94980
10725198101090741028.jpg

-Nem alkalmazunk jelzős szerkezetet. Még arra se, akivel nagyon nem értesz egyet.
-Nem gyűlölködünk!
-HADITECHNIKAI TOPIC, aki nem tudja értelmezni, az megy máshova!


[Légi Harcászati / Légvédelmi FAQ]
  • JanáJ
    #85817
    Nagyon gáz, de sok mindet nem tudunk. A srác mozdulata nagyon olyan volt mintha fegyvert venne elő. Utána mennek is tovább be jobbra, ahonnan ők kijöttek.
    A hasaltatás szét tett kézzel tudtommal azért van, hogy minél lassabban tudj felkelni, fegyverért nyúlni.
    A zsaru a hangja alapján erős streszben van, csak nem tudom mitől. Ennek ellenére is egy f@sz, mert semmit nem tesz, hogy megnyugtassa csóri kölköt. Nem tudom miért kell ennyit beleküldeni. Valamint sokat nem foglalkoznak vele él e még.
    A nagy bajjal egyet értek. A karabély nem tudom minek, de egy géppisztolyt legalább vinnék.
  • molnibalage83
    #85816
    Kíváncsi vagyok, hogy lesz-e folytatása a történetnek, hogy szénné fogják-e perelni a rendőrséget...
  • molnibalage83
    #85815
    Szóval röviden, ez akkora bukta, mint ide Lacháza.

    A rendőrt én legfeljebb akkor mentettem volna fel, ha egy ostoba előírást betű szerint követ. (Azért el lehet ítélni valakit, mert a nyilvánvaló hülyeség felismerésére képtelen...? )

    Minden más esetben nagyon nem ártatlan, mert akkor saját feje után menve félelmetesen osotba dolgokra kérte az áldozatot és lényegében ebbe halt bele. Ha pl. elvesztette volna egyensúlyát és eldől, akkor is lelőtte volna, mert támadásnak véli...?

    N+1 olyan módszer lett volna, amivel nem nyúlkálhat sehova semmiért és nem halt volna meg. A baj az, hogy rendőr barátunknak vagy nem jutott eszébe, vagy nem volt mérlegelési lehetősége, vagy gondolkodni sem tud...
    Utoljára szerkesztette: molnibalage83, 2017.12.09. 19:13:46
  • molnibalage83
    #85814
    Khöm...

    A lemilblogos tiborval leveleztem egy rövidet és ő és én is finoman szólva más véleményen vagynuk. Tőmondatokban...

    Ritkán szoktam rendvédelmi szerveket hibáztatni, de szerintem félelmetesen hülye volt a rendőr... Vagy az, aki kitalálta a metódust amit csak követett a rendőr...

    1. Tényleg azt hiszi a rendő, hogy mindenki fel tud állni úgy abból a hülye helyzetből, hogy a lába X-ben marad...? (Próbáljátok ki. Sportember vagyok, nekem nem sikerült elsőre 0 stressz mellett... Akkor engem is lelőne?)

    2. Egyáltalán mi a búbánatnak fektette hasra...? Nem lehet úgy felkelni, hogy ne használd a kezded, ami miatt problémázott. Simán le kellett volna térdeltetni vagy ültetni és fejére teteni a kezed. Arra is kérhette volna, hogy ezt megfordulva tegye...

    3. Tényleg azt hiszi, hogy percekig tartó kifacsart fekvés után tud kúszni redesen? A srác keze is azért csinálta azt, amit.

    4. Az is mekkora hülyeség szerinem, hogy ő kússzon oda. Jó, hogy nem mindjárt bukfencezzen mikor térdig be van szarva, mert ő nem csinált semmit. Szóval minek? Volt ott vele más is. Miért nem ment oda valaki megbilicselni a srácot?

    Komlyan mondom, hogy pislogok a számomra totál szakszerűtlennek ítélt hülyeségeken...

    Egy elejétől fogva totálisan kontrollált helyzetben képes volt egy teljesen fegyvertelen és 0 aggreszivitást felmutató embert lelőni. Vastaps...

    Ez kb. akkora "teljesítmény", mint amikor egy brit admirális vagy kapitány a XIX. században tükörsima tengervíz és végtelen látótáv mellett egymásba rongyoltatta két páncélosát. Én úgy látom, hogy ezen nincs mit magyarázni.

    Ha ilyen eset után nincs személyi felelős sem a metódusért sem másért akkor én komolyan gondolom azt, hogy a nagy víz túloldalán valami gáz van.

    Persze, ha van szakmabeli. akkor homályosítson már fel, hogy ez az egész miért volt rendben, hogy mit látok rosszul. Mert szertinem úgy hülyeség az egész amit látni a videón, hogy én csak sírni tudok ezen...

    Józan paraszti ésszel n+1 értelmesebb megoldás lett volna, ahol a srác keze nem lett volna probléma. Halkan kérdem, hogy az áldozat milyen fegyvert és honnan húzott volna elő? Nem csak hülye, hanem vak is volt a rendőr úr...? Ha körbeforgatja az áldozatot, akkor ez sem lett volna faktor, mert látta volna, hogy fegyver sehol...

    A parancsokat teljesítette az áldozat, csak remegett a keze és nem tudta a balfasz "gimnasztikai gyakorlatokat" elvégezni. Ebbe halt bele. Ezek szerint, akkor imádkozzon minden nem tornász és/vagy mozgássérült ember, hogy nehogy egy hülye (?) rendőr lelője, ha ostoba előríáskat (?) követ...?

    Azon is pislogok, hogy épületben milyen fegyvert használ. Miért nem pisztolyt...? Tézer nincs...?

    Nagyvonalakban ennyi. Én bizony kurvára keresném a felelőst, hogy ki találta ki ezt a balfasz és teljesen logikátlan metódust, amibe belehalt egy ember úgy, hogy az elejétől fogva 100% kontroll volt. Bocs, de ez nekem kimagyarázhatatlan hiba...
    Utoljára szerkesztette: molnibalage83, 2017.12.09. 19:10:18
  • SZUsszan
    #85813
    Nem mondanám helyén való eljárásnak, de végül is nem teljesítette a parancsokat 4 percen át, tehát megérdemelte, minek nyúlkált a háta mögé.
  • JanáJ
    #85812
    Szerintem a rambózás a legnehezebb benne. Ha ugyan az akko rminek vannak külön? A SAS/SBS miért nem enged csajt. A 3. mondatoddal összefoglaltad a lényeget.
  • Berkut111
    #85811
    Nyitnikék
  • aksurv2
    #85810
    Ugyanaz, es a rambozas a legalja. RSS nem eleg ha tesztet lenezzuk masikrol.
    Erre munkara nagyon keves ferfi alkalmas, es meg kevesebb no, de vannak.
    https://youtu.be/uPaFyBf2AYY
    Nezzc ebbe bele. Nsgy faszsagok vannak benne, de egy ket aspektus jol meg ragadtak.
    plusz latszik nagy totslban hol van valogatas.
  • ximix #85809

    ingyenesen elérhető World in Conflict Complete Edition dec.4-dec.11
    - link


    Utoljára szerkesztette: ximix, 2017.12.08. 22:19:32
  • JanáJ
    #85808
    Nem tudtam, hogy a különlegeseknél az én kutyába küldésem a szint. :-) Meglepődnék, ha ugyan az lenne a szint mint az SAS/SBS-nél. A különlegeseknek bár nem a rambózás az egyetlen feladata, de oda nagyon kell a fizikum. Nem véletlen nem jutott be senki az amikhoz. A Ranger sulit is mostanában vitte végig pár hölgy. De lehet tévedek és van aki meg tudná csinálni, de ott van amit Molni is mond. Sokkal kevesebb "harcoló" női katona van, ezért ha ugyan akkora százalékuk felel meg, akkor is minimálisan lesznek. Női buszsofőr is kevesebb van, pedig SZA kívül sehol sem gondolják, hogy nem képesek megoldani. Ennyi.
  • molnibalage83
    #85807
    Ettől még kevés nő akar vadászpilóta lenni. Tehát nem azért nincs 50-50%, mert nem engedik. Ezért nincs 50-50% óvóbácsi sem vagy alsó tagozatos tanár...
  • fonak
    #85806
    A svédek talán a legfeministább ország (lásd a kormányuk összetételét).
  • molnibalage83
    #85805
    Politikai okokból? Igen, gyengén indult, de aztán lehozott egy sérült futós EA-6-ot emlékeim szerint és ezután már megfelelő minősítése volt. Nem ő volt az egyetlen F-14 pilóta, aki landoláskor hibázott és lezuhant. Vagy más géppel.

    A svédek kihangsúlyozását sem értem.
  • fonak
    #85804
    Kérdés, hogy a Ka-52 problémamentesebb-e.
  • fonak
    #85803
    Mondjuk ott volt az első női Navy pilóta katasztrófája, akit politikai okokból nyomtak be... Nem tudom hány női vadászpilóta szolgál jelenleg, de valamiért még a svédeknél sem jellemző tudtommal.
  • molnibalage83
    #85802
    Meg a vadászpilóták, stb. Kíváncsi lennék, hogy pár hímsovinisztának milyen érzés, amikor gyakorló légiharcban egy nő rúgja szét a seggét... :)

    A valláskárosultak rész arra utal nálam, hogy aki kommentelte, annak nincs baja a döntéssel, de azért szakmai szemmel kritikus az alapján, hogy hol fognak szolgálni.
  • [NST]Cifu
    #85801
    Ahogy padlót fogtak először a hadi tengerészek, később a tengeralattjárósok is, mikor az állományba nőket válogattak be.
  • Hpasp #85800
    Helyi srác kommentje...

    oki szerteágazóak, egyszer talán összeszedem

    na de a lényeg: ők az egyiptomi határnál, nyugis szakaszon fognak szolgálni, ott a tankok lényegében tüzelőállások, amik időnként továbbmennek.
    . manőverező harcban, -aka Libanon, Herzbollah, nem vetik be őket.

    -vegyes személyzet nincs.

    rendes vtiatéma, a valláskárosultak mellett több harckocsizó legenda is padlót fogott a döntéstől...
  • [NST]Cifu
    #85799
    Több Ka-52-őt is rendeltek eddig is, mint Mi-28-ast. Feltehetően az orosz állami megrendelések elsődlegesen a Mi-28 gyártólánc fenntartását szolgálták. Több sikere volt export terén a Mi-28-nak, mint odahaza...
  • F1End
    #85798
    De miért nem álnak át Ka-52 -re akkor?
  • aksurv2
    #85797
    SRR. Egy laktanyaban szolgalnak az SASel. Valogatas megegyezik. Szolgalnak nok benne.
    Mielott az gondolnolnad, hogy nem eleg kemenyek nok hozza azok. Mondjuk ugy ket szoval lekuld kutyaba.
  • [NST]Cifu
    #85796
    Itt a lényeg az aktív egységhez kerülés. Nem háttérmunka, oktató, kiképző, hanem aktív egységnél hétköznapi baka(lány).
  • molnibalage83
    #85795
    A tengósok után is annak ellenére, hogy kb. 30+ éve nők a hk. vezető oktatók...? Fura...
  • [NST]Cifu
    #85794
    A szíriai tapasztalatok a Mi-28 esetében finoman szólva sem voltak kedvezőek.

    A negatív tapasztalatok közé tartozott hajtóműprobléma, rakétaindításkor szemét kerülése a hajtóműbe (?!), avionikai problémák és elektromos problémák. A most közzétett információk szerint a tervezési és gyártási problémák nagy részén úrrá lettek, de az éjjellátókat és az elektronikát érintő problémák továbbra is fentállnak.

    Ezek után nem csoda, hogy az orosz hadsereg is inkább Mi-35-ösöket használ arrafelé...
  • JanáJ
    #85793
    Ezt nem tudtam. A különlegeseken kívül nem tudnék olyan beosztást mondani ami nem nekik való. Egy csomó modern katonai beosztásban pedig szerintem hülyére vernék a pasikat.
  • [NST]Cifu
    #85792
    Yepp, én csak azért hoztam fel, mert a harckocsizók voltak talán az utolsó "ellenállók". :)
  • JanáJ
    #85791
    Semmi negatív nem volt a hsz.-ban. Nem azt mondtam, hogy nem alkalmasak rá, hanem hogy ez egy szűk keresztmetszet. Azért szerintem kevesebben sorozatoznak 60 kg-al a nők, mint a férfiak közül. Ovó bácsi is van, de nem jellemző. Vadászgép pilóta is lehet nő, belőlük is kevés van. A nyusziknál szerintem sokkal nagyobb hátrányban lehet egy nő az általad is említettek miatt.
  • molnibalage83
    #85790
    Kemények, mint a kád széle no...
  • [NST]Cifu
    #85789
    Amikor ilyen mókás kijelentéseket tesznek emberek, akkor azért bevillan az, amikor edzőteremben mellettem 50-60kg-ot visznek fel szakításban lányok, én meg az 50kg-al is küszködöm. Meg csinálják a pull-upokat 10-esével. Kereshetem a mentségeket, de a lényeg, hogy jobb a fizikumuk az enyémnél. Most akkor miről is beszélünk?

    Igen, bizonyos szintű fizikai erőnlét kell hozzá. De az a fizikum, ami egy harkocsizónál szükséges, bármelyik lány/nő képes elérni, ha kicsit ráfekszik. Megjegyzem ahhoz is kell erőnlét, hogy menetfelszerelésben menetelj, azt pedig jó ideje teljesíteni kell a gyalogságnál szolgáló lányoknak is.
    Utoljára szerkesztette: [NST]Cifu, 2017.12.07. 20:09:57
  • [NST]Cifu
    #85788
    Igen, ez igaz. Nem is tudok rá bölcseket mondani...
  • JanáJ
    #85787
    Egyfelől miért ne, még jó is, hogy alacsonyabbak. Ellenben azért málházásnál nem tudom hogy bírják.
  • Hpasp #85786
    Azért lassan, de haladnak.

    No de a USS Thresher (SSN-593) 1961-ben állt szolgálatba, az orrában már a AN/BQQ-2 szonárral, több mint fél évszázada!!!
    Ezen a területen a lehető legnagyobb az elmaradásuk a csúcstechnikához viszonyítva.
    (mintha a repülésben most próbálkoznának a MiG-21 továbbfejlesztésével...)

    Utoljára szerkesztette: Hpasp, 2017.12.07. 20:02:12
  • [NST]Cifu
    #85785
    Két kép a Projekt 477A "Molot" prototípusáról:

    Utoljára szerkesztette: [NST]Cifu, 2017.12.07. 19:54:38
  • [NST]Cifu
    #85784
    Még egy medönthetettlennek hitt trend dől meg. Izraelben 13 fiatal lány elvégezte a harkocsizó-kiképzést, és 2018-ban aktív egységek vezénylik őket. A lányok Merkava Mk.3 Baz harckocsikra kapták meg a kiképzést, eredetileg 15-en jelentkeztek, de a kiképzés alatt ketten kirostálódtak.

  • [NST]Cifu
    #85783
    Azért lassan, de haladnak. A tatja már a francia SSBN-ekre hajaz (egészben elfordítható oldalkormány, vízsugárhajtómű vagy más megnevezéssel gyűrűházas hajócsavar), a tornya a Virgina-osztályra...

    Én úgy gondolom, hogy a gömb alakú szonárhoz fejlesztésekre lenne szükség, amire most se erőforrás, se idő. Az első Borej-osztályú egységek ugye egy-az-egyben Akula II. osztályú tengók orrát kapták meg. Gondolom itt most beérték azzal, hogy a tatrészt és a tornyot optimalizálták. Egy teljesen új orrot és új szonárt, valamint új torpedóvetőcső-elrendezést nem vállaltak be.
  • Hpasp #85782
    Hihetetlen számomra, hogy szférikus szonárt még ebbe sem terveznek...
  • [NST]Cifu
    #85781
    Rajzon az új Borej II. osztályú SSBN:

    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    [/center][/center]
  • [NST]Cifu
    #85780
    Hozzá kell tenni, hogy a lengyelek ellentételezést kérnek. Ez is megemeli az árat (kell a politikai nemzetérdek-védelem szerepében tetszelegni, na).

    A gond az, hogy pontosan nem értem én sem az egészet. Amennyire kiveszem, két lépcsőben szándékoznak beszerezni. Az első a 4 osztály és 208 PAC-3MSE (igen, 208/16 = 13, vagyis minden indítóban maradna 3 üres hely...). Ha jól értem, akkor egy második kör is lett volna, két osztállyal, Integrated Battle Command System (IBCS) rendszerrel és 360°-os új radarral, valamint a SkyCeptor rakétával, illetve az első négy osztályt is ekkor upgrade-lték volna a 360°-os radarokra, valamint az IBCS-re. Lengyelország azt szeretné, hogy a SkyCeptorokat ők gyárthassák.

    Viszont az egészre 30 milliárd zlotyit szántak. Ami cirka 8,3 milliárd dollár. Most kaptak egy ajánlatot, az első lépcsőre 10,5 milliárd dollárról... Ettől pukkant ki a lufi...
    Utoljára szerkesztette: [NST]Cifu, 2017.12.07. 16:59:51
  • fade2black
    #85779
    De mitől lett ez ennyire drága? Románok 3.9b$ adnak erősen hasonló csomagért, az alapján ennek se kéne 4.5-5b$nál többnek lennie.

    Mondjuk én nem bánnám ha esetleg ASTER, esetleg MEADS behúzná Lengyelot.
  • Hpasp #85778
    Irgalmatlanul túl is van árazva (lehet azért hogy legyen miből engedni).

    1mrd$ már kértek el osztályért (RS+LS)
    10,5m$ pedig egy PAC3-ért.

    1*4 + 0,0105*208 = 6.184mrd$ - persze itt valami csoda új rakétát akarnak, de nem jön ki a matek sehogy sem.

    Másrészt mi a fenének 208db rakéta 16db indítóhoz???



    Utoljára szerkesztette: Hpasp, 2017.12.07. 16:11:19