94975
10725198101090741028.jpg

-Nem alkalmazunk jelzős szerkezetet. Még arra se, akivel nagyon nem értesz egyet.
-Nem gyűlölködünk!
-HADITECHNIKAI TOPIC, aki nem tudja értelmezni, az megy máshova!


[Légi Harcászati / Légvédelmi FAQ]
  • ximix #90833
    Ez alapján már érdekesebb a helyzet, mert nem szabályos kereszt hanem eltolt mit az izraeli drónok egyes típusainál.

    forrás
  • ximix #90832
    A baráti országoktól stikában kölcsönkérni vagy az nem játszik?

    Spike NLOS ?
    link




    Vagy az izraeli drónok egy része is négy szárnyal rendelkezik nem ?
    link




  • [NST]Cifu
    #90831
    Köszi a matekot, erre voltam kíváncsi! :)
  • molnibalage83
    #90830
    A modul felépítésében a kép alapján nem voltam biztos. Feltételezésből meg nem akartam számolni.

    Túl sokkal nem tértek le a járt útról a járatlanért...
    Utoljára szerkesztette: molnibalage83, 2019.05.13. 16:00:46
  • Hpasp #90829
    Azé igazán becsülhetné legalább...

    Azt mondta a csóka a videóban hogy 37db RMA (Radar Module Assembly) van antennánként.
    A videót nézve ki is jön.
    xxx = 3
    xxxxx = 5
    xxxxxxx = 7
    xxxxxxx = 7
    xxxxxxx = 7
    xxxxx = 5
    xxx = 3

    Azt is mondta, hogy 24db TRIM (Transmit Receive Modul) van RMA egységenként.
    Meg hogy 888db az összes modul száma 24x37=888, ez is stimmel.

    Az általad beszúrt képen 1 TRIM modul így néz ki:
    xxx xxx
    xxx xxx
    xxx xxx
    xxx xxx
    xxx xxx
    xxx xxx

    A vastag x adó/vevő elem, a középen lévő x csak vesz (rádióelektronikai harc okán).

    Szóval van összesen...
    függőlegesen; 7 RMA x 6 TRIM = 42db T/R elem
    vízszintesen; 7 RMA x 4 TRIM = 28db T/R elem

    Feltételezem, hogy az antenna átmérője 3m.
    Ekkor helyszögben; 3m / 42db = 7cm félhullámhossz, oldalszögben; 3m / 28db = 10cm félhullámhossz jön ki.

    Ez átlagosan ~17cm hullámhossz - 1.8Ghz. (deciméteres radar)

    Tűnyaláb becslés;
    BWepszilon = 102/N = 102 / 42db = 2.4 fok
    BWbéta = 102/N = 102 / 28db = 3.6 fok


    Utoljára szerkesztette: Hpasp, 2019.05.13. 15:58:41
  • [NST]Cifu
    #90828
    A minél kisebb "akaratlan" áldozatokozás miatt a jelek szerint egy speciális Hellfire változatot fejlesztettek ki, amelynek nincs robbanófeje, helyette pengéket "nyit ki" a célba csapódás előtt.

    Persze ez csak feltételezés, és az Al-Kaida ex-második emberének likvidálásakor kikerült fotók az alapjai, amelyen lehet látni, hogy a célpont autóján négy vagy öt egyenes 'vágás' látható, amelyek a becsapódás közepéből indultak ki:



    Ez alapján megrajzolták a feltételezett Hellfire változatot:

  • aksurv2
    #90827
    np.
  • [NST]Cifu
    #90826
    Srácok, plz ezt valamelyik témával foglalkozó topicban folytassátok!
    Köszönöm!
  • aksurv2
    #90825
    Baszki ezekből mit vitattam?
    A mondanivalóm lényege az hogy hipotézisok vannak. A tudomany nem igazan ismeri a kijelentó módot.
    Mert kicsit tanult ember MINDIG hozzáteszi, hogy a mai tudásunk alapján.
    Kijelentó modban csak politikus, aktivista es az eccerű kommentelő beszél.
  • Oddball29
    #90824
    De hogy ne legyen teljesen OFF. Kapcsolódó mai hír.
  • Oddball29
    #90823
    És akkor most zárunk, mert se időm, se kedvem. A többi le van össze szedve itt.
  • aksurv2
    #90822
    Gondolom tanultal meteorológiat. Mert én egy kicsit. Gyakorlatilag alig több 100 éves tudomány. Es csak az utolsó 20 évbe került azok eszközok a kezébe ami mar a komoly modellezést lehetővé teszi.
    A legrégebbi jegmintak ha jól tudom 300 000 évesek a a fa mintak 2000 évesek.
    Innentől ami ezen felüli az kb. tiszta találgatás hipotézis.
    Ha azt mondom, hogy volt a föld légkörenek 35%,oxigéntartalma arra mit mondasz?
    Vagy 250 000 evig tartó Szibériai vulkáni tevékenységre amikor tobb ezer vulkán egyszerre tort ki?
    Ezekhez a dolgokhoz képest lofasz az antropogén tevékenység.
    Igen valószínű, hogy van légkörre hatással az emberi tevékenység. Amit nem tudumk az, hogy természetes ciklusra erősít erősen rá, v. mindenkeppen bekovetkezne.

  • SZUsszan
    #90821
    What an AR-15 will do to a steel plate
  • molnibalage83
    #90820


    Ez alapján kéne elemszámot és méretekből hullámhosszt számolni. Nekem nincs meg egyik adat sem és 720p videó felbontása ehhez nekem kevés. Én nem tudom megszámolni.
  • Oddball29
    #90819
    Jah, ami globál átlag +2 Celsius, az a Kárpát-medencében +4 nyáron az 1970-as referenciaévhez képest.

    Lehet élcelődni, a felkészültségünk viszont olyan szinten nulla, hogy a gyerekedből még lehet klímamenekült.

  • [NST]Cifu
    #90818
    Egy összegző videó az Sea Air Space 2019 kiállításról, az első blokkban az AN/SPY-6 radarról beszélnek, ha jól értelmezem, egy-egy blokkban 24 T/R egység van, és így a Burke Flight III. esetében minden irányban 888 T/R egység fog nézni. Nekem kevésnek tűnik ez a szám, lehet, hogy a megbízhatóság vagy a bővebb frekitartomány miatt nagyobbak a T/R egységek?

  • [NST]Cifu
    #90817
    Az első indiai AH-64E-k átadása:





  • aksurv2
    #90816
    +1.
    Sikerült neki egy a Föld minden pontjan változó adatot találnia.
  • JanáJ
    #90815
    A Mount Everesten kb annyi.
  • JanáJ
    #90814
    Én eddig úy tudtam, hogy már réges rég van nekik.
  • aksurv2
    #90813
    Lol. Eltalaltad. pl. szerintem 70°C.
  • molnibalage83
    #90812
    Válaszolok a szélenergia topikban.
  • Xsillione #90811
    Jah, csak az a fránya rendelkezésre állás:
    42 GW kapacitás, 12,8 GW egyenteljesítmény a tényleges termelt áram esetében (30%); mindez javarészt tengeri szélkerekek segítségével, amik messze a legjobb élrtékkel bírnek e téren.
  • fade2black
    #90810
    UK Europa 2. legnagyobb gazdasága. 10év alatt áramt termelésben kvázi 0ról 18%ra emelkedett a szélenergia részaránya. Ha ez neked nem eredmény akkor nincs több kérdés. Eközben pedig a szén. Britain passes one week without coal power for first time since 1882 Landmark follows government pledge to phase out coal-fired electricity by 2025

    @aksurv2: Tényleg első keresés, első találat... najó miattad beleírtam keresésbe, hogy Trump. :) The concept of global warming was created by and for the Chinese in order to make U.S. manufacturing non-competitive.
    Utoljára szerkesztette: fade2black, 2019.05.12. 19:20:27
  • z0ty4
    #90809
    Russian S-300 surface-to-air missile system spotted in the United States
  • molnibalage83
    #90808
    OFF

    A megújuló termelés egy vicc. Propaganda van, valódi eredmények nem nagyon.
    Van erre topik. Be van mutatva miért.

    ON
  • Oddball29
    #90807
    Na persze mindig lehet találni valakit ,akit meg lehet finanszírozni vmi ernyőszerven keresztül, hogy állítsa az ellenkezőjét. Aki(k)nek ez érdekében áll, annak ez még aprópénz se. Csakis baráti médiában, nem nemzetközi szakfolyóiratban. Hány ilyen bukott már le, egy idő után meguntam számolni.
  • Oddball29
    #90806
    Annyira vitatottak ennél a pontnál, mint a víz forráspontja.
  • aksurv2
    #90805
    Globális felmelegedést senki nem vitatja.
    Az okai vitatottak.
  • fade2black
    #90804
    amikor 2019ben egyesek még mindig megkérdőjelezik a megújulókat mert "nincs is globális felmelegedés" vagy "drága" vagy "balanszolni kell " vagy akármilyen... alapon akkor mit vársz?
  • Oddball29
    #90803
    OFF, speciel az EPA-nál mostanság pont visszavesznek a közúti közlekedés emissziós korlátjaiból. Nixon forog a sírjában.
  • [NST]Cifu
    #90802
    Szerintem mindenki tisztában volt vele, hogy ez a pénzről szól. :P
  • [NST]Cifu
    #90801
    A CH-53K-t ostorozzák eleget (nem teljesen ok nélkül), de a CH-47-ből nincs tengeri használatra felkészített változat tudtom szerint (a britek is a RAF-féle "szárazföldi" változatokat reptették pl. a HMS Oceanról...). Szóval ez megint egy "zseniális" USMC program, amit erővel végigtolnak... :P
  • SZUsszan
    #90800
    Magyar airsoft csapat palma amoeba és spectre orosz mintákban.




    Utoljára szerkesztette: SZUsszan, 2019.05.10. 17:13:05
  • molnibalage83
    #90799
    OFF

    30+ évvel az ólmozott benzin betiltása után? Meg hány évvel a közúti járművek kibocsátási normái után? Ennyire lassan esett le a tantusz egyeseknél?

    ON

    A katonai járműveknél vajon ki fogja ezt ellenőrizni?
  • fade2black
    #90798


    Egyik a fejét félti, másik meg elhasal még kiugrás elött.... :) Az jutott eszembe róla, hogy ideálisabb lehet a CH-47 féle kialakítás ilyenre. Amúgy kiváncsi vagyok lesz e CH-53K, ahogy alakul nem feltétlen lenne hülyeség elkaszálni.

    @molni: 2020tól nagyon csúnyán megszigorítják a normákat tengeri szállításoknál is. Kvázi autó minőségű dizelt kell majd tankolniuk. Szóval nem állásgos a világ józanabbik fele már belátta, hogy a környezetvédelem fontos dolog, a globális felmelegedés pedig katasztrófát fog okozni.
  • JanáJ
    #90797
    Én még ott tartok hogy át is építették a meghajtást egyes hajókban. A bunkerolaj tiltása nekem új, de ez már OFF.
    A repülést sem bántják, miközben az autók szét vannak szívatva. Persze szénerőművel elektromos autózni az jó...
  • molnibalage83
    #90796
    Nem lassulnak, csak nem gyorsulnak egy adott tempó fölé, mert nem gazdaságos. A rosszabb minőségű tüzelőanyag használatának is bealkonyul.

    Mondjuk ez mutatja azt, hogy környezetvédelem mennyire álságos dolog sokszor. Röpködnek az ilyen és olyan szigorú emisszió értékek, meg a szélerőmű és naperőmű buzulás, de azért a világkereskedelem gerince az mehet a világ egyik legmocskosabb anyagával....

    Az tényleg költői lenne, hogy szénhidrogént nuki hajtású tanker szállítana.
  • JanáJ
    #90795
    Kicsit morbid lenne egy nuki meghajtású tanker. Egy olyan kilyukad és mindent visz. -)
  • JanáJ
    #90794
    Ehhez - sem - értek, de a civil hajózás szerintem nem jó példa. A konténerszállítók pl egyre inkább lassulnak és egyre rosszabb minőségű és így olcsóbb olajat használnak. Egy hadihajónál ez nem opció. A nuki háttér meg részben kell a tengók miatt.