94974
10725198101090741028.jpg

-Nem alkalmazunk jelzős szerkezetet. Még arra se, akivel nagyon nem értesz egyet.
-Nem gyűlölködünk!
-HADITECHNIKAI TOPIC, aki nem tudja értelmezni, az megy máshova!


[Légi Harcászati / Légvédelmi FAQ]
  • 0Fritz
    #94934
    Az M1 Abrams (Bár létezik hozzá téli a lánctalp) alapból csúszik havas környezetben, illetve nem képes megfelelően leküzdeni a téli terep egyenlőtlenségeit.






    A Leopárd már egy fokkal jobb, de nehéztank révén ez is képes szép gödröket ásni.
    Tapasztalatlan legénységgel:




    A leopárdok is sebezhetőek oldalról gyalogsági páncéltörő rakétákkal, mivel a törzsben van a lőszer.
    A törököknél így nulláztak le leopárdokat a kurdok.




    Utoljára szerkesztette: 0Fritz, 2023.01.25. 12:07:34
  • JanáJ
    #94933
    Az a baj, hogy megin csak műszaki szempontból nézed. Lehet ez a lélegeztető gép a Boeing vadászgép osztályának.
  • JanáJ
    #94932
    Szerintetek hogy szerepelnének a Leo 2 A4-ek az oroszok ellen ukrán kézben? Minimál kiképzéssel kapnák meg. Az A4 azért nincvs agyonpáncélozva,deéjjellátóban verheti a ruszkikat a top tankjaikat kivéve. Meg ugye a vezető mellettilőszer sem ahosszú élet titka.
  • militavia
    #94931
    Az F-15EX botrányos történetében még egy.
    Elvileg a porhintés egy 150 misibe kerülő gépnél, hogy micsoda bombakamion lehet belőle, fúdejó ezért.
    Nah, hát CFT nélkül ez nem megvalósítható.

    Ha engem kérdeztek, ez az egyik legnagyobb korrupció az jenki fegyverbeszerzések történetében valaha.
    Sem az ANG sem az USAF nem rendelte meg a gépet, a Pentagon rendelte meg...
  • Wampapa
    #94930
    A második a helyes (repeszromboló).
  • militavia
    #94929
    Holnap este 6-tól.
  • StarFist
    #94928
    Három tagból álló összetett szavakat kötőjellel írunk, tehát az első verzió a helyes.
  • repvez
    #94927
  • JanáJ
    #94926
    Szerintem repesz-rombolo. Mert repeszt kepez es rombol. A repesz rombolo az egy olyan lovedek ami tonkreteszi a repeszeket. :)
  • ToxiMaxi
    #94925
    repesz-romboló és repeszromboló gránát között van különbség, vagy csak az írásmód? Egyáltalán melyik a helyes?
  • ximix #94924


    Amikor Zsámbék volt Kókusz, rakétamonstrumok védték a légteret
    24.hu
  • militavia
    #94923
  • repvez
    #94922


    még nem sok részlet látszik, de ugy néz ki , hogy valósak voltak a kiszivárgott renderképek amik a neten keringtek
  • ximix #94921
    Valamiért én a száraz helyzetekre vizionáltam, de pl egy kisebb folyó esetén a bedózerolás nem opció, a híd meg korlátozott darabszámban érhető el és jóval drágább megoldás, mint a PVC csőkötegek.
    https://military-history.fandom.com/wiki/Fascine

  • ximix #94920
    Trojan Armoured Vehicle Royal Engineers
    wiki


    A tutit nem tudom, de szerintem változó a megoldás ha csak egy nagyobb árokról van szó ahol egy ilyen köteggel áttudnak kelni ott manapság nemes egyszerűséggel bedózerolják, a mai harcjárművek sokkal jobban motorizáltak.




    Ha köves, sziklás vagy betonárok, akkor lehet jó az ilyen rőzsenyaláb esetleg, de manapság arra meg ott vannak a hídvetők.


    Utoljára szerkesztette: ximix, 2022.11.20. 18:37:31
  • ToxiMaxi
    #94919
    Köszi! Megtaláltam közben én is ugyanezt, csak egy letölthető formában, de a szó annyira ritkán használt, hogy kb. 1 órányi folyamatos keresés után találtam rá. Ami fura, hogy ha konkrétan a szóra (pőzs) keresek rá, akkor több helyen is népies kifejezésként szerepel. Nem tudom, hogy manapság használnak-e árkokon átkelésre valamilyen "modernebb" töltőanyagot.
  • ximix #94918
    2000 Hungarian military terms, their English meaning and definition in Hungarian language
    pdf
    "pőzs /fascine/ : nyalábba kötött vesszők, gátak, védelmi berendezések építésére használják"


    The Churchill Tank - A Visual History Of The British Army's Heavy Infantry Tank 1940-1945
    pdf






    Utoljára szerkesztette: ximix, 2022.11.18. 19:16:29
  • ToxiMaxi
    #94917
    Még egybe belefutottam, ezúttal tank "Churchill AVRE with Fascine Carrier" mi a magyar megfelelője a fascine-nak? Már 1 órája keresgetem a neten, de csak ágnyaláb, meg hasonlóan ismeretlen szavak jöttek ki. Ha jól értem a fascine ez a rőzseszerű cucc, amivel a lövészárkokat töltötték fel hidalták át, de magyarul nem találok rá semmi értelmeset.
  • ToxiMaxi
    #94916
    Igen, a B-52 kapcsán én is megtaláltam, jó magyar megfelelőt viszont nem találtam rá, az újrahajtóművezett kicsit furán hangzik.
  • JanáJ
    #94915
    Tippre mikor új,modernebb hajtóművet kap. Pl most a Buff. Kevesebbet fogyaszt, kevesebb karbantartást igényel, erősebb, stb.
  • ximix #94914
    Lehet már te is találtál azóta magyarázatot, de itt van két link
    To Re-Engine or Not to Re-Engine: That is the Question
    speednews.com

    In Thrust We Trust: To Re-Engine Or Not To Re-Engine The B-52 Fleet…Is That Still The Question?
    avgeekery.com
  • ToxiMaxi
    #94913
    Repülőgépeknél a re-engined az pontosan mit szokott takarni? Van valami magyar megfelelője?
  • JanáJ
    #94912
    Sziasztok! Van bárkinek bármilyen felületes infója, hogy hogyan alkalmazzákaz ukránok a légvédelmüket a ruszki CM-ek ellen? Tudom ezek érzékeny infók, de hátha olvasott valaki róla. A kapott NASAMS és IRIS_T SL ütegek mekkora területet tudnak lefedni?
  • ximix #94911
    "ohhh shit"
  • gafzhu
    #94910
    Vagy csak meghalt/súlyosan sérül a pilóta vagy meghibásodott a vezérlés.
  • SZUsszan
    #94909
    Jópofa urban sniper álcázások
  • ToxiMaxi
    #94908
    Köszi!
  • repvez
    #94907
  • ximix #94906
    lineáris tolózár ?
    link

    zársín ? ha ez mint alkatrész, amin vagy amiben a zárszerkezet halad



    M242
    "This paragraph provides an overview of the firing operation of the M242machinegun.
    When a trigger signal is received, an electricmotor drives the track and bolt assembly and the feeder."



    https://manualzz.com/doc/42419050/maintenance-of-the-m242-automatic-gun

    https://www.bevfitchett.us/m242-automatic-25mm/no-acz.html

    passz
    Utoljára szerkesztette: ximix, 2022.11.04. 19:19:16
  • ToxiMaxi
    #94905
    Egy puska esetén a "bolt track"-nek mi a magyar megfelelője?
  • ximix #94904
    Itt az M1 Abrams új változata
    sg.hu
  • ximix #94903
    So this is in split Croatia. I know we (Croatia) don't have bad boy like this one. So who's is it
    HMS Defender D36

    Utoljára szerkesztette: ximix, 2022.11.01. 18:26:10
  • SZUsszan
    #94902
    Jó kérdés. Gondolom élve nem jutottak volna ki a területről, ezért próbált minél közelebb repülni a saját oldalához.
  • Zoli007
    #94901
    Szemlátomást egész jól bírta még egy ideig, miért nem szállt le rögtön?
  • z0ty4
    #94900
  • SZUsszan
    #94899
  • SZUsszan
    #94898
  • militavia
    #94897
    A Szu-25 és A-10 felszopása legendás sérülésállóság terén.
    Amikor SV idejéből találsz olyan Hornet és Jaguar képeket is, hogy ehaj.

    A szomorú igazság az, hogy MANPAD találat feletti túlélést eléggé nagyítóval kell keresni...




    Utoljára szerkesztette: militavia, 2022.10.25. 09:37:02
  • repvez
    #94896
    az egyik oldalon már azt is irták, hogy ez még juniusban valahol oroszországban történt és egy villanyvezetéknek ütközött, tehát nem a háboruban történt. ha megnézzuk a függöleges vezérsik középtöl hiányzik
  • ximix #94895
    Érdekes, a Szu-25 amúgy elég jó túlélő repcsi.
    A videón a szárnyak mintha meglennének, ellenben a függőleges vezérsíkból mintha hiányozna és az egyik (vagy talán mindkét) hajtómű komoly narancs lángcsóvát húz, de hogy ez valami újraindítási procedúra miatt van vagy találat miatt azt nem tudom.