94975
10725198101090741028.jpg

-Nem alkalmazunk jelzős szerkezetet. Még arra se, akivel nagyon nem értesz egyet.
-Nem gyűlölködünk!
-HADITECHNIKAI TOPIC, aki nem tudja értelmezni, az megy máshova!


[Légi Harcászati / Légvédelmi FAQ]
  • ximix #94895
    Érdekes, a Szu-25 amúgy elég jó túlélő repcsi.
    A videón a szárnyak mintha meglennének, ellenben a függőleges vezérsíkból mintha hiányozna és az egyik (vagy talán mindkét) hajtómű komoly narancs lángcsóvát húz, de hogy ez valami újraindítási procedúra miatt van vagy találat miatt azt nem tudom.







  • repvez
    #94894
    ami nekem elsöre furcsa, hogy a katapultálás elött nem középre pröbálja felvenni a helyes testtartást, hanem mintha elhajolna bal oldalra és elég gyorsan pöröghet a gép utána ha kb 10m-re a katapultált pilotátol már hanyatt helyzetbe van a gép.
    szu25
  • militavia
    #94893
    MANPAD IR SHORAD esetleg OSzA.
    A videó alapján a gép szárny mintha úgy ahogy van leszakadt volna. Azért ehhez egy MANPAD szerintem kevés.
  • SZUsszan
    #94892
    Sajnos nem látom jól mi történt, de amikor katapultált akkor a gépe már lángolt. A kérdésem az, hogy vajon műszaki hiba okozta, vagy manpads?
  • z0ty4
    #94891
  • militavia
    #94890
    Este 7-től premier.
  • militavia
    #94889
    Azért egy "apróságot" ne felejtsünk el.
    A videókon nyilvánvalóan csak azt mutatják meg, ami sikerült.
    Ami nem, azt nem...
  • SZUsszan
    #94888
    Elég konkrétan death from above.

    Ha jól látom, telibe találta, iszonyat mi pontossággal tudják ejteni a bombákat ezekkel az imprivozált drónokkal.

  • militavia
    #94887
    Elég sok repcsire volt...





  • ximix #94886
    Ez nem Mig-es, de mintha lett volna videó róla az Aeroparknál vagy csak képzelem...

    A Malév első pilótaképző szimulátora
    iho.hu
  • SZUsszan
    #94885
    Király, van róla esetleg valami videó?
  • repvez
    #94884
    ilyen volt a Mig-23-as szimulátora is , egy kis terepasztal felett mozgatták a kamerát és azt látta a kabinba a pilota
  • SZUsszan
    #94883


    Ezt de kipróbálnám!
  • ximix #94882

    Grad-1 | Többszörös indító rakétarendszer rádióbiztosítékkal
    "Lefogadom, hogy idáig kevesen hallottak a Grad-1-ről, és ez nem meglepő, hiszen nagyon keveset gyártottak belőlük - csak körülbelül 500 darabot, és ennek megfelelően használták őket. De valójában ez a tengerészgyalogság ezredágyúja, amely általában meghatározza a Grad-1 ritkaságát"



    Танк Т72Б против железобетонных стен / T72B tank vs concrete walls
  • SZUsszan
    #94881
    https://www.portfolio.hu/global/20221006/elkepeszto-mentoakcio-ukrajnaban-meg-egy-javelin-raketat-is-tulelt-a-pancelos-de-kihuzta-a-bajbol-bajtarsait-571265?fbclid=IwAR33rxLTx1gl_gABXieTM99DwO-7_JajZbG840_5ggXFE-6u0v0v3O5dUgo
  • ximix #94880
    Vannak elborult "eszközök".




    Improvised Weapons - lp.post.ca.gov
    pdf
  • ximix #94879
    6П62
    ru.wikipedia





  • savaz
    #94878
    A 12 kg az a reteszeletlen tömegzárra vonatkozik a 30-06-os lőszernél, a .50-hez az 36 kg a minimum.

    Egy .50-es kaliberű reteszeletlen tömegzáras géppisztollyal lőni olyasmi lehet, mint a mikor egy jobb bokszoló sorozza a vállad közben.

    Szerintem valamit elírtak abban a hírben.
  • SZUsszan
    #94877
    Csak ne töltsenek bele túltöltött spéci lőszert.

  • Palinko
    #94876
    Óh igen, de azokat sem alkalmazták, valszeg a rövid cső lesz a megoldás akkor haha. Vagy simán valami állványon használták.
  • repvez
    #94875
    egyébként a videoban pont ott rontották el a dolgot, hogy a kiáramlo gézokat nem vezették el megfelelöen hanem az összeset a gázdugyttyura engedték rá és ezért is repült hátra az egész zár olyan erővel.
    Ha csak a töredékét vezetik rá a dugattyura ami elég arra, hogy kireteszeljen és a szerkezetet hátratolja akkor ez nem fordulna elö .
    A videon sajnos a lassitás nem elég lassu , hogy ki lehessen jol elemezni, de addig sztem nem volt gond, mig a lövedék elhagyja a csövet, a probléma ezután kezdödött ahogy mondtam, hogy a tul nagy ereju gáz a zárat kireteszelte és a helyretölö rugó nem tudta kellöan tompitani ezért elrepült minden vele.
    Igy ha a csö és a gázdugattyu között elvezetik a gáz nagy részét, akkor kellett volna látni valami gáz kifuvást , de semmi nem látszott.
  • SZUsszan
    #94874
    Extra hatékony csőszájfék, meg csillapító rugó, spéci válltámasz, ami szintén elnyelheti a visszarúgást.

    Ha olyan rövid a cső, ahogy a képen látni, akkor az energia jó része arra távozik, mert kisebb az ellenállás tolni a lövedéket 40cm-t, mint hátrafelé tolni az emlegetett 12 kg-os zárat. Amit kétlek, mert az egész Barret olyan 14 kg.
    Utoljára szerkesztette: SZUsszan, 2022.09.26. 14:45:55
  • Palinko
    #94873
    Nem lehet máshogy elnyeletni az energiát csak ha a cső is mozog?
  • SZUsszan
    #94872
    Összehozta otthon esztergapadon fémhulladékból. Nice.

    Eközben ha egy sima AK-ba csak csövet cserélsz .50-re ez történik:

  • savaz
    #94871
    Elvileg egy 30-06-os töltényhez kb 13-14 kilós blowback zár kellene. Egy ötvenesbe ennek majdnem a káromszorosa (annyival nagyobb a torkolati energia).
  • ximix #94870
    Hát nem babara megy a játék arra felé
  • repvez
    #94869
    Meg amikor valakinek "erotikus" a hangja akkor némitva szoktam nézni a videokat ha érdekel vagy bekapcsolom a feliratot
  • militavia
    #94868
    Amúgy...

  • SZUsszan
    #94867
    Aki hadar, az jobban megérti a mások hadarását is. Gyakorlatilag nem a hadarás a beszédhiba, hanem annak a hiánya =D
  • militavia
    #94866
    Amúgy próbálom leszorítani a hosszt 20-25 perec, de valahogy soha nem sikerül.
    A tervezett tartalom még levágásokkal is mindig 30+ perc lesz.
    A vadászgépes 2. rész 55 perc volt, de kettévágva is egy 25 + 30 perces anyag, vagy 20+35 perc lett volna.
  • militavia
    #94865
    Hát, pedig eleve nem beszélek lassan. :)
  • militavia
    #94864
    10 percben semmit nem lehet elmondani értelmesen sajnos.
    Értem én, hogy ma a divat vagy a fingot reszelni hosszan vagy a semmit feltenni 1 percben.
    Ha 10 perces videókat csinálnék, akkor a Sz-200 család lenne vagy 6-7 részes.
  • SZUsszan
    #94863
    Én azt szoktam csinálni, hogy 1.5-2x speedre állítom és úgy lenyomom fele annyi idő alatt. =D
  • Sequoyah
    #94862
    30 perc tul sok. En folyamatsoan halogatom az ilyen videokat, a "watch later" listam tele van veluk. 10 perc az jo.Szoval erdemes 2-3 fele bontani vagy osszesuriteni.
  • JanáJ
    #94861
    Nyilván van mikor animálni kell/jobb, de ezt egy20mp-es video beszúrással megoldható. Megint más, mikor podcastban beszélgetnek akármiről. Meg a hallgatható dolgoknak is van értelme, lásd rádió. Ugyan akkor itt kb az írott cikk van megfilmesítve. Gondolom mert erre van igény. Én meg azért kérdeztem az arányokat, mert nem tudok más csatornát, ahol mind a kettő lenne.
  • SZUsszan
    #94860
    Nekem megoszlik a véleményem.

    Azt kifejezetten nem szeretem, amikor egy kb. 2 percben elmondható, megmutatható fontos infó köré van építve egy 10 perces videó. Elolvasva gyorsan odalapoznék ami érdekel és haladok tovább a dolgomra.

    De egy kisregénynyi infót egyben elolvasni sem nagyon van időm. Melózok, van 5 perc, nézem a videót, az unalmasabb részt eltekerem, majd folytatom ebédszünet előtt. Tudom olvasni ugyanez lenne, de amit Molni is írt, van hogy egy animált ábra beszédesebb, mint egy bekezdés, ami ezt magyarázza.
  • flashpointer2
    #94859
    en pl csak 1 mpig neztem amig letoltottem, vagy meghallgatom podcastkent vagy nincs ra idom.
  • militavia
    #94858
    Talán csak a vadászgépes széria az, ami hallgatható is.

    A betett kép a blog.hu-s bejegyzések olvasó száma.
    A videó sokkal előnyösebb, amikor animálni kell, mert egyes dolgok csak azon érthetőek meg igazán. A radarok legyezése pl. ilyen.

    Ezzel tisztában is vagyok.
    Amúgy emiatt kimutathatóan magasabb a hétvégi nézettség, a Moszkva videó óta akkor a közönség, hogy ez látszik, P, SZ, V még hetekkel a premier után is nő a nézőszám.
    Sokaknak gondolom akkor van ideje egyben 30+ percre.
    Utoljára szerkesztette: militavia, 2022.08.31. 09:54:27
  • JanáJ
    #94857
    Nem tudom értelmezni a képet. Azért egy klikk, meg egy megtekintés adatod csak van? Nem pontos statra gondoltam, de én - öreg vén fszként - nem értem ki néz videót. Csak érdekelt, tényleg a fiatalabbak lusták-e már olvasni. Mert a videóid szerintem nem alkalmasak csak hallgatásra, kell néha a kép is a megértéshez. Szóval nem podcast, hogy futás közben vagy kocsiban hallgasd. Eleve figyelni kell.
  • militavia
    #94856
    Én vagyok a csatorna tulaja, de ebből sem számolható ki egyértelműen, hogy akkor mikortól néző valaki, mert a videó hossza is számít.

    Két 30 perc táji videónál az órát elosztva a nézőszámmal 0,22 óra jött ki per néző = 13 perc. Ez nincs 50% sem a videó hosszához képest.

    A 9 pernél rövidebb videónál meg 0,08 óra = 4,8 perc. Ez meg több, mint a fele.

    Szóval kb. valahol 33% és 50% hossz megnézés után ugrik egyet és egyes nézők töredékeit is tuti számolja.
    Utoljára szerkesztette: militavia, 2022.08.30. 20:06:23