94975
10725198101090741028.jpg

-Nem alkalmazunk jelzős szerkezetet. Még arra se, akivel nagyon nem értesz egyet.
-Nem gyűlölködünk!
-HADITECHNIKAI TOPIC, aki nem tudja értelmezni, az megy máshova!


[Légi Harcászati / Légvédelmi FAQ]
  • SZUsszan
    #94531
    Igen, ott is ilyen visszafogott bamm bamm volt a tűzgyorsaság.

    Itt van egy BTR82-es lőtéri videó, nem tudom mennyi különbség van a két 30mm-s között, ez azért gyorsabban lövi. De azt látni, hogy itt mindegyik nyomjelzős

  • Nagydög
    #94530
    A sima es nyomjelzos loszer keverese csak nagyobb tuzgyorsasagnal szokas. Valahogy a 4:1 arany ragadt meg, szoval minden otodik lovedek nyomjelzos. Azt mondanam, ebben a videoban minden loves nyomjelzos.
    Ha visszaballagtok a multkori mariupoli BTR videohoz, akkor lathatjatok a tuzgyorsasagat.
  • JanáJ
    #94529
    Bármi elképzelhető, simán pakolhatsz csak fényjelzőst, kérdés mi értelme. Én tuti max sebességgel mennék harckocsinak. A szamélyzetnek acél tökei vannak.
  • SZUsszan
    #94528
    Persze, de a találatok aránya feltételezhető a látható nyomjelzős találati arányához.

    Újra megnézve a videót, nem látom azt, hogy folyamatosan robbanna a környék meg a páncélos. Elképzelhető, hogy nem teljes tűzgyorsasággal lőnek és mindegyik nyomjelzős?
  • JanáJ
    #94527
    Tippre minden 5. vagy 10.et látod.
  • SZUsszan
    #94526
    Oké, azt nem tudom megszámolni, amit nem látok, vagy hallok. =D
  • JanáJ
    #94525
    Meglepődnék, ha a fényjelzős között nem lett volna sima...
  • fade2black
    #94524
    hát ha bemegy és nagyja be igazából vmiben rombolni fog.

    Oroszok nem tudom mit várnak. Rendszeres, hogy beküldenek pár tankot érdemi support nélkü aztán belefutnak vmi atgmbe. Most meg egy erősen bátor IFVbe.

    @repvez: Orosz hadvezetés majd minden nap csinál vmi csodát. A heti egyik kedvencem, hogy a vörös erdőben nekiálltak túrni. Olyan szinten nem számít az Orosz hadvezetésnek még a saját embereik élete sem ami nekem értelmezhetetlen.
    Utoljára szerkesztette: fade2black, 2022.04.10. 04:18:16
  • repvez
    #94523
    Ezt csak ugy találtam, amirol sztem nem sokan hallottunk , hogy az ukránoknál nem csak a csernobil volt az első és egyetlen atom katasztrófa
  • zoltang
    #94522
    Talán ez az őse.

    30mm 2A72
  • zoltang
    #94521
    Egyébként ez a "Тhe 30mm ZTM-1 automatic cannon and the ZTM-2" van felszerelve rá.
  • SZUsszan
    #94520
    Engem is érdekelne. Biztos van valahol teszt videó a 30mm-es átütéséről, de hirtelen nem találok egyet sem.
  • zoltang
    #94519
    Én nem számoltam meg, de kíváncsi lennék milyen rombolást okozhatott a motortérben, lánctalpakon. (A 40mm-es 30 fokos lemezt átüthette simán.)
  • repvez
    #94518
    az volt a figyelmeztető lövés :)
  • SZUsszan
    #94517
    20 lövésből 9 talált és az utolsó előttit kb. 300m-el jobbra küldte el. =)
  • zoltang
    #94516
    https://twitter.com/UAWeapons/status/1512060297607065602

    "Footage from #Mariupol showing a Ukrainian BTR-4E APC attacking two Russian T-72 tanks from the rear with a 30mm cannon. Apparently, both tanks received serious damage."
  • SZUsszan
    #94515
  • HöfEE
    #94514
    Az látszik, hogy sokan ott is ugyanúgy megértik, hogy nem lehet egyértelmüen kijelenteni, hogy ez vagy az történt. Csak az tudja az igazságot aki akkor ott volt (és esetleg nagyon magas pozícióban lévö személyek mindkét ország vezetésében).

    Viszont jó látni, hogy azért mégis eljut alternatív információ az oroszokhoz is. Nyilván nem azokra a nénikre gondolok akik kerek perec kijelentették hogy ök csak TV-böl tájékozódnak. Ök ugyanúgy a propaganda "áldozatai" mint a pödrött bajszú hipszter gyerek, csak ellentétes véleményen vannak.
  • RatBaG #94513
    olyan ismerősek ezek a reakciók...

    ruszkik bucharol
  • Lacusch69
    #94512
    Ugyanez Woody Allen módra


    Utoljára szerkesztette: Lacusch69, 2022.04.07. 10:13:21
  • SZUsszan
    #94511
    Egy kicsit más:

    Fából faragott fegyver replikák.

    Elképesztő részletességgel.
    Utoljára szerkesztette: SZUsszan, 2022.04.07. 09:42:08
  • aksurv2
    #94510
    Pont indítani akartak ők is.
  • aksurv2
    #94509
    Azért mert jogod van, de ha visszaelsz vele az pont ugy polgári per tárgya mint nem fizetsz egy szerződésre.
    És en indítom ellened nem pedig az állam. Nagyon nagy különbség.
  • Xsillione #94508
    dehogynem csak mást kell énekelned. kapott már letöltendőt a fényességes nyugaton ember twitter üzenetért, talán kevesebb, mint egy dal.
  • Zoli007
    #94507
    Ha viszont megpróbálkozol a hitelrontással a gatyádat le fogom rólad perelni.

    Miért, hisz én csak a véleményemet mondtam volna el? Értem, hogy egyik polgári peres eljárás, a másik meg BTK, de mindkettőben az a közös, hogy a felperesnek nem tetszik a másik "véleménye".
  • SZUsszan
    #94506
    Furcsák az oroszok. Miért lebeg egy helyben egy olyan fronton, ahol mozogva is lelőtték volna?

    Itt is szürreális az egész

    Mint egy Man at war lenne.

    Egyetlen magányos jármű, marha közel a vonulókhoz lead egy mellét és semmi reakció. Majd kilövi az egyik járművet és mennek tovább az úton ugyanúgy, csak megszórják géppuskával a környéket?
  • aksurv2
    #94505
    Igy van jogod van hozzá, és valóban nem értek egyet a tiltott jelképek törvénnyel, pedig mindegyiket zsigeri szinten gyűlölöm.
    Ha viszont megpróbálkozol a hitelrontással a gatyádat le fogom rólad perelni.
    Ahhoz nincs jogod, hogy az én v. más fizikai megtamadasara konkrét felhívást tegyél.
    Egyébként pont emiatt a magyar jogszabályok es a bírói gyakorlat a szólásszabadsag tekintetben a világ egyik legjobb szabalyozasa.
  • Zoli007
    #94504
    Aha, tehát ha azt mondom, hogy te egy **** vagy az édesanyád egy *** meg a gyerekeid is, ezzel kiplakátolom az országot, akkor én is csak a véleményemet mondtam el? Azt ugye tudod, hogy Mo.-on is vannak tiltott önkényuralmi jelképek, amik miatt dádá van, akkor az is sérti a véleményhez való jogodat?
  • aksurv2
    #94503
    Nyugodt lehetsz most is rottya lőnek mindent, és telibe szarják a civileket.
    Vettem a fáradságot utána néztem nyugati sajtóban hatalmas a civil áldozatok száma minden egyes amerikai akciónal.
    A leglajtosabbat a drónokat vették elő.
    Átlagosan 1-4 civil áldozat volt minden egyes drón támadásnal.
    Szorozd fel a tamadasok számával.
    drón
    És ez csak jéghegy csúcsa.
    Érdekes az iszlám államnal humán pajzs Ukrajnában orosz háborús bűn.
    kettős mérce
    Ott volt hadilyai mészárlás v. ausztrál SAS által meggyilkolt 39 fegyvertelen ember.
    Es ezek nem elszigetelt esetek amit suggalnak, hanem nyilvánosságra került esetek.
    A háború és háborús bűn kéz a kézben jár akkor is, ha ruszkik vívják és akkor is ha a woke nyugat vívja.
  • fade2black
    #94502
    Nem túl gyakori, hogy ATGMel lőjenek le gunshipet.

    Stugna vs KA52
  • fade2black
    #94501
    A pár hete az amik is rottyá lőnek mindent ugrott be. Az egyiknél az a kivétel. A másiknál az alap.
  • aksurv2
    #94500
    Nem egyről beszélünk.
    Én szólásszabadsagrol beszélek.
    Annak a megtoresesere tökéletesen hatékony mind a kettő.
    Nyilván a orosz "demokráciának" mások szabályai amúgy mint egy eus országnak.
  • savaz
    #94499
    Azért nem mindegy, hogy elküldenek mellé munkatáborba is öt évre.
    A cseheknél nem ültetnek le egy dalért, mint a Pussy riotot.
  • aksurv2
    #94498
    Ha bíróság elé kerülhetsz a véleményedert at pontosan olyan mint a ruszkiknal ugyanis mind a két helyen öncenzuzazni fogod magad, ugyanis bár jog nem tekinti annak maga a büntetőeljárás is önmagában egy nagyon kemény szankció.
    Pl ha fegyvertartó vagy elvehetik a fegyvereidet nem mehet esetleg külföldre és pénzbírság gyanánt a gatyádat kifizetetted egy ügyvédnek.
    Magyarán pont úgy kussolsz, mint Moszkvában.
  • z0ty4
    #94497
    az már munka
    Ukrainian anti-tank missile shoots down Russian Ka-52 helicopter
  • Zoli007
    #94496
    A cseheknél azért egy többé-kevésbé független bíróságnak kell téged elmeszelnie.
  • savaz
    #94495
    Az nem az amerikai hadsereg volt.
    Utoljára szerkesztette: savaz, 2022.04.05. 14:28:04
  • aksurv2
    #94494
    Igy van.
    Mert a Disznó öbölben a szart is kiverték belőlük a kubaiak.
    Nem nagyon dicsekednek azóta se a dologgal, mert képtelenség lett volna jobban elbaszni egy műveletet.
  • savaz
    #94493
    Frissitsd fel a tortenelmi ismereteidet, Kubat nem szalltak meg!
    Pedig,azok a raketak tenyleg fenyegettek oket.
  • aksurv2
    #94492
    A cseheknél ugyanezért három évet adnak.
    A vállalkozásod karriered tehát az életed pedig tönkre megy, ha a mainstreammel szembe mész.
    És nem hogy sajtó, már egyetemi kutatás és publikáció szintjén is meg van.
    A cancel culture nem orosz kifejezés.