94974
10725198101090741028.jpg

-Nem alkalmazunk jelzős szerkezetet. Még arra se, akivel nagyon nem értesz egyet.
-Nem gyűlölködünk!
-HADITECHNIKAI TOPIC, aki nem tudja értelmezni, az megy máshova!


[Légi Harcászati / Légvédelmi FAQ]
  • RatBaG #91314
  • SZUsszan
    #91313
  • ximix #91312
    Van egy ilyen oldal http://translate-image.com/ ide
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!

    részletekben feltöltöd a képet,
    https://postimg.cc/gallery/13hyrqdvu/

    majd a keresztel kijelölöd a képen a szöveget egy téglalappal amire kíváncsi vagy


    ekkor egy fehér téglalapba felugrik a fordítás szövege, van hogy nem pontos, de a téglalap jobb felső sarkában van egy jel amire ha kattintasz új lapon a guglitranszlét jön fel
    https://translate.google.com/#ru/en/%D0%9F%D0%BB%D0%BE%D1%89%D0%B0%D0%B4%D1%8C%20%D0%B7%D0%B0%D1%86%D0%B8%D1%82%D1%8B%2C%20%D0%B4%D0%BC

    és ott a keresési javaslatoknál ő felajánlhat helyesbítést.
    https://translate.google.com/#view=home&op=translate&sl=ru&tl=en&text=%D0%9F%D0%BB%D0%BE%D1%89%D0%B0%D0%B4%D1%8C%20%D0%B7%D0%B0%D1%89%D0%B8%D1%82%D1%8B%2C%20%D0%B4%D0%BC

    Kicsit pöcsölős, de valamennyire műkszik, az már hab a tortán ha valaki képszerkesztőben felvarázsolná az angol szöveget az orosz képre ami mondjuk nem a legfrissebb mert 2011-es.

    Utoljára szerkesztette: ximix, 2019.07.01. 14:58:31
  • JanáJ
    #91311
    Köszi! Keress rá a képre googlival, akkor megtalálja nagyobban, valami 1500xXXX képpontban. Képet fordítani én csak telefonnal tudok monitorról. A Microsoftos app fordítja az oroszt, a googlié nem. Pc-s megoldásról nem tudok. :-(
  • SZUsszan
    #91310
    De, engem is nagyon érdekelne, csak nem tudok oroszul.

    Itt van

    Annyit vágok, hogy az első sorokban a macca blabla kg az a tömeg kilóban.
    Utoljára szerkesztette: SZUsszan, 2019.07.01. 10:04:16
  • JanáJ
    #91309
    Ez nincs meg nagyobban? Nekem olvashatatlan. Mert amúgy nagyon jó.
  • ximix #91308
    Elvileg ez egy passzív segéd váz, a hátadon lévő terhelést visz át a talajra a váz segítségével.
    link
  • [NST]Cifu
    #91307
    Army 2019 bemutató, érdemes megnézni a képeket alaposabban, mintha exoszkeletonokat lehetne megfigyelni a katonák lábán:



  • molnibalage83
    #91306
  • SZUsszan
    #91305
  • molnibalage83
    #91304
  • Doma #91303
    Miközben Indiában...
  • Hpasp #91302
    SQS-26 csúcs OTH amcsi szonár hangja.

    Nyilván a filmek pingetése helyett ez egy FMCW jel.

    Illetve ahol írtam róla...



    Utoljára szerkesztette: Hpasp, 2019.06.28. 18:41:10
  • SZUsszan
    #91301
    A köznyelvet magyaráztam. Tudom, hogy pingetésnek hívják a szonározást is.
  • ximix #91300
    The Thing About Ping
    link
  • ximix #91299
    https://youtu.be/svIvwPvtlrc?t=321
    https://youtu.be/HtlObZEbGT4?t=1011
  • molnibalage83
    #91298
    A könyvben pedig pingeket írtak a magyar fordításban is. Tisztán emlékszem, amikor már mentek a tengók a jenki partok felé és az egyik 688-as tengó észlelte az orosz tengót, akkor először csak kis teljesítményen jeleztek szonárral a 30 csomóval haladó tengónak, amit nem hallott meg. Akkor Jonsey azt mondta, hogy "szóljon kapitánynak, hogy pingeket hallottam. Nem tudom mennyit, de egynél többet."
  • SZUsszan
    #91296
    Akkor félreértettem. Mindenesetre tényleg érdekes a fordított rövidítés-eredeti elnevezés történet.
  • JanáJ
    #91295
    Én annyit írtam, hogy a szlengbe is bekerült.
  • SZUsszan
    #91294
    Ha megkérdeznék 100 random, fiatal, szleng használó ismerősömet mi a pingetés eredete, 60 rávágná, hogy a számítógépeknél egy alap parancs, 39 nem tudná, max. 1 mondaná azt, hogy biztos a szonár ping-ből jön.

    Ezek szerint bár az IT ping elnevezés a tengó pingből származik, mégsem tudja a kutya sem az átlag szleng használó népek közül.
  • JanáJ
    #91293
    Nem értem miben nincs igazam. Tengo=>IT=>szleng. Annyit jeleztem, hogy már a szlengben is jelen van. Olyanoktól hallom, akik a DOS-t sem ismerik, nem hogy a Unixot vagy a sonárt.
    Az idézeted vicces, mert általában olyan mozaik szót keresnek, ami jól hangzik / leírja miről van szó. Most meg meg akarta valaki fordítani.
  • SZUsszan
    #91292
    A köznyelvben a pingetés inkább az informatikai pingetésből lett közismert, az meg a szonár pingetésről kapta a nevét:

    "Az eredeti Ping programot Mike Muuss írta BSD UNIX alá, 1983 decemberében. Mivel akkor még nem volt kernel szintű támogatása a nyers ICMP protokollnak, a programhoz külön kernel-kiterjesztést is kellett írnia, mely azóta hivatalosan is a Unix része. A készítő által adott Ping név nem volt rövidítés, hanem a műveletnek a tengeralattjárók szonárjához való hasonlatosságára utalt, mivel az adatcsomagok úgy érkeznek vissza a távoli számítógépről, mint ahogy a hanghullám visszaverődik az érintett felületről. Dave Mills javaslata alapján viszont a Ping a "Packet InterNet Grouper" kifejezésből alkotott mozaikszó."

    Tehát igazad is van, meg nem is. A sok geek biztos nem a szonár pingre gondol, ha a pingetésről van szó.
  • ximix #91291
    Wiki alapján felturbózva magam és viccesen mondva "bármilyet" használhattak, már mit Hz-et.
    Ott azt írják a közeg és a cél határozza meg a frekvenciát és az elég tág határok között változhat.
    https://youtu.be/qNf9nzvnd1k
  • JanáJ
    #91290
    Úgy néz ki hülyeséget írtam, mert hellható tartományban van a Type VII-es aktív szonárja (Gruppenhorchgerät) a maga 1.3 és 6 kHz-ével. Tudom a hajók szonárja számítana, de lövésem sincs milyen rombolók milyen típusú szonárt használták mondjuk a II. VH alatt.
  • ToxiMaxi
    #91289
    Okés, köszi a segítséget mindkettőtöknek!
  • molnibalage83
    #91288
    Hang impulzus, ha fizika felől közelítem meg.
  • JanáJ
    #91287
    A ping szerintem az aktív szonár használat. Konkrétan már a szlengben is benne van, hogy meg pingetsz valakit/mit. Nem hiszem, hogy lenne magyar kifejezése. A torpedóhoz kevésbé van köze, inkább azt jelzi, hogy a felszíni hajók nagyon keresnek. Feltételezem - de most ki nem googlizom - hogy amúgy emberi fül számára nem is hallható. HPASP a HTKA-n elég mélyen belemerült (érted) a témába szonárok tekintetében. Keress rá ha érdekel.
  • ToxiMaxi
    #91286
    Tengeralattjárós filmekben sokszor lehet hallani a torpedó közeledtével azt a fura csipogó hangot (angolul asszem "ping"), van ennek a hangnak valamilyen szabvány magyar elnevezése?
  • JanáJ
    #91285
    Most nézem, hogy egy KC-390-es megnézte Pápát. A végén még tényleg veszünk valami teher gépet.
  • [NST]Cifu
    #91284
    Hmm... azok tényleg hiányoznak a táblázatból.

    Mert hogy hogyne lett volna, a Gr. szériák eleve szárazföldi felhasználásúak voltak. A Gr.9-esek elviekben az F-35B-k megérkezéséig hadrendben lettek volna, de 2010-ben költségvetési megszorításokra hivatkozva elkaszálták őket és 2011-ben az utolsó aktív századot is leépítették (azt hiszem Eurofighterre álltak át). A viszonylag friss építésű Gr.9-es gépeket (2006-ban adták át az utolsót) az USMC megvásárolta, és egy részüket hadrendbe is állította az F-35B csúszása miatt.
    Utoljára szerkesztette: [NST]Cifu, 2019.06.27. 12:26:06
  • molnibalage83
    #91283
    És ebben még nincs benne a mission capable rate...
    De azért druva, hogy 12 év alatt szinte megfeleződött a gépek száma. A Tornadok is szépen lemorzsolódtak.

    Volt RAF-os Harrier?
    Utoljára szerkesztette: molnibalage83, 2019.06.27. 12:06:02
  • [NST]Cifu
    #91282
    Az ukrán Azov egység egy modern orosz Zoopark-1 tüzérségi radart észlelt a szeparatista területen, amit aztán tüzérségi tűzzel meg is semmisítettek...

  • [NST]Cifu
    #91281
    A RAF összesen 119 aktív harci géppel bír, 102db Eurofighterrel és 17 darab F-35B-vel. Ez történelmi szinten a legalacsonyabb szám...

  • aksurv2
    #91280
    A dolog lényege hogy masodpercek alatt egy jelentős védelmet tudsz adni maganak amiről bem látszik hogy mi.
    Ha melletted indul a matek akkor csak a rejtett fegyver az azonnali rendkívül agresszív reagálás es a bazi sok szerencse segít.
    Ha tavolabb vagy egy másik irodaban akkor van értelme elovenni az ilyesmit.
    Amerikaban vannak eleve aktive shooter kut rendőröknek civileknek egyaránt.
    Probléma az egesszel az hogy lövöldözések GFZben vannak es ha oda bevisszel egy ilyet akkor letoltendo 5-8 ev börtönt + 5000 dollar büntetést + ügyvédi ktg teljes élet tonkremenest kockaztatsz. Tobbet kapsz ott a legalis fegyveredért mint itt egy illegális gepkarabelyet, meg ugy is hogy itthon jogászi vélemények szerint eltulzott gyakorlatilag a befejezett emberölés szintű büntetés jár egy amugy nem használt eszközert.
    Ezért ideális helyszín egy iskola v. mas egy tamadashoz.
  • JanáJ
    #91279
    Ekkora táskába belefér egy plate carrier oldalvédelemmel meg egy sisakkal, vagy géppisztollyal. Nekem ez így már vicces.
  • aksurv2
    #91278
    A táskát plate-el siman fel lehet hozni IV. re.
    Amire jo az egy aktive shooter esemeny munkahelyen. Egy pusz táska van szekrenyedben.
  • ximix #91277
    Na igen rosszul fogalmaztam, nem "egy ilyen", hanem inkább valamilyen mellény, hogy aztán az táskás vagy a la natur be van dobva az már egyénfüggő.
    Bankrablók, terroristák szerintem "ölni" tudnának érte, egyik pillanatban turista a másikban egy golyóállmellényes fegyveres, nagyon praktikus. . . morbid off

    A védelmi szerveknél a civil autóba esetleg, praktikusság miatt lehet előnye miszerint egy táskába beleteszel mindent, ezáltal könnyebb kezelni, átrakni másik autóba ... ect, ha épp szolgálaton kívül vagy és történés van kocsifaránál felkapod a tatyit, magadra hajtogatod és mehetsz rendet teremteni, persze egy sport tasiba is mindezt beleteszed és felcuccolhatsz a kocsi faránál, a fene tudja ki mit preferál, de most már van ilyen is, lehet válogatni.
  • JanáJ
    #91276
    Nézd, bármilyen dologhoz tudok nyakatekert felhasználási módot kreálni. Szerintem nem életszerű, hogy felveszed mielőtt baj lesz. Ha túlélted az elejét, akkor meg már kevésbé fontos a védelem, gondolok it egy amerikában divatos civil lövöldözőre. Ha jól értem, akkor ez ráadásul csak maroklőfegyver ellen ér valamit (3A). Ilyet tudtommal még tudsz rejteni ruházat alá. A kocsiba meg felesleges rakni, mert akkor már egy komolyabb mellény is kevesebb helyet foglal. Annyi értelmét látom, ha valahova civilként kell beszivárogni és később fegyverrel rendőrködni. De ma már egy késelőre is hívják a nehézlovasságot.
  • ximix #91275
    Ez nagyon hasonlít a "gyufás cuccra" amit annak idején HPASP linkelt, az icbm elfogó vagy mifene.




  • ximix #91274
    Megtaláltam a táskás embert


    Biztos van hely és helyzet amikor jól jön, az üzlet weboldalán rögtön van két brazil érdeklődő :)
    Dél-Afrika, Dél-Amerika, de még USA-ban sem árt, ha van egy ilyen a kocsi csomagtartójában.

    Ahogy a YT videókat néztem, elvileg azért jobb ez a többihez képest, mert igen hamar "üzembe helyezhető".




    JanáJ #91264
    Este sétálsz haza és a buli negyednél gyanútlanul osztogatod a narkót, amikor a rivális banda megsoroz egy kocsiból, mivel te az utcának háttal által már megvédett téged is meg a vevőt is tiszta win-win :)