94976
10725198101090741028.jpg

-Nem alkalmazunk jelzős szerkezetet. Még arra se, akivel nagyon nem értesz egyet.
-Nem gyűlölködünk!
-HADITECHNIKAI TOPIC, aki nem tudja értelmezni, az megy máshova!


[Légi Harcászati / Légvédelmi FAQ]
  • modellmaker
    #46841
    Ausztrál linken:

    If you love sport, you'll love life in the ADF.

    Ez mekkora már. :DD
  • modellmaker
    #46840
    Köszönöm!

    Ezek azért elég átlagos értékek. Azt hittem kicsit komolyabb lesz. Kb. hasonló a szint nálunk is.
  • veszelka
    #46839
    Usa

    35 fekvő (a mellnek nem kell érintenie a földet)
    47 felülés
    két mérföldet 16 és fél perc alatt lefutni.

    zsír és tömeg

    Brit hadsereg

    41 fekvő
    50 felülés
    10 és fél perc alatt 1,5 mérföld

    Az ausztráloknál számot nem találtam, de a kérdések alapján ennek a seregnek lehet a leggyengébb követelményrendszere
  • modellmaker
    #46838
    Amúgy ismered a minimum követelményeket a nyugati hadseregekben?

    Erre én viszont kíváncsi lennék! Van erről vmi összesített oldal?
  • modellmaker
    #46837
    Nem erről van/volt szó. Hanem hogy egy háború esetén 0 alkalmasságból lehet-e x rövid időn belül valami értelmes fizikai állapotot kihozni a delikvensekből.

    De veszelkának igaza van, megfelelő edzés, 3 hónap, és egy alap fizikai állóképesség megszerezhető. (Értsd: MH fizikai alkalmasságija.)
  • veszelka
    #46836
    Nem profi hadseregről folyik a vita, hanem a konfliktus közben/elején verbuvált fiatal önkéntesekről.

    Amúgy ismered a minimum követelményeket a nyugati hadseregekben?
  • NorBear
    #46835
    Azért nem árt ha az adott hadsereg vagy különleges egység jó fizikai kondiban van.Ha lényegtelen szempont a fizikai állóképesség akkor miért eröltetik még mindig a hadseregekben és miért van olyan kielemelt szerepe a különleges egységekben (pl:SAS) ?
  • veszelka
    #46834
    Önkéntesekről beszélünk, nem? Tehát az alap motiváció megvan. A többit meg a jutasi kiképzőőrmesterek hozzáadják:)
  • veszelka
    #46833
    A főtémához hozzászólva: arra alkalmas lehet egy fps játék, hogy az ember lássa, mennyire könnyű célpont, ha kidugja a fejét a sarok mögül, vagy átrohan egy téren. Semmi többre.
  • Lacusch69
    #46832
    Igen. HA AKAR a fiatalember fejlődni.
  • Lacusch69
    #46831
    Mivel lőttem már fényjelzővel: szerintem ha irányzékkal célzott lövést adsz le egy célpontra, nem fogod látni a fényjelzőt. Mindenki más igen.
    Ezért lövünk paintballban két szemmel.
  • veszelka
    #46830
    Oroszországban vannak hadi klubok is, amik délutánonként működnek, és egészen komoly szakmai kiképzést kapnak a tagok. Akik 10-18 közöttiek.
  • veszelka
    #46829
    De. Egy hónap alatt is rettenetesen sokat lehet fejlődni, ha egész nap, felügyelettel edz az ember. 3 hónap kemény edzés után pedig akármelyik pálcika, vagy gombóc lefut 3 kilométert és lenyom 40 fekvőtámaszt.

    Tudtommal területvédelemről beszélgettünk, ahhoz meg nem kel tudni hegyet mászni, se biciklizni, csak időnként gyorsan pozíciót változtatni.
  • NorBear
    #46828
    Ez igaz.A népszerübb FPS sorozatok inkább a jétk hangulatára illetve látvány világára helyezik a hangsúlyt :)
    Amúgy egyet értek ez a téma már eléggé elüt a topictól...
  • modellmaker
    #46827
    Jaja. (Y) Csak azért a sniper elit még mindig nem egy CoD sorozat. Mármint népszerűségét tekintve. De ez már nagyon OFF.
  • NorBear
    #46826
    Való igaz de a Cod 5-ben viszont egy harckocsis misszióban valamelyest lehet gyakorolni a lőelemképzést.Főként egy magaslaton állva kell alacsonyabban fekvő célokat eltalálni.A célt tévesztett lövedékek álltalában a földbe csapódnak és ez alapján lehet változtatni...
    A sniper elit című játékban pedig elég ritkán érsz el találatot hogyha a mesterlövész puska távcsövének szálkeresztjét pontosan a célra igazítod ugyanis számolni kell a lövedék röppályájával és minimálisan a szél irányával és sebességével is.


  • modellmaker
    #46825
    Aham. Csak ezek a dolgok a nagy lélekszámot megmozgató játékokból (CS, CoD, BF, MoH) hiányoznak. Na jó, talán árnyék ma már van. :D
  • NorBear
    #46824
    Például lőelem képzésre.Nyomjelzős lövedékeknél a célt tévesztett lövedéket is fel lehet használni referenciaalap ként a megfelelő módosításra.Jobb mesterlövész játékokban a szél irányát és sebességét is bele kell számolni a lövedék röppályájába illetve arra sem árt ügyleni hogy viszonylag keveset mozgjon az ember és jól rejtett, árnyékolt helyet válasszon ki megfigyelési pontnak.
  • Punker
    #46823
    fegyver súlya? visszarúgás?
  • Fenrir
    #46822
    America's Army-ban pl a lőgyakorlat egészen reálisra sikeredett.
  • modellmaker
    #46821
    Lövészeti alapismeretek? Mire gondolsz?
  • Freeda Krueger
    #46820
    A kettő összefügg nem?
    Hadművészetben is vannak máig ható régi tételek,amiket nem ír felül az újdonság,legfeljebb újra rájuk találnak.
  • NorBear
    #46819
    Jobb FPS játékokból néhány hasznos dolgot azért meg lehet tanulni.Például lövészeti és álcázási alapismereteket is.Persze ez még nem ér fel egy normális és színvonalas katonai kiképzéssel de azért néhány apróságot el lehet tanulni a normálisabb PC-s játékokból...
  • Ulvar
    #46818
    Az kemény lehet.
  • modellmaker
    #46817
    Szerintem össze se lehet hasonlítani azokat a szimulációkat, amiken valódi katonák gyakorolnak, azokkal az FPS játékokkal(!) amikkel én is játszom pl. Mert közük nincs utóbbiaknak a valósághoz. (Nem ARMA-zom, de az nem is FPS. ;) [Csak hogy ne érje szó a ház elejét. :) ])

    Abban esetleg lehet vmi, hogy belerögzül már fiatalon, hogy hova érdemes lőni. Persze harci cselekményben lehet semmit nem ér. Bár ez egyénfüggő már nagyon.
  • [NST]Cifu
    #46816
    Valami ilyesmi jutott nekem is eszembe. Azonban nem szabad elfelejteni, hogy ott a náci ideológia és a nagy háborúra való készülődés volt a háttérben. Effektíve ezt normális szinten ma fenntartani nem nagyon lehetne huzamos ideig.

    Egyébként ilyen iskolák ma is vannak, az USA-tól Oroszországig, ex-katonák képeznek ki iskolásokat, általában vagy nyári szünet alatt, vagy direkt aféle "magániskolák". Kemény fizikai kiképzés, fegyverkezelés, és általában katonai fegyelem és szigor.
  • Wampa
    #46815
    Üdv
    Oyama azt mondta,hogy ő 36-38 évesen érte el élete csúcsformáját.Fizikailag:)Szexuálisan nagyjából áll.Nem most nekem:)hanem a 22 év,bár minden férfi, akit megkérdeznek pont abban a pillanatban hozza a legjobb formát.

    Az urak nagyon nekiugrottak az FPS es srácnak,pedig pár dologban szvsz van igazsága.
    Azt most hagyjuk hogy a virtuális tér mennyire használható kiképzésre.Szerintem nagyon,használják is,jobb helyeken a gyaloggalop katonáktól a Delta force-ig.Sok helyen (és ki tudná jobban mint Cifuék:)a Bohemiás cuccokat)
    Gondoljatok bele,a katonai drillnek ma is része az elméleti sulykolás,mennyivel könnyebb megérteni pld a kalasnyikovok nyilt irányzékának használatát egy interaktiv programmal,mint a setét tizedes magyarázatából,aki egészen addig csak pottyantós budiba xart:)
    Egy jobb FPS ben sok olyan információ lehet,ami elengedhetetlen egy gyalogos katonának.Ráadásul nekem az R betűre semmit nem csinál soha a gép,én mindig a num0 ra állitom:)
    Sorkatonaság detto.Én ugyan pucoltam a kanálgép késével krumplit,nem keveset,hülyét is láttam ott,nem keveset,de biztos hogy sok dolog megmaradt amit egy háboruban(nem egy CNN es csili vili ben,hanem egy yugo szerű mocsokban)használhatnék.
    A kézi fegyverek átlagos szintű használatának megtanulása,azért nem olyan ördöngős dolog szvsz.Azért bizalmat szavaznék én sok mai srácnak is.
    Végül is ,ha belegondolunk,minden az agyban játszódik,a két út,a szimuláció két utja,vagyis a külső környezettel,vagy a virtuális környezettel szimulálás is az agyba ir be rutinokat:)
    Én biztos vagyok abban,hogy nincs messze az az idő,mikor a valódi harc érzetét le tudják majd szimulálni,virtuálisan.Akár még a sebesüléskor létrejövő ingereket is.

    Amugy az egyik amerikai iskolai lövöldözés kapcsán kérdeztek egy pszichomókust,aki régebben a különleges erőknél volt,ő azt mondta hogy az akkor életében először lövő,emberre biztosan,srác,szinte minden lövése olyan részt ért,ami halált okozott.A faszi szerint ez az FPS drill hatása,mivel a játékokban
    belesulykolták azokat a célterületeket ahová lőni kell.
    Másrészt atvágta azt a gátat,ami az egyik oka azoknak az eseteknek,mikor közvetlen közelről szinte egy tárat mellélőnek önvédelmi helyzetben.
    Ugyanis normális társadalomban az emberekbe sulykolják hogy az emberölés a legnagyobb bűn.Ezt vagy a drill,vagy az életösztön irja felül,de segithet egy jó FPS is.:P
  • Molnibalage
    #46814
    Igen, azok változhatnak. Az fizikuma viszont nem. És ez a bibi. Én is dönthetek úgy holnap, hogy akkor irány a Tour De France, csak nem fogom tudni az első alpesi emelkedőt sem megmászni.
  • NorBear
    #46813
    Szóval összességében véve a legtöbb oktatási intézmény testnevelés programja is nevetséges...
  • Molnibalage
    #46812
    De értem én. És ennek mi köze a lenti elvhez? Ettől a pl. Home Fleet összereje nem változott semmi? "Egyszerűen" csak harctéri taktikáról van szó. Szun Ce nagyrészt meg stratégiával foglalkozott.
  • NorBear
    #46811
    Egyetértek!
    Nem rég léptem ki a tizenéves korból de nem mondanám hogy keményebb testnevelés órát valaha is átéltem.A testenevelés órák zöme java részt szabad folgalkozásból állnak ahol az ember könnyen ellazsálhatja a dolgokat.Egy ismerősöm van aki elmondhatja magáról hogy tényleg normális tesi órákon vesz részt...a tesitanára egy idegenlégiós veterán :D
  • Punker
    #46810
    most a hetekben 1-2 VB meccset kocsmákban néztem így igen láttam jópár 16 körülit, rózsaszín pólók, arcban rakás piercing, buzibbnál buzibb festett frizurák, inkább kórosan soványak voltak mint elhízottak, és mondom az arány olyan 70-80% volt.
  • Molnibalage
    #46809
    Láttál te már mai átlagfiatalt? Siralmas az összkép. A fiatalok 80%-as semmit sem mozog a testnevelés órákat leszámítva. Szerinted akkor ki és milyen fizikailag?
  • Punker
    #46808
    nem élnék túl az első 48 órát ha magukat kellene megvédeni.
  • Punker
    #46807
    #46782
  • NorBear
    #46806
    Azért akkori német ifjuság rendesen be volt oltva a náci ideológiával.Az afrikaiak pedig hozzá vannak szokva a törzsi háborúkhoz és a halához.
    Mai viszonyok között a magyar teenagerek többsége azért erősen el van puhulva.Sok tizenéves csak a szótárból ismeri a pofon fogalmátde a gyakorlatban még soha nem tapasztalta meg.
  • modellmaker
    #46805
    ... hogy nem érdemes a békebeli helyzetet alapul venni egy háborúra, pillanatok alatt megváltozhat az ember értékrendje, gondolkodása. ...

    Reméljük nem fog kiderülni, hogy mit csinálnának a kis divatbuzik. Elnézést, a 16-18 éves korosztály.
  • veszelka
    #46804
    Ha megváltoztatod a környezetüket, ők is megváltoznak, alkalmazkodnak. Lásd például a javító-intézetek lakóit. Az utcán bűnöztek, ott meg fegyelmezetten sorban haladnak cipőt gyártani.

    molni.: Nem azt írtam, hogy 18 évesekkel kéne védeni a hazát, csupán arra próbáltam rávilágítani, hogy nem érdemes a békebeli helyzetet alapul venni egy háborúra, pillanatok alatt megváltozhat az ember értékrendje, gondolkodása. Főleg fiatalabb korban.
  • veszelka
    #46803
    A tartalékosokról íme egy cikk
  • Punker
    #46802
    nem szabad afrikához hasonlítani, ott azok a gyerekek abban nőttek fel.....