94975
10725198101090741028.jpg

-Nem alkalmazunk jelzős szerkezetet. Még arra se, akivel nagyon nem értesz egyet.
-Nem gyűlölködünk!
-HADITECHNIKAI TOPIC, aki nem tudja értelmezni, az megy máshova!


[Légi Harcászati / Légvédelmi FAQ]
  • Lacusch69
    #46760
    Pocsolyában fekve, szakadó esőben, melletted robbanó gránátok és becsapódó lövedékek között.
    Még paintballban sem egyszerű néha az újratöltés, ha nincs megfelelő fedezéked.
  • NorBear
    #46759
    Üdv!

    A vietnámi háborúban miért voltak olyan súlyosak az amerikai légierő veszteségei?
    Gondolom a légvédelem jócskán ártott a USAF-nek de a légiharcokból sem jöttek ki mindig pozitív győzelem-veszteség aránnyal.
  • SgtChris
    #46758
    Azért a game-hez képest a való életben egy Ak-nak van súlya (majd 3kg...)...amit egy kézzel tartassz, míg a másikkal kétségbeesve próbálod beszuszakolni a szintén nem pehelysúlyú 30-as tárat a fegyverbe. Nem mindegy a kéztartás, a mozdulatok helyes sorrendje. És akkor még nem beszéltünk arról mi van, ha ezt éles helyzetben kell végrehajtanod...
  • Punker
    #46757
    a pattogó gumilabdákat ne hagyd ki :D
  • SZU
    #46756
    Itt a csízió! Gyerekekek! A mesterlövész fegyverekkel úgy lehet a legjobban gyilkolni, hogy egy szemvillantásra becélzod az ellenfelet, majd elsütés közben átrántod az emberke fején a szálkereszted és már kész is.

    Amúgy azért balgaság, amit a srác írt. Mert ha a kezébe nyomnak egy pro játékosnak egy fegyvert és teszem azt végigköveti az egymilliószor látott mozdulatot, akkor is ott fogja először életében végigcsinálni. És ha nem pattan be a tár a helyére, akkor mit csinál? Kiesik csőrerántás közben és néz bután lukas melkassal?

    Arról nem is beszélve, hogy a fegyver pucolásig el sem fog jutni, mert egy akadály már végzetes lesz az illetőnek.

    Amúgy meg a játékokban aki sunnyog az köcsög camper, aki meg "profi" az fut mint a mérgezett nyúl, és sehol nem marad egy pillanatra sem meg.
    Az ilyenhez sem erőnléte, se több élete nem lesz egy játékosnak IRL...
  • Fenrir
    #46755
    Én csak honvédig jutottam, de ezek kívül semmiről nem szólt számomra a katonaság. Az első 1 hónapban volt alakizás dögivel, egyszer még valami hülye tanfolyam is ahol meg kellett tanulni dolgokat. A sorkatonai pályafutásom alatt volt egyszer rajtam vv ruha, egyszer volt reggeli torna mert a hidegben és hóban nem volt kedve többé kimenni a századpk-nak, lőttem 10 vakot és 6 éleset és ezek után őrszázadban fegyveres járőr/felállított őr lettem.

    Azért azt biztosan mondhatom, hogy cs-ben a tárazás animációja xar, úgy nem tudnád kivenni még a tárat sem, nem hogy berakni. Amúgy Ak-63D-m volt amit nem egyszer és kétszer szedtem szét eléggé kis darabokra, nem beszélve a számtalan tölténytár be és kitárazásról.

    Hála istennek csak egyszer voltam konyhaszolgálatos ahol kipróbáltam én is a híres-neves krumplipucolást azzal a belül rücskös centrifugával, nem volt nagy élmény.
  • MuldR
    #46754
    En azt tanultam meg, ha sniper puskaval (csipa) ugralok es gugolok celzas kozben, akkor nem tudnak elloni.
  • modellmaker
    #46753
    :):):):):)
  • harcu
    #46752
    Azért nem annyira hülye ötlet ez, érdemes elgondolkodni. Mivel elég sokat játszottam / játszok CS-kal, így tudom, hogy egy bomba hatástalanításához 10 mp kell, ha nincs eszköz, és 5, ha van eszköz. Namármost Irakban és Afganisztánban hiány van bombaszakértőkből. Pedig tök pitiáner a dolog, a bombán levő pittyegő vörös fényből lehet tudni, hogy van-e értelme leguggolni mellé. Ha van legalább 10 másodperc a robbanásig, akkor elég csak odaguggolni mellé, és már készen is vagyunk. Az egyedüli kritikus pont, hogy a pittyegés gyakoriságát jól kell tudni megbecsülni. Ha ez már megy, akkor gyakorlatilag egy napi kiképzés árán profi bombaszakértőket tudunk küldeni Irakba.
  • modellmaker
    #46751
    Azt írtad, hogy az elméleti alapokat pl. egy "egyszerű" tárcsere meg lehet tanulni a gép előtt ülve. Erre mondtuk mi azt, hogy nem, nem lehet. Mert hiába látom az animációt (tegyük fel, hogy az animáció helyes), nem az ragad meg az emberben a játék során. Valszeg te sem arról dicsekedtél, hogy "vazze, a CS-ben a múltkor annyiszor cseréltem tárat egy meccs alatt, hogy már álmomból felkeltve elmondom az animációt!", hanem arról, hogy adtál x darab fejest pisztollyal.
  • harcu
    #46750
    "Mert élőben tárat cserélni nem annyiból áll, hogy megnyomom az R betűt."

    Na ez az, és aki átkonfigurálta a billentyűzetet, az mit csináljon? :)
  • MuldR
    #46749
    CSben meg az m4 huvelykivetoje is a masik oldalon van. :) Ha tenyleg igy mukodne, arconb@szna forro huvelyel :)

    Attol hogy tarat tudsz cserelni, nem biztos, hogy ki is tudod pucolni, pedig meg a legendas AKnak is eleg volt anno, hogy vegigkusztam vele a nagygyakorlon, es mar nem is mukodott. :(

    Amugy meg honnan kap a CS-s gyerek AKt? MErt a lakossagnal nehany vadaszpuska meg parezer gazriaszto pisztoly van.
    Probalna valaki a szlovakokat vagy a finneket megszallni. Vagy az USAt :)

    Lassuk be, buszkeseg ide vagy oda, de ha megszallnanak minket max a blahan tudnank kukat borogatni. Abba van rutin. :(

    Cifu: mire jutottal a nagy hadseregosszerakos projectben? Erdekelne a velemenyed. Nem vagy egyedul az ilyen gondolkodasban. En mindig arra jutok, hogy penz nelkul semmit sem lehet csinalni. Pedig jol hangzana 1000 db CV90 kulonbozo variansokbol :)
  • harcu
    #46748
    Mindig is tetszett, amikor a Counter-Strike fegyverei balra dobták ki a hüvelyeket a jobbkezes fegyveren. Igaz, látványnak nem rossz, de a valóságban kicsit kellemetlen élményt lehetne belőle szerezni.
  • Lacusch69
    #46747
    Mint egykori sor- és tartalékos katona (honvédtól szakaszvezetőig):

    Nehogy azt higgye már valaki, hogy az egész sereg a krumplipucolásról szól!

    Az első két hónapban napi 5-10 alkalommal szedtük szét az AMD, inkább azokat pucolgattuk, mint a krumplit... (Aztán csak heti 4-5-ször az első félévben)
    Voltam olyan erőltetett menetgyakorlaton, teljes menetfelszereléssel (15km a Naszályban, márciusban 25fok meleg, téli ruházat), hogy 3 óra alatt 3 kilót fogytam - aktív sportoló létemre (előtte heti 3x2.5 óra kézilabda edzés).
    Amikor visszaértünk a körletbe, a váci srác kiöntötte a surranójából a vért...
    Háromszor ástam lövészgödröt (egyszer komplett vegyvédelmi ruhában). Egy fekvőt, és két térdelőt.
    Számtalan alkalommal kúsztam-másztam üvegcserepekkel és rozsdás kannákkal, lavórokkal teli felégetett nádasban.
    Rohamoztam jó sokszor gázálarcban és vegyvédelmi ruhában. Külön humoros az aknamezőn levő átjáróra zárkózás és nyitódás, VV ruhában, 30 fok melegben....
    Voltam járőrbajnokságon. Ha nem a rüszüket AKARJA kihozni győztesnek a pk.-ság, akkor megyünk tovább a hadseregbajnokságra (de milyen hülyén jött volna ki, ha a sorállomány leveri a HT tiszthelyettes képzősöket?)
    Adtam 24 órás őrséget, 30-40-szer minimum. (Felállított őrtől az őrpk.-ig voltam minden)
    Kiképzést kaptam R-142 rádióállomás kezelésére.

    Igen, krumplit is pucoltam. Egyszer. Beleöntöttük a krumplipucológépbe a krumplit.

    És még történt sok más is...

    Ezek azok a dolgok, amit számítógépes játékkal NEM lehet megtanulni.
  • Ulvar
    #46746
    Mondok én neked valamit lőttél már valaha életedben éles fegyverrel?

    Én elmondom neked tavaly nyáron asszony pajtásnál voltunk van légpuskájuk és 10 - 15 méterre lévő kis kólás dobozt nem tudtam ellőni felé lőttem jó 20 cm-el úgy hogy 10 éve FPSezek.

    Ehhez képest asszony pajtás úgy telibe trafálta mint annak a rendje, én persze még újra tölteni se tudtam...sőt mondok jobbat a 8 éves kis öccse is eltalálta ugyanonnan ahonnan én nem. És úgy céloztam ahogy játékban tanultam. Na most ha még szeretnéd a tüzet szaporítani ám legyen.

    Mi azért nem mondtuk azt az abszolút egyértelmű NEM választ mert teljesen abszurd az hogy ellőjön valakit egy játékos anélkül hogy tudná bármilyen alapját a folyamatnak. Le volt írva végig a válasz csak te nem értetted meg. De ez nem a mi problémánk.
  • qtab986
    #46745
    Nálunk kivonták a rendszerből az aknavetőket? Mikor?
  • lopbisz
    #46744
    "Elmélet helyett a gyakorlatot írod le hogy kell éles helyzetben lőni. "
    mint a dedóba mikor nem képes felfogni mi a téma :D

    Arról volt szó, hogy a néphadsereg átlagos krumpli pucolojához képest elméletbe hozza e hasonló szintet egy fps játékos. Természetesen egy sorozott katona elméletbe többet tud de az más kérdés, hogy harci helyzetben mennyivel jelentősebb lenne. És erre irtam, hogy egy átlag fps gamernek meg van az esélye, hogy legalább egyet tudjon lőni.
    Te pedig jössz a hülyeségeidel, hogy aki pro gamer az a élesbe is az lesz. Ezért mondom, hogy elöször olvas és utána okoskodj.
  • Molnibalage
    #46743
    Amen.
  • lopbisz
    #46742
    Eddig semmi érdemlegeset nem mondtál. Csak a témától eltérően habogtál és most sírsz mert nem tudsz érvelni. De annyit segítek, hogy először a témát kéne megértened és aztán okoskodni. Ha erre nem vagy képes akkor ne flameld tovább a fórumot.
  • Ulvar
    #46741
    Na jó. Sok vagy Cifu majd törölheti ezt a sok szemetet...
  • Ulvar
    #46740
    Ez igen...olyan vagy mint a 86 éves nagymamám, szegény mond valami bődületes marhaságot és addig fogja azt mondani amíg neki nincs igaza.

    Elmélet helyett a gyakorlatot írod le hogy kell éles helyzetben lőni.

  • lopbisz
    #46739
    hány éves 14? :D utoljára ennyi idősen hallatom ilyen szövegelést...

    Mellesleg ne csodálkozzál szépen már 5 -ször leirtam az egészet. Erre jön a a büszkeségből kényszeres ellenkezés méghozzá úgy hogy fogalmad sincs mit írtam le és egyáltalán, hogy mi volt a téma. Ennyit erről.
  • modellmaker
    #46738
    Ne személyeskedj! Bár ezt annak tudom be, hogy valamibe bele kell kötni, érdemben nem tudsz, így igazam van/igazunk van.
  • lopbisz
    #46737
    neked is ajálom, hogy újra olvasd el miről van szó.
  • Punker
    #46736
    az elmúlt 4 évben ellőttem több mint 200 ezer BB-t airsoft fegyverekkel (amiknek bizony van súlya az egérrel ellentétben) mégse áltatom magam azzal hogy éles fegyverrel is tudnám ezt csinálni, ne adj isten kipucolni mert hogy sose csináltam.....
  • lopbisz
    #46735
    attól, hogy te nem tudnád ne beszélj a többség nevében. Játszál még 20 évig és talán eléred a szintet :D
  • lopbisz
    #46734
    Tudod mi az elmélet és a gyakorlat között a különbség? Mert ahogy nézem nem vágod...
    Megint olyan hülyeséget írsz ami a gyakorlati részhez tartozik és mellesleg nem is írtam olyat, hogy mesterlövész lesz az illető, sőt lehet el se találja a táblát. Ez a gyakorlatól függ...
    Én arról beszélek ha egy civil elöször vesz fegyvert a kezébe akkor egyáltalán meg tudja e fogni és alapvetően kezelni.

    Felfogtad? Nem arról van szó, hogy aki csézik már rambóként mehet élesbe. Hanem egy éles helyzetbe mikor életére törnek stb. és mondjuk egy ak-val kell lőnie. Akkor nem fog bambán nézni hanem nagy eséllyel be tud tározni és lőni és legalább egy lövést leadni. Ha még el se talál senkit még mindig jobb mint a semmi.. És megint kiemelem kezdő civilekről volt szó a hasonló krumpli pucolokkal szembe.
    Ennél egyszerűbben már nem tudom elmagyarázni..
  • modellmaker
    #46733
    Az R betű megnyomását követően van egy animáció. Váó! Ettől még ugyanúgy nem tudná a többség, hogy ezt élőben hogy is kell megvalósítani. Mert egyszerűen nem ez marad meg a játékból.
  • Molnibalage
    #46732
    Egy fecske nem csinál nyarat. Kellemesen felteszed azt, hogy a tár fel is van töltve lövedékkel. Ugyebár először a tárat kell feltölteni. Oda se neki. ..:)
  • Ulvar
    #46731
    Húúú vazze ne haragudj nem akarok flémet gerjeszteni, de milyen anyagot szívtál? Azért 10 év FPS játszás után se mondom azt hogy ha kezembe adnak egy AKt, M4et, vagy egy AMDt azzal 1 percen belül leadok 3 tár lövést és a céltáblán elérek egy 80as átlagot...ilyen nincs...még betárazni se kibiztosítani se tudnám lányos zavaromban...

    de mondom No offense.
  • lopbisz
    #46730
    máskor jobban figyeld, hogy nem csak r betűről van szó hanem bizony ott mozdulatok is vannak. De már a legtöbb fps gamebe is reálisan mutatják a fegyverek kezelését. A lővés stb az valóban kamu a játékokban de ezt mondtam is lejebb, hogy az már gyakorlati kérdés.
    egyébként saját példámat is tudom mondani. Soha nem láttam előtte ak-63 de mikor elöször foghattam simán tudtam kezelni a "kicsikét". Meg is lepődtek egyesek meg én is. Az, hogy neked nem menne az a te problémád :D
  • lopbisz
    #46729
    "Fogja magát a fiatal és szépen lelép nyugatra..."

    Már ha megteheti...
    És elfejted azt, hogy 90 év sem változtat azon, hogy ha az ember életét veszélyeztetik vagy vagyonát akkor bizony harcol.
    Trianonál sem pusztán becsületből harcoltak az emberek. Balassagyarmatnál azért szálltak szembe mert a csehek egy megtorló örültek voltak. Olyan törvényekkel amit nem lehetett betartani.
  • modellmaker
    #46728
    Már pedig mondjuk egy counter-strike gamer élesbe is be tudna tározni egy ak és tudná kezelni, ami akár az életét is megmentené.

    Ezt csak kitalálod, vagy van vmi tanulmány is? Mert élőben tárat cserélni nem annyiból áll, hogy megnyomom az R betűt. Egy CS-ből nem tanulod meg az alapokat sem.
  • lopbisz
    #46727
    Amiről beszélsz az már gyakorlat. Lejjebb pedig alapvető elméletről volt szó.
    Már pedig mondjuk egy counter-strike gamer élesbe is be tudna tározni egy ak és tudná kezelni, ami akár az életét is megmentené.
    Persze az, hogy élesbe máshogy lő a fegyver stb az már a gyakorlat része. De itt arról volt szó, hogy egy tök kezdő civil mit kezdene. ennyi
  • modellmaker
    #46726
    Civil ellenállásra gondolta, azért ott nem olyan túl nehéz az a menetfelszerelés. Ettől függetlenül igazad van.
  • Ulvar
    #46725
    Az biztos. Meg az elődjeit amit a Bohemia csinált (OFP, ARMA), na de ez off már :D.
  • Molnibalage
    #46724
    Nem nem tud. Asszem pont itt írták, hogy az összes FPS-ban még mindig rosszult - más az elbaszott szót használta - tartják a fegyvert és a tárazás folyamata is hibás.

    A mai FPS játékok = mese. Talán az ARMA2 a kivétel, de azt FPS-nek titulálni picit vérlázító szentségtörés lenne. :)
  • Ulvar
    #46723
    ??? mi köze van a valósághoz egy virtuálisnak? :D. Te most viccelsz? Van olyan kocka gyerek biztos vagyok benne aki egy PKMet nem bírna felemelni. Nem hogy még menet felszereléssel együtt mászkáljon 30 fok melegben..áhh :D:D...ezen jót nevettem.
  • Ulvar
    #46722
    Az 90 évvel ezelőtt volt....90...akkor még volt becsülete a magyarnak, ma már ilyet te nem látnál csak futva menekülőket egy két ember kivételével...
  • Molnibalage
    #46721
    Ez 80 éve volt, ma egészen más környezet van. Fogja magát a fiatal és szépen lelép nyugatra...

    Ez pár kiragadott példa. Ha mindenki ellenált volna, akkor nem a Tiszáig jönnek előre...