94974
10725198101090741028.jpg

-Nem alkalmazunk jelzős szerkezetet. Még arra se, akivel nagyon nem értesz egyet.
-Nem gyűlölködünk!
-HADITECHNIKAI TOPIC, aki nem tudja értelmezni, az megy máshova!


[Légi Harcászati / Légvédelmi FAQ]
  • VO101Tom
    #79705
    Haditechnika FB oldalán volt bejegyzés a Nevadában gyakorlatozó Szuhojról, az alatti hozzászólások közt volt ez a gyöngyszem is :) Jó szórakozást :D
    Utoljára szerkesztette: VO101Tom, 2017.01.05. 22:15:58
  • JanáJ
    #79704
    Hol, hol? Most van pár órám trollkodni.
  • VO101Tom
    #79703
    Valamelyik nap facebookon olvastam, hogy az alaszkában oxigén hiba miatt lezuhant F-22-est az oroszok vitték el, azért is nem nagy kunszt a Nevadában gyakorlatozó Szu-27 fénykép, mert az oroszokat sem kell félteni, ők a 22-est tesztelik titokban... :( Láttam Molninál ott elszakadt a cérna, én még megpróbálom ezeket ignorálni amennyire lehet :D
  • SZUsszan
    #79702
    Jesszus és ilyenek vannak itthon is:

    A téma, hogy kamu volt a Japánra ledobott bombák is.

    "Az valami spéci olajbomba volt, vagy hasonló. Nézd már meg most Hiroshimat meg Nagasakit. Kb. 2 romos épületen kívül nyoma sincs az egésznek. Ott isszák a vizet, eszik a földben termelt növényeket, meg simán ott élnek, el ne hidd már, hogy oda valahova atomot dobtak."

    Aztán folytatja:

    "Aha és akkor az oroszok amikor tavat próbáltak elvileg atommal csinálni abba miért nem lehet azóta se belemenni? :D Vagy Bikini atoll, vagy Nevada, stb. Miért nem került azóta se nyilvánosságra az igazi működési módja ezeknek a bombáknak? Miért nincs ultralassításos videó a detonációkról? Sorolhatnám. Nem kizárt, hogy csináltak valami batár bombát a háború végére amit ledobtak Japánra."

    Erre linkeltem neki lassításos videókat.

    "na ez pl full fakenek tűnik, kb. a kólába dobott mentos is hasonlóan néz ki lassitva.

    LOL ez meg egy full összevágott videó. Minden 2. robbantásos videóban ugyanezt a buszt meg fákat vágják be. Amúgy meg matchboxszal simán meg lehet csinálni egy kémia laborban ezeket. A fás jelenet meg ugyanez lesz bármilyen nagy robbanás következtében, nem kell hozzá atom, direkt nem is látni egyszerre a robbanást és h ahhoz képest hol helyezkednek el.

    papíron 2000+ nukleáris robbantás volt eddig, h lehet h csak pár katona meg a japcsik láttak ebből bármit is. h nincs egy műholdfelvétel vagy bármi ami nem a katonaságoktól jön?"

    Asszem nekem mára elég volt az internetből.
    Utoljára szerkesztette: SZUsszan, 2017.01.05. 21:22:07
  • [NST]Cifu
    #79701
    Számomra furcsának tűnik, hogy a MiG-29KR-ből 2015-re leszállítottak 20 darabot, erre a Kuznyecovra mindössze három kerül belőle, plusz egy a négy leszállított MiG-29KUBR gép közül.
  • SZUsszan
    #79700
    3 óra "dokumentumfilmet" összekalapálni többnek tűnik, mint sima clickbait.

    Marad a második variációd. =D

    Még mindig kétlitek a múltkori Pearl Harbouros Facebookos képemet nem trollkodásból csinálták? =)
  • molnibalage83
    #79699
    Clickbait / totál idióták. Ennyi.
  • SZUsszan
    #79698
    Mi a pcsa?



  • z0ty4
    #79697
    az orosz haderő részére leszállított repülőgéptípusokat listázza éves lebontásban
    face link
  • Hpasp #79696
    Itt azt írják, hogy például a Kamcsatkai 53. PVO hadosztály a Flotta alárendeltségébe tartozik...
  • Hpasp #79695
    Sz-300PT-et dobták ki, Jelenleg van úgy 25db Sz-400, kb ugyanannyi Sz-300PM (ebből legalább 3 modernizálva Sz-300PM2 szintre), és vagy 25db Sz-300PSz, ami már bőven ~30 éves.
  • molnibalage83
    #79694
    A légierő és flotta bázisait védő osztályok azok kinek a kezelésében vannak? Egyáltalán a PVO megszűnte után most kinél vannak a légvédelmi osztályok? Légierőhöz tartoznak? Szárazföldi erőkhöz? Vagy külön haderőnem?

    Én azt hittem, hogy a PSz-eket már teljesen kivonták. Vagy a PT-kel dobták ki már teljesen?
  • Hpasp #79693
    Sz-300 történelem, számok tükrében-IV. Tervek és realitás.

    A jelenleg szolgáltban álló Sz-300PSz példányok jövőbeli leváltását az új Sz-350 Vityaz típussal tervezik.
    A 16 célcsatornás komplexum 120km hatótávolságú aktív önirányítású rakétája a 9M96D.
    2020-ra 30 példányt terveznek rendszerbe állítani.



    Manapság, amikor Oroszország GDP-je megközelítően megegyezik Olaszországéval, a honi légvédelem 40 ezrede, 75 komplexummal védelmez 30 lokációt.

    Kiemelt városok
    Moszkva; 8 Sz-400, 12 Sz-300
    Szentpétervár; 4 Sz-400, 8 Sz-300

    Csendes Óceáni Flotta
    Kamcsatka; 3 Sz-400
    Vlagyivosztok; 2 Sz-400
    Nahodka; 2 Sz-400

    Északi Tengeri Flotta
    Murmanszk; 2 Sz-400, 2 Sz-300
    Szeverodinszk; 4 Sz-300

    Fekete Tengeri Flotta
    Novorosszijszk; 2 Sz-400
    Feodoszija, Krím félsziget; 2 Sz-400

    Légierő bázisai
    Engelsz; 2 Sz-300
    Hmeymim, Szíria; 1 Sz-400

    Fontosabb települések
    Kalinyingrád; 2 Sz-400, 2 Sz-300
    Novoszibirszk; 2 Sz-400
    Szuhumi, Abházia; 2 Sz-300
    Jekatyerinburg; 2 Sz-300
    Szamara; 2 Sz-300
    Voronyezs; 2 Sz-300
    Habarovszk; 1 Sz-300
    Szolnecsnij; 1 Sz-300
    Ulan-Ude; 1 Sz-300
    Irkutszk; 1 Sz-300
    Ácsinszk; 1 Sz-300
    Azov; 1 Sz-300
    Jaroszláv; 1 Sz-300

    diszlokáció...
  • molnibalage83
    #79692
    Ez a "fiam, rosszul csinálod" tipikus esete. :)
  • JanáJ
    #79691
    Pedig tuti van, gondolom nem porszívóztak ki. :-)
  • SZUsszan
    #79690
    Hiányolom a sok BB-t a képről. =D
  • JanáJ
    #79689
    Nem tűnik túl életszerűnek. Mondjuk az atom kézigránátnál egyyel jobb.
  • JanáJ
    #79688
    Rétság volt a régi hk laktanya. Itt látszódik is a merülő medence a vizi átkelés gyakorlására.
  • [NST]Cifu
    #79687
    Mindig tanul valamit az ember. Én például még nem hallottam eddig a helikopter-elleni aknákról. Kifejezetten az igen alacsonyan (100-150m alatt) repülő célok ellen találták ki, ahol például a MANPADS sem túl acélos.

    A legtöbb megoldás 5 mikrofonra épülő audio-lokalizációs megoldást használ, néhánynál megjelentek a doppler-radar illetve infravörös megoldások is. A cél leküzdését általában formázott töltet segedelmével hajtják végre, néhány esetben repeszfelhővel. Működési elvéből fakadóan (közvetlenül felette, vagy legalábbis igen közel kell elrepüljön a cél) kifejezetten defenzív fegyverek, területvédelemre, épületvédelemre használhatóak láncba telepítve.


    Bolgár AHM-100


    Orosz PVM-2


    Egy másik orosz helikopter-elleni akna, a TEMP-20


    A lengyel IZMR-11
  • JanáJ
    #79686
    Szerintem a mell lövés lelassítja, még ha mellény is van rajta és a fej meg befejezi. A zsidók ezt dobták még meg azzal, hogy .22-el tolták repülőn. :-)
  • JanáJ
    #79685
    Ok, csak akik így tudnak lőni, azok nem egy célra dolgoznak. A franciák nálam sokat estek a húsboltos eset óta.
  • [NST]Cifu
    #79684
    Nem tudom mennyire életszerű, de erre van a mellbe kettő, majd fejlövés. Csak ehhez szerintem rendkívüli lő készség kell.


    Más véleményen vagyok, a test viszonylag nagy célpont, ha van egy átlagos lőkészséged, és látod hova csapódnak be a lövedékek a célzotthoz képest, akkor reflexszerűen tudod már, hova kell húznod a fegyvert ahhoz, hogy eltaláld a célt.

    Magyarul lősz kettőt, ami jó eséllyel eltalálja a célpontot, lelassítod vele, és túlesel az első lövés sokkján, közben meg segít annyit, hogy a végső lövést, amivel végképpen harcképtelenné teszed a veszélyforrást, minél pontosabban bevidd.
  • SZUsszan
    #79683
    A legegyszerűbb megoldás a minél többet testre, ha fekszik akkor még párat testre.

    A francia túszmentőknél volt az ominózus jelenet, amikor a terrorista kirongyolt -vélhetően robbanóanyaggal a testén- a boltból a kb. 200 rohamrendőr közé. Azok már futtában beleküldtek vagy 2 tárat és amikor elesett a földre, még akkor is lőtték tovább cirka 1 m-ről.

    Neki már mindegy, a lőszer olcsó, neked meg csak egy életed van.
  • JanáJ
    #79682
    Nem véletlenül lőnek a különlegesek mindenkit fejbe, ha mást nem a földön.
    Nem tudom mennyire életszerű, de erre van a mellbe kettő, majd fejlövés. Csak ehhez szerintem rendkívüli lő készség kell.
  • JanáJ
    #79681
    Anno sorosként nekünk is elmondták mi a jogszabály és utána azt is, hogy mi az "élet". Szerencsére nem éltem a dologgal. :-)
  • Hpasp #79680
    Sz-300 történelem, számok tükrében-III. Felámad-e a Phoenix?

    Az Sz-300-as gyártásának újraindítását tíz éves szünet után, a Kínaiak által 2004-ben finanszírozott megrendelés tette lehetővé. 16db Sz-300PMU2 Favorit (SA-20B) rendszer leszállításában állapodtak meg két részletben, összesen 1'980 millió USD értékben. Algéria szintén vásárolt 4 példányt, 500 millió USD-ért. A megrendelés által modernizált új gyárban 2007-és 2009 között legyártották mind a 20db export példányt.
    A 6 célcsatornás rendszer 48N6E2 rakétája 200km hatótávolságú.
    2016-ban az Iráni szankciók miatt korábban felfüggesztett 800 millió USD értékű megrendelés legyártása és leszállítása is megkezdődött.



    2015-ben megkezdődött az Orosz Sz-300PM változatok modernizációja, a 6 célcsatornás Sz-300PM2 Favorit-S (SA-20B) rendszer 200km hatótávolságú rakétája a 48N6D.

    Az export Favoritok gyártása közben 2007-ben és 2009-ben elkészült az két első Sz-400 Triumf (SA-21) példány Oroszország részére. A 12 célcsatornás rendszer 250km hatótávolságú rakétatípusa a 48N6DM.
    Az export leszállítása után, 2011-ben felgyorsult a gyártás Oroszország részére, 2020-ra 56 példányt terveznek rendszerbe állítani, lecserélve az összes Sz-300PT-t.
    Jelenleg (2016-ban) 8 példány Moszkva, 4 Leningrád körül, a többi 2~3 osztályos ezredekben a fontosabb településeknél állnak szolgálatban.
    2016-ban kerültek legyártásra a 380km hatótávolságú rakétatípus, a 40N6 első példányai.



    2020 után várhatóan az Sz-400-as is exportra kerül, tárgyalások folynak 6db eladásáról Kínának 3000 millió USD értékben, illetve 5db szállítására India számára 2500 millió USD értékben.

    A negyedik rész a jövőbeni tervekkel foglalkozik...
  • Savaran
    #79679
    Nem tudom miért, de erről ez az ominózus filmjelenet jutott eszembe :)
  • molnibalage83
    #79678
    Egy szót sem értek ebből.
  • Hpasp #79677
    Az uccsó kettő a bgk és a 142, de mi ezen a beugratós arra nem jöttem rá..

    A legelső nálunk is rendszerben állt.
    A BGK-ról írhatnál pár részletet, hátha újdonsággént hatna manapság, amikor tetszőleges kütyü tudja azt amire tervezték...
  • kiskorúbézoltán #79676
    "nem lövünk senkit fejbe, mert hát attól meghallhat...). "

    Oszt akkor észreveszi a járőrt iccaka ha meghaLLja? :P

    Egyrészt sírnivaló, hogy az érvényben lévő jogszabályok mennyire elrugaszkodottak az élettől még manapság is. Másrészt sírnivaló amit produkálnak a delikvensek. A felszerelés egyenesen zokogni való. A legrosszabb viszont, hogy a BM ezt annyira nem érti, mit és mennyire csinál szarul, hogy ők maguk teszik fel a videót a netre... Szóval változás valószínűleg nem mostanában lesz.

    A honvédségnél is lehetett volna néhány legalább ennyire szomorú videót csinálni a lőtéren néha(?), szerencsére azok - ha készültek is - nem lettek nyilvánosak a legtöbbször.
  • SZUsszan
    #79675
    Ezzel szemben USA-ban szabályosan kitáraznak a rendőrök a fegyveres elkövetőn és joggal.
    Merthogy egy rakás videót láttam ahol a delikvens bekap vagy 4-5 találatot és még szalad pár métert.

    Sőt egy rendőr azért halt meg Brazíliában, mert három elkövetőből az elsőbe belenyomott egy duplást a mellébe, majd figyelmét és fegyverét a menekülő másik kettő felé fordította. Eközben a földön vérében fekvő haldokló még egyet belelőtt a rendőrbe aki a kórházban végül feladta a küzdelmet a szervezete.

    Egy hiba volt és az életébe került.

    Nos ezek után kijelenthetem, hogy ha tűzharcba kerülök, addig lövöm az ellenfelemet, amíg tuti ki nem nyúlt. Biztos ami tuti, még a földön fekvőbe is egyet.
    Utoljára szerkesztette: SZUsszan, 2017.01.04. 15:00:51
  • [NST]Cifu
    #79674
    Határvadász (lő)kiképzés:



    Ajánlom mindenki figyelmébe a rendőrség levedlett műbőr pisztolytáskáját, a PA-63-at, és a tényt, hogy a felkarra való lövést gyakorolják (régen is ez volt a módi a rendőrségnél, "humánusan" nem lövünk senkit fejbe, mert hát attól meghallhat...).
  • kiskorúbézoltán #79673
    Az uccsó kettő a bgk és a 142, de mi ezen a beugratós arra nem jöttem rá...
    Utoljára szerkesztette: kiskorúbézoltán, 2017.01.03. 21:08:44
  • Hpasp #79672
    Jó meglátás (bár ezek majd az SDB-X -nél jutnak szerephez ), viszont én ezekre gondoltam...




    Utoljára szerkesztette: Hpasp, 2017.01.03. 20:50:20
  • [NST]Cifu
    #79671
    Hmmm... Akkor a PVO légvédelmi egységekre nem vonatkozott az, hogy csak a szovjetunió határain belül működhetnek, csak a PVO vadászgépeikre?
  • ximix #79670
    Én, én, én

    Utoljára szerkesztette: ximix, 2017.01.03. 17:31:16
  • JanáJ
    #79669
    Nem beszólésnak szántam. Csak jeleztem, hogy nem új az infó.
  • kamionosjoe
    #79668
    Ja, akkor lehet csak nekem volt ez ennyire új hír. Mondjuk annyira nem követtem az eseményeket bevallom.
  • Hpasp #79667
    A PVO csak a szovjet határon belül működhetett, azon túl csak a VVSz. Szvsz ez volt a határ menti felállás oka.

    PVO ezredek védték az összes VSz tagállamban lévő szovjet repteret (Nyeva komplexummal), illetve az NDK-ban települt szovjet Sz-200 Vega osztálycsoportot is.

    És persze játszottak Vietnamban, Egyiptomban és Kubában.
    Utoljára szerkesztette: Hpasp, 2017.01.03. 16:52:55
  • [NST]Cifu
    #79666
    A PVO csak a szovjet határon belül működhetett, azon túl csak a VVSz. Szvsz ez volt a határ menti felállás oka.