94980
10725198101090741028.jpg

-Nem alkalmazunk jelzős szerkezetet. Még arra se, akivel nagyon nem értesz egyet.
-Nem gyűlölködünk!
-HADITECHNIKAI TOPIC, aki nem tudja értelmezni, az megy máshova!


[Légi Harcászati / Légvédelmi FAQ]
  • [NST]Cifu
    #87687
    Na, ilyenkor mi lesz? A Volga-Dnyepr jelezte, hogy 2019 január 1-étől kilép a NATO-val kötött szállítási szerződéséből, és így a NATO teherszállító partnerség (pl. a SALIS) mellőzni lesz kénytelen az An-124-100-as gépek igénybevételét. Ami azért kínos, mert jelenleg is folyamatosan adnak munkát az orosz társaságnak. Nehéz ezt nem úgy értékelni, mint egy reakciót az Oroszország elleni szankciók válaszaként...
  • [NST]Cifu
    #87686
    MiG-31 Kinzal makettel:



  • [NST]Cifu
    #87685
    De gondolom ez is csak a "na, kipróbáljuk hogy néz ki" esete. Szoktak a törzs alá mást is függeszteni pótoson kívül?
  • molnibalage83
    #87684
    Ritka konfig.
  • molnibalage83
    #87683
    Több része van.
  • SZUsszan
    #87682
    Ahogy szenyor Lopez mondta. Ez egy orosz, infrabakra applikálható PSO-1-es optika egy közel sem infrabakos M szériás karabélyon sufnituninggal.
  • szenyor Lopez
    #87681
    Pso (orosz) optika amerikai vasra hekkelve. Fordítva gyakoribb :)
  • molnibalage83
    #87680
    Az, hogy kinél van vagy az, hogy sniper?
  • JanáJ
    #87679
    Kemény.
  • SZUsszan
    #87678
  • ximix #87677
    Elnézést egy kicsit összekuszálódtak a gondolataim.
    A lenti fórumot nyálazgattam és volt pár, rövid, orosz nyelvű folyóirat pdf formátumban a hsz-ek között,
    miközben a Pancir-os hsz.-nál - link - volt egy bemásolt újság cikk, na és valamiért pdf-et írtam rá, pedig nem az.


    -----------------------------------------------------------------------
    folyóiratok vagy mifenék
    ТиВ 02_2018 Панцирь ч. 1.pdf
    ТиВ 02_2018 ПЗРК в Анголе.pdf
    ТиВ 03_2018 ПВО Крыма .pdf
    ТиВ 03_2018 Панцирь ч. 2.pdf
  • Hpasp #87676
    pdf? Hol?
  • ximix #87675
    Ha majd valaki lefordítja a pdf-et lehet pontosabban megtudjuk a választ, én elsőre a radar, célkövető rendszerre gondoltam, de akár lehet valamelyik raksi is tuningolva lett . . . . van itt egy kép 3 raksiról és (40-60km) szerepel a hsz.-ben, valószínűleg a meghajtó fokoztatottól függ, lehet a jobb szélén az a vékonyka tudná?
    ( passz én csak találgatok)
    HPASP lehet tudja a választ.
    - link
  • molnibalage83
    #87674
    Érdekes, itt is korlátos a HMZ min magassága, de a 40N6-nál meg nem nagyobb lőtávnál...? Hm...

    70 km olyan kis rakétával...?
    Utoljára szerkesztette: molnibalage83, 2018.04.17. 19:50:29
  • ximix #87673

    - forrás link





    Múltkor linkeltem a páncélozott Панцирь-t(Pancir), ami lehet, hogy egy СМ (SZM) változat ami már 45km helyet 70km-es távon dolgozik.
    - link

    egy US válasz a drónokra

    - kép


    - kép
    -forrás link
    Utoljára szerkesztette: ximix, 2018.04.17. 19:08:31
  • molnibalage83
    #87672
    Az okot sajnos nem részletezik.
  • Hpasp #87671
    Szinte már majdnem sikerült rendszerbe állítani az Sz-400-as 380km hatótávolságú 40N6 rakétáját, de mégsem, mer megbukott az állami átvételen.
    Pár hónap és némi módosítás után, újra megpróbálják.

    link
    Utoljára szerkesztette: Hpasp, 2018.04.17. 17:26:55
  • Hpasp #87670
    Szíriai kezelőkkel Pancír, és BUK (háttérben Silka)

  • [NST]Cifu
    #87669
    Volt már, de továbbra is lenyűgöző a civil műholdas felderítés képessége, itt a Vivid-i, állóképen 60cm-es felbontás, videón 1 méteres...

  • [NST]Cifu
    #87668
    Aww.... el kell kezdenem szedni valami agyserkentőt, mert kezdek szenilis vénember lenni... :(
  • molnibalage83
    #87667
    Az egész történet ott van az Sz-300 fejezet végén az összefoglalóban összevetve a 1-2 Sz-300PMU vs. akkor meglevő légvédelem képességeit kék keretes írásban.
  • molnibalage83
    #87666
    Juj, durva kettős mérce. A MiG-29-esek előtt szétrohadt a teljes AVR. 2001-ben nem volt már se Vega, se Volhov se Nyeva. Az Sz-300 is pont úgy szétrohasztható lett volna...
    ... bár nagyon talán azt nem hagyták volna.
  • Hpasp #87665
    Voltmár korábban, de ezen jobban látszik a Paksi helyzet...
    ... amúgy nagy balhé esetén egy NSzK Pershig-I vagy amcsi Trident ellen nem sokat értek volna így se.


    Utoljára szerkesztette: Hpasp, 2018.04.16. 19:44:15
  • [NST]Cifu
    #87664
    Így a rajzot elnézve azért számomra elég védtelen Paks, oda nem trappolt volna le valamelyik osztály?
  • Hpasp #87663
    No berajzoltam mit buktunk a MiG-29-es bizniszen...
    ... a korabeli Szlovák, Bulgár és (immáron) Kínai Sz-300PMU-k a mai napig rendszerben, ellentétben a már rég szétrohadt MiG-ekkel.


    Utoljára szerkesztette: Hpasp, 2018.04.16. 18:23:48
  • Hpasp #87662
    Itt tán jobban látszik a számozás logikája...

  • Hpasp #87661
    Ráadásul az osztályok számozása északról kezdve, az óramutatóval ellentétes irányban lett kiosztva...
    ... az impik meg úgysem hitték el.
  • Hpasp #87660
    Két közepes osztály. (értsd 2db Sz-300PMU)
    Pont két akkora panelt építettek nekik mint a Mezőfalvi két Vegának.


    Az NDKs, és a Lengyel 1-1db komplexummal együtt összesen 4db-ot Kína kapott meg a végén...
    Utoljára szerkesztette: Hpasp, 2018.04.16. 17:46:38
  • [NST]Cifu
    #87659
    Egyébként most 1 vagy 2 Sz-300P(MU) jött volna? Mert hát ugye a 11/5. és 11/6. lett kihagyva számukra...

    11/1 légvédelmi rakéta osztály, Pilisszentlászló-É
    11/2 légvédelmi rakéta osztály, Pilisszentkereszt
    11/3 légvédelmi rakéta osztály, Zsámbék
    11/4 légvédelmi rakéta osztály, Etyek
    11/5 -
    11/6 -
    11/7 légvédelmi rakéta osztály, Ócsa
    11/8 légvédelmi rakéta osztály, Fót
    11/9 légvédelmi rakéta osztály, Pilisszentlászló-D
    11/10 légvédelmi rakéta osztály, Tinnye
    11/11 légvédelmi rakéta osztály, Biatorbágy
    11/12 légvédelmi rakéta osztály, Szigethalom
    11/13 légvédelmi rakéta osztály, Gyál
    11/14 légvédelmi rakéta osztály, Kerepes
    11/15 technikai osztály MN3592, Börgönd
    11/16 technikai osztály MN5413, Gyömrő
    Utoljára szerkesztette: [NST]Cifu, 2018.04.16. 17:40:22
  • Hpasp #87658
    Ha belegondolsz, az NDK-sok ezt is tervezték, egy Sz-200-as TÁS-ban lakott a Sz-300PMU (mer ott elfért), és balhé esetén tekertek volna ki az eredetileg kijelölt 3 mező egyikére. (érdekesség hogy mindegyik helyen védte volna őket egy Sz-125-ös a hátbalövéstől)



    Nálunk ugye tudható hogy szintén a Mezőfalvi Vega TÁS-ban laktak volna (mert ott feltűnés nélkül elfértek), és onnan tekertek volna ki balhé esetén.
    (Dunaújvárosban el is készült a kezelők számára a lakótelep rész...)

    Utoljára szerkesztette: Hpasp, 2018.04.16. 17:26:22
  • molnibalage83
    #87657
    Másképp fogalmazok. Ha valaki nagyon ordas módon békeidős készültség esetén odacsap, akkor a fix TÁS-ban könnyű célpontok. Egy konfliktus első lehetséges esetén ezeknek insta ki kell tekerni ezekről a helyekről.
  • [NST]Cifu
    #87656
    Miután nincs "nem mobil" alternatíva, nem értem a felháborodást. :)
    Nincs fix indítóállásos Sz-300, de még más se nagyon. Paradox módon így hirtelen csak a NASAMS jut szembe mint modern, de fix indítóállásos változatban is létező légvédelmi rendszer...
  • molnibalage83
    #87655
    Számomra egészen elképesztő, hogy az elmúlt 50 évben tökminegy mennyire volt mobil a HAWK, Sz-300 vagy Patriot mindig előre elkészített TÁS-okba települnek... Mi a túrónak akkor a nagy mobilitás? Ok, értem, békeidős üzem, de ha nem gyakorolják a terepen való mozgást, akkor kurvasokat fizetnek egy ki nem használt képességért...

    A HAWK mobilitása egészen szíven ütött, amikor írtam a HT összefoglalót. Bizonyos téren a Kub-ot is megverte úgy, hogy annál 6 évvel korábbi az IOC-ja, de inkább 10-zel, mert ugyebár a 2K12 Kub-M1 az első igazán kiforrott változat ahogy kvázi mndig az M-es, lásd, Tor-M1, Buk-M1, 2K22M, stb.
    Utoljára szerkesztette: molnibalage83, 2018.04.16. 12:35:17
  • [NST]Cifu
    #87654
    A negyedik Iráni Sz-300PMU-2 osztály is megvan Isfajan reptere mellett, egy Sz-200VE állás mellett:

  • [NST]Cifu
    #87653
    Tüzérségi CV90 - Mjölner:



  • ximix #87652
    Mindkét félnek van valami érdeke, hogy ott legyen, ez mi/k én nem tudom.
    Általában amíg az egyik fél érdekeltségét vagy annak körét a másik nem zavarja, addig békésen eldurrogtatnak egymás mellet a más országában, ez nem okoz nekik lelki traumát.
    A gond akkor van ha egyik fél a másik érdekeltségét vagy körét bekóstolja, akarva vagy véletlen.
  • Oddball29
    #87651
    Csak a jólneveltségem folytán. A szír vegyifegyver-kapacitást egy "bejelentett" támadással, úgy, hogy napokat adsz a felkészülésre, egy CM-szalvóval NEM fogod felszámolni. Előkerült már ennek a "homokbucka-átrendező" stratégiának a problematikája a "limitált pofonok" UTÁN korábban is, mások is jelezték. Ergo a támadás a hirdetett stratégiai célját, vagyis a szír vegyipotenciál jelentős meggyengítését a nagyhangú nyilatkozatok ellenére is biztos, hogy NEM érte el. Ha volt neki stratégiai célja egyáltalán.

    Ez szerintem pofonnak kevés volt, annak hatása van. Ha a CM-eket más nem követi, ez így lófasz. Ez nem urándúsítás. A évtizedek óta gyártott készletet már biztos szétterítették, ha ugyan korábban nem tették meg. Bőven maradt ott annyi cucc, amivel kétszer elgázosíthatnák az összes ellenzéket, meg ez igazán nem igényel komoly ipari hátteret...

    Még egyszer. Gyengített ez valamit Aszadon? Aligha. Elképzelhető mára olyan szövetségi katonai akció Szíria ellen, ami Aszadot fenyegeti is, és nem ütközik az oroszok ellenállásába, nem váltja ki megtorlást, fizikailag nem feltétlen ugyanazon a színtéren? NEM. Csökkenti a mostani akció a vegyitámadások esélyét a közeljövőben? Még azt se tudjuk, valójában ki volt. El lehet most adni egy katonai eszközökkel kikényszerített szír rezsimváltást az USA-ban vagy az Egyesült Királyságban, de még Franciaországban is? A túrót lehet, még egy büntető légi hadjáratot se biztos. Fél év, és félidős választások.

    Hogy mi történt a háttérben, mi mozgatta a döntéseket, tudja a franc. De végeredményben mindegy. Legkésőbb a két nappal ezelőtti Trump-nyilatkozatok elvették az egésznek a politikai élét. Valahol szomorú, hogy egy szuperhatalomnak mára ennyire futja, de én azért megis könnyebbültem, hogy Tillerson távozása után is maradt ott az elnök környezetében valaki, akinek van józan esze.

    Végül. Én alapvetően azt gondolom, hogy csak katonai-haditechnikai szempontból érdemben megítélni egy ilyen eseményt félrevezető, de végül is ez a topik célja. Még ha olykor tolmácsot is kell hozzá kérni.
    Utoljára szerkesztette: Oddball29, 2018.04.15. 00:58:54
  • ximix #87650
    Esetleg kellene egy "Kül​biztonság és külpolitika" totyik, és akkor oda beférnek az aktuális külföldi történések kibeszélései.
    (hogy helyesen hogy kellene írni, azt nem tudom )
  • fade2black
    #87649
    Nem ezt tetted. Had idézzek tőled:
    "Én azt ecseteltem, mi történne akkor, ha az USA olyan erőfeszítést tenne Szíriában, ami ténylegesen fenyegetné a rezsimet"
    korábban:
    "Mi az, hogy limitált pofonok? Mesében legfeljebb. Az oroszok majd csak úgy végignézik, hogy a potentátjukat bármilyen módon gyengíteni próbálják."

    A bármely és tényleges szavak közti difi gondolom egyértelmű. Ahogy a limitált pofon, mesében rész is.

    és pont ezért nem lehet erről itt főleg beszélni. Mert ezek után terelsz, hogy ruszkik ígyúgy értelmezik, meg Aszad.. és ezért lett az és nem amaz. Aztán meg nekem van szövegértelmezési problémám. És ha egy ennyire egyértelmű szituban ld fent nem jön össze a dolog akkor nem látom, hogy értelmesen lehetne erről beszélgetni. És itt részemről vége. Cifu remélem takarítja értelmetlen szócséplésem.
    Utoljára szerkesztette: fade2black, 2018.04.15. 00:02:10
  • Oddball29
    #87648
    Lehetne erről értelmesen beszélni. Kár, hogy a biztpol. topik ennyire penetráns.

    Meg megvan nekünk a saját bajunk is. CM-szalvó lement, armageddon a fókuszcsoportok miatt elmaradt, Raytheon részvényem nincsen, move along;)
    Utoljára szerkesztette: Oddball29, 2018.04.14. 23:19:22