94980
10725198101090741028.jpg

-Nem alkalmazunk jelzős szerkezetet. Még arra se, akivel nagyon nem értesz egyet.
-Nem gyűlölködünk!
-HADITECHNIKAI TOPIC, aki nem tudja értelmezni, az megy máshova!


[Légi Harcászati / Légvédelmi FAQ]
  • [NST]Cifu
    #88578
    A Colt aligha. 2013-ban azért vesztették el a US ARMY M4 megrendelési szerződést, mert a leszállított fegyverek minősége kritikán aluli volt.
    A hadsereg megrendelése nélkül, és a civil kézifegyverek piacán versenyképes termékkel nem nagyon bíró cég 2015-ben csődöt jelentett, 500 millió dolláros adósságban úszott, miközben csak nagyjából 100 millió dollárnyi össz vagyonnal bírt. 2016-ban elvben a bíróság jóvá hagyta az átszervezésről szóló terveket, de a honlapjukon pl. nincs 2017 szeptembere óta új hír.

    A Remington is aligha, ők idén menekültek csődbe, bár szintén jóváhagyták a újraszervezésüket, és működhetnek tovább.
  • fade2black
    #88577
    A sunnyogás mondjuk érdekes szó a 20éves sagat ismerve. A valós ok meg gondolom szokásos. Colt.
  • Kurfürst
    #88576
    Le van írva a cikkben.

    Támogatófegyverként becsomagolt eszközre adtak pénzt, nem arra, hogy ennek ürügyén a USMC belopjon egy különutas egyéni fegyvert minden bőrnyakúnak, csak azért mert az jobban tetszik nekik. Pláne úgy nem, hogy benne van a pakliban, hogy még a lőszer is tök más lesz. Úgyhogy az első 6500 után a további 15 000-re (aztán még ki tudja mennyire) majd legfeljebb akkor kapnak zsetont, ha a USMC befejezi a sunnyogást és szépen beáll az Army mellé a sorba.

    Kicsit egye meg a gólya, amit főzött esete. Gépkarabéllyal akartok könnyűgéppuska feladatot megoldani? Oké. De arra nem adunk pénzt, hogy hirtelen mindenki ki legyen nevezve géppuskásnak, és minden haderőnem megy a feje után.

  • [NST]Cifu
    #88575
    Javítottam.
  • JanáJ
    #88574
    Nem latom a kepet. (telefon)
  • [NST]Cifu
    #88573
    A MarineTimes szerint "csak" az új M27 beszerzésre kért összeg 20%-át akarják visszatartani, amíg az USMC parancsnoka nem válaszol a felmerült kérdésekre.

    Egyébként a politikai sz@rkavarás csodája ismét az egész. A felhozott érvek a korábbi M27 beszerzéseknél miért nem okoztak gondot?
  • Kurfürst
    #88572
    A jelek szerint a Kongresszus nem szopta be a USMC trükközését és az M27 ‘támogató fegyver’-nek való igen erőltetett átminősítését, meg a ‘jobb ölési képesség’-ről szóló marketing dumát, és nem nagyon támogatja a további, széleskörű M27 beszerzést, rendszeresítést.

    Sőt, inkább azt kérdezik, hogy a USMC miért erőlteti a különutas fejlesztéseket, meg miért akar mindenféle ürüggyel rendszeresiteni egy olyan lőszert (5,56) tüzelő fegyvert, amelynek az ölőképességét mostanában megkérdőjelezik és inkább lőszerváltásban gondolkodnak.

    Forrás
  • [NST]Cifu
    #88571
    Dana M2 155mm-es önjáró ágyútarack.


    Utoljára szerkesztette: [NST]Cifu, 2018.08.01. 11:57:51
  • [NST]Cifu
    #88570
    Egy IDF katona állítólag érzékeny tartalmú képeket töltött fel az F-35I-ről. Kinek van meg a kép? :)
  • [NST]Cifu
    #88569
    Teljesen igaz, a Szu-57 és a T-14 is minimális megrendelési állománnyal lesz csak jelen, a korábban beharangozott hatalmas példányszámból nem lesz semmi...
  • molnibalage83
    #88568
    Kis példányszám lesz jelen állás szerint. HTKA.hu T-14 topikjában bővebben.
  • R0kaur
    #88567
    ha már orosz harckocsik, mennyire lehet igaz az a pletyka, hogy lelövik a t-14 sorozatgyártását az ára miatt?
  • JanáJ
    #88566
    A 2. Kepen a toronyra hajlo lapok mitol vedenek? Elmukodteti a heat fejeket?
  • [NST]Cifu
    #88565
    Máshol volt téma, de talán itt sem fog ártani:

    A T-72B fejlesztések:



    T-72BA / BA1: (1999-2005) Egyszerűbb fejlavítása a régebbi T-72B harckocsiknak, a V-84MSz motorupgrade (de nem mindegyiknél, van, ahol maradt a V-84-1), Kontakt EDZ vagy Kontakt-5 ERA, 1A40-01 vagy később -01M digitális tűzvezető számítógép, a -01M esetében szélsebesség mérő szenzorral, még később -M02 alváltozat. Új, hatékonyabb lövegstabilizátor, 9M119M Refleksz ATGM integráció (ez állítólag nem minden példánynál van meg). 700-800 T-72B-t átalakítását valósították meg BA alváltozatra.



    T-72B2: (2006-2008) V-92S2 (1000 lóerő) motor, a T-90 lánctalpa, új 2A46M-5 löveg, új 'Kalina' tűzvezető rendszer integrált hőkamerával, Relikt ERA, hőárnyékoló álcaháló, plusz kompozit kiegészítő páncél a hasra az aknák ellen és az orra. Nem került megrendelésre a magas ára miatt.



    T-72B3: (2010-2016) A B2 alváltozat bizonyos változtatásokkal, V-92S2 motor, a T-90 család lánctalpát megkapja, az 1A40-4 tűzvezető rendszer kerül beépítésre a Szoszna-U stabilizált optikával és a Thales Catherine-FCS hőkamerának fehérorosz licencével és Kontakt-5 (vagy Relikt) ERA-val. A parancsnoknak viszont nincs dedikált különálló éjjellátója, csak az irányzó által látott képet nézheti ő is, meg persze megmaradt a TKN-3MK aktív éjjellátót a T-72B-ről. Integrálva lett a későbbi példányokhoz viszont a Szvinyec-1 és -2 APFSDS-DU lőszer.



    T-72B3M: (2014, 2016-) V-92S2 motor 1120 lóerősre húzva, PK PAN független hőkamera és EO optika a parancsnoknak, Relikt ERA. Először a 2014-es Tank biathlonon tűnt fel, a legnagyobb újdonsága a független EO / IR torony a parancsnok számára.

    Jöhet a kérdés, hogy a T-90-hez képest hol van hátrányban a T-72B3 és B3M?

    Nos, legelőször is nincs új torony, a B3/B3M esetében maradt a T-72B tornya.
    Másodszor nincs SHTORA rendszer, nem csak a két infrafényszóró hiányzik (ami pl. a TOW-hoz hasonló pct. rakéták elleni védelemért felel), de a SHTORA rendszer rakéta-érzékelői sincsenek meg, és a hozzá kapcsolt automata védelmi rendszer sem, ami a tornyot a veszélyforrás felé forgatja (a legerősebb páncélt mutatva felé) és a ködgránátvetőket aktiválja.
  • JanáJ
    #88564
    Ja es hogy a 15x miert lopakodik.
  • JanáJ
    #88563
    Es hogy Moszkvat nasams vedi?
  • [NST]Cifu
    #88562
    A Lot 10 volt 94,5 millió hajtóművestől, a Lot 11 esetében további nagyjából 6%-al csökkent az ár, ami 88 millió. A Lot 13-ra akarják 85 millióra csökkenteni.
  • molnibalage83
    #88561
    Én úgy tudtam hajtómű nélkül, de akkor még nagyobbat ugrottak.
  • [NST]Cifu
    #88560
    Hmm... a Lot 13-ig tartó tárgyalásról lemaradtam ezek szerint, ott már tényleg ~85 millió az F-35A ára hajtóművestől...
    Utoljára szerkesztette: [NST]Cifu, 2018.07.30. 10:44:26
  • molnibalage83
    #88559
    Komolyan mondom, hogy jelentkezek írni az indexbe. Ha ezért a szennyért kifizetnek annyit, amennyit hallottam... Csak legalább nem szutyok lenne az egész...
  • molnibalage83
    #88558
    Éppen írok neki...

    Azt azért a margóra, hogy már 82 vagy 85 misi volt a legutolsó Lot széria alkudás úgy, hogy még mindig LRIP van. Az F-35A olcsóbb már ennél vagy kb. egy árban van...
  • [NST]Cifu
    #88557
    Zseniális...

    AESA radar -> "aktív elektromos radar,"
    Legion pod -> "Legion célkeresővel"

    "Akár az is megoldható, hogy nyolc levegő-levegő rakétával szereljék föl, a maradék kapacitását pedig 28 kisebb átmérőjű bombával (small diameter bombs, SDB), illetve hét, egyenként 900 kilogrammos bombával egészítheti ki. "

    Nem, a The War zone vagy 8db A2A rakéta és 28db SDB, vagy 8db A2A rakéta és 7db 2000 fontos légibombát írt.

    "Ez jóval több, mint az F–15X Eagle vagy bármely más rendszerben álló vadászgép kapacitása."

    Őőőő.... az F-15X az új, gondolom F-15C/D/E Eagle-t akart írni, csak így sikerült.

    "A hírek szerint jóval olcsóbb lesz, mint a darabonként 95 millió dollárba kerülő F–35A. "

    Csak a margóra, de a darabonként 95 millió dolláros F-35A vételár az F-135 hajtómű nélkül értendő.
  • JanáJ
    #88556
    Tuti napszurasa van. https://index.hu/tech/2018/07/30/mire_kepes_az_f-15x_a_legujabb_lopakodo_vadaszgep/
  • repvez
    #88555
    hétvégén bukarestben volt repnap talán onnan jöttek.
  • JanáJ
    #88554
    https://index.hu/tech/2018/07/29/india_amerikai_legvedelmi_rendszert_vasarolna/
  • SZUsszan
    #88553
    Albertirsán fotóztam a hónapban:


    Utoljára szerkesztette: SZUsszan, 2018.07.29. 20:56:59
  • JanáJ
    #88552
    Balatonlellén elhuzott a parton ket sotet kek talan Hawk vadaszgep smokewinderrel. Tudja valaki hogy tevedtek ide?
  • [NST]Cifu
    #88551
    Noha még nincs betonba öntve, de az IAF laza 11 milliárd dolláros, több éves megrendelésről tárgyal a Boeing-al. A tárgyalás tárgya egy századnyi F-15IA (Israel Advanced), lopakodó képességgel felruházot Sas, plusz KC-767 tankerek, CH-47 Chinook helikopterek és CV-22 Osprey billenőrotoros gépek. Ez nem befolyásolja a korábbi 50 gépre szóló F-35I beszerzést, de érdekes adalék a korábbi F-15X hírhez...
  • JanáJ
    #88550
    Ne duzzogj, csak mert nem értelek. :-) A klasszikus radar feladatait nem tudja átvenni. Egy kiegészítőnek - mint az IRST - jó lehet. Kérdés ér e ennyit. Az új radarok is képesek erre, nem tudom ad e annyit a nagyobb "felbontás" hogy ezért bele tegyék mondjuk egy podba. Pláne, hogy erősen időjárás függő.
  • JanáJ
    #88549
    Nyeh. Én meg nem értettem Molni mit nem ért.

    @HPASP: Köszi!
  • [NST]Cifu
    #88548
    Ott a pont, én írtam félre... :(
  • fade2black
    #88547
    Hoztam egyértelmű pldanak, hogy egy pontra tudsz fokuszálni. Ha ez nem előny akkor nem tudom mi az.

    De be kell látnom nincs értelme. és persze DARPA és Oroszok szerint sincs. vége, ennyi.
  • fade2black
    #88546
    sztem Cifu F-15 SEt akart írni és nem SAt.

    F-15SE
  • Hpasp #88545
    2002-ben kaptak a Németektől ajándékba 2db sima MIM-104A Standard komplexumot.
  • molnibalage83
    #88544
    Mitől csökkentett? A gép kialakításán a legkisebb jelét sem látom ennek. Vagy megvakultam volna?
  • [NST]Cifu
    #88543
    F-15SA lopakodó koncepció...?????


    Csökkentet észlelhetőségű. Így jó lesz? :)

    A gond az, hogy oda elég az F-15E is, nem kell F-15X. Az E gépek is AESA radart kapnak már most is és minden van, ami a COIN-hoz i jó. Ezért új F-15 nem kell. Akkor vegyenek 1 F-15X század árából 1 ezerdenyi Tucano-t és örüljenek neki...


    Te is jól tudod, hogy az USAF ezt nem fogadja el. Szvsz előbb lesz az USAF aktív harci állományába F-15X, mint Tucano...
  • molnibalage83
    #88542
    A gond az, hogy oda elég az F-15E is, nem kell F-15X. Az E gépek is AESA radart kapnak már most is és minden van, ami a COIN-hoz i jó. Ezért új F-15 nem kell. Akkor vegyenek 1 F-15X század árából 1 ezerdenyi Tucano-t és örüljenek neki...
  • molnibalage83
    #88541
    F-15SA lopakodó koncepció...?????
  • [NST]Cifu
    #88540
    Sacc per kábé igen, de nem csak a ilyen kontexusban, hanem például az alacsony veszélyességi zónákban (ahol pl. csak MANPAD-ok vannak) is elég lehet az F-15X, legfeljebb nem jön le 6km alá...
  • [NST]Cifu
    #88539
    A probléma az, hogy a #88513 -ban bemutatott Poszeidón ellen például semmit sem ér...
    Egyébként a nyugati elemzések inkább Irán és Észak-Korea elleni védekezés céljából tartanák üdvösnek a kezdeményezést.