94974
10725198101090741028.jpg

-Nem alkalmazunk jelzős szerkezetet. Még arra se, akivel nagyon nem értesz egyet.
-Nem gyűlölködünk!
-HADITECHNIKAI TOPIC, aki nem tudja értelmezni, az megy máshova!


[Légi Harcászati / Légvédelmi FAQ]
  • aksurv2
    #94490
    Semmi köze nincs Putyinnak hozzá.
    Elég megnezni a Kyle Rittenhouse ügy tálalását ugyanezen felsorolt propaganda termékekben a jogerős bírói döntés döntés után is. Ugyanazt a hazugságot terjesztik tovább, a bizonyítékok és a valóság a legkevesbe se zavarta meg őket ebben.
    Es ez nem az oroszok műve.
  • SZUsszan
    #94489
    Most már mindegy, ráakadtam közben én is kemény anyagra. Ukrán katonák törik el az orosz hadifoglyok lábait, meg kezen-lábon lövöldözik őket. Egyiket nagyon brutálisan ölnek meg egy késsel. Már-már liveleak arab/mexikói kartel videók szintjét hozta. Elég is lett.
  • savaz
    #94488
    A titok nyitja az orosz/szovjet/mongol kultúrában rejlik, ami az, hogy az erősebbnek/nagyobbnak mindíg igaza van, akármekkora baromságot állít. Nekünk konkrétan az előző nap saját maguk által aláírt teljesítési igazolásokat nem akarták elfogadni, merthogy nem történt teljesítés, mert azt hitték, ők vannak fölényben. Aztán, amikor kiderült hogy mégsem, akkor rögtön eszükbe jutott, mit írtak alá előző nap és ez abszolút nem volt nekik probléma.
    El lehet olvasni a cikkben linkelt tanulmányt is!

    Az a kultúra ráadásul nem ismeri a win-win szituációt. Ott mindenképpen be kell mutatni, hogy ő az erősebb és uralnia kell a szomszédokat, különben a másik gondolja magát erősebbnek és azonnal támad. Kb ezért jelent nekik "provokációt", meg "fenyegetést" egy szomszédos ország NATO tagsága, vagy, nyugati orientációja. Az orosz gondolkodásban nincs olyan, hogy békén hagylak, és te is békében hagysz engem. Ha rámosolyogsz valakire, az rögtön behódolásnak veszi és elkezdi éreztetni a fölényét, kb egy bolti eladó is. Ott akkor van tekintélyed ha villogtatod a hatalmad, a kegyetlenséged, az erőd, a pénzed. Na akkor rögtön haver leszel.
    Az ukránok is ilyenek egyéniben, de állami szinten tudják, hogy nem nagyhatalom az ország, ezért normálisan viselkednek(többé-kevésbé).
    Az oroszokban viszont megvan a nagyhatalmi gőg, részben ezzel fizetik ki a húsosfazéktól távolabbi népességet. Ezért van még mindíg meg Putyin támogatottsága, meg ugye gondosan titkolják a nép előtt, hogy mennyire gyenge is az a nagyhatalom. A többé kevésbé tájékozott városi értelmiség tüntet, meg háborúellenes, a többiek nem (még).

    A szovjetunió is azon bukott meg, mert Csernobil meg Afganisztán, meg a Glaznoszty ráébresztette a népet, hogy gyenge a rendszer.
  • fade2black
    #94487
    Jelenleg ott tart az orosz agitprop, hogy ukránok nevében pakolnak fel hamisított videokat. Persze lesz pár egyértelmű hiba. Aztán fullba megy, hogy az Ukránok mit hamisítottak. Itt nagyon fotnos, hogy hiába jön le, hogy ez orosz agitprop az már senkit se érdekel. Ezt a vonalat az oroszok nagyon profin csinálják. Ha úgy tudnának harcolni mint ahogy hazudoznak baj lenne.

    Mondjuk Putyin is belenevetett a kamerába aszem feb 22én hogy nem lesz háború... miközben már rég egyértelmű volt neki, hogy lesz.

    szerk: Nincs sok kedvem hozzá de holnap megnézem a historym. btw a két linkelt video nem elég + ahogy kinéz ahogy szabadulnak fel az Ukrán városok nagyon nem kell majd keresgélni lesz anyag bőven. Sok kicsi/nagyobb Groznij.
    Utoljára szerkesztette: fade2black, 2022.04.04. 22:40:53
  • fade2black
    #94486
    Mondjuk az nem tudom menniyre profizmus, hogy ha valós dolgot állítasz de ha az nem tetszik a rendszernek azért 15év börtönt is kaphatsz. Mindezt azért mert főnök aztmondta, hogy a fekete az fehér. És aki mást mond 15év. És nincs olyan média ami evvel szembe merne menni. Fullba hazudnak minden frekvencián.

    Ehez képest még a mi kis országunkban is van 444/telex/hvg és kb bármi ami valós leírhatnak.
  • SZUsszan
    #94485
    Annyit azért belejavítanék, hogy a bucsai polgi valószínűleg él és virul, mert a halottas hírben ez áll:

    "Az ukránok állítása szerint a kijevi terület felszabadítása után megtalálták Motyzsin falu vezetője és férje holttestét, akiket március 23-án raboltak el az oroszok."

    Nem tudom hogy milyen messze van a két település egymástól. Lehet, hogy 2-án felszabadult Bucsa, 4-én meg megtalálták a másik településen a halottakat.
  • SZUsszan
    #94484
    Hm, meglepett.
  • Sequoyah
    #94483
    Pontosan ezt akarja Putyin, hogy ezt higgyed... Gratulalok, az agymosas mukodik...
    Sajnos a tenyek ellened szolnak, de a tenyek azok mar nem szamitanak...
  • ximix #94482
    Szerintem a nyugatot sem kell félteni a hamis hír gyártástól, annyi, hogy mi itt élünk ezt szoktuk meg,
    keletről nézve lehet ugyan olyan ordas hazugságokat látnak nálunk leírva, mint amit mi látunk tőlük.
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!

    A Bucsai polgármester Április 1-én pénteken a hivatala elől videózik és láthatóan örül, mert március. 31-én csütörtökön Bucha felszabadult az oroszok elmentek.

    " Ukrajna ellentámadásba lendül, visszafoglaltak egy várost Kijev közelében
    Portfolio
    2022. április 01. 20:08
    Az ukrán erők visszafoglalták a főváros, Kijev közelében fekvő Bucha városát – közölte polgármestere a BBC szerint.

    Március 31-e úgy vonul be városunk történelmébe, mint az orosz erők alóli felszabadulás napja – mondta Anatolij Fedoruk, Bucha polgármestere egy pénteki videóban. Úgy tűnik, a buchai városháza előtt forgatták a videót.

    Kiemelte: ez a nap Ukrajna fegyveres erőink győzelmének a napja. Ilyen győzelmekre számítunk egész Ukrajnában - tette hozzá Fedoruk.

    Az ukrán erők számos, Kijev közelében és azon túli területen is ellentámadásba lendültek Oroszország ellen."


    Portfólió



    Április 2.-ai cikk, itt a videóban nemesik szó utcán heverő halottakról, lehet később találtak csak rájuk vagy lehet más a sztori,
    de április 3.-án már tele a média "Buchai mészárlással" ahol a polgármester, felesége és fia is az áldozatok között van.

    "A „SAFARI” különleges célú ezred megkezdte Bucha megtisztítását az oroszországi szabotőrök és cinkosok elől.

    A Robbanóanyag-ártalmatlanító Szolgálat szakemberei átvizsgálják az Orosz Föderáció háborús bűncselekményeinek helyszíneit, és lefoglalják a robbanóanyagokat és a fel nem robbant lőszereket"
    lb.ua/society/2022/04/02






    Utoljára szerkesztette: ximix, 2022.04.04. 19:04:10
  • aksurv2
    #94481
    Nyugodtan osszemoshatod.
    A különbség csak a profizmus.
    Nyugaton messze profibban vezetnek meg. Ennyi.
    A hírek pontosan annyira iranyitottak. A független oknyomozó újságírás annyira hatékony és létező dolog, mint Superman a kriptonit bányábam.

  • Sequoyah
    #94480
    Annyira utalom ezt az "oroszok is hazudnak" vagy "nyugat is hazudik" narrativat. Tipikus "whataboutsim" (nem tudom van-e erre magyar kifejezes), ami probalja osszemosni a kettot mintha akar kozel is egy szinten lennenek.

    Nyugaton is hazudnak? Persze. Egy szinten van az Orosz hazugsagokkal? Meg csak kozel sem. Az orosz hazugsagok kb azon a szinten vannak, mint amikor rajta kapom a gyerekeimet hogy osszefirkaljak a falat, es meg a kezukben a zsirkreta mikozben meg mindig csinaljak, de csak azt hajtogatjak, hogy "nem en voltam". Epp ez a celjuk hogy tulszaturaljanak minket hazugsagokkal, hogy aztan az agyunk feladja, es rovidre zarja az egesz temat azzal hogy "mindenki hazudik". Ezzel nyilvan az jar jol aki sokkal tobbet hazudik a masiknal...

    Oroszorszagban mar az emlekei sincsennek meg a fuggetlen es/vagy ellenzeki ujsagirasnak, amik nyugaton meg nagyon is leteznek. Persze napi hirekben akkor sem szabad 100% megbizni, mert meg jo ujsagirok eseten is, a sebesseg nyilvan a pontossag rovasara megy, es mi sem akarunk napokat/heteket varni a hirekre csak mert meg ellenorzik azokat...

    Szoval nem kene osszemosni az egeszsegesen kritikus hozzaallast azzal hogy az oroszok mar akkor is hazudnak amikor kerdeznek.
  • SZUsszan
    #94479
    Na jó, ez tényleg mocskos az oroszoktól

    Mintha a 2. VH-s Wehrmacht vonulna és kivégezne mindenkit, aki csak egy követ is dobott a csapatokra.
    Nem tudom mire gondoltak az oroszok, hogy statiszták fekszenek a megrendezett helyszínen, ha esetleg megnézték volna a felvételt akkor láthatnák, hogy részlegesen elföldelt emberek is vannak rajta, meg hullafoltos kezet is nehéz eljátszani.
  • SZUsszan
    #94478
    Ha nem nagy kérés, privátban el tudod küldeni?
  • SZUsszan
    #94477
    Köszi a linkeket, hasznosak, főleg a járműves.

    Egyébként alap, hogy az oroszok is hazudnak, csak ők nem tudják telibe betolni az arcunkba, mert nagyjából mi nem látunk belőlük sokat a közösségi videó megosztó helyeken. Egy-egy csecsen akció van 240p-ben. Abból meg sok nem derül ki, max. az, hogy na igen, nem vonultak haza véres fejjel mindannyian, mint olvashattuk.
  • fade2black
    #94476
    Még annyit, hogy amit én látok Mariupol, Szumi, Chernihiv... ostrom alatt lévő városok alapján az az, hogy fullba megy a tüzérség, a kazettás bomba. Mindegyik Groznij. Elképesztő Ukrán civil veszteségek lesznek, a városok 50-80% megsemmisül(t).

    És itt megjegyezném, hogy jórészt olyan helyeken harcolnak ahl a lakosság 30-40% orosz. pl Mariupol 40+%a Orosz volt! Az ő házaikat is szétlötték az Oroszok, az ő gyerekeiket is szétlötték az Oroszok, nem csak a kisoroszokét.

    kb egy hete linkeltem ide két videot ahol látszott a pusztítás, az utcán heverő halottak. Az gyerekmese pár napja találtam (nem ytn) videokat egyszerűen sokkolt amit láttam de annyira, hogy azóta nem nézek. De ott van az agyamba tudom mi van.
    Utoljára szerkesztette: fade2black, 2022.04.03. 23:09:47
  • savaz
    #94475
    Görgess le az ukránokig

    Nem teljesek, de felszorozhatod annyival, amennyivel többet jelentenek a hivatalos ukrán források az orosz veszteségekről ugyanezen oldalhoz képest.
    Aztán ezt vesd össze az ukrán haderő háború előtti létszámával és felszerelésével, meg ugyanezt az orosz veszteségekkel és a bevetett hadseregük méretével.

    De ezt is nézheted, elvileg ott vannak a források.
    Ja, és ne gyere nekem azzal, hogy az ENSZ adatok is ukrán propaganda.

    Tonnaszám találsz képeket a rommá lőtt városokról is, Google street view alapján kezdhetsz számolni, hogy hány lakást lőttek szét. Azzal se gyere nekem, hogy amint megjelennek a környéken az oroszok, az ukránok gyorsan rommá lövik a városaikat, csakhogy megnyerjék a propagandaháborút. Budapest sem nézett ki jobban 56-ban.

    Ha nem hiszed, kérdezd meg Dózsa Lászlót! Őt civilként/gyerekként háromszor is kivégezték.

    A modern médiakörnyezetben nem az igazságot látod, hanem azt, amit az arcodba tolnak. Csak az a hír, ha megölnek valakit, arról nem írnak, minden nap, hogy ugyanazt a csávót az előző 62 évében egyszer sem ölték meg. De ha odafigyel az ember, meg van némi figyelme a világról, akkor kaphat egy reális képet.

    Rajtad csak azt látom, hogy beleálltál egy adott prekoncepcióba, abba, amit az orosz propaganda tol, azaz semmi nem reális, minden hamis, a "nyugat" hazudik, csakhogy az oroszok is mindíg hazudnak.

    Na ez tutira az Epimenidész paradoxon..
  • SZUsszan
    #94474
    Tudnál linkelni valamit, ahol az ukránok veszteségeit lehet látni?

    Én teljesen megértem amit látok. A háború zajlik, a médiát is fegyverként kezelik, propaganda. Ha a saját nép morálját növeli, az előny, ha az ellenfélét csökkenti az is előny. Ha a szomszédok segítőkészségét növeli az is előny.

    Tiszta sor, hogy nincs olyan, hogy csak az oroszok hullanak és már nem is tudom mióta nyomják a városok rommá lövését. Kizárt, hogy az ukránoknak ne lenne nagy veszteségeik. Civilekben, katonákban, infrastruktúrában, pénzben, ellátmányban és haditechnikában.

    Ha te ebből azt szűröd le, hogy nekem ez nem tűnik fel és nem értem miről van szó, akkor elbeszélünk egymás mellett. Ettől függetlenül, amíg nem linkelsz nekem egy olyan hírfolyamot, videót, kimutatást, bármit, amiből ez számszerű, látható és tény, addig csak feltételezzük mi, akik a valamennyire próbálunk hozzá érteni. De a népesség igen nagy százaléka, csak a propaganda videókat látja.

    Nekem több ismerősöm is ki van akadva az ukránokra és minden ilyen videóval csak azt hajtogatják, hogy hogyhogy nincsenek már visszatolva a határon túlra az oroszok és mégis miért kéne bárkinek az ukránoknak segítenie, ha megy ez nekik és az oroszok ennyire balfaszok.
  • savaz
    #94473
    Mondom, hogy nem jó médiát nézel (vagy továbbra sem érted meg), és neked ez fel sem tűnik.
  • SZUsszan
    #94472
    Úgy olvastam DA módban is van egy minimál 20 m élesedési távolsága. Külön lehet állítani 20-100 között, de teljesen kikapcsolni nem lehet.
  • repvez
    #94471
    pont ez az, nem hinném, hogy megvolt a 20 m. kb 2 vagy max a 3. emeletről lötte ki a rakétát ami meg nincs 10m se. szoval ha csak pár méterrel is, de sztem nem érte el a minimumot. a menetrakéta is csak féluton indult be.
  • aksurv2
    #94470
    Az ukik azt mondják nem ők voltak.:)
    Valaki nagyon ráér az amerikai cimicnel.
  • fade2black
    #94469
    OTA módban NLAW 20m a min lőtáv.

    Ilyen spec helyzetben át kellett volna akttintania DAra.
  • repvez
    #94468
    nekem inkább tunk ugy ez a video ,hogy csak elcseszett egy raksit a semmibe, mert összehasonlitva gyári bemutató éleslövészetekkel, ahhoz képest itt semmi robbanás és hatás nem volt .
    ATalán a rakétának van egyfajta védő mechanizmusa az inditoval szemben is, hogy csak egy bizonyos távon és ido után élesedik, és itt nem volt meg ez a táv, igy ami kárt tett az a rakéta sebességéből adodott és a rakétatest felkedödött esetleg a tankra ,de maga a robbanofej nem möködött el.
  • militavia
    #94467
  • SZUsszan
    #94466
    Azt látod, hogy a civil épületeket szarrá lőtték az oroszok és az oroszok haditechnikájuk nagy részét hátrahagyják, vagy szétlövik az ukránok. Erről beszélek. Te meg én csak ezt látjuk. Az oroszok nem töltik fel a videóikat közösségi portálokra, mert ki vannak tiltva.

    Az ukrán haderő nagy veszteségét csak te képzeled oda, mert hozzáértő vagy. Aki meg nem az, az azt látja hogy itt feltörölték a taknyot az oroszokkal. Egyébként minek is kell akkor az ukránoknak segítség?
  • SZUsszan
    #94465
    A videó alatt vitáznak ugyanerről, de állítólag a személyzet nyilatkozott később.
  • savaz
    #94464
    Azok alapján amit hozzáértő szemmel látsz a médiából, az oroszok és az ukránok nagy veszteségeket szenvedtek, az ostromlott ukrán városokat valaki durván rommá lőtte, de még mindíg Ukrajnában harcolnak.

    Ha te nem ezt látod, akkor nem értesz hozzá, és/vagy rossz médiát nézel, és/vagy nem tudsz különbséget tenni a fantáziáid és a valóság között.
  • tpM
    #94463
    Én azt hittem, hogy a lángok a Munroe / Neumann hatás nyomai, tehát az olvadt fémsugár megolvasztotta a páncélt és belül az fröccsent szét. Arra tippeltem, hogy a parancsnoknak kampó.
  • SZUsszan
    #94462
    Engem nem kell meggyőznöd, hogy amit a háborúról látunk a médián át, az alapján már Moszkvát kéne ostromolniuk az ukránoknak.

    Bár Belgorodot már megtámadták helikkel a határ másik oldalán. Szóval izé =)
    Utoljára szerkesztette: SZUsszan, 2022.04.01. 17:04:43
  • aksurv2
    #94461
    Azom kívül?
  • SZUsszan
    #94460
    Nem, valóban nem. Valószínűleg sok minden mást sem gondolnak túl, de ez már rasszizmus a részemről.
  • SZUsszan
    #94459
    Végül is ott van az a videó, amikor túl közelről lőnek a T80-ra és minimális károkat okoznak benne több tízezer dollárért.
  • aksurv2
    #94458
    Az arabok kommunikációját nem az USA PSYOPS és CIMIC egységei irányították ami jelenleg a röhejes módon a saját nyugati adofizetőikre dolgozik amit maximálisan kiszolgal a Big Tech és a Big Data. A ruszkikat akik viszont a valódi célosok lennének nem érik el.
    Tanultak Vietnambol, nem adnak esélyt a nyugati közvéleménynek.
    Egyébként pontosan a túl tökéletes talalas teszi hiteltelenné az egészet.
    Egy egy ilyen arabos elcsesztük videó sokat tett volna hozzá a hihetőséghez.
  • HöfEE
    #94457
    Naja, mondjuk náluk nem hiszem, hogy sokat gondolkodtak azon, hogy mi van ha az ellenség is meglátja a felvételeinket.
  • SZUsszan
    #94456
    Valószínűleg jól átgondolt és megtervezett támadásra rakták fel a sok kamerát az emberekre, mert zsebükben tudták a végkimenetelt. Szóval igen, propaganda, mintha csak kihívnák a tv stábot hogy megmutassák hogyan morzsolják fel az ellenfél egy izolált csoportját.

    Az araboknál például akkor is volt itt-ott kamera, amikor nemigen jöttek ki jól az összecsapásból.



    Abu Hajaar mindig jó kedvre derít.

  • fade2black
    #94455
    vzseg volt intelük nem kockáztattak sokat.
  • fade2black
    #94454
    https://www.portfolio.hu/global/20220401/hatalmas-robbanas-tuz-van-belgorod-korul-ukrajna-helikopterekkel-tamadhatta-meg-oroszorszag-teruletet-536915

    Ha ez megtörtént nem vmi Orosz önmegtámadás akkor egészen elképesztő, hogy 35nap után Ukrajnának nemcsak van két helikoptere de az is megfelelő helyen és azok be is repülnek 40km!!! mélységben Oroszoba aztán pedig erősen tovább nehezíti Oo logisztika/üzemanyag ellátását.

    Mindezt ráadásul azután, hogy Tocskával két hadianyag raktárat is kiiktattak ugyanitt.
  • HöfEE
    #94453
    A sport/testkamerás/gopro-s videóknál mindig eszembe jut, hogy ez nem e megint csak propaganda céllal készült (vagyis nyilván azzal készült, csak tudatosan). Ha valamelyik katona egy kamerával a fején, fogságba esik, vagy netán elhalálozik, de csak szimplán elöfordulhat hogy harc közben leszakad róla vagy elhagyja a kameráját és a felvételek az ellenfél kezébe kerülnek az azért elég komoly információt tud szolgáltatni a másik félröl. Nem is értem, hogyan engedélyezhetik az ilyen kamerákat, parancsnokként elégge félnék attól, hogy egy bakám ezzel hozza rám a bajt.
  • RatBaG #94452
    volt video az állítólagos crew-val. azt hiszem minor injuries-ról volt szó az egyiknél.
  • SZUsszan
    #94451
    Egyetértek. Valahol láttam egy posztot, ahol pontosan megtalálták az ablakot és a helyszínt. 20m-en belül volt a lövés.

    Belül biztos jól hallották a találatot és nekem tele lett volna a gatyám.