94976
10725198101090741028.jpg

-Nem alkalmazunk jelzős szerkezetet. Még arra se, akivel nagyon nem értesz egyet.
-Nem gyűlölködünk!
-HADITECHNIKAI TOPIC, aki nem tudja értelmezni, az megy máshova!


[Légi Harcászati / Légvédelmi FAQ]
  • millerius
    #87483
    A szaúdiaknak nincs F-16-uk, lehet többek között egyiptomi, marokkói, jordániai vagy emirátusi, vagy lehetne akár izraeli is?? :-).
  • [NST]Cifu
    #87482
    Érdekes azért R-27T-ket légvédelmi szerepkörben látni. Vajon a több rakéta indítás teljesen reménytelen lenne?
  • Hpasp #87481
    Elvileg Jemeni R-27-es indítás, Szaudi F-16-os ellen, amit a pilóta jósok csali+manőverezéssel elhárít.

    video


    Utoljára szerkesztette: Hpasp, 2018.03.28. 11:56:21
  • JanáJ
    #87480
    Ez a végleges elrendezés? Én azt hittem ez még csak tesztelési szakaszban van. Nem túl szép, de én csak egy zavaró dolgot látok, hogy a torony szélesebb mint a teknő.
  • SZUsszan
    #87479
    Kellene még 1 löveget beszerelni, meg vörösre festeni és akkor a Red Alertes Mamut tank életre kelne...
  • [NST]Cifu
    #87478
    Jelentősen megnő a torony befoglaló mérete, szvsz nagyon sérülékeny is, a Merkaván azért nagyságrenddel 'áramvonalasabb' az elhelyezése.

    Ez a Merkava Mk.4 w/ Thropy:



    Ez volt az első koncepció az Abramsra:



    Ez a jelenlegi állapot:



  • JanáJ
    #87477
    Mi a gond vele.
  • molnibalage83
    #87476
    Karácsonyfa egy ősrégi M1 vagy M1A1-hez képest is? :)
  • [NST]Cifu
    #87475
    M1A2 SEP Abrams w/ Thropy APS. Hátőizé...

  • [NST]Cifu
    #87474
    USAF AFRL koncepció videó. Van itt minden, drón wingman, mesterséges intelligencia, EMP, energiafegyver...

  • [NST]Cifu
    #87473
    Lockheed Martin MQ-25 koncepció:



  • JanáJ
    #87472
    Nem sajnálok a katonáktól új autót, lehget hogy olcsóbb az új mint a régit etetni. A majd 20 éves Opelek biztos megkerülték párszor a földet. Ellenben semmit nem növel a harcképességünkön. Igaz nem is tétel.
  • ximix #87471
    Ha lesz valaha valami harc ahol számít, hogy ne csillogjon majd lefújják pár perc alatt.
    Amúgy ha hasra ütök és pl: 100e huf-ért 250 kocsit azaz +25milióért mattra festenek akkor meg azon menne a vita :)
    Én a komolyabb vasakat várom ha lesz egyáltalán belőle valami.
  • fade2black
    #87470
    Azért a himző képességet, stadiont, értelmetlen kalas felújítást vagy, hogy 10.000+ csokos ül fölöslegesen HMben elképesztő fizuval különítsük el attól, ha a HM technikai eszközt kap.
    Főleg ha az a technikai eszköz egy ár/érték/minőség/tartosság vonalon kifejezetten jónak mondható Suzuki Vitara.

    Külön téma de ide tartozik :) , hogy különösen jó, hogy nem importálni kellett végre valamit, nem egy csokos céget kitömni hanem, hogy egy MOnak vastagon adófizető cég gyártja azt le MOon.
    Vagy talán jobb lett volna ha Toyota RAV4, Renault Koleos....t vettünk volna HMnek terepjárásra amik nem MOon készülnek?

    Ha nem győztelek meg, nem logius az érvelésem csak monda....
  • millerius
    #87469
    Na pont ezért is tart itt a Honvédség, ahol. Szerintem a Suzuki, Audi meg Merci már pont elég gesztust kaptak mikor idetelepültek, pontosabban nem gesztust hanem akkora tízmilliárdokat, hogy a dolgozóik bérét évekig a "jól kereső" magyar adófizetők fizették!! Szóval szerintem most már nekik kellene előjönni a gesztusokkal. A másik: nem is nevetséges vagy röhejes, hanem tragikus, hogy a magyar honvéd még mindig ugyanannak a Kalasnyikovnak a reszelgetett változatát kapja kézbe, amit anno a most 81 éves nagybátyám, aztán 20 évvel később én is aki azóta már nyugger vagyok!! Közben a "HONVÉDELMI" költségvetésből vettek bőséges tábornok-képességet, Audi-képességet, víztisztító-képességet, hímző-képességet, most Vitara-képességet és közben még ki tudja milyen CIVIL képességeket, viszont leépítették a tüzérséget, a harckocsizókat, a légvédelem döntő többségét a MiG-29-ekkel együtt (átlag 8-10 év üzemelés után??!!), stb. Emlékeim szerint 30 év alatt a HM-nél két úgy-ahogy értelmesnek nevezhető készpénzes haditechnikai pénzköltés volt, a Gripen és a Mistral beszerzése. De lehet hogy én látom rosszul a dolgokat, megpróbálhattok meggyőzni ...
  • JanáJ
    #87468
    A NATO 2%-ba eddig is minél több "civil" tételt próbáltak belezsúfolni. Ha a Honvéd kap/kapott/kapni fog stadiont, azt is bele teszik a busz, víztisztító, Honvéd kh, stb mellé.
    Nyilván ez egy gesztus a Suzukinak, mint ahogy a rendőrök Merci és Audi beszerzése is az volt. Bár nem tűnik túl korrektnek a verseny kizárása, de nekem ezzel nincs bajom.
  • JanáJ
    #87467
    Úgy értettem, hogy az elérhető gyári színek közül ez a legkatonásabb. Anno az Opelek és Transporterek is gyári zöldek voltak.
  • fonak
    #87466
    Legalább nem fehér, mint az ISIS flottája :)
  • fonak
    #87465
    A harcoló állománynak szerzik be a buszokat gondolom...
  • millerius
    #87464
    Ezek nem katonai autók, nem nyuszi-buszok, hanem a HM-en belül tiszti állománynak jár, közlegénynek és harcoló állománynak tilos beleülni!!
    Ezek sokkal fontosabbak mint a haditechnikai beszerzések, ezért meg is előzik azokat!! :-(
  • [NST]Cifu
    #87463
    Nekem is a szín volt a feltűnő, legalább zöld vagy matt szürke lenne...
  • Hpasp #87462
    A csillogó fém-szürke utoljára a lovagkorban számított a katonák között menőnek...

    Utoljára szerkesztette: Hpasp, 2018.03.27. 09:03:57
  • JanáJ
    #87461
    Mert még ez a legkatonásabb. link
    Nekem nincs bajom vele, de "vicces", hogy mindig itthon gyártott autó nyer.
  • Hpasp #87460
    De miért nem legalább "szép tábori ződ" a fényezés?
  • qtab986
    #87459
  • fade2black
    #87458
    Rengeteg video van fent, kell pár nap míg tisztább lesz a szitu. Egyenlőre még azt se tudjuk, hány rakétát löttek ki Riyadra. pl van ahol hetet, van ahol kilencet írnak.

    Ami érdekes, hogy most vmiért nem ment, működött a korábban elég jól müködő hírzárlat.
  • Drubowski
    #87457
    1 halott, 2 sebesült.
  • savaz
    #87456
    Egy video Riyadbol

    Ugy tunik a Patriot sem szuperal mindig tokeletesen.
  • molnibalage83
    #87455
    A legszebb az, amikor gyakorlatilag már hazudozni kezd a gépek áráról...
  • molnibalage83
    #87454
    Volt időm végre nagyjából végighallgatni a F-35: Pierre Sprey vs (ret.) Lt Col David 'Chip' Berke debate videót. Édes istenem, P.S még annál is ostobább lett, mint gondolotam. Még az érvelésre sem veszi a fáradságot... Csak állít dolgokat és ennyi...
    Utoljára szerkesztette: molnibalage83, 2018.03.25. 15:29:05
  • molnibalage83
    #87453
    És a hadrafoghatóság vajon mennyi lesz az előző és végéhez képest?
  • SZUsszan
    #87452
    Közben kiderült, hogy a multicam igazából realtree:

  • [NST]Cifu
    #87451
    Az FY18-as költségvetés pár érdekesebb tétele:

    -Összesen 3,3 milliárd dolláral többet adnak az US NAVY hajóépítési programjára.
    -Ezek közé tartozik a kért kettő mellé plusz egy LCS (btw a darabáruk mission pack nélkül meghaladja továbbra is az 500 millió dollárt)
    -Elkezdhetik még FY18-ban a következő generációs LX(R) partraszálló hajó építését (eredetileg FY19-re szánta az US NAVY)
    -Egy plusz úszó partraszálló bázis
    -Egy plusz Spearhead gyors szállító hajó
    -Szintén US NAVY ügy, hogy a repülőgépekre 14,9 milliárd helyett 19,9 milliárdot kapnak.
    -A 14 kért F/A-18E/F mellé további 10 db.
    -A 6 kért P-8A Poseidon tengerészeti járőrgép mellé további 4db.
    -A 4 kért F-35C mellé további 6db.
    -A 20 kért F-35B mellé további 4db.
    -Eredetileg nem szerepelt a kérvényben, de hat MQ-8C Fire Scout drónt beleraktak az LCS-ek számára.
  • repvez
    #87450
    a cnn oldalon irták, hogy megsérült, de hazavitte a gépet a pilóta, ezért nincs roncs
  • molnibalage83
    #87449
    Az R--27ET tudtommal nem képes LoAL-ra. Tehát az állványos az IR érzékelő megfoja a célt és indít. A célpont keresztberepült a videó alapján, egy '80-as évek végi InSb detekor elvileg képes ekkora táv környéként befogni a célt. A SR IR AAM HMZ-jéből messze kint van, de az R-27ET előnye ugyebár pont az, hogy ilyen esetben is adja a képességet az indításoz. Ha az indítást érzékelte volna a gép és a rakéta felé fordult volna infracsapdázva, akkor igen valószínű, hogy nem talál a rakéta.
  • F1End
    #87448
    A célravezetés és felderítés hogy mehet ilyenkor?
    Van egy méteres hullámhosszon működő radar vagy IR érzékeli ami követi a gépet és valami adatkapcsolaton keresztül valahogy MCG -t adnak, hogy a közelébe jusson? (Bár mintha az R-27T nem tudna ilyet)
    Vagy csak elindítják egyenesen és ha szerencséjük van befokja útközben?
    Esetleg csak akkor indítják, ha az indítóálláson már megtörtént a célbefogás? (mondjuk itt kb 17 másodpercig repült a rakéta, ami még föld közelben is megvan szerintem 10 km, szóval ez kb kizárt)
  • Lacusch69
    #87447
    Szerintem ez másik felvétel. 2 napja van tele ezzel a net.
    Közös bennük, hogy azonosítható roncsról nem készült sem kép, sem videó.
  • molnibalage83
    #87446
    Ez nem ugyanaz az eset, ahol IR kamerás felvétel volt?
  • horthy
    #87445
    Nem csak súlyosan megrongálodott az F-15 ? Roncsról vannak képek ?
    Nincs az F-15-ön valami rakéta inditás érzékelö mint néhány helikopteren ?
  • [NST]Cifu
    #87444
    Jemen Houti légvédelem állítólag egy Szaudi F-15-öst lőtt le, videó erre.

    A durva megint az, hogy a videó alapján egy R-27T (?) rakétát indítottak....