-4C volt a cél, gondolom az Irániak nem szeretnék, hogy az amcsik kövessék a Hormuzi szorosba kirajzó Kilo tengóikat...







    Utoljára szerkesztette: Hpasp, 2019.06.21. 13:39:56
  • molnibalage83
    #91237
    Mivel lőtték le? 3 db valamit látok. Van Kub-ja Iránnak?
  • Palinko
    #91236
    Így kapták le a drónt, bár nem sok látszik, hangot meg inkább vegyétek le:
  • molnibalage83
    #91235
    A repülőknél nincs kábeles megoldás. A Walleye és Bullpup rádiósak voltak. Az Walleye TV-s vezérlésű volt a Bullpup ezen szint alatti, ahol a pilóta repült a cél felé és a füst alapján próbálta a célon tartani a rakétát.