94974
10725198101090741028.jpg

-Nem alkalmazunk jelzős szerkezetet. Még arra se, akivel nagyon nem értesz egyet.
-Nem gyűlölködünk!
-HADITECHNIKAI TOPIC, aki nem tudja értelmezni, az megy máshova!


[Légi Harcászati / Légvédelmi FAQ]
  • ximix #90953
    Kivitelezés kérdés az egész,
    lehet a dózerral összetolnak pár sáncot, a végére kiraknak két lőlapot az elejében meg mészporral húznak egy vonalat és cső
    vagy
    lehet egy élményparkszerű több hektáros lőtér, ahol a fedett és félig fedett céllövő állásoktól a koronglövő pályákon át a IDPA és airsoft pályák is helyet kapnak, mindez akár helyi szállás biztosítással is csapatok részére és megfejelve egy oktató teremmel, és bizonyos mennyiségű saját a lőtérhez tartozó fegyver készlettel.
    Ide lehetne szervezni eseményeket vagy csak Pista bá lemegy belőni a grizzly ölőt, vagy egy sulis csapat airsoftot nyom hétvégén, Sanyi Jóska elmennek egy 12 állásos koronglövő "cselendzsre", Janáj full komandóban nyomja az IDPA-t, vagy egy haveri brancs leugrik élménylövészetre . . .
    Én merek nagyot álmodni csak az a bili ne lenne
  • aksurv2
    #90952
    Wehrmacht könnyedén megszallta Csehországot erre a mai Németország képtelen lenne. A cseheknel a harmadik legnepszerubb sport a foci es hoki után a sportlövészet. Tobb lőtér van mint egész Európában együtt. Nem véletlenül a CZ a CZ.
  • [NST]Cifu
    #90951
    Akkor többet tudsz, mint én. Fejér megyében is aggodalommal figyelik, legalábbis akit én kérdeztem, nem tudott túl sokat róla.

    Ha tényleg MHSZ szerűen akarják visszahozni, akkor valóban marhaság...
  • JanáJ
    #90950
    Nem vitatkozom, mert nem értek hozzá, de szerintem a fegyverkultúra megléte nem növelné a sorozás sikerességét.
    Többször nekifutottam, hogy elmegyek lőni, de a klasszikus papír lyuggatás iszonyú unalmas. Korongozni buli, de sokáig azt sem bírnám. Nekem a szemem valami IDPA szerű lövészetre csillogna. Ezt nulláról elkezdeni viszont nem lehet. Ellenben airsofttal / légfegyverrel gond nélkül bárhol. Nem értem miért nem erre mennek. Ez nem kiváltaná a lőtér programot, de simán felhajtana pár lelkes tinit. Bár ez már tényleg OFF.
  • aksurv2
    #90949
    Nincs 2 fegyveres korlátozás az az onvedelminel van az meg sajnos lassan az már egyáltalán nem lesz kb. minden 5. et hosszabitanak.
    Nincs olyan hogy sportfegyveres lobbi bár lenne max. egy két erős ember.
    A sportlövők kifejezetten gyanakvassal néznek a programra tartva, hogy fegyverrel elkobzas v. kötelező tárolás utan majd ők latjak el.
    Alapvetően velemeny az hogy MHSZszerű működés várható.
    Kb. az hogy legpuska utan mcm es toz ami majd meghozza a kedvét az embereknek a hivatásos es szerződéses szolgalatra, a rendvedelemre illetve a tartalékos szolgálatra.
    Szerintem halva született ötlet a jelenlegi szabályozás mellett.
  • [NST]Cifu
    #90948
    Szigorúan saját vélemény, de e mögött valahol a sportlövész lobby és egyes fegyverkultúrát kiépíteni szerető befolyásos emberek állhatnak. A sportlövészet nagyon mostohagyerek volt az elmúlt uszkve 10-15 évben. Anno a rendszerváltás után boldog-boldogtalan megtalálta a sportlövészetet, hogy maroklőfegyverhez jusson, mert viszonylag egyszerű volt (sportkártya, aztán hajrá, majd beírjuk a versenyen az eredményt). Aztán átestek a paci túloldalára, és úgy megszigorították (max. 2 lőfegyver, 3 minősítő lőversenyen való megfelelőség, amiből legalább egyet másik egyesület rendezésében kell megugrani, stb.), hogy egy tehetős réteg inkább lelépett ebből a milliőből. Ami viszont a kis egyesületeket küldte a padlóra, mert eltűnt a tagság egy jó része.

    Ehhez hozzájön, hogy megfelelő promóció és a fegyverkultúra hiánya miatt majdhogynem "láthatattlan" a sportlövészet. Tudsz mondani egy magyar sportlövészt? Ugye, hogy nem. Az utolsó ismertebb lövész Igaly Diána volt, több, mint 10 éve. Bognár Richárd már aligha ismert, mert nem lett érmes ugye olimpián. Ráadásul ők skeetlövészetben értek el eredményeket.

    A fiatalokat nem érdekli, mert a kisebb egyesületeknél (nálunk is) nincs nagy pénz, ahol meg komolyabb eszközök és jól felszerelt lőtér van, ott meg drága a tagdíj, amit a szülők nem tudnak / akarnak megfizetni.

    A mi kis egyesületünknél a legfiatalabb tag is 35+ éves. A tagság elsöprő többsége nyugdíjas. Az elmúlt cirka 20 évben időről időre feltűnt egy-két srác, akit érdekelt volna a lövészet, de vonzó körülményeket nem tudtunk teremteni, aztán a középiskola vagy egyetem miatt mind abbahagyta a lövészetet. A szakosztály az önkormányzattól éves szinten 100-150e Ft-t kap, a labdarúgás (TAO-val) 5 millió forintot.

    Ha a sportlövészet kap egy felülről jövő dotálást, akkor (talán) megindul egy pozitív kép, és nem valami láthatattlan "izé" lesz a hétköznapi emberek szemében, hanem komolyabb jövőképe lehett a sportágaknak is. Ehhez a legfőbb hiány jelenleg a megfelelő lőterek hiánya. A régi MHSZ lőterek jó része bezárt, új lőterek alig nyíltak, és azok is inkább a fizetős vendégek kiszolgálására jöttek létre. Most ezen próbálnak meg javítani...

    Hogy ez hogy jön a honvédelemhez? Úgy, hogy nincs fegyverkultúra. A fiatalok a nélkül nőnek fel, hogy valaha is esélyük lett volna legalább valamilyen fegyvert a kezükbe fogni. Szerintem a Honvédség valahol ebben is látja azt, hogy a fiatalokat nem érdekli a hadsereg, mivel olyan "távoli" és megfoghatattlan az egész.
    Utoljára szerkesztette: [NST]Cifu, 2019.05.24. 14:22:57
  • JanáJ
    #90947
    Miért OFF? Nem a rekreáció vagy a állami pénzek elköltése kapcsán kérdem. Nem értem a lövészeti lehetőség hogy toboroz katonákat és azt sem hogy a jobb lökészség egyéb ismeretek és fegyver nélkül hogy ad bármit a honvédelemhez. Mert vitorlázó pilótából könnyebb lesz vadász pilótát képezni, de ez itt nem áll fen szerintem.

    @aksurv: Nem értem a német - cseh példát. A finneknél a kis "mit csináljunk ha jönnek az oroszok" füzet többet és.
  • aksurv2
    #90946
    Probalj meg elfoglalni egy olyan orszagot aminek a lakoinak van fegyvere, hajlandók es tudjak is használni.
    Ez meg nagyon nem jött be senkinek. Szerinted mekkora eselye lenne a vilag 3. ipari hatalmanak Nemetorszagnak a jelenlegi Csehorszagot megszallni es megtartani?
    Az egész lőtér koncepcióval az a baj, hogy ezek még mindig MHSZben gondolkodnak, es nem a cseh v. lengyel megoldasokban.
  • Hpasp #90945
    Hát gondolom bobpályák nélkül nyűgös dolog bobozókat találni...
    ... másrészt ez itt alighanem off.
  • JanáJ
    #90944
    Van valakinek elképzelése, hogy miért jó nekünk, ha lesz minden nagyobb városban lőtér? Mit segít ez a honvédelmen?
  • JanáJ
    #90943
    Ja és alig 10 éves a ladik.
  • JanáJ
    #90942
    A FB-k oldaluk szerint a Pumák is voltak rozsdáson a spanyol zsokékkal.
  • [NST]Cifu
    #90941
    A USS Gravely (DDG-107) fedélzetén vendégül láttak egy lengyel bloggert, aki fotózott is. A durva a hajó állapota: illik rá Rejtő Jenő egyik karakterében beceneve: Rozsdás...

    Album.

    Pár kép:








    Utoljára szerkesztette: [NST]Cifu, 2019.05.23. 15:24:11
  • JanáJ
    #90940
    Bináris-digitális döntésgenerátor 2.0
  • [NST]Cifu
    #90939
    Sőt, bináris-digitális döntésgenerátor! :)
  • [NST]Cifu
    #90938
    Nem a leglátványosabb, nem is a legzajosabb, de azért látványos kis videó. Négy USAF MC-130 mélyrepülésben...
  • molnibalage83
    #90937
    Akkor a pénzérme új neve digitális döntésgenerátor. (fej/írás)
  • JanáJ
    #90936
    A "digitális" meg az "x.0" az új "turbo". Mert buzzwordöt mindenkinek.
  • [NST]Cifu
    #90935
    Rádió nélkül viszont nem tudsz érvényesülni a modern harctéren. Róka fogta csuka esete...

    Egyébként az ukrán esetnél is az a durva, hogy sima hétköznapi mobiltelefonok maradhattak bekapcsolva a hadszíntéren lévő katonáknál. Sőt, eleve azokkal oldották meg a tüzérek a helyzetmeghatározásukat. Amit persze egy oldalról lehet úgy nézni, hogy hejj, milyen szépen improvizáltak, hogy a technikai hiányosságaikat pótolják, másik oldalról viszont jelentős kockázatot hordoz magukban.
  • [NST]Cifu
    #90934
    Erre mondják, hogy a munkahelyen szép kilátás van. :D :D :D
  • [NST]Cifu
    #90933
    Ennél többet én sem állítottam a #90909 -es hsz.-ben... :)
  • JanáJ
    #90932
    Ez szerintem egy átlagos marketinges (?) túlkapás. A szárazföldieknél az SF a sztár, mint a légierőnél a vadász pilóta. Sorozás után kis szerencsével és piszok sok melóval megugorható. Nyilván nem azt írják rá a plakátra, hogy gyere katonai autószerelőnek, a meló pont ugyan az mint máshol, de itt tereptarkában lehetsz olajos és sokkal kevesebb jogod van. :-)
  • repvez
    #90931
    nem azzal van bajom, hanem , hogy nem passzol a gombhoz a kabát.
    Ha a példádnál maradok, akkor olyan mintha a kereskedésbe kiállitanak egy autó és a vevőnek megtetszik, majd mikor meg akarja venni, akkor mondják neki, hogy nem azt a felszerelést kapja ami ki volt állitva, hanem csak 13" kerekekkel légkondi nélkül.Meg amugy is ha lenne is pénze akkor se adnák oda a 16 os kerékkel mert akinek telik rá ugy is a 20"os-t kapja.

    Érted a gondom, hogy nem illik sehova ez a kép , nem a valóságot se az elképzelést nem tükrözi.
  • JanáJ
    #90930
    Nem ezen mult, hogy a legatyasodott ukranok nagyot kaptak. Karpataljan ruhat gyujtottek a behivottaknak. Lefele mindig van.
  • JanáJ
    #90929
    Elnezest, felre ertheto volt. Bejelentettek hogy ezekkel akarjak felszerelni a sereget. Nyilvan a kulonlegesek csak eladjak.
    Az kulonlegeseket a seregbol valogatjak. Azon miert nen akadsz ki, hogy minden autot a csucsfelszereltsegevel plakatolnak ki? Allasinterjun sem a hibait sorolja az ember.
    Nem tudom mennyire elterjedt a ruha, de szerintem az is lesz. Az ak modernizacioval lett egy csomobkiegeszito, ezeket mar ra is lehet pattintani a czkre. A kikuldetesre kuldotteken en rendes cuccokat lattam.
    A malhazsakot nem ertem, ez megint csak penz kerdese. Egy modernebb melleny jo lenne, meg hogy legyen nv. Meg hogy szana szejjel gyakorlatozzak magukat.
  • savaz
    #90928
    Itt a pontos sztori a D-30-asrol:
    Nem Iphone volt, hanem Android :-)

    Biztos vannak próbálkozások, hogy a bemérés, lehallgatás, feltörés veszélyeit kiküszöböljék, és egészen biztos, hogy ezek a legjobban őrzött katonai titkok közé tartoznak. Ha én fejlesztenék ilyesmit, biztos ki sem osztanám a csapatoknak a cuccot a hadüzenet előtt, hogy az ellen ne tudjon rákészülni.
    Mindenesetre érdemes odafigyelni a témára. A fenti cikk szerint az Ukránok a D-30-asaik 80%-át elvesztették két év alatt.
  • JanáJ
    #90927
    Ez off, de nekem ez olyan, mintha vennek F-35oket es majmokat ultetnek bele, majd nem ertenem mi a baj.
  • JanáJ
    #90926
    Nyilvan a digitalis cuccok veszelyt is jelentenek, de e nelkul kb nem lehet harcolni. Eleve a radiod mar sugaroz...
  • savaz
    #90925
    Erről a digitális katonáról mindíg az a sztori jut eszembe, hogy az Oroszok a Donvidéken faszán figyelik a mobiltelefon mozgásokat, aztán ha 100 telefon egyszerre elindul alakzatban valamerre, már tekerik is az ágyúkat arra.

    Az ukrán vontatott tüzérséget is úgy amortizálták le, hogy valaki fejlesztett egy Iphone appot a d-30-as tarackhoz, amit szépen meghekkeltek. Szegény tüzérek letalpalták a tarackot beizzították a telefont ami meghatározta a GPS koordinátákat, belőtték a célpontot a Google map-en, mire az kidobta a beállításokat, nomeg elküldte a célpont és a tüzérek koordinátáit az oroszoknak, akik rögtön odaküldtek néhány malacot.

    Szvsz én egy modern harctéren nagyon fáznék minden rádió kisugárzástól, mert manapság már egy aknavető gránátba is befér minden , ami rááll és kilövi a rádiót , ha csak egyszer is megreccsen. Olyan cuccról nem is szólva, ami folyamatos adatkapcsolatban küldözgeti a koordinátáimat.
  • repvez
    #90924
    Ez nem trollkodás, de ha idehozták a szerelőgyárat a fegyvereknek, akkor gondolom nem csak a különlegesek kapják meg az uj fegyvereket, hanem mindenki.A különlegesek amugy is maradnak sztem az M4eseknél.
    ÉS még minig nem a különlegesekhez keresnek embert hanem a HM-be, tehát ha nem oda keresnek akkor ne öket reklámozzák hanem azt ami a nagy átlag lesz.
    Ugyan ez érvényes a ruhával, A civil azt látja és hallja, hogy sok pénzekért rendszeresitenek uj ruhákat, akkor miért nem abban van a plakáton talán valami gond van vele? A málhazsákokról még nincs is szó.
    ÉS menj el egy nem kirakat laktanyába és ott néz körül .
    Tehát az átlag katona felszerelés az kb igy kéne hogy kinézzen a 21.szd ban, az különlegesek meg ettől már tényleg lehetnének digitálisak ha már nagyon ragaszkodnak hozzá kis létszámban mindenki mindenkivel összekapcsolódva.

  • molnibalage83
    #90923
    Konkrétan stadionra annyi pénzt basztak el, hogy abból a BKV teljes troli, buszparkja cserélhető lenne és maradna belőle még NASAMS2-re is...

    Persze tudom, demagóg vagyok....
    Utoljára szerkesztette: molnibalage83, 2019.05.22. 21:31:49
  • JanáJ
    #90922
    Ez a CZ csodalkozast sem ertem. Csilliardokat locsolunk el ertelmetlen stadionokra. Miert olyan nagy dur, hogy osszekalapalunk 20-30 ezer puskat? Minimal penz kell hozza. Se tudast, se semmit nem teszunk hozza.

    Ertem hogy hihetetlennek tunik hogy lesz egy rendes seregunk es nem veletlen a sok negativ komment a volt katonaktol. Szerintem ezert is probalnak a fiatalok lelkere hatni toborzaskor.
  • JanáJ
    #90921
    A kommunikacio bena, nem vitatom. Az MH/HM azert ilyen aktiv, mert toborozni akar. Ettol meg nem tudom mibol gondolod hogy ha bevonulsz ezt kapodat nyomatjak. Az sem meglepo hogy a napos oldalt mutatjak, minden reklám ilyen. Ennek a cuccnak sosem szabad lekerulnie a bakakhoz, mert nem kulonlegesek. A multicam meg kvazi statusz szimboluma a hazai kulonlegeseknek. Nem tudom mennyire elterjedt azbuj gunya, de rendeszeken regota az van, Budaorson kb mindenki abban volt es a szentendrei laktanya korul is mindenkit abban latok. A kevlar sisakokbol mar legalabb egy sorozat lejart, ami meg a bumszli volt. Kikuldetesre evek ota abban mennek. Valamelyik utolson mar valami uj cucc volt rajtunk. Az utolso bekezdes mar trolkodas. Nyilvan van nv egy sf-en ha raktak anpaqet a csuzlira.
  • repvez
    #90920
    No offensive, de igen van azért min felhuzni a szemöldököt a megfogalmazásokon, mert Ez egy toborzó plakát, és ezen egy átlagos mindenki által használt felszereltségű katonát kéne ábrázolni, hogy igen ha bejössz ezt mind megkapod.
    De ott kezdődik a dolog, hogy a nagy nagy késések után lassan elég sok helyen megjelent az uj gyakorló , de a toborzó képen meg egy teljesen más gyakorlóban láthtó a katona.
    Ugyan ez a helyzet szinte az osszes felszereléssel is, mert ezek amik rajta vannak ha ilyen ütemben mennek a dolgok talán 5 év mulva kerül le az utolsó bakáig is.Már ha tényleg az a tervük, hogy az AK-kat leváltják a CZ-re és a P9est is.
    Amig kevlársisakot is csak amcsi katonákon látni gyakorlatokon addig egy kicsit erös digitális katonáról beszélni.
    Mikor semmi olyan nem szerepel a felsorolásba ami a mai korban a digitális kort jellemzi a digitális kép ,hang ,adat összeköttetést egymással.

    ÉS igen nem nevezhető mindenidősnek , hiába van a fegyveren ACOG vagy ANPAQ, mert éjjellátó nélkül hogy veszi észre, hogy hova célozzon ?
    Amikor ez a kinézet tömegesen megjelenik mindenhol majd térjünk vissza rá, addig ez csak egy bemutató proto .
  • savaz
    #90919
    Az olaszok tudnak élni. Nekem a Ligur tengerpart hajógyárai jönnek be például Sestri Levante:


    Meglepődtem, mennyi komoly cuccot toltak itt vízre: Ez az olasz nyelvű Wiki a lap alján a hajók listájával.

    De La Spezzia sem rosz:


    Jobb szélen a haditengerészeti támaszpont, aztán a Jachtkikötő, Utas és teherkikötő, Otto Melara, Fincantieri, majd a jacht építő sólyák.
    Utoljára szerkesztette: savaz, 2019.05.22. 19:46:12
  • JanáJ
    #90918
    Az uaz is tudja amit a G merci, meg a 72es is elmegy ott ahol a Leo. ;)
  • fonak
    #90917
    Nem rossz az olasz hajógyár a festői tengerparti városka és a jachtkikötő szomszédságában. (Ha minden igaz, ez a Castellamare di Stabia-i hajógyár Nápoly mellett)
  • JanáJ
    #90916
    Szvsz nem a linkelt cikkrol van szo. A radio digitalis, a nvg lehet az, megjelent a gps, hokamera, a JTAC sem papir terkeprol dolgozik, akar lathatja a gep kepet. Lassan minden mindennel ossze lesz kotve.
    Miert kellene a fegyverre ejjellato? ANPAQ van rajta. Vagy most trollkodsz? Tudom ez az amiknak 30 eve is ment, de nem ez lenne az elso dolog amiben le vagyunk maradva.
  • [NST]Cifu
    #90915
    No offense, de ezt bármelyik normális gépkarabélynak el kellene viselnie. A honvédségben eddig használt AMMSz tippre minden további nélkül hozná ugyanezt a "tesztet". :D
  • ximix #90914
    Lehet erre gondoltak?