94974
10725198101090741028.jpg

-Nem alkalmazunk jelzős szerkezetet. Még arra se, akivel nagyon nem értesz egyet.
-Nem gyűlölködünk!
-HADITECHNIKAI TOPIC, aki nem tudja értelmezni, az megy máshova!


[Légi Harcászati / Légvédelmi FAQ]
  • Palinko
    #94328
    Na most nem azért de ez pontosan úgy néz ki mint mikor én szimulátorban eladva a joystickot már csak billentyűzetről próbálgathatom a dolgot és még nagyon nem tudom hogy kell irányítani a gépet, de a lövés gomb már megvan szóval úgy nagyjából oda tudok valamerre durrantani :DDD
  • repvez
    #94327
    Sebészi pontosságu preciz támadás jaaa nem.
    Aztán ez nem is egy oregnek számito Mi24, hanem már Glass cockpittel rendelkező KA52. DE ha nincs prec fegyver és vezérlés akkor nem ér semmit sem. csak mutogatni jo .
  • savaz
    #94326
    A drón hatótávolsága 1000 km. Vinyica Zágráb meg kb ennyi és pont stimmel az útvonal is.
    Pont a harci zónával ellentétes irányba ment, mintha rögtön a visszaút irányába indult volna el.
    Valamikor a 70-es évek legelején tervezték, ugyan milyen navigációt tudsz elképzelni benne, mert én kb annyit, hogy adott irányban repüljön adott ideig.
    Simán el lehet képzelni, hogy van benne önmegsemmisítő.

    Miért pont ilyennel provokáljanak az Ukránok, ha csak nekik van ilyen hivatalosan rendszerben? Miért pont Horvátországot?
    Ha én akarnék provokálni olyan rakétát használnék , ami az oroszoknak is van (mondjuk pl Tocska), olyan irányból lőném ki, ahol akár az oroszok is kilőhetik, pl valahonnan a belorusz határ közeléből, és olyan célpontra, ami biztos kiprovokálja a NATO választ (pl katonai támaszpont).

    A legtöbb öszkeesküvés elmélet az indok hiányán és a végrehajtás lehetetlenségén bukik meg.
  • aksurv2
    #94325
    Szerint állj elé.
    Csak párat lőnek belőle.
  • repvez
    #94324
    Azért van itt ellentmondás rendesen. ÉS azt sem lehet elhinni senkinek amit kérdez semelyik oldalrol sem . mindig lehetnek hátso szándékok ami ellentétes mint amit ténylegesen állitanak vagy tesznek.

    Ha volt ejtöernyö akkor annak az a szerepe, hogy egybemaradjon a szerkezet a földetéréskör, tehát ha muködött az ernyo akkor miért volt a kráter és miért semmisult meg teljesen a robotgép?
    Ha nem nyilt ki az ernyo akkor kicsi a kráter egy kötzel vadászgép mérető dronhoz képest, föleg ha még bombát is tettek bele és ami robbant is és akkor miért amrdst meg az ernyöbol valami , meg még ilyenkor is valami maradvány csak maradt volna a hajtömübpl és a törmeléket jöval nagyobb területen okoztak volna kárt.

    Ez egy robotgép, szoval nem arra tervezték, hoyg olyan nagyon sokszor ujrahasználják, tehát nagy valószinuleg az uza kivogyásával egyidöben megszunt az áram is benne tehát ha nem valami analog rendszer volt benne akkor az ernyo nem nyilt ki .
    Mivel az uzakifogyás lehetett az egyik ok ami miatt lezuhant és közel fügölegesen, mert nem látni , hogy a környéket letarolta volna ha lapos szögben érkezett.

    Nem tudom a 70-80as években terveztek e bele olyan uzemmodot, hogy ha elveszti a jelet akkor autunom modon visszamenjen a kiindulási helyre, de célszerü lett volna, mivel felderitő dron volt, tehát a megszerzett informáciokat jo lett volna visszaszerezni bármilyen modon mégha a kapcsolat megszakadt is.

    itt bejön a képbe, hogy hogyan volt programozva, távirányitással vagy elöre betáplát utponttal? ha elöre volt ,akkor talán elöre ki volt tervelve, az utvonal, hoyg igy provokálják a NATO-t a belépésre a háboruba ha megtámadják öket

    ÉS ez a verzio az ukránoknak jött volna jol, rákenni a ruszkikra ezt .
  • savaz
    #94323
    Ja, az oroszok már panaszkodtak, hogy az ukránok egyfolytában megtámadják a rakétáikat egy-egy kórházzal.
    Őket mindíg, mindenki csak bátja, mert már Szíriában is ez ment.
  • JanáJ
    #94322
    Szerintem siman leszallt csak benan. Erre utal az ernyo, meg hogy 5 meterre allo autok egyben vannak.
  • JanáJ
    #94321
    Hat hogyne, ha lonek kettot egy korhazbol, akkor mar bombazhato. Neked mi bajod? Miert mindig az oroszokkal van ez? Hm?
  • SZUsszan
    #94320
    Tiszta Battlefield, vagy War Thunder, ahogy nyomatja az épület mögül a peek shootot.
  • repvez
    #94319
    A felderitő egységek kamerák helyére bármi elfér akár egy bomba is.
    Számomra viszonr az a furcsa, hogy ez nem egy kis szerkezet és gázturbina hajtásu , tehát hol vannak a maradványai ? egy ekkora cuccnak valamirészének azért vissza kellett volna maradni , föleg a turbinának , erről egyenlöre nem láttam semmi fötöt, csak a krátert, az , ha még fel is robbant akkor ahhoz képest meg kicsi a törmelék szorodása.
  • HöfEE
    #94318
    Ezt, hogy kell elképzelni, mielött fellötték szétszedték és beleraktak egy bombát? Tudtommal ennek nincs fegyverzete.
  • z0ty4
    #94317
    Az Aranysas facebook oldalán elég jól össze foglalják a nap történéseit
    link
  • kjhun
    #94316
    Újabb fejlemény, a drón-zűrben: Bomba is volt a Zágrábban lezuhant drónban
  • aksurv2
    #94315
    Igy van.
    Akkor voltam katona olyan helyen hogy surcitarsaim adtak hirkeszenletet.
    Mindig volt mesélnivalojuk.
  • lac coo
    #94314
    Jó hát jigo hábórúban úgy jártak át avadászgépek mintha kötelező lenne, de emberek szintén nem egyszer keveredtek át lövöldözve .. Ott nőttem fel, tudom... Persze TV nem mondott be ilyeneket akkor se ... :)
  • aksurv2
    #94313
    Ukránok érdeke, hogy NATO belepjen, és amúgy is imádják a magyarokat.
    Egyébként nem lenne akkora csoda, anno jugo háború idején is heti szinten volt egyfok.
  • lac coo
    #94312
    A ZUSA !!! :D
  • aksurv2
    #94311
    Kinek az érdeke?
  • kjhun
    #94310
    Meg PAKS mellett!!! Majdnem átrepült, a 10km-es sugarú tiltott zóna felett is. Úgy, kb. 12-13km-rel kerülte csak el. Picit arrébb célozzák, 0.5-1 fokkal délebbre és simán lepottyanhatott volna, akár ott is. A horvátok meg feltételezik róla, hogy volt robbanóanyag is rajta, ami egyelőre még vizsgálat tárgya náluk. Mint, ahogy a megtalált feketedoboza is. Mi meg szégyenkezhetünk, légvédelmileg, miért nem lőttük le. Volt még 2db hasonló eset ez után is. Vajon, kik lődözik ezeket ki, direkt Nyugatra, NATO-tagok felé és mi célból?? 3.-ik VH kirobbantása végett?
  • aksurv2
    #94309
    Először tisztázni kéne mi sz hogy civil.
    Pl. a civil fegyveres kizárólag békeben értelmezhető fogalom ami annyi tesz legalis fegyvertartó rendészeti jogosítványok nélkül.
    Zelenszkij fegyvert oszt az utcán amit egyébként intelligensen összekötott az ukrán maffia tagjainak szabadon engedesevel lett is némi aszertitiv kommunikáció a riválisokkal.
    Nos ha egy állam felfegyverzi a lakosságot és harcba küldi egy megszalló erővel szembe akkor az ország gyakorlatilag minden épületét célpontta teszi.
    Tehát ha egy barom tüzet nyit egy szülészeti klinikarol az onnan legalis célpont.
    A csecsenek csinaltak az hogy tüzet nyitottak orosz civilekkel teli pincék ablakaibol az orosz lövegek meg telibe verték őket.
    A cikkből mindenki döntse el vajon vajon megvalósulhat-e az amit a btk. a 151.§ bekezdésben büntetni rendel.
    gyerekkorház
  • zoltang
    #94308
    https://twitter.com/hengenahm/status/1502381450410266630
  • zoltang
    #94307
    Lehet ez az a konvoj közelebbről.

    https://twitter.com/aldin_ww/status/1501808424178360320?s=21

  • SZUsszan
    #94306
    Egy kis AT promó az ukránoktól.

    Mondjuk a küldetésük sikertelen volt, ahogy néztem elégtelen felderítés lehetett és belefutottak, de a videón nem látni veszteségeket, de vissza kellett vonulniuk.



    Itt viszont betaláltak egyszer. De hogy ennyire közelről nyitottak tüzet, az oroszok elég gyorsan reagáltak. Nem tudom, volt-e veszteség az ukránoknál, de nehéz lehetett elmenekülni úgy, hogy egészen hamar elkezdték géppuskázni a környéket:

  • n003
    #94305


    mi a helyzet a horvátban lepottyant drónnal kapcsolatban? tényleg úgy repült át felettünk, hogy nem is észleltük?
    drón
    drón állítólag
    Utoljára szerkesztette: n003, 2022.03.11. 16:59:51
  • savaz
    #94304
    Ez meg elvileg a Krímben , szintén ma.

    Csakhogy ezen meg orosz felségjelzés van.

    Arra mondjuk tuti jók, hogy aktiválják a légvédelmet, meg ellövöldözzenek rá egy rakat korszerű és jó drága rakétát.
  • savaz
    #94303
    Ez meg Zágrábban esett le ma hajnalban.

    Ha Ukrajnából jött Kecskeméttől pár kilométerre ment el.
  • savaz
    #94302
    Elvileg ezt Kijevtől nyugatra lőtték le:
    Zsitomir
    IAI searcher
    Utoljára szerkesztette: savaz, 2022.03.11. 15:56:15
  • Sequoyah
    #94301
    "Nem hasonlítanám az iraki háborúkhoz ezt, mert ott óriási volt a technikai, képzettségi és morális fölény, itt azért kiegyenlítettebb"

    Ezt nem ertem miert lenne urugy arra hogy ne hasonlitsuk ossze. Epp ez az osszehasonlitas lenyege, hogy lassuk, az oroszok milyen technikai, kepzettsegi es moralis lemaradasban vannak a NATO erokhoz kepest, mert korabban nem ezt "igertek".
  • JanáJ
    #94300
    Mondjuk ez nem a civilek miatt van, hanem mert hatékonyabb. Az oroszoknál meg nem az a baj, hogy nincs, hanem hogy jó eséllyel direkt lőnek civil célpontokat.
  • repvez
    #94299
    nem is mondtam, ogy 100%os használat volt, de legalább a célazonositás és még a CCIP és CCRP bombaoldás is pontosabb mint az orosz .
    Csak abbol kiindulva, hogy orosz részrol még mndig a szönyegbombázos szintu több bomba egyszerre a modi mig a nyugati oldalon elég egy is
    Manapság meg GPS kordinátás bomba és lézeres megjelölés nélkül anélkül, hogy tudnák, hogy nincs civil a környéken nem igen operálnak .
    Azis sokat elmond, hogy 20 év alatt afgán és irakot is összevéve ha hinni lehet a hireknek kevesebb veszteség volt nyugati részrol ,mint most az oroszoknak 2 hét alatt.
  • militavia
    #94298
    Nem tudok erről semmit.
  • militavia
    #94297
    Azért messze nem 1991 óta van ez sokkal később.
    Még a 2000-es évek elején is messze nem 100% PGM használat volt.
  • repvez
    #94296
    pontosan, amcsi oldalrol már 91 ota elképzelhetetlen , hoy prec bomba nélkül menjenek bevetésre szinte minden gépük képes hordözni valamilyen célzőberendezést amivel autonom modon tudnak irányitott fegyvert dobni.
    Orosz részrol, mégcsak mutatóba sem látok egyet sem fuggesztve a gépeken vagy ha igen akkor az elfoglal egy egész fegyverpontot.
    És nagy többségben csak azt az objectumot semmisitik meg ahol harcolo katonai egységek vannak lakoövezetre ritkán mentek eddig csak ha mint pajzsot használta az ellen .

    itt azért nem látom , hogy ez fenn állna . a 40kmes kocsioszlobra is hogy hogy nem támadt még senki ukrán oldalrol sem ezért elég furcsa számomra, ennél zsirosabb célpontot elképzelni sem lehetne nyilt terepen összezsufolodva ennyi eszköz.
  • JanáJ
    #94295
    Használják, de max akkor látod ha lelőnek egyet. Nem tudom mennyire képesek az ellenséges légvédelem rombolására. Prec fegyverzetet sem látsz A2G, gyak buta bomba meg irányítatlan rakéták. Nem véletlenül hullanak a Szu-27 klónok is.
  • JanáJ
    #94294
    Gyakorlatilag csak az ukránok sikereit és az oroszok bűneit látjuk. Ez viszont nem magyarázza, a magára hagyott gépeket, az egyedül kóricáló járműveket, a légifölény kezdeti hiányát és a többi hülyeséget. Azért azon se lepődjünk már meg, hogy a kemény célokat beengedik és a puha ellátást támadják. Ez már Irakban sem volt nagy csoda. Agyon is páncélozták a logisztikát. Oroszoknál meg két Kamazt láttam ami ilyen, a többi ezer éves ponyvás.
  • szenyor Lopez
    #94293
    Az oroszoknak nincsenek drónjaik? Miért nem használják? Vagy használják, csak nem látjuk?
    A légifölény nemléte nekem még mindig furi. Azt már láthatták, hogy az amerikai háborúk első lépése volt mindig a légvédelem elpusztítása. Ok, a kézi egységekkel nem tudnak mit kezdeni, de a telepítettekről nem hiszem, hogy ne lenne fogalmuk merre vannak.
  • Nagydög
    #94292
    Neked talan van valami megbizhatobb infod errol:

    Azzal az informacioval talalkoztam, hogy az oroszok(pedig en csak idetlenkedtem korabban) tenyleg hasznalnak mobiltelefont kommunikaciora. Ezen kivul meg titkositatlan radiokat leginkabb. Nem azert, mert szeretnek veszelyesen elni, hanem mert a sajat kodolt kommunikacios megoldasuk, az ERA 3 es 4G-t hasznal, aminek az infrastrukturajat reszben sajat maguk semmisitettek meg. De ez minden elemeben akkora orultsegnek tunik, hogy ketelkedem, hogy igaz.
  • aksurv2
    #94291
    Gyakorlatilag MINDEN es SIKERES ukrán támadást láttunk.
    Ez olyan mint az amerikai rendőri fegyverhasznalat..
    Azokról is mindet látod, és hu mennyi van.
    Csak ha elkezdesz számolni akkor kiderül hogy 1 millió rendőr sok millió intézkedésehez képest kimutathatatlan a számuk.
    En meg emlékszem a 2006 izraeli támadásra kb. hasonlóan lesujtoak voltak a vélemények.
    Sajnos a háború a legjobb hadgyakorlat, mert az biztosan megmutatja hibákat.
    Hogy ki fog győzni fogalmam sincs, mert még azt se tudjuk mi tekintetünk győzelemnek a feleknél.
  • militavia
    #94290
    A T2 drónok sanszosan csak sz Sz-300PSz-ek MZ-jén belül emberkednek, ahol orosz vadász nem repülhet rájuk, mert leszedi az PSz.
  • JanáJ
    #94289
    Szerintem arra számítottak, hogy ha megszórják a reptereket, akkor utána már a még épek sem mernek felszállni. Ezért nem is törekedtek a légifölényre.
    Egy bajraktárt (tudom Y) nem biztos hogy könnyű megtalálni egy 21-el. Szerintem ezekre sem számítottak. Még arra sem vették a fáradtságot, hogy ne egymás hegyén - hátán álljanak meg.
    A kósza járművek nekem is furák, de ugye arról is van videó, hogy az ukránok egymást lövik.
    A szakadárok mögött ott volt Oroszo., amikor kezdtek rosszúl állni a szakadárok, akkor jött egy kis erősítés meg ágyúzás orosz területről. Ők meg ugye nem mertek visszalőni.
    100-200e emberrel támadnak egy beásott ~240e-es, elszánt és harcedzett sereget aki tippre élőben látja az amik felderítési infóit. Két hete kb 0-24-ben minden határon folyamatos a légi és földi felderítés és vadász jelenlét. Az oroszok meg összekapartak mostanra négy retro A-50-est. A kedvencem, hogy francia bázisról jött vadász a lengyelek fölé egy szimbólikus járőrre full A2A fegyverzettel majd leszállás nélkül haza is ment.