94980
10725198101090741028.jpg

-Nem alkalmazunk jelzős szerkezetet. Még arra se, akivel nagyon nem értesz egyet.
-Nem gyűlölködünk!
-HADITECHNIKAI TOPIC, aki nem tudja értelmezni, az megy máshova!


[Légi Harcászati / Légvédelmi FAQ]
  • [NST]Cifu
    #85296
    A lövészek gyakorlatilag az 1990-es évek óta gyártott / komolyabban felújított lövészpáncélosok egyikében sem harcászkodnak, már a BMP-3 sem kivétel ilyen téren (igaz ott még két nyuszi kezelhetett egy-egy géppuskát). A most újnak nevezhető orosz Kurganyecz-25 sem rendelkezik ilyen képességgel.
  • Hpasp #85295
    A szállított lövészek nem harcolnak itt, csak ülnek, befelé fordulva ha jól látom.
    Harcmezőig fuvaroz, ott a gyalogok kiszállnak és harcolnak. Ez ellentétes az eredeti BMP-2 koncepcióval.

    Ismerem a CFE jogászkodást, de fenntartom a véleményemet hogy az marhaság.
  • [NST]Cifu
    #85294
    -Van STANAG szinten mérhető aknavédelme, a BMP-2-nek nem volt.
    -Van STANAG szinten mérhető ballisztikai védelme - még ha nem is komoly. Én azt tippelem, hogy a BMP-2-é ilyen szintet sem ér el.
    -Szemben a BMP-2-vel van rendes éjjellátója.
    -Egy lefele nyíló hátsó ajtója, ami nem üzemanyag-tank többé.
    -Két tűzkész pct. rakétája van, nem egy. Tűzerő tekintetében tehát több, mint a BMP-2.
    -A fedélzeti rendszerek / kijelzők modernek.

    Ami engem inkább zavar, az az, hogy a képek alapján ez akkor végül is mi - a BMP-2 alváza kis változtatással majdnem az, mint a BMP-1-é. Az eredeti járműből megmarad kb. a teknő, a futógörgők és a lánctalp. Szóval anyagilag ez már majdnem ugyan az lehet, mintha vennél egy újat...
    Utoljára szerkesztette: [NST]Cifu, 2017.11.07. 16:08:05
  • kiskorúbézoltán #85293
    Értem amit mondtál az okát kérdezem.
  • Hpasp #85292
    A BMP-2 egy gyalogsági harcjármű, ez meg ha jól látom csak egy nyúlszállító.
  • molnibalage83
    #85291
    Én azt nem értem, hogy mitől lenne ez PSzH, amikor eleve is lövészpáncélos volt a CFE és miden számítás szerint ATGM-mel..?????
  • [NST]Cifu
    #85290
    A kérdés jó, így fogalmazták meg. A jármű tömege 19 tonnára nőtt, a STANAG 4569 Level 4 (ez a 14,5mm-es pct. lőszer 200 méterről) és 3 szintű (7,62x51mm AP 30 méterről) páncélvédelmet kapott. Lehet, hogy az eredeti BMP-2 ennyit sem tudott...
  • kiskorúbézoltán #85289
    Mitől lett pszh-bb ez mint az eredeti bmp-2?
  • Hpasp #85288
    Csináltak egy PSzH-t a BMP-2-ből?
    Ez inkább downgrade...

    Utoljára szerkesztette: Hpasp, 2017.11.07. 15:52:08
  • JanáJ
    #85287
    Nem mondom, hogy megrendelném, vagy ezt vegyük, de a BTR-einkhez képest király kategória. :-(
  • F1End
    #85286
    "A páncélvédelme megerősített, de így is szánalmas kategória: 14,5mm-es géppuska lövedékek ellen szemből, 7,62mm-es puskalőszertől körkörösen
    Ez miben megerősített? Nem ennyit tud alapból a BMP-2?
  • [NST]Cifu
    #85285
    Cseh-Szlovák Šakal lövészpáncélos-upgrade. A BMP-2-őt építik át, kap új személyzet nélküli tornyot, a TURRA 30-at, amelybe 2A42 vagy Mk.44 30mm-es gépágyú,Konkursz vagy Spike-LR pct. rakéta ill. különféle 7,62 vagy 12,7mm-es géppuska helyezhető. A páncélvédelme megerősített, de így is szánalmas kategória: 14,5mm-es géppuska lövedékek ellen szemből, 7,62mm-es puskalőszertől körkörösen. A pct. rakéták ellen rácspáncélzatot kínálnak. A mozgékonyságot egy motor és erőátvitel-cserével javítanák. Megrendelő még nincs....








    Utoljára szerkesztette: [NST]Cifu, 2017.11.07. 14:56:06
  • fonak
    #85284
    12/10 :)
  • [NST]Cifu
    #85283
    Az indonéz / török MWWT közepes harckocsi:

  • molnibalage83
    #85282
    F-16XL
  • JanáJ
    #85281
    A nehezebbik karabély teszt sem ment. :-)
  • [NST]Cifu
    #85280
    Hidegháborús-tengeri célazonosítós-kvíz
  • JanáJ
    #85279
    Nem teljesen tiszta mit mire írsz, így nehéz válaszolnom.

    Szerintem túlzottan eszköz szemléletű vagy. Attól, hogy te tudsz bánni egy marok lőfegyverrel, attól még más nem biztos. Pl a feleségem nem lenne beljebb ha lenne fegyver itthon, ha jön a betörő. Ellenben van más megoldás, hogy ne jöjjenek be. Kollégám előtt baleset volt és füstölni kezdett az autó. Egy hölgy hozott egy porral oltót és a kezébe nyomta, hogy neki van eszköze, de nem tudja használni. Gondolom nem értelmi fogyatékos volt, egyszerűen leblokkolt vagy félt oda menni. Az autóban ülőkön nem nagyon volt mit segíteni.

    Mindig van nálam legalább egy bicska, mert kedvelem őket és az egyik legalapvetőbb szerszám. Két fajta reakció van, vagy egy hasonszőrű megnézi, vagy megkapom, hogy csak arra jó, hogy ezzel szúrjanak le. Mintha naponta vívnának az emberek késpárbajokat. Szerinted mit szólnának egy lőfegyverhez?
    A warbeltre tökösséget nem lehet málházni. Rendszeresen találkozom olyannal, hogy valaki fél egy bogártól/darázstól, megszédül a saját vére látványától, vagy fél egy 10kilós kutyától. Szerinted ők fognak égő autóból menteni, vagy szorító kötést feltenni? Egy normális EÜ képzés kéne a jogsi mellé.
  • JanáJ
    #85278
    Szerintem ennek csak a tornya BMP amit valami teherautóra pakoltak fel.
  • [NST]Cifu
    #85277
    Japán Type-16 páncélvadász, 26 tonnás, a fő fegyverzete egy 105mm-es löveg, egy párhuzamosított 7,62mm-es gpu., a torony tetején egy 12,7mm-es gpu.
    A páncélzata frontálisan 30mm-es gépágyúlövedékektől véd, oldalról és hátulról a 12,7mm-es géppuska...

  • molnibalage83
    #85276
    Ez a "képen elrejtettünk egy BMP-t" verszeny dobogósa?
  • aksurv2
    #85275
    Nekik pont nincs rá szükségük. Ha őket támadják akkor célpontok. Az ilyen támadás ellen nem sokat ér a plate es fegyver, lásd Falcone bírót. Nagyjából igrend is hasonlóan gondolkodik és ezért le van maradva egy szinttel.. Ezért tart itt az ország.
    Warbelt. Ha leveszed fegyvereket mi marad? Egy normális EDC. Kés, fogó, lámpa, eü. csomag. Ilyesmit az ember állandóan MAGÁN tart, nem pedig AS felszerelésen. Ott pont nem sok értelme van. Egy CAT v. kés megmentheti az életedet egy autóbalesetnél. Beszéltem olyannal aki végig nézte hogy valaki élve elégett, mert senkinél se volt kés és az öv beszorult.
  • fonak
    #85274
    Törökország, Görögország, Portugália, Spanyolország a 80-as évekig.
  • Berkut111
    #85273
    Mad max level 999
  • fade2black
    #85272
    Mivel még nincs más...

    A hír értéke kb annyi, hogy most Rijád volt a cél. Ami ugye 700km+. Ezek szerint ilyen távú SRBM ellen is jó Patriot.
    Hogy ez most a 158 vagy 164. sikeres elfogás volt kb lényegtelen. Eközben SA nagyon mos csak US pr miatt derülnek ki dolgok, meg persze a szokásos szivárgások, álláshírdetések...
    THAAD
    Patriot FE

    Amik amúgy imo nagyon nem szivesen adták el THAADot SAnak de az 5hónapja húzzák, nem akarjuk után a belengetett? akkor veszünk S400at meghozta amik eszét.

    De ha SA nem változtat sikeres nem lehet THAADal sem. Irán végtelen mennyiségben képes szakembert, Zelzalt... Yemenbe szállítani. De ez megent egy másik story.
  • molnibalage83
    #85271
    Ő nem HT fronton sajnálokozik, hanem, hogy a "kizsákmányoló" nyugati oldalon jobb lett volna legvidámabb barakknak lenni.
  • fade2black
    #85270
    Jópár analógia van. ld NSZK NDK. Egyikben se V8ment hanem vagy 18év várakozás után trabant vagy merci, bmw, WV. Teszem hozzá nekem sokkal inkább merci, bmw, wv mint V8. Eközben a 80as években NDKban is csak azért volt hús meg rakás alapvető élelmiszer (nem csak lego) a boltban mint nálunk: nyugati hitelből.
    De ez már tova tűnt. Nagyon kevesek emlékeznek arra, hogy mi volt Lengyelben... ahol a boltban nem volt más a polcokon mint ecet. Jelenlegi analógiának meg Europán belűl igazi jó plda talán nincs is. DPRK-ROK összevetése talán arra jó mi lett volna ha marad MOon/KEUban a kommunizmus. Lenne atomrakétánk. Ja nem Szu nem engedte volna. De ez már extrem elmélkedés.

    Erre mondtam mindig, hogy ha választani lehet akkor minket amik szálljanak meg és nagyon ne Oroszok...
  • JanáJ
    #85269
    Ezt vajon mi szedte le? Patrito?
  • Hpasp #85268
    Jó párat be lehet még párosítani...
    P-12 fele ment az SzA-75M Dvinákhoz
    P-18-asok harmada az Sz-75M Volhovhoz
    Oborona-14 -> Mezőfalva -> Sz-200VE Vega-E
  • molnibalage83
    #85267
    Haj, de szeretem benned azt (IS!), hogy kérés nélkül gyártod a mellékleteket a nagy műhöz. :)
    Utoljára szerkesztette: molnibalage83, 2017.11.04. 21:16:45
  • molnibalage83
    #85266
  • Hpasp #85265
    El kell hogy keserítselek, de nagyjából úgy néznénk ki mint Olaszország.

    Pár rozsdás Nike osztály leszerelve Budapest és Miskolc körül (hozzájuk tartozó nuki fejeket 90 után hazavitték az amcsik), illetve a hadsereg HAWK dupla ütegeiből pár Győrben megtartva. (esetleg modernizálva).
    Illetve álmok és tervek hogy beszerzünk pár Patriot (értsd Sz-300PMU) osztályt a 80-as évek végén de azután mégsem.

    A Szárazföldiek meg a maradék pár M-60-asban csapatnak.

    Utoljára szerkesztette: Hpasp, 2017.11.04. 21:09:08
  • ximix #85264
    Pont majdnem hasonlón kalandoztam el minap, mikor olvastam a #85253 hozzászólásod.
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!

    A lényege ez volt, hogy mi lett volna ha a háborúban a másik oldalon kötünk ki, és mi lettünk volna a nyugat utolsó "bástyája".
    Ide települtek volna az amerikai csúcs katonai cumók és támaszpontok , kólában, farmergatyában, rágó hegyekbe fetrengtünk volna, nem a trabira kellett volna várni 2 évet hanem a vakarnia fejünket, hogy melyik V8-ast vegyük. . . . nincs '56, nincs megtorlás elhurcolás, persze az amcsi oldal is ráfeküdt volna a politika befolyásolására, irányítására...ect, elképzelhetetlen sok verzió létezhetne a mai napra előrevetítve, de az tuti hogy nem így néznénk ki, mint most.

  • Hpasp #85263
    Hát mint a RR Nene a vadászoknál, megadták a kezdő lökést.
    SCR 527 a felderítő lokátoroknak P1, P35, P37 (mai napig MH rendszerben)
    SCR 584 a tűzvezető lokátoroknak SON, Sz-25 Berkut, Sz-75 Dvina
  • Kurfürst
    #85262
    Miben? Az SCR 527 nem tűnik papíron túl impresszívnek.
  • Hpasp #85261
    Nagyot lendítettek a szovjet radar technikán az biztos.
  • JanáJ
    #85260
    Fura hogy eladták, még ha tényleg ócska vas lett volna is.
    Fater a seregben állítólag amerikai vasakon sofőrködött. Volt egy csomó itt hagyott terepjáró, meg teherautó.
  • JanáJ
    #85259
    Nekem ez pl életszagúbb mint mikor a legcsilli-villibb ruhájukban rohangálnak.
  • Hpasp #85258
    Átemelem, hátha érdekes 1 kis történelem itt is...

    Az első igazi katonai felderítő radar telepítése 1952. január 1-én történt meg Taksony közelében, a radar típusa SCR-527. Ez a radar amerikai gyártmányú, cm-es hullámtartományban működött, amit a kelet-európai államok ócskavas áron, de működőképes állapotban vehettek meg az amerikaiaktól.
    (gondolom olcsóbb volt eladni, mint hazahajózni)

    1952 március 1-én a HVK intézkedésében feladatul szabta 10 rádiótechnikai alegység telepítését, amelyek közül 5 hadműveleti rádiótechnikai század és 5 önálló rádiótechnikai szakasz volt. A radar alegységek számára, a működőképesség elérését 1952 április 20-ra szabta meg. A fenti 10 alegységből 1952 végéig az alábbiak valósultak meg: három hadműveleti rádiótechnikai század P-1(cm-es) és P-3 (m-es) radarokkal Sormás (Nagykanizsa), Egerág (Pécs) és Öthalom (Szeged), valamint 3 önálló rádiótechnikai szakasz P-3-as radarral Marcaltő (Pápa), Seregélyes (Székesfehérvár) és Kerekharaszt (Hatvan) települési helyeken.

    Érdekesség, hogy a szovjetek P-1-es típusú cm-es hullámtartományú radarja, amellyel ellátták az ezredet, azonos volt az előbb említett SCR-527-al.


    Utoljára szerkesztette: Hpasp, 2017.11.04. 19:40:29
  • Hpasp #85257
    A hidegháború eleje óta nálunk rendszeresített 36 féle radar felsorolása évszám és darabszám szerint.

    Molni kedvéért, a 4db P-40 a 3db KUB ezred és a KRUG ezredé volt.


    Utoljára szerkesztette: Hpasp, 2017.11.04. 18:28:30