94980
10725198101090741028.jpg

-Nem alkalmazunk jelzős szerkezetet. Még arra se, akivel nagyon nem értesz egyet.
-Nem gyűlölködünk!
-HADITECHNIKAI TOPIC, aki nem tudja értelmezni, az megy máshova!


[Légi Harcászati / Légvédelmi FAQ]
  • JanáJ
    #86499
    Nagyon gyorsan be fogják tiltani, mert a szállodai hülye is ezt használta.
  • ximix #86498
    Az kiskapu keresés, nem csak nálunk dívik :)
  • fade2black
    #86497
    Van értelme ennek amikor az új/jobb body armorok már a 7.62x39 is fogják?
  • Kurfürst
    #86496
    A végén szépen eljuthatunk a 7,92x33 kurzhoz, mint világmegváltó újdonsághoz valami ütős névvel. Bár az amcsi permanens lőszerhisztit mindig is nehéz volt komolyan venni, ez ott egyfajta nemzeti szokás.
  • JanáJ
    #86495
    Sosem értettem ezt az elégtelen dolgot. Szóval a ruszkik leváltották a szuper 762x39-et egy rosszabbra, csak azért mert az amik is ezt tették? Egy '62-es Cadillacnek sem veted a szemére, hogy sokat fogyaszt. :-)
    Mivel jobb a 300-as mint az 5.56? Mert a kemény plate-ek a 7.62x39-et is fogják alapból.
  • ximix #86494
    Ott van még a "Cased Telescoped Ammunition" is, az se volna rossz alternatíva.
    - link
    Military_Technology_10.2017
    - pdf
    Utoljára szerkesztette: ximix, 2018.01.17. 01:38:55
  • Marcus9311
    #86493
    A .300 BlackOut (BLK) lőszer egy újabb amerikai próbálkozás arra, hogy a 7,62x39 mm M43 ballisztikáját hozzák, belátva hogy az 5,56x45-ös "elégtelen", a 7,62x51-es meg "overkill". Konkrétumokkal 7,62x35 mm-es kaliberű a lőszer. Most újabb gyártó, a Heckler und Koch mutatott be két ilyen lőszeres fegyvert. Egyik a G36-os, másik meg a HK 416-os ilyen kaliberre átszerelve, HK 237 és HK 337 nevek alatt.



    http://www.thefirearmblog.com/blog/2017/03/01/heckler-koch-hk237-hk337-300-blackout/


    A Holland Tengerészgyalogság különleges műveleti alakulata (NL MARSOF) bejelentette, hogy a SIG Sauer MCX gépkarabélyt rendszeresíti, ami legmeglepőbb, hogy a NATO-ban nem rendszeresített .300 BLK (AAC Blackout) kaliberben. A 7,62x35 mm-es lőszerből 1,82 millió darabot vásároltak, ezek között FMJ, szubszonikus és plasztik magvas lövedéktípusúak is vannak.

  • JYeti
    #86492
    Elég komoly futómű van alatta.

    Y
  • [NST]Cifu
    #86491
    Kampfpanzer-70 teszt 1969-ből:

  • ToxiMaxi
    #86490
    Köszi!
  • ximix #86489
    SemiConductor Devices USA
    Bird XGA, 17μm
    Uncooled operation with TEC (Thermo-Electric-Cooler)
    - pdf



  • ximix #86488
    Cooled versus uncooled cameras for long range surveillance
    - pdf
  • ximix #86487
    A new generation of small pixel pitch/SWaP cooled infrared detectors
    - link

    Kínai ford. angol
    Design of Refrigeration Mid / Long Infrared Dual Band Panoramic Optical System
    - link

    Cooled and uncooled infrared detectors for missile seekers
    - pdf

    INFRARED DEVICES AND TECHNIQUES (REVISION)
    - pdf 2014

    fracia wiki ford. angol
    "The guidance and inertial measurement system is manufactured by Sagem Défense Sécurité, it combines an uncooled infrared sensor and a TV camera. A fiber optic link (Nexans) allows to repatriate images to the launcher, and control the missile.

    The piloting is allowed by four deployable control surfaces, and the missile uses an ejection system allowing the security of the shooter in case of confined space shooting. The thruster (Roxel) is triggered later (cold launch) and carries the missile at a cruising speed of 160 m / s. Two modes are planned: a direct trajectory and another "candlelight", in order to hit a battle tank on its vulnerable point: the turret. Its military load is a versatile tandem hollow charge, capable of handling a variety of targets.

    It allows significant progress compared to Milan, which has no mode "pulls and forgets" and does not allow shooting in confined space."
    Utoljára szerkesztette: ximix, 2018.01.16. 15:00:40
  • F1End
    #86486
    A wiki szerint az új francia F&F pct rakétán (MMP) "The IR seeker is not cooled, which would restrict some performance for an anti-aircraft missile but is a major simplification for an infantry missile. In particular it avoids relying on a pressurised gas supply which would need to be replenished."
    Úgy tudom a Javelinnek viszont hűteni kell indítás előtt az infrakameráját a használathoz.
    Fejlődhetett annyit a technika, hogy a francia fegyver érzékelője is ugyanolyan jó legyen hűtés nélkül, mint a Javelinnek hűtéssel?
  • ximix #86485
    Guide to the Wear and Appearance of Army Uniforms and Insignia
    - pdf 25 May 2017



    army study guide ACU
    - link


    Utoljára szerkesztette: ximix, 2018.01.16. 13:23:39
  • [NST]Cifu
    #86484
    Jaa....
  • ToxiMaxi
    #86483
    Köszi!
    Igazad van a rendfokozattal, jogos.
  • Hpasp #86482
    Az SSK zajszintre gondoltam, hogy esetleg snorkelezés közbeni zajukat adták meg.
  • ximix #86481
    "A kívül lévő tépőzár mérete bőven elegendő az alakulat jelzés és a címerpajzs elhelyezésére is."
    - link
  • [NST]Cifu
    #86480
    Ez már inkább hihetőnek tűnik, én úgy tudom, hogy kis sebességnél az SSK halkabbak egyértelműen, nagy sebességnél (8-10 csomó körül) már véleményes, e felett pedig halkabbak lehetnek az SSN-ek, főleg, ha a hajócsavar gyűrűsházban van (vízsugárhajtómű).

    A diesel-meghajtás számomra furi megfogalmazás, az kvázi vészhelyzeti forgatókönyv, ha valamiért le kell állítani a reaktort...
  • JanáJ
    #86479
    A II. VH-ban azért nagyobb "ólom" darabokkal lövöldöztek. :-)
    A nyaktörésről most már értelmetlen szerintem beszélni. Ha volt ilyen veszély, akkor kigyengítették a fejpánt rögzítését és boldogság. :-)
  • JanáJ
    #86478
    Mivel az aktív fültokok jöttek később, ezért eleve olyan egy részük, hogy a rendszerben lévő sisakok alá beférjen. Viszont ez egy aktív cucc, ha rá húzod a bilit, akkor azon keresztül nem hall ő sem. :-) A kevlár sisakoknak van lejárati idejük, ami után csökken a védelmi képességük, ezért jobb helyeken kidobják őket (megy kiképzésre). Ebben a csomagban már csak plate carrier van, ezért lehet a súlycsökkentés miatt már eleve ezt akarták.
  • JanáJ
    #86477
    Felvarró jó lehet rá, bár ezek már inkább tépőzárasak. Angolul talán a patch. ID a jó.
    A rangjelzés az inkább rendfokozat, de nem akarok náciskodni. (Rang: báró, rendf: őrmester)
  • Hpasp #86476
    Ez alapján inkább az a gyanúm, hogy a dízel meghajtással ábrázolta őket.


    Utoljára szerkesztette: Hpasp, 2018.01.16. 10:30:14
  • Lacusch69
    #86475
    Megvan!
    Amcsi táblázat, ők ft/lb-ban beszélnek, nem Joule-ban.
    1ft/lb = 1.356J
  • Lacusch69
    #86474
    Valamit nagyon durván elszámoltak ebben a táblázatban.
    123grain kb 8g
    2349fps kb 715 m/s
    E=1/2m*v*v
    E=4*715*715= 2.045J
  • ToxiMaxi
    #86473
    Hogyan nevezik a katonák felkarján lévő jelzéseket?
    Felvarrók vagy csak simán karjelzések? Nem a rangjelzésre gondolok.
  • aksurv2
    #86472
    Fejloves Orlandoban.
  • Marcus9311
    #86471
    Arról mit mondtok, hogy az oroszok tudják a PASGT / MICH klónjaik alá benyomni a fülvédőt, addig az amiknál ez képtelenség ?
  • Palinko
    #86470
    A nyaktöréshez egyébként sem elég egy hátrafele ható erő, kéne még egy csavaró is. Szóval ha szemből lövik nincs csavaró és még ha elég erős lenne a lövedék sem törne el, ha meg szög alatt valamennyi minimális csavaró van, cserébe a lövedék sem adja át teljes energiáját, sisak ha le is van szíjjazva előbb fordul el a fejen és csak egy kis erő megy át, szóval én nem tudom elképzelni hogy eltörje a lövedék a nyakat. Meg a lőszerek amiket használnak szerintem egyébként sem elég erősek.

    1700 joule kell egy nyaktöréshez, a 7,69x39 még 0 yardon sem tudja ezt az értéket. Nem beszélve arról ha mondjuk 100 yardról talál el ami egy sokkal reálisabb dolog, már eleve elvesztette 20-30%-át az energiájának, plusz még sokat elnyel a sisak így esélye nincs hogy eltörje a nyakat.
  • [NST]Cifu
    #86469
    Arról ír valamit, hogy mit takar a "taktikai" sebesség?
  • Hpasp #86468
    1kHz, szélessáv, taktikai sebesség.
    Ez még a régi mértékegységben van, +100 és megkapod dB-ben.
    Elég jól egyezik a korábban berakott diagrammal.
    Utoljára szerkesztette: Hpasp, 2018.01.15. 20:09:38
  • [NST]Cifu
    #86467
    Őőőő... vajon mi a mértékegység?
    Milyen körülmények között?

    Számomra picit nehéz elhinni, hogy az összes SSK hangosabb, mint az első Los Angeles.
    Amelynek még nem volt kényszeráramlásos hűtése, tehát folyamatosan járó hűtőpumpája volt.
    Utoljára szerkesztette: [NST]Cifu, 2018.01.15. 20:02:58
  • Hpasp #86466
    Nuki tengók zajszintje


    Dízel tengók zajszintje
  • ximix #86465
    Nézegetem ezt az Ops Core-t nagyon moduláris egy valami, rengeteg kiegészítő kapcsolható hozzá.
    Így a repülőgép-hordozón szolgálótól a motoros bakáig mindenki testre szabhatja.
    Pl: a fül védelemére IIIA-as kiegészítő
    - link

    alá gondolom befér a lapos füles

  • SZUsszan
    #86464
    "az US bakák között terjedő hiedelem" nem múltidőben van. Ebből nem kötöttem kizárólag a Világháborúhoz.

    Asszem azt a pótlást azért hanyagolták, mert egyébként is fárasztó egész nap sisakban lenni, hát még egy extra feltéttel megáldva.
  • savaz
    #86463
    " Mi a helyzet azzal az US bakak kozott terjedo hiedelemmel (II. Vh.),..."

    Loveskor a hatralokest az ember teljes teste fogja fel, amire ra is van keszulve, az izmok feszulnek. Fejloveskor csak a fej veszi fel a lokest, es az izmok lazak, nincsennek rakeszulve. Volt gyerekkoromban hasonlo serulesem egy esestol, nem kellemes, azota is szenvedek tole. Szerencsem volt, hogy nem benultam le.

    Gyakorlati esetekben ugy tunik inkabb a sisak formaja szamit, mert a lovesek igen nagy resze inkabb lecsuszik. Jo talalat eseten meg at is megy es onnantol mar mindegy.

    Az l. Vh idejen a nemet sisakhoz terveztek egy plusz lemezt a homlokra, geppuskasoknak es mesterloveszeknek, hogy a golyot is megfogja, de nagyon gyorsan kikopott a hasznalatbol.
  • SZUsszan
    #86462
    0:18

    Nem látni különösebb mozgást.
  • SZUsszan
    #86461
    Most kifejezetten a 2. VH-s sisakokra gondolsz a nyaktörős teóriánál, vagy a kevlárokra?

    "Strictly speaking the force of a bullet striking you is no more than the force of recoil felt from that weapon. So anything which can spread that force over a larger area than a bullet will prevent injury. Body armour has a layer at the back called a trauma pad designed to achieve this (it's essentially padding). Without it a non-penetrating hit could still cause serious injury (broken bones, serious bruising/haematoma, etc).

    Helmets have an air gap between the shell and the wearer's skull which achieves the same thing. Helmets are designed to spread the force of impacts (whether that's a glancing bullet hit, a baseball bat to the head or cracking your head on something while scrambling over rough ground) through their suspension system. This is basically the same as how a construction helmet works, you've got a hard polymer shell that's held slightly away from the skull by an internal suspension system. If something hits the outside the shell absorbs the blow and deforms, spreading the load across the suspension system.

    That's not to say you can't hurt your neck when things bang on your helmet, you totally can. But a bullet strike that's so wimpy it can't even get through the helmet isn't necessarily going to do a fit young guy any lasting damage."
  • savaz
    #86460
    A lovedeknek van egy mozgasi energiaja, amit telitalalat eseten atad teljes mertekben. Lecsuszo lovesnel ennek csak egy reszet adja at. Az energia egy resze alakvaltozas : lovedek, sisak acelja (ll. Vh-rol beszelunk), de akar a kevlar szalainak es retegeinek alakvaltozasa. Ha a sisakot atuti a lovedek, akkor a koponya es az agy is:-).
    Ha nincs atutes, akkor az energia egy resze mindenkeppen a fej mozgasi energiajava alakul. A tomegkulonbseg miatt a sebesseg sokkal kevesebb lesz mint a lovedek de egy 10 km/h -val szembejovo nagy feluletu betonfal (sisak belseje) is fajdalmas lehet es eltorheti a nyakat.