Haditechnikai Topic
Jelentkezz be a hozzászóláshoz.
"Az élet egy nagy szarosszendvics és minden nap egy újabb harapás..." -ismeretlen gerilla feljegyzése-
Gratulálok !
Fiú vagy lány? 😊
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
57mm gépágyú, hmm nem sámli, mire gondolták ezt ki, átütné a passzív védelmet AFV / IFV vonalon ?
Mondjuk ilyen Szíriai konfliktusban, a régi védelem nélküli vagy az épített technikát hamar megenné elvileg.
A célt sajnos nem látni egy képen a páncélossal (gondolom nem véletlen), mert amikor messzebb lő elég magasról érkeznek a lövedékek, így vagy a cél van messze vagy a lövedék nem túl gyors.
Lövészárok "takarítás" MK44, az elején van falbontás is.
-----------------------------------
Brazil IMBEL hír
- link
-----------------------------------
Hmm 62 darab
- link
Gugli englis
- link
-----------------------------------
M1A2-K, meg az apró
-link
-----------------------------------
A Lítvánok Boxereznek
- link
-----------------------------------
Egy rövidke cikk az Izraeli M1, Merkava-3 tesztről.
- link
-----------------------------------
Ez HPASP érdekelheti, a IBCM hordozó kerekes alvázakról szól
- link
+1 videó
- videó
-----------------------------------
"Csónak sim" French Navy
- link
-----------------------------------
HMS Queen Elizabeth képekben
- link
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Sea Ceptor firing trials from HMS Argyll
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Distributed Aperture System demonstrates
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
USS Gabrielle Giffords
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Utoljára szerkesztette: ximix, 2017.12.20. 22:03:40
Spoiler (katt a megjelenítéshez)
A történelem nagy tragédiája, hogy az Aurora helyett a Titanic süllyedt el. Intel Core i5-4690K 3.5GHz, GTX 960 4GB, 16 GB DDR3 1600 MHz https://htka.hu/author/molnibalage/
A történelem nagy tragédiája, hogy az Aurora helyett a Titanic süllyedt el. Intel Core i5-4690K 3.5GHz, GTX 960 4GB, 16 GB DDR3 1600 MHz https://htka.hu/author/molnibalage/
Everybody wants to win the lottery. Everybody wants to fuck Scarlett Johansson!
<#worship>#worship><#taps>#taps><#worship>#worship>
A csapatmunka roppant fontos: rajtad kívül másra is l?hetnek!
A csapatmunka roppant fontos: rajtad kívül másra is l?hetnek!
Spoiler (katt a megjelenítéshez)

Gyenge minőségű kép, de a lényeg a lényeg, három orosz megfigyelő pózol egy norvég F-35A előtt:
Spoiler (katt a megjelenítéshez)

Július 14, a francia nemzeti ünnep rég volt, de nekem csak most futott szembe ez a kép: az Új-Zélandi katonai kontingens a parádén:
Spoiler (katt a megjelenítéshez)

A csapatmunka roppant fontos: rajtad kívül másra is l?hetnek!
Utoljára szerkesztette: molnibalage83, 2017.12.19. 21:58:18
A történelem nagy tragédiája, hogy az Aurora helyett a Titanic süllyedt el. Intel Core i5-4690K 3.5GHz, GTX 960 4GB, 16 GB DDR3 1600 MHz https://htka.hu/author/molnibalage/
A történelem nagy tragédiája, hogy az Aurora helyett a Titanic süllyedt el. Intel Core i5-4690K 3.5GHz, GTX 960 4GB, 16 GB DDR3 1600 MHz https://htka.hu/author/molnibalage/
Durván dupla annyi Misztrál ütegünk van mint KUB.
A történelem nagy tragédiája, hogy az Aurora helyett a Titanic süllyedt el. Intel Core i5-4690K 3.5GHz, GTX 960 4GB, 16 GB DDR3 1600 MHz https://htka.hu/author/molnibalage/
Nélkülük bízhatunk a Gripenekben és az AMRAAM-okban...
A csapatmunka roppant fontos: rajtad kívül másra is l?hetnek!
Ha csak fokozódik, akkor ahogy írtad a mobil cuccok az erdőbe, az áttelepíthetőekből pedig csak az aktuálisan működőt a fent-hagyni a dombon, a többit leereszteni a védett fedezékükbe. Egy-egy Misztrál üteget szintén odarendelnék mindegyik rt századhoz.
(a KUB-ok gondolom másra kellenének, meg azokból nincs is annyira sok)
A történelem nagy tragédiája, hogy az Aurora helyett a Titanic süllyedt el. Intel Core i5-4690K 3.5GHz, GTX 960 4GB, 16 GB DDR3 1600 MHz https://htka.hu/author/molnibalage/
Meg gondolom kapnánk valami AWACS-et a fejünk felé. (Most azt engedjük el, hogy ki, mivel és miért akarna támadni minket.
Az elmondottak alapján ezen a téren jobban állunk, mint más szföldi egységek terén (mínusz KME).
Frekvencia diverzitás.
Ha az ellen zavarni akar, nehezebb dolga van ha méteres/deciméteres/centiméteres hullámsávban is tudsz mérni akár párhuzamosan is.
A Juta-Medina páros szerinted helyettesíti a Tubes radart? Mennyire ártott a sötétzöld lobby a légtérvédelemnek a medinai radarral?
sokat
A régi szovjet technikát szerinted át tudnánk pakolni máshova, ha kellene. Mert ehhez gondolom tudás is kell, nem csak x plusz ember. Gondolom a radarosok századok sincsenek rendesen feltöltve.
Jelenleg vannak fix/mobil és áttelepíthető eszközeink.
Fix a RAT-31DL.
Pár napos munkával elvileg áttelepíthető az O-14. (én ezt inkább fixnek számolnám)
Pár óra alatt áttelepíthető a P-37M és a PRV-17M. (értsd, vontatott kabinban van)
Mobil radar a P-18 és az SzT-68U. (ezek negyed óra alatt odébbállhatnak)
A régi szovjet technikát szerinted át tudnánk pakolni máshova, ha kellene. Mert ehhez gondolom tudás is kell, nem csak x plusz ember. Gondolom a radarosok századok sincsenek rendesen feltöltve.
Ha megnézed a Google Earth-en egy rt századunkat, láthatod az időt visszatekerve, hogy szándékosan mozgatják a (PRV-17M/P-18/P-37M/SzT-68U) radarokat a területen belül, a jártasság így megvan hozzá.
Utoljára szerkesztette: Hpasp, 2017.12.19. 08:58:50
A Juta-Medina páros szerinted helyettesíti a Tubes radart? Mennyire ártott a sötétzöld lobby a légtérvédelemnek a medinai radarral?
A régi szovjet technikát szerinted át tudnánk pakolni máshova, ha kellene. Mert ehhez gondolom tudás is kell, nem csak x plusz ember. Gondolom a radarosok századok sincsenek rendesen feltöltve.

Igen. De mivel a Tubes helyett Medinára került, meg kellett tartani Jutát is. (4 helyett 5 rt alakulat maradt)
Ez azért ebben a formában nem igaz, még akkor sem, ha több változatot is Tall King-nek nevez a NATO.
1964-tól exportálta a Szovjetunió a P-14 nagy-hatótávolságú méteres felderítő lokátort.
Mi 1967-ben vettünk belőle 2db-ot, Fertődre és Molnaszecsődre kerültek.
Ezek hasonlóan a korabeli amcsi HIPAR-hoz, fixen épületbe épített változatok voltak.
1970-től már a P-14F (Furgon) változatot exportálta a Szovjetunió, ez "áttelepíthető" volt, mivel vontatható kabinokba volt telepítve.
Mi ebből (magas ára miatt) nem vettünk, a magyar mérnököknek volt egy jobb ötletünk...
<#vigyor5>#vigyor5>
... csak a P-14F antennát vettük meg, és azt összeházasítottuk meglévő P-12-es lokátor kabinnal.
Az új cuccot P-13 típusjelzéssel rendszeresítettük 1977-től, 7 alakulatnál (Bezenye, Dunaszentmiklós, Boldog, Városföld, Újszentiván, Homokszentgyörgy, Sormás).
Az Sz-200VE Vega-E (SA-5😎 nagy-hatótávolságú légvédelmi osztálycsoporthoz (amiből egy kétosztályos csoportot vettünk Mezőfalvára 85-ben) járt egy Oborona-14 nevű, és 5N84AE jelű felderítő lokátor. No ez a példány az, ami jelenleg Medinán üzemel.
A fentieken kívül a DHDSCS üzemeltetett még két P-14-est. (Fertőd, Tarany)
Így összesen 12db Tall King volt Magyarországon.
<#vigyor2>#vigyor2>
Utoljára szerkesztette: Hpasp, 2017.12.19. 06:58:27
A történelem nagy tragédiája, hogy az Aurora helyett a Titanic süllyedt el. Intel Core i5-4690K 3.5GHz, GTX 960 4GB, 16 GB DDR3 1600 MHz https://htka.hu/author/molnibalage/
Az Oborona távolfelderítő radar.
Utoljára szerkesztette: Hpasp, 2017.12.18. 22:08:22
A súly mennyiben számít? Lassabb, nagyobb fogyasztású lesz a hajó, vagy inkább hogy alacsonyabban lesz a súlypontja?
1. gerincradar mérőpont; RAT-31DL (Békéscsaba)
2. gerincradar mérőpont; RAT-31DL, Obrona-14 (Medina)
2. mobil radarcsoport; P-18, SzT-68U (Medina)
3. gerincradar mérőpont; RAT-31DL (Bánkút)
11. gerincradar-század; P-37M, AN/TPX-54, PRV-17M (Kup)
1. mobil radarcsoport; P-18, SzT-68U (Kup)
12. gerincradar-század; P-37M, AN/TPX-54, PRV-17M (Juta)
A fentiekből a RAT-31DL-ek 2006-ban álltak rendszerbe.
Az Obrona, az SzT és a PRV17 86-tól, a P-37 1976-tól, a P-18 1977-től, viszont az utolsó kettő már modernizálva lett.
Lehet hogy most jön az Obrona/SzT modernizáció?
http://www.kurfurst.org - Kurfürst - The Messerschmitt Bf 109 performance resource site MA970-UD3, AMD FX-8350, 16 GB DDR3, GB nvidia 960 4 GB
A tanker pedig azért kihívás egy hajó elleni rakétának mert ezeket hadihajók ellen tervezték, azok meg szűk kivételtől eltekintve jóval kisebbek a tankereknél, azokhoz képest játékhajóknak tűnnek. Ha egy romboló, fregatt elsüllyesztéséhez kell 3-4 Exocet, akkor vajon mennyi kell egy 5-15-ször nagyobb tankerhez szerinted?!! Szóval van olyan pók, aminek egyetlen csípésébe belehalhat egy ember, 3-4 csípésbe biztosan, de hány csípés kellene egy orrszarvúhoz?!! :-)
1920/2017. (XII. 8.) Korm. határozat
a szárazföldi csapatok tűztámogatásának növelésével kapcsolatos feladatokhoz történő előzetes hozzájárulásról
A Kormány
1. az államháztartásról szóló 2011. évi CXCV. törvény 36. § (4b) bekezdésében biztosított jogkörében eljárva engedélyezi a honvédelemért felelős miniszter részére, hogy a költségvetési törvény XIII. Honvédelmi Minisztérium fejezet, 2. Magyar Honvédség cím, 1. Honvéd Vezérkar közvetlen szervezetei alcím előirányzatai terhére a Magyar Honvédség tűztámogató képességének fejlesztése, a szárazföldi csapatok tűztámogatásának növelése érdekében szükséges tüzérségi eszközök és lőszerek beszerzése céljából 2017-2019. költségvetési évek előirányzatait érintő kötelezettséget vállaljon legfeljebb 10 000 000 000 forint összegben,
Az 1921/2017 Korm. rendeletben ugyanígy 10 milliárdos keret a
"... a Magyar Honvédség szükségleteinek megfelelő korszerű katonai rádiólokációs azonosító berendezés, valamint a kapcsolódó logisztikai támogatási és szolgáltatási feladatok beszerzése érdekében 2018-2023. költségvetési év előirányzatait érintő kötelezettséget vállaljon legfeljebb 10 000 000 000 forint összegben;"
Utoljára szerkesztette: Kurfürst, 2017.12.18. 09:12:19
http://www.kurfurst.org - Kurfürst - The Messerschmitt Bf 109 performance resource site MA970-UD3, AMD FX-8350, 16 GB DDR3, GB nvidia 960 4 GB
Azt viszont továbbra sem értem, hogy miért kihívás egy tanker. Mondjuk lehet, hogy az elkülönített olaj tartályok vízzáró (?) falként is jól működtek.