94974
10725198101090741028.jpg

-Nem alkalmazunk jelzős szerkezetet. Még arra se, akivel nagyon nem értesz egyet.
-Nem gyűlölködünk!
-HADITECHNIKAI TOPIC, aki nem tudja értelmezni, az megy máshova!


[Légi Harcászati / Légvédelmi FAQ]
  • fonak
    #86693
    Na végre valakire rá tudták sózni a régi szétrepült F-16-osaikat :) (tudtommal a lengyeleknek, románoknak is kínálgatták őket korábban). Persze valószínű nem fogják így se kirepülni az élettartamukat a horvátok, ha kb. annyit repülnek majd, mint a mieink. :)
  • [NST]Cifu
    #86692
    Francia műholdakat idegen országok megvizsgáltak a világűrben. Magyarul egy (vagy több) műhold megközelített francia műholdak(at), azok tanulmányozása és kvázi kémkedés céljából.

    Ez csak azért érdekes, mert az első általam ismert eset, amikor ilyesmiről nyíltan beszámolnak - persze itt is szigorúan az adott ország megnevezése nélkül...
  • qtab986
    #86691
    Netanyahu and Croatian PM Agree to Advance $500m Sale of F-16s
    haaretz.com
  • [NST]Cifu
    #86690
    Érdekes, hogy talán a leginnovatívabb Bull-pup megoldás, az FN F2000 kvázi teszthalott állapotba került, a "régi" AUG és Tavor rendületlenül él és virul...
  • qtab986
    #86689
  • qtab986
    #86688
    Talán egy logikus érv. De nem biztos hogy ebben az esetben ez igaz. Nem tudom melyik HK417-esről van szó.
    Ha jól tudom akkor a HK417 csövének hagyományos a huzagolása. A HK G3 (AK4) csövének poligon a huzagolása.

    A poligon huzagolású csőben kevésbé tud a nagy nyomású gáz a lövedék elé jutni és így kárba veszni.
    Tegyük fel hogy ugyanolyan lőszert használunk. Van két egyforma fegyver. Csak a huzagolás a különbség. A poligon huzagolású csövét nagyobb sebességgel fogja elhagyni a lövedék. A nagyobb kezdősebesség azt feltételezi hogy nagyobb a hatásos lőtávolság is.
    +
    A HK G3 (AK4) késleltetett tömegzáras. A gázelvételes fegyverekkelszemben nem kell megcsapolni a csövet hogy a lőporgázzal ne csak a lövedéket de zárvezetőt is mozgassák,

    De lehet hogy ezek lényegtelen szempontok.
  • Marcus9311
    #86687
    Szeretnék visszatérni a lőszer dilihez:

    Svédeknél az Ak5-ös helyett HK 416-ost, 417-est és Ak4-est fognak használni, elsőt 5,56x45-ös kaliberben, a második kettőnél értelemszerűen 7,62x51-ben maradnak és az a furcsa az egészben, a 417-es lehetne DMR (is), megspórolva az Ak4-es "modernizálását", de az is mezei gépkarabély lesz, mint a 416-os és az Ak4-es lesz a DMR.


    Utoljára szerkesztette: Marcus9311, 2018.01.26. 22:33:15
  • molnibalage83
    #86686
    Rgr.
  • Oddball29
    #86685
    Kipuhatolom még egyszer, aztán küldök privit.
  • [NST]Cifu
    #86684
    Amit mi írunk, annak nincs megfelelő olvasottsága, hogy foglalkozzanak vele. Szerintem egy komolyabb indexes címlapos írással is eltölt 1-3 napot az írója, ha munkaidőben ezt csinálnám, adott méretben (~15-20 ezer karakter) össze lehet dobni egy hasonló, de színvonalasabb cikket.

    De anno az SG-s cikkeknél is tized akkora olvasottsága volt egy katonai vagy űrhajózási cikknek, mint egy filmkritikának vagy számítástechnikai hírnek....
  • molnibalage83
    #86683
    De most tényleg. Egy 6k karakteres cikkért mennyit fizetnek? Mert van ólyan fórumkommentem, aki kb. ilyen hosszú és két oldal. 20-30 perc alatt megírom...

    Mondok egy feleakkora számot és lássuk alkalmaznak-e. :)
  • molnibalage83
    #86682
    Nem vagyok maximalista, de amikor alapvető hülyeségeket és tévedést írnak le, akkor az már sok.
    Az ami egész egyszerűen szánalmas, hogy INGYEN lehetne javítani a minőségen és erre nem vevők.

    Erre mit mondjon az ember? Röhejes egy banda, akik ráadásul valami egészen durván el vannak szállva maguktól, mikor igazából tényleg feltenném a kérdés, hogy mi a faszhoz értenek ezek? A cikkeik teli vannak gépelési hibával, be nem fejezett mondatokkal és kb. alig pontos bennük valami.

    Ezért fizet valaki? Ez a "versenypiac"? Mondom, helyből ugorva leiskolázom ezeket a hülyéket. Mégis ők akasztják le a lóvét...

    Az SG-n megjelenő írások színvonala sehol nincs a 10 évvel ezelőttihez képest. A cikkeket kb. elolvasni sem érdemes többségében. Legfeljebb vitaindítónak jók, de semmi másra.

    BTW az SG-nek is felajánlottam, hogy jelenleg meg HT írásom itt. Nem voltak rá vevők...
    Utoljára szerkesztette: molnibalage83, 2018.01.26. 13:42:04
  • Oddball29
    #86681
    Hát ez is olyan dolog, hogy aki szereti a hamburgert, az nem akarj megtudni, hogy a hús bele hogyan készül.
  • fonak
    #86680
    Neked szívügyed a haditechnika meg a műszaki dolgok, ezért maximalista vagy, és ingyen is hajlandó vagy jó írásokat összehozni. Bár gondolom nem szoros határidőre, egy ilyen indexes firkásznak meg gondolom ki van adva, hogy egy óra múlva legyen kész egy cikk mondjuk az F-117-ről valami amcsi cikkecske által inspirálva, amire véletlenül ráakadt a főnök, vagy a redditen látott meg egy postot róla. Ilyesmikből születnek rendszerint az indexes cikkek, mármint a nem hazai vonatkozásúak, ez jól látható. Az sg sem igényesebb, mint az index, bár mivel az sg látogatottsága nyilvánvalóan a fasorban sincs az indexhez képest, ez nem csoda. Anno Cifu írt több igényes cikksorozatot az sg-nek, most már úgy látszik nem tartanak rá igényt. Az index meg sosem tartott.
    Utoljára szerkesztette: fonak, 2018.01.26. 13:24:41
  • molnibalage83
    #86679
    Ennek fényében még inkább lenézem az egész bandát, mert ingyen is megcsináltam volna. Egyébként nyugodtan írjál le összeget.

    Pályázok mellékállásban és eztán oda írok HTKA helyett pénzért. Erőlködés nélkül rakok össze ennél fényévekkel jobb írásokat. :)
    Utoljára szerkesztette: molnibalage83, 2018.01.26. 12:57:53
  • Oddball29
    #86678
    Meglepődnél, ha tudnád, mennyit kap ott egy (mindenes) olvasószerkesztő (és többet nem akarnál ingyen írni semmit).
    Utoljára szerkesztette: Oddball29, 2018.01.26. 12:57:25
  • molnibalage83
    #86677
    Az újdonságok nagy része EGYIKE sem igaz benne sanszosan. Ergo hülyeséget kaptak. Egy bölcsész barátom barátja újságító és írtam neki egy hosszú levelet, amikor volt egy kis vitánk arról, hogy mekkora balfasz gyak. alles zusammen az index meg nem kéne kritizálni, ha már ők az egyetlen ellenézi média, reklmá igények, kattintásszám stb. Egy metróval kapcsaolatos cikk volt. Bemásoljam ide? Mert a barátom utána azt mondta, hogy gyönyörűszép érvelés volt, nem tudott sehol belekötni.

    Az idex.hu igénytelen emberek gyülekezete. A videóik és cikkek egy része alapján ráadásul egyik-másik sznob és elég durva felsőbbrendűség tudata van, ami annak fényében vicces, hogy kb. képtelenek egy épkézláb cikket megírni... Én jobb újságíró vagyok több területen, pedig én nem főállásban csinálom...
    Utoljára szerkesztette: molnibalage83, 2018.01.26. 12:56:24
  • JanáJ
    #86676
    Szerintem nincs igazad. Az Index nem egy szak folyóirat. Értelemszerűen nincs olyan szakmailag képzett újságírójuk, aki képben lenne. Értem, hogy bántja a szemed és nem is azt mondom, hogy nem kell törekedni a a tökéletességre, csak lehet ez üzletileg nem kifizetődő. Valószínűleg valahonnan átvett és lefordított cucc ez is. Az irodába a kollégáim nagy részének ez a cikk is újdonságokat tartalmazott. A mennyiség hajhászása nem meglepő módon a minőség rovására megy. Volt egy srác, aki érdeklődött a téma után és jókat írt, de őt elüldözte a sok "jó szándékú" olvasó. :-)
  • molnibalage83
    #86675
    Többször felajánlottam az indexnek, hogy ingyen lektorálom az írásokat. A linkelt F-117 írás ökörségeit kb. 5 perc alatt javítottam volna korrektre és, ha igényli 5 perc alatt elmagyaráztam volna, hogy mi a baj. Tojnak rá.

    Szartak bele, maradt az igénytelenség. Miért is nem kéne elítélni eztán...?
    Utoljára szerkesztette: molnibalage83, 2018.01.26. 09:18:56
  • JanáJ
    #86674
    A wikin is ez az elrendezés van fent szerintem. Akkor pedig ez a 79-10781 -es YF-117-es lehet. Azért meg nem ítélheted el szegény firkászt, hogy ezt nem tudta. :-)
  • molnibalage83
    #86673
    Ja, már értem a problémát.
  • Hpasp #86672
    A lopakodó pilótafülkéje, a kora kilencvenes évek műszerezettségével.

    A fenti szöveggel szerepelt a cikkben, pedig a 90-es években így nézett ki...

    Utoljára szerkesztette: Hpasp, 2018.01.25. 18:40:13
  • molnibalage83
    #86671
    Ez még a proto gép lehet, amibe nem kellett TV, mert még nem dobált LGB-t.

    Lásd itt.

    Vagy itt.
    Utoljára szerkesztette: molnibalage83, 2018.01.25. 18:08:57
  • Hpasp #86670
    Nemtudom hogy az Indexes cikkhez honnan vették az F-117A panelt...



    ...mert a manuál szerint így nézett ki:


    Utoljára szerkesztette: Hpasp, 2018.01.25. 17:46:54
  • molnibalage83
    #86669
    Nem tudok szebben fogalmazni, a kreténség csúcsát látjuk.
  • [NST]Cifu
    #86668
    DDG-1000 USS Zumwalt kép, leszámítva, hogy badass, érdemes megnézni: továbbra is üres a hátsó felépítményen a két kisebb torony helye, ahova eredetileg az 57mm-es Mk.110 ment volna, és végül az 35mm-es Mk.46 kerül. Egyébként úgy tervezik, hogy idén végrehajtják az első kísérleti rakétaindítást is róla, mivel az Mk.57 VLS-ből nem csináltak még ilyet a hajóról.
    Csak jelzem, hogy 2016 októbere óta hadrendben van.... ez esetben fegyverzete: 2db 155mm-es löveg... A II.Vh alatt még rombolónak se nagyon ment volna ez így el...


    Utoljára szerkesztette: [NST]Cifu, 2018.01.25. 14:44:29
  • [NST]Cifu
    #86667
    Iráni harci oktocopter drón:

  • Hpasp #86666
    Az Indexes szokásos színvonalú cikkében van két érdekes fotó...


    A Lockheed Martin Helendale RCS facility a mai napig üzemel, Hollywood mellett...


    Utoljára szerkesztette: Hpasp, 2018.01.24. 21:48:08
  • Hpasp #86665
    dettó, nem 4 hanem 5 veszett Kínában.
  • molnibalage83
    #86664
    Hú, rég olvastam el. Én is felejtek. :)
  • Hpasp #86663
    Két amcsi gépet lőttek le Kína felett? Egyik pilóta sem élte túl?

    Javasolt olvasmány a Haditechnikai összefoglaló – 2017-es kiadás Mellékletek U-2 könyvtárában található U-2-berepülések [ENG].pdf utolsó oldala.


  • Hpasp #86662
    négyet

    Utoljára szerkesztette: Hpasp, 2018.01.24. 17:50:39
  • JanáJ
    #86661
    Köszi. Ez meglepően kevés.

    @Molni: Majd ha nyugdíjas leszek, akkor lesz ennyi időm egybne. :-)
  • molnibalage83
    #86660
    Nincs pl. A-50/100 AWACS és kétlen, hogy E-3-mal lesz data link kapcsolata. Sanszosan a még oroszok számára sem hadrendbe állt 40N6 rakétát sem kapján meg, "csak" 250 km-es HMZ lesz SAGG vezérléssel. Az ARH rakéta 380 km-es HMZ-je AWACS nélkül lényegében illuzió.
  • molnibalage83
    #86659
    Két amcsi gépet lőttek le Kína felett? Egyik pilóta sem élte túl?
  • molnibalage83
    #86658
    A HT összefoglalóban le van írva ez. ;)
  • Hpasp #86657
    Tűzcsatorna számot 12-ről 10-re, szoftveresen.
    NATO kompatibilis IFF. (ehhez lehet hogy a hardverhez is nyúlni kell)
    Utoljára szerkesztette: Hpasp, 2018.01.24. 15:46:55
  • JanáJ
    #86656
    A törököknek gyártott Sz-400-ok mennyivel és miben tudhatnak majd kevesebbet, mint az oroszoké? Hogy lehet költséghatékonyan degradálni a SAM-et? A rakéta gondolom ugyan az. A radar gondolom gyengébb, de a többi főleg szoftveres. Vagy nem?
  • JanáJ
    #86655
    Szerintem nem ezt jelenti amit írtál. De mindegy is, a lényeg hogy most már tiszta.
  • Hpasp #86654
    Olvasd el +1x mit írtam.


    U-2 addig lelkesen repkedett más államok légterében, amíg a Dvina el nem terjedt.
    Utána már kevesebb lelkesedéssel, és főleg több veszteséggel tette ugyanezt a Szovjetunió, Kuba, és Kína légterében.


    A Dvina elterjedése közben repkedtek, az első V-750 ugyanis kevés volt az U2 leszedéséhez. Csak a második V-750V rakétával került a cél a HMZ-be.

    Utoljára szerkesztette: Hpasp, 2018.01.24. 09:54:55