94980
10725198101090741028.jpg

-Nem alkalmazunk jelzős szerkezetet. Még arra se, akivel nagyon nem értesz egyet.
-Nem gyűlölködünk!
-HADITECHNIKAI TOPIC, aki nem tudja értelmezni, az megy máshova!


[Légi Harcászati / Légvédelmi FAQ]
  • fonak
    #85857
    Olyan emberről beszélsz, aki a fegyverét jópofának tartotta a "you are fucked" felirattal díszíteni (bár ezt a bíró nem engedte, hogy az esküdtszék megtudja). Nem vagyok vérliberális, de ezt elfogadhatónak tartanám egy katonától, de egy rendőrtől? Sokszor beszélnek arról, hogy militarizálódott a rendfenntartás az USA-ban, részben a sok iraki, afganisztáni veterán miatt, részben a hadseregtől jutányos áron kapott katonai fegyverek, felszerelések miatt.
    Utoljára szerkesztette: fonak, 2017.12.11. 12:20:43
  • [NST]Cifu
    #85856
    Egy logikus döntés...
  • molnibalage83
    #85855
    Igen, a HTKA hírhalomban is olvastam róla ma reggel. :)
  • F1End
    #85854
    Nemrég volt róla szó a fórumban, most úgy tűnik megvalósul: SDB + Reaper
  • molnibalage83
    #85853
    Engem tegnap elkapott a gépszíj és tucatnyi videót néztem meg. Nem ez a kép állt össze bennem.
  • JanáJ
    #85852
    Pontosan. Mondjuk vicces ez a kamerásdi is, ami azért van, hogy konkrétumok legyenek a cselekményről, de mi így is vitatkozunk rajta (mint hozzá nem értők). Valamint két videó után a nagy többség le fogja vonni a következtetést, hogy Amerika ÖSSZES zsaruja lövöldözős agresszív, drog dugdosó.
  • fade2black
    #85851
    Ha USben orvos amatőr hibákat követ el mint ahogy a rendőr a videon tette és vakbélműtétes meghal akkor bezony sanszosan kap ő és a kórház egy műhibapert a nyakába amit meg is fognak nyerni. Onnan meg beindul egy folyamat ami konstruktívan erősen törekedik arra, hogy amennyire lehet ne fordulhasson elő többet ilyen. Five why, RCA (Root cause analysis), DPP (defect prevention process).... aztán ha kell lesz képzés, ha kell... amik ebben nagyon jók. És ez a lényeg.
    És ami még elég fontos: Az áldozat apja megnyugszik, mert látja, hogy elismerték a hibát, sajnálják ÉS mindent megtesznek, hogy mással ez ne fordulhasson elő. (Meg persze utal a korház+orvos biztosítója egy szebb összeget az áldozat családjának.)

    Rendőrségi eseteknél ellenben még amikor teljesen egyértelmű is szökőévente törénik bármi. Dugdossák továbbra is a drogot mert mi van ha kiderül? Semmi.
    Utoljára szerkesztette: fade2black, 2017.12.10. 23:26:13
  • JanáJ
    #85850
    "Érdemes azt is megnézni, hány rendőr esett el szolgálat közben 2014-ben: a hivatalos adatok szerint 45. És hány civilt lőttek le rendőrök? Ezernél is többet. Az utóbbi adatnak persze csak egy része volt fegyvertelen"
    link

    Nem mentem utána. Mondjuk a "csak egy része volt fegyvertelen" is egy vicc.

    Nem értem, hogy ha a rendőr stresszelésére és adrenalin löketére hivatkozol, akkor a civilnél miért természetes, hogy hideg vérrel végrehajtja a dolgokat. A rendőr élete semmivel sem ér többet, mint a civileké, csak annyi van vele, hogy ő az állai erőszakszervezet eszköze. Aki rendőrt bánt, azt én is halálsorra küldeném. Ami számomra érthetetlen, hogy az amik nekem pont azért szimpatikusak, mert ha valami nem jól sül el, akkor nem leverik valakin, mint keleten, hanem megpróbálják kideríteni az okát, hogy tudjanak tenni ellene és többet ne történjen meg. Értem, hogy nem lehet mindenki Seal Team six, de akkor ne menjen oda, hívja a SWAT-ot, vagy a lovasságot.
    A gyanúsított lehet részeg, legálisan befüvezett, álmos, nagyot halló, részben értelmi fogyatékos. Akkor ők már ne menjenek ki a szobából?
    Nem kötözködöm, érdekel a véleményed, mert nekem is úgy tűnik, hogy itt te vagy a legjobban képben.
  • ximix #85849
    Felnőttek vagyunk, értem, hogyha nap mint nap ezt csinálják, hibázhatnak és a szakmából kifolyólag itt ember életekben mérik a hibát.
    Te hogyan csináltad volna ?
  • molnibalage83
    #85848
    Nem értem, hogy komplex orvosi esetek félrediagnoszizálásának mi köze ahhoz, hogy józan ésszel is kisakkozhatóan hülyeségeket csinált a rendőr...
  • aksurv2
    #85847
    Jól hasngzik. Csakhogy az USAban 250 000 ember hal meg műhibában. Az orvosok 10 évig tanulnak, mégis elbasszák. Akkor miről beszélünk megnézel egy videók és csokievés közben megmondod a tutit, ugy hogy még csak hasonlót se csináltál soha.
  • ximix #85846
    Itt egy angol másfajta tézer statisztika.
    - link
  • ximix #85845
    Az elsőnél jó látod, de meg sem kellet volna várnia, hogy megmozduljon, mert kicsi a szoba.
    Egy picit fázis késében volt, mert az eseményre vette csak elő, mikor elővette várta a következő eseményt, de az már késő volt a kis szoba miatt a tézer nem tudta elég gyorsan leteperni, a társa meg kényszerhelyzetbe került.

    A másodiknál nem tudom, hogy ennyi ruhán keresztül mennyire hatékony a tézer, mert ha nem üti ki az valószínűleg lő, ha gyengére sikerül akkor te kilőtt tézerrel a kezedben ő meg a földön a zsebében a stukkerral az se a legjobb felállás, de igen az x-edik felszólítás után nyugodtam megfektethetett volna míg háttal állt, tézer sem azaz életbiztosítás, de inkább azzal lőjenek seggbe hamár.
    - link
  • molnibalage83
    #85844
    Az első videón eltalálta a tézer és más sokkolás közben lőtték le?

    A második esetet én sem értettem, hogy miért ezt csinálja. A halott áldozattal szemben nem működött együtt n+1-ik felszólításra sem... Mehetett volna a tézer, nem halálos...
  • ximix #85843
    Az ember az ilyen, nem egyforma, de ehhez a szakmához "acél golyók" kellenek, amerikaiasan szólva és nem mindenkinek való.
    Ami érdekes, hogy pont az amerikaiaknak van a legtöbb "acél golyós" példaképük, lehetne válogatni.

    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!

    A rendőr ellensége, a lehet, meg a talán és az ezáltal gerjesztett félelem, ha nem tiszta buci akkor aztán még Arnold is befordulhat a folyosó végén napszemcsibe, és Ali baba meg a 40 rabló is lehet a szobába, felstresszeli magát a rendőr aztán meg baj van.
    Ahhoz, hogy csak a valóst lásd, de kész legyél a rosszra, kell a tiszta fej.

    A rendőr félelme, hogy lehet nála fegyver a derekánál elrejtve.
    Ahelyett, hogy ezt megvizsgálná távolról , hülye parancsokat osztogat.

    Amúgy az egyik legnagyobb probléma a nagy kontraszt .
    a rendőrség, az egy alá-fölé rendelt rendszer, szinte speciális alakulat szintű kiképzés, vezényszavak, parancsok . . .
    a másik oldalon meg a melós kisember, akinek hirtelen fingja sincs, hogy mi van, katonát is csak tévében látott . . .
    A kettőt engedd össze és kész a probléma.

    Az első videó már eleve hibás, egy lehetséges gyanúsítottat nem zéro fedezék nélkül fogom utasítgatni.
    A másik, hogy ezzel a helyszíni felállással egy csomó lehetőséget kizártak és csak egy helyes mód van, ha bármi mást csinál lőnöd kell.

    A másiknál meg eleve nem megyek be a szobába ha bent ül a gyanúsított.
    Persze értem, hogy pont ezeket a szitukat gyakorolták, mert mi van ha ezt dobja lutri, akkor itt is helyt kell állni, de itt már egy csomó hátránnyal kezdődik a cselekvés, és a hogy Molni is írta a srác azonnal reagál a vezényszavakra csak nem jól azért az különbség.
    ------------------------------------------------------------------------------------

    Itt egy házkutatás, megtalálják a személyt aki agresszív, és mivel a rendőr társa a fellegekbe jár egy szál toll zseblámpával fedezi a társát, mire előveszi a sokkolót a társa már kénytelen lelőni a gyanúsítottat.
    Ha a társa már a sokkolóval a kezében érné a cselekmény, akkor gyanúsított ahogy feláll már kapná az ívet és majd amikor magához tér bilincsben elbeszélgetnek vele.


    Egy szem rendőr megérkezik kocsival, utána megy a gyanúsítottnak, aki zsebre tett kézzel, terepszínű kapucnisban ballag.
    Mi csinálsz ?
    Kiszállsz és elkezdesz vele kopertálni ?
    vagy
    Az autóban maradsz és felszólítod a hangosbemondón keresztül, hogy álljon meg, tegye fel a kezét igazoltatás céljából . . .


    Azzal hogy kiszállt és utána ment, pont azt idézte elő amit fent írtam leszűkíti a cselekvési lehetőségeket.
    Mert ott áll fedezék nélkül és ha a gyanúsított nem azt csinálja amit mondasz ,vagy csak az asztmaszpréért nyúl lőnöd kell, ha ártatlan volt örök bélyeg,

    Utoljára szerkesztette: ximix, 2017.12.10. 19:16:07
  • aksurv2
    #85842
    Eszem ágában sincs védeni a rendőrt, de ezt trigger happy baromságot el kéne ejteni.
    Millió egy oka lehetett miért csinált így. Én ennél durvább dolgokat hallottam akcióval kapcsolatban, miket tesz az adrenalin.
  • molnibalage83
    #85841
    Nem ismerem a számokat.

    Viszont számomra fura, hogy nem a procedúra hülyeségét analizálod. Nekem valahogy az a faék egyszerűségű megközelítésem van, hogy ilyenkor a legjobb az lenne, ami a civil számára is a legegyszerűbben végrehajtható, mert azt nem fogja elrontani.

    Itt mit láttunk? Hát ennek homolkegyenest az ellenkezőjét. A legminimálisabb józen észnek is ellentmondó hülyeségeket. (Szerintem.) Összevissza kér minden hülyeséget egy félig tintás embertől. Vastaps...

    De most tényleg? Ha marad a srác hasonfekve és kezeket előrenyújtva marad, odamennek hozzá és finoman rálép a kezére a rendőr, akkor nyúlkálhatott volna bármiért? Nem... Ez mitől lett volna vezélyesebb? Ráadásuk percekig hülyült ezzel, üvöltva. A valódi gyanúsított - ha lett volna - akkor kb. ötvenötször lőhette le volna őket. Vastaps no.2....

    És, ha mindezt megfejeled azzal, hogy neked hátrafelé feküdjön le, hogy ne is lásson? Vagy keresztbe a folyóson és ellentétes irányba nézve? Amit nem lát, arra nem tud lőni és amúgy is ellentétes irányba kellene. Józan ész. Ennyi kellett volna.

    Nagyon sok számú értelmes megoldás lett volna. Ehhez képest sikerült olyan hülyeségeket kérni (szerintem), hogy ennél már csak az lett volna hülyébb, ha bukfencezve vagy rák/pókmászást kért volna a rendőr... Bár akkor a kezek és lábak is a földön vannak és abból is nehéz fegyvert elővenni...

    Tényleg nagyon szívesen elbeszélgetnék szakemberekkel erről, hogy ezt mégis hogyan gondolhatták...
    Utoljára szerkesztette: molnibalage83, 2017.12.10. 19:07:29
  • aksurv2
    #85840
    Ez hulyeseg.
    Nagyjabol 2-3 naponta hal meg egy rendor. Ez evi 100 150 ember.
    Osszes rendori fegyver hasznalat 800 1000. Tehat akkor csak artatlant olnek.
    A gyerek apja meg rendort akar olni v. lelovik v. levadaszak v. mereginekcio.
  • molnibalage83
    #85839
    Engem az lepett meg, hogy milyen hülyeségeket kértek tőle...
  • qtab986
    #85838
    Van fent hosszabb videó is az esetről. Ex-Mesa Officer Philip Brailsford viselkedése alapján nekem nem tűnt úgy mintha egy alapvetően agresszív ember lenne. Amikor agresszíven kiabált akkor azért mutatott erőt mert nem követték az utasításokat.

    Daniel Shaver sajnos többször is nem azt csinálta amit mondtak neki. Meglepett hogy még azt is túlélte amikor mindkét kezét a háta mögé tette.

    Egy nagyon szomorú eset ez.
  • JanáJ
    #85837
    Nem néztem utána, de anno valami nem túl vicces számot olvastam az USA-ban meghalt zsarukról és az általuk lelőt fegyvertelen civilekről. Most meg nem találom. Kb minden meghalt rendőrre jut 10 ártatlan civil.
    A zsarukat meg had ne sajnáljam már meg, hogy stressz alatt van. Ha nem bírja, akkor keressen más melót. Az vajon mennyire lehet stressz alatt, akire fegyvert fognak és ordítanak? Mert ő nem kapott arra kiképzést,hogy mit kell tenni ha találkozol egy trigger happy zsaruval.
    Ha én lennék a srác apja, akkor a zsaru már nem élne.
  • molnibalage83
    #85836
    Tendenciózusan mindenhol ezt látom. Lövésem sincs, hogy miért.
  • millerius
    #85835
    Mert a második esetben rosszul van írva, 6 szótagig lehet/kell egybeírni az összetett szavakat (kivéve ha többszörös összetételről van szó). Akik a hivatalos katonai szakkönyveket írják azok nem nyelvészek, írják ahogy eszükbe jut. Aki a lövészekről írt, az jobban tudta a magyar nyelvtani szabályokat, aki a harckocsikról az meg kevésbé. DE, ha harckocsizó hadosztály stb. akkor már így külön kell írni!
  • molnibalage83
    #85834
    Fél off kérdés.

    Mért van az, hogy a lövészezred, lövészzászlóalj, lövészhadosztály szavakra rákeresve az alakulatok nevében azt látni, hogy ezek egybe vannak írva, de a harckocsi hadosztály, harckocsi ezred és harckocsi zászlóalj meg külön...?
  • F1End
    #85833
    Egyet kell értsek Molnival. Ha minden esetben így zajlana az ejárás az igazoltatottak kb 40% -át agyonlőnék.
  • fade2black
    #85832
    Ha kontroll alatt akarta volna tartani a szitut akkor nem csináltat hülyeségeket a gyanusítottal. Lehet ez képzési hiányosság is akkor meg ott kell keresni a felelősöket.

    @molni: "Egy állaopos anyával vagy művégtagos emberrel is ezt játszatta volna el? "

    Hülye kérdés. Meg tudja csinálni az állapotos anya, művégtagos a hülyeségeket amire a rendőr utasítást ad? 90%ban nem. Kap egy AR sorozatot? Naná. Jogos? Aham.

    Az egy pozitivum talán, hogy ezen esetek a testkameráknak, kameráknak... hála egyre inkább nyilvánosságra kerülnek. Már ha elfelejti a rendőr, hogy gomb megnyomás elötti 30sec is mentésre kerül... pl
    That’s what seemed to happen in Baltimore recently, when a police officer appeared to accidentally record himself planting drugs at a crime scene. In the January 2017 video, reported by Fox Baltimore, officer Richard Pinheiro puts a bag of pills under some trash in an alley. He then walks to the street. He then switches on his camera, walks back to the alley, and acts like he just found the drugs for the first time.

    Here’s the crucial mistake that Pinheiro apparently made: He apparently didn’t realize that body cameras often save the last 30 seconds of footage before they’re manually activated. So all of that preparation for his big faux discovery was caught on tape.

    “I’m going to check here,” Pinheiro says as the camera is activated. “Hold on.” He then walks to the scene and acts like he’s looking around. Finally, he comes to the spot where he put the pills, picks them up, and says, “Yo!” The other officers appear to play along with his fake discovery, as if this is all routine and normal.

    Utoljára szerkesztette: fade2black, 2017.12.10. 14:05:04
  • aksurv2
    #85831
    En ennek a témának elméletben es gyakorlatban kb. annyi idő szentelek, mint te a repúlőgépeknek és légvédelemnek együtt. Az évek során kialakult, hogy ezeket az ország legképzettebb embereivel beszélhetem meg. Ennek ellenére csak karcolom az egészet. Hidd egészen más valóságban, mint monitoron egy cikk elovasása után.
  • molnibalage83
    #85830
    Az elejétől 100% kontrol volt. Csak azért volt problémás a keze az áldozatnak, mert ökörségekre kérte a rendőr...
  • aksurv2
    #85829
    Értelmetlen vitatkozni, hidd el annyira más mintha egy másik valóságban lennél.
    Azt nehéz megérteni, hogy hogy harc veszelyes pillanatok sorozatából áll . Egyik pillanatban veszélyes másikban nem aztan megint..
    Te meg probálod a kontroll alatt tartani a helyzetet. Aki nem csinált még ilyet annak ezt olyan, mint nem látónak magyarázni a színeket...
  • molnibalage83
    #85828
    Egy gyors kérdés. Ha baj a nyúlkálás, akkor miért olyan mozdulatosorokra kényszerítik az áldozatot, ahol nyúlkálhat...? Ezt magyarázza meg már nekem bárki...
  • molnibalage83
    #85827
    Teljesen tisztában vagyok a körülményekkel odaát, hogy miért kell szigorúnak lenni. De a srcáot azért lőtték le, mert nem volt fizikailag képes az rendőr által elvárt faszságok teljesítésére és nem azért, mert nem akart együttműködni. Ez az, ami egész egyszerűen elképesztő.

    Aki kitalálta ezeket a szabályokat az én szembemben egyszerűen nettó kretén. Egy állaopos anyával vagy művégtagos emberrel is ezt játszatta volna el? Vagy ha tüsszentett volna, akkor is lelövi...? Vagy, ha 60 éves mami/papi van, akkor életkor alapján szelektál?

    Mondom, a rejtett fegyver kizárható lett volna azzal, hogy körbeforgatja szétett kezekkel az áldozatot Egy piszoly nagy, annyi ruhánál látszott volna. Vagy, ha nem félsz az emberi jogok harcosaitól, akkor megkérhette volna, hogy poló és nadrág le. Boxeralsóban nem rejtegetsz fegyvert...

    Ehhez képest cirkuszi mutatványokra kért egy alkohols befolyásoltság alatt levő térdig beszart embert aki előtte percekig hülye helyzetben volt. Vasptaps...

    Bocs, de nálam ilyen helyzet fel nem ismerése nem elfogadható. Az sem, hogy ezekre a hibákra eddig senki nem gondolt?

    Ha én elolvasnám csak a szabályzatot - ha ez ebben a formában le van írva - pusztán olvasás alapján az eset előtt is láttam volna, hogy marhaság az egész. Ezek szerint ott tesültei elvárás ostobának lenni és követni a hülye szabályokat...?
  • aksurv2
    #85826
    Molni csak hogy értsed pilóta hasonlatot használok. Tiboru éveken át vadászirányitó volt az ország legjobb vadászegységénél. Te meg most vitatkozol vele a dogfightról.
    A fenti eset.
    A szerencsetlen egy airsoft puskával villogott, egy szálloda ablakból. A bejelentés 3 emberről szólt. Két ember tudtak lokalizálni. Azért kuszaták meg, mert szoba még nem volt biztonságos.
    Többször szóltak neki ne nyuljon a derekához, mégis meg tette. Na most többszöri odanyulás az altatás egyik formája. Kettő után legtöbb ember elkésik amikor a valódi fegyver jön elő.
    Pár videó.
    Két training.
    https://www.youtube.com/watch?v=grxI27zHSc4
    CNN riporterei
    https://www.youtube.com/watch?v=bANG61j_EmU
    Én csináltam ilyet. 50 emberből 40-et behuzott a feladat és lelőtte a vétlent. A részvevők 3/4-e hivatásos volt.

    Végül ez meg a valóság. Nézd meg kétszer, talán rájösz másodikra.
    https://www.youtube.com/watch?v=EzLUWD88APg

  • Kurfürst
    #85825
    Kicsit túlreagálta meg túlzott volt az aggresszivitás és eléggé trigger happy volt a rendőr is de őszintén szólva nem biztos hogy én kockáztattam volna a helyében. Ha fegyver van a srácnál és nem lősz rá rögtön akkor te szívod neg 0,3 másodperccel később meg. Tény hogy a srác majdnem maga alá rosált és valszeg tök véletlenül nyúlt rossz helyre (sokszori figyelmeztetés után).

    Miért kell több lövés? Azért hogy ott maradjon és ne legyen 0 esélye hogy rád lőjön. El kell dönteni hogy akkor most lőnöd kell vagy sem, ha igen akkor meg nem félmegoldás van.

    AR-15 azért van mert sok bandánál van golyóálló mellény. MP 5 és hasonlók nem viszik át, sok ilyen eset volt.

    Azt azonban tudni kell hozzá hogy az USA-ban ha nem azt csinálod amit a rendőr mond, akkor kurva gyorsan lelőnek. Tudom hogy hihetetlen de a józan ésszel az intézkedő rendőrt védi a törvény. Mindenki tudja mi a játékszabály. Közúti igazoltatásnál kormányra rakott kézzel várod a rendőrt, NEM szállsz ki, nem csinálsz semmit sehogy máshogy. Két újjal veszed a jogsit a mellényzsebedből AKKOR amikor a rendőr mondja. Egy olyan országban ahol 15000 körüli emberölés van egy évben érthető.
  • szenyor Lopez
    #85824
    "A rendőrök fedezékben voltak. "

    2.45-nél bilincseli meg a társa a nőt. Nincs fedezékben a társ, ráadásul jobbról a karabélyos rendőr nem is tudja fedezni, mivel a társa tőle balra van, az ajtók pedig jobbra beugróban. Tehát ha ott van valaki, lazán lelövi a bilincselő rendőrt, a kamerás tenni sem tud ellene, nem is látja.
    Utólag persze okosak tudunk lenni, de egy "kezeket a fejre, ne mozdulj!" után a rendőr három lépéssel az ajtóknál terem -addig a társa biztosít- és miután látja, hogy sehol senki más, a társa nyugodtan megbilincselhette volna az "elkövetőt".
    Az meg kabaré, hogy a végén az ajtót ki sem tudják nyitni, de mindketten előtte állnak. Ha valaki bent van egy fegyverrel, a nyitási kísérlet után mindkét rendőrt lelőhette volna...
  • molnibalage83
    #85823
    Ezek nekem vérszegény érvek. Akkor a protokoll szar.
    Mondom, ezen balfasz protokoll alapján, akkor akik nem 100%-ban pontosan mozog, mint egy profi táncos vagy tornász, akkor jaj annak...?

    Mi lett volna, ha szegény mondjuk mozgássérült..?
  • qtab986
    #85822
    2. Egyáltalán mi a búbánatnak fektette hasra...? Nem lehet úgy felkelni, hogy ne használd a kezded, ami miatt problémázott. Simán le kellett volna térdeltetni vagy ültetni és fejére teteni a kezed. Arra is kérhette volna, hogy ezt megfordulva tegye...

    A rendőr a protokoll szerint járt el. Az arizonai bíróság felmentette a rendőrt a gyilkosság vádja alól.. A nő végrehajtotta amire utasították és ezért túlélte a letartóztatást..

    4. Az is mekkora hülyeség szerinem, hogy ő kússzon oda. Jó, hogy nem mindjárt bukfencezzen mikor térdig be van szarva, mert ő nem csinált semmit. Szóval minek? Volt ott vele más is. Miért nem ment oda valaki megbilicselni a srácot?

    A rendőrök fedezékben voltak. Vagy egy kereszteződésben a folyosón vagy egy beugró részben. Amikor az ajtót akarják kinyitni akkor látszik hogy a szobák bejárata nem a folyosó falának síkjában van. Ha megindulnak a férfi felé akkor már nem lett volna fedezékük. Ha a férfi mögött egy fegyveres bújt volna meg a takarásban akkor előnyből támadhatta volna a rendőröket akik a fekvő férfit megközelítik.
  • molnibalage83
    #85821
    A levetkőzést azért nem mertem beírni, mert a végén ezt megalázásnak tekintetén valaki és nem opciónak. Szerintem félmezetellenek lenni jobb, mint hullának.

    Minél többet nézem a videót annál sokkolóbb az egész...
  • ximix #85820
    Vedd le a pólód, told a bokádra a nadrágot, odadobom a bilincset tedd fel...ect
    A részeg srác nem volt teljesen a tudatánál odanyúlt, hogy felhúzza a lecsúszó melegítő alsót és amikor vissza teszi a kezét ami üres akkor lövik le, valószínűleg a rendőr jobban stresszelt mint a srác .
    Amúgy 3 rendőr intézkedik ha jól láttam.
  • SZUsszan
    #85819
    Egyetértek veletek!

    Ennek a póznak az alapja egy vígjátékba illik:



    Miért nem lehetett azt, hogy az arcal a földön fekvő, kezeit tenyérrel felfelé széttáró emberekre az egyikük fegyvert fog, a másik meg szépen megbilincseli őket egyesével?
  • fade2black
    #85818
    Jó lenne vmi szakértő is kielemezné, de én azt látom, hogy úgy teljesítette a parancsokat ahogy azt az MO polgárok jelentős része/nagyja teljesítené egy besörözés után.
    4 perc keresztbe láb, hason/térdelve 5 sör után magyar lakosság nagyjának hiába mondod el, hogy X lábbal térdeljen fel k*ra nem életszerű nem úgy fog feltérdelni.
    4 perc keresztbe láb, hason/térdelve 5 sör után magyar lakosság jelentős része/nagyja megbillen négykézlábon való mászásban. Igazából sör nélkül is... Kompenzálni akar hirtelen mozdulat egy sorozat belélőve.

    Daniel Shaver 26 éves volt. 2 gyerek maradt utána árván.

    Amúgy amikor az igazságszolgáltatás ennyire csődöt mond szerintem nagy a veszélye annak, hogy Daniel apja előveszi az AR-15öt és benéz Philiphez. És nem vagyok biztos benne, hogy a MOi apák egy jelentős része ne így gondolkodna.

    szerk: Amúgy engem kicsit sokkolt, pedig azért Szír topikba is be szoktam nézegetni... sír meg mondja, hogy "Dont shoot". Hát igen nem volt kiképezve arra, hogy ilyenkor ne pánikoljon...
    Utoljára szerkesztette: fade2black, 2017.12.09. 22:25:40