94980
10725198101090741028.jpg

-Nem alkalmazunk jelzős szerkezetet. Még arra se, akivel nagyon nem értesz egyet.
-Nem gyűlölködünk!
-HADITECHNIKAI TOPIC, aki nem tudja értelmezni, az megy máshova!


[Légi Harcászati / Légvédelmi FAQ]
  • JanáJ
    #85256
    Ezt már akartam kérdezni, hogy ennek mi értelme? Azt írták nem is a gyártó unatkozott, hanem a sereg kérése volt.
  • qtab986
    #85255
  • [NST]Cifu
    #85254
    Hát a végét olvasni azért elég elszomorító....
  • Hpasp #85253
    Egy kis honi csapat-légvédelem történet...

  • [NST]Cifu
    #85252
    Lassan lehet repülőgépekre se ártana visszaszerelni a Sparrow-t. :)
  • _rudi
    #85251
    Vannak új hírek az ESSM Block II-ről is
    Az új aktív radar önirányítás mellett megmaradt a passzív lokátoros önirányítás is plusz megerősítik hogy MCG-t más erre alkalmas eszköztől is kaphat ezért adott esetben tényleg "be tud lőni" a radarhorizont alá. Ez az utóbbi tulajdonsága akár NASAMS-ból kilőve is hasznos lehet.


  • [NST]Cifu
    #85250
    Némileg eltérő az alkalmazás, hiszen eredendően beérkező gránátok, rakéták lelövése lett volna a célja. "Mellesleg" volt alkalmas SHORAD feladatra, gondolom a NorthropGrumman akkor már úgy van vele, hogy megcsinálja a saját NASAMS-át.
  • molnibalage83
    #85249
    Ez kvázi NASAMS klónnak tűnik nekem.
  • [NST]Cifu
    #85248
    Indirect Fire Protection Capability (Increment 2 – Intercept). A NorthropGrumman építette az US ARMY elvárásainak megfelelően, a cél alapvetően a beérkező rakéták, gránátok elleni védelem lett volna, másodlagosan SHORAD képesség (drónok, helikopterek ellen). 2016 februárjában 156 millió dollár ráköltése után elkaszálták.


    Utoljára szerkesztette: [NST]Cifu, 2017.11.03. 11:55:06
  • molnibalage83
    #85247
    Mi a második neve/típusjelzése? Egyáltalán ki rakta össze? Ki használja?
  • [NST]Cifu
    #85246
    Mintha valami K-30 BIHO lenne, de már MANPAD-dal. Nem tudtam, hogy létezik ilyen változat, most látom először.


    Pedig már jó ideje létezik, 4db dél-koreai Shigung MANPADS van rászerelve:





    A rakétás cuccot nem ismerem fel a teherautós indítással.


    Pedig arról is volt szó már. 15 konténer van a teherautó platóján 3x5-ös elrendezésbe, és ebbe lehet Hellfire, Sidewinder, vagy hasonló rakétákat rakni. Az indító jármű nem rendelkezik saját szenzorral, ő csak az indításért felel (meg gondolom az MCG-ért).




    Utoljára szerkesztette: [NST]Cifu, 2017.11.03. 11:41:40
  • molnibalage83
    #85245
    0:46-nál az micsoda? Mintha valami K-30 BIHO lenne, de már MANPAD-dal. Nem tudtam, hogy létezik ilyen változat, most látom először. A Német Gepardból is készült ilyen koncepció, lengyel Loara is ilyen.

    A rakétás cuccot nem ismerem fel a teherautós indítással.

    Elképesztő, hogy a jenki a Chappy óta nem rendelkezik SHORAD-dal sőt, a fél csapatlégvédelem sem létezik a HAWK kiszórása óta. Annak mobilitása valahol félúton volt a Kub és Nyeva között és helyenként annál is jobb, légiszállítható volt helivel is.
    Utoljára szerkesztette: molnibalage83, 2017.11.03. 11:18:27
  • [NST]Cifu
    #85244
    US ARMY SHORAD tesztelés:

  • [NST]Cifu
    #85243
    Ettől még jereváni rádió esete. Jemenben használták/ják a Szu-100-ast, de az adott kép nem azt ábrázolta. ;)
  • m18
    #85242
    Hmmm... Akkor itt van két kb két éves kép Jemenből:Jemen
  • [NST]Cifu
    #85241
    Hmm... na várj, akkor ez valójában a Jom-Kipurrnál készült kép?
    Akkor átverés áldozata lettem. :(
  • m18
    #85240
    Cifu Mester,a SzU-100-ról tükrözött a kép,de itt van az eredeti is:SzU-100
  • JanáJ
    #85239
    Ez így parttalan. Ha zsaru, ügyész, stb lennék és realitás lenne, hogy valaki bántani akar, akkor sem plate-tel az ágyam mellett aludnék. Lehet más iggen. Szerencsére nem vagyunk egyformák.
  • JanáJ
    #85238
    Szegény vasak. Azt jól látom hogy szemből vagy hármat bekapott?
  • [NST]Cifu
    #85237
    Jemeni relikviák:

  • [NST]Cifu
    #85236
    Molni ajánlom figyelmedbe a hírt - ez csak az indítórendszer (érzékelők, FDC, indítóállások), a rakéták külön tételt képeznek....
  • aksurv2
    #85235
    Nem jókat nézzel. Rengeteg video van belőle. Itthon is már el lehet jutni nagyon jó képzésekre. Nekem sincs ilyenem nyilván ővre is teheted. Telefon 20:45 az átlagos kiszállási idő az ORFK szerint. És ha már benn vannak lakásban....
  • Hpasp #85234
    Indonéz NASAMS - 77m$.



  • fonak
    #85233
    Ahogy nő a "diverzitás", veszik fel a sok "affirmatív" latinot, feketét, nőt, egyre több lesz az ilyen eset (meg persze fehér redneckekkel is tele van a katonaság).
  • Freeda Krueger
    #85232

  • JanáJ
    #85231
    Zseniális, egyet értek. Igaz war nélkül a sima beltet már feltalálták pár száz éve. De kevesen szolgálunk egy FOB-on Afganisztánban. Én pl nem a warbeltet venném fel, hanem a telefont, ha fognak a kutyák. Még egy olyan videót sem láttam a nagy fegyveres csatornákon, ahol EÜ előadás lett volna. CAT helyett meg pont jó egy derékszíj.
    Amúgy nekem is van egy mini eü csomagom airsoftra, túrázni, kocsiba. Van benne CAT :-). Nehezen raktam össze hogy mi legyen benne, mert nincs EÜ képesítésem.
  • molnibalage83
    #85230
    A nem gyenge alatt az értem, hogy hol és hogyan adta ezt elő...
  • millerius
    #85229
    Ugyanezt tudták a szovjet UB-16-57, UB-32-57 és B-8 sorozatlövő blokkok, csak kicsit nagyobb kaliberű rakétákkal.
  • JanáJ
    #85228
    Az is meredek egy nem megerősített kerekes járművön.
  • aksurv2
    #85227
    A warbeltben az zsenialis, hogy egy mozdulattal felcsatolod, es onnantol minden van nalad. Az igazan nevetseges az, ha azert verzel el mert CAT a szekrenyben van es nem az oveden. Lattal mar el elverezni akaro embert a 7 buszon pentek delutan csucsforgalomban? Mert en igen, es baromi jol jott volna egy normalis cucc a 20 eves szakadozo BKV kotszer helyett. Ez dolgot egy KMZ hallottam eloszor akkor kezdtem utana nezni akkor talatam ezeket a videokat.
  • [NST]Cifu
    #85226
    A jellegzetes csőszájra szerelt vonószem alapján nekem 122mm-es D-30-as ágyútaracknak tűnik....

  • JanáJ
    #85225
    Nem akarok senkit megsérteni, de nekem ez már nevetséges. Ha lenne (lehetne) itthon lőfegyverem, akkor még egy maroklőfegyver lenne a kezem ügyében, de öv/plate cerrire/sisak/támadó kézigránát már nem annyira. De ezen nem veszünk össze. Íjjal is sokan gyakorolnak, pedig a Tescoban is van hús. Szóval ez az én szememben hobby, nem képesség.
  • JanáJ
    #85224
    Ez azért durva a világ vezető haditengerészeténél. A pánikolás még csak csak, de ez a sok, nem tartotta be, nem tudta, nem értette, nem kapcsolta be. Azt gondoltam, hogy ennél egy civil teher hajón nagyobb a fegyelem. Mondjuk legalább nem drogoztak. :-)
  • JanáJ
    #85223
    A negyedikre mi van rápakolva? Az valami 155 milis?
  • [NST]Cifu
    #85222
    Napi szíriai Mad Max járművek:
  • molnibalage83
    #85221
    Nem gyenge.
  • savaz
    #85220
    Hell Yeah:

    Tiger holster system

    Az amcsik mindenre gondolnak!
  • ximix #85219
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!






    - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -




    Itt nem tudom írnak e róla
    úgy működik, hogy a topik mindig megújul mikor eléri az 1000 hsz-t, ezért a 2017.03.23 az a 76.-nál kezdődik
    Ситуация в Сирии и Ираке - 76
    -link

    a folytatás
    Ситуация в Сирии и Ираке - 77
    - link

    almenüben a 4.oldalon vannak
    - link


    Utoljára szerkesztette: ximix, 2017.11.01. 23:34:38
  • aksurv2
    #85218
    A link lemaradt.
    https://youtu.be/ugVl9Z7DUqE
  • aksurv2
    #85217
    Annyira azert nem ritka. Attol fugg mit keszitesz az agy melle. pisztoly puska karabely. A masik ha rendszerbe gondolkodsz akkor a cuccot ilyesmiben v. egy komplett plate carrierben tarolod. Egy mozdulat akar a pizsamara felcsatolni egy teljesen felszerelt warbeltet v. plate carriert. Kint ezek megfizetheto arban kivalo minosegben megszerezhetok barki szamara. Tobbi meg tapasztalat, hozzaallas kerdese. Hatalmasat javitasz a sajat eselyeiden ha nem egyszal dupla soretessel hanem mellenyben elsosegely csomaggal kommunikacioval tehat begyakorolt normalis cuccal mesz ki ejszaka ha fognak kutyak. Nyilvan itthon ez maga halal mit kepzel egy civil, ott ezen az elvarazsolt demek kivul nem csodalkozik senki. Raadasul sok vet. hozza a seregbol a begyakorolt dolgokat, ami ha jo akkor orak alatt szet terjed. pl. A vegasi lovoldozes ota felvetettek, hogy IFAK szintu dolgot erdemes mindenkinek maganal tartani es begyakorolni.Ezt barhova beviheted es nagyban noveli az eselyeidet egy jol oszerakott szemelyes trauma csomag.