619
Hogyan internetezzünk ott, ahol SEMMI sincs?
  • Zozo76
    #419
    "Az Invitel szerint azonban a törvény a kedvezményes csomag kapcsán rájuk nem ró kötelezettséget, és a meglévő modemes csomagok (melyek jóval drágábbak, mint az átalánydíjas lenne), kielégítik az igényeket"

    Hogy en milyen hulye vagyok... Hat ez tenyleg kielegiti az igenyemet. Mi a f@sznak internetezzek allandoan olcsobban, ha joval kevesebbet is lehet dragabban. En tenyleg tiszta hulye vagyok. Vagy megsem?
  • Zozo76
    #418
    Ja, megneztem az elobb hogy mi a helyzet ADSL ugyben. Rakerestem az Invitel ADSL kereso-evel a lakcimunkre, valasz:

    NINCS TALALAT!

    ennyi... :)
  • Zozo76
    #417
    Most olvasom itt a modemes-altalanydijjas internetelerest. Hat nem semmi. Persze egyertelmu hogy a szolgaltato se hulye. Amugy meg a modemesek vannak a legjobban megfingatva. Miert? Mert ha nincs ADSL akkor KENYTELEN modemmel szopni. Namost hiaba van nekem itthon 40 ora 5000-ert, az ocsemmel ketten nyomjuk ugyhogy marad 20 ora fejenkent. Raadasul ugye baszott lassu a kapcsolat ugyhogy mire lejon egy oldal mar meg is vacsoraztal. Peldaul NORMALISAN csak ugy lehet forumozni ha SEMMIT nem toltesz le a hatterben, mert ha igen akkor mar a forumra belinkelt kepek nem jonnek le vagy sehogy vagy csak egy resze. Ilyenkor marad az hogy fogom es az egerrel egyszeruen behuzom a flesget ablakaba azt' akko' legalabb lejon rendesen ugy 5-10 perc mulva :). Modemmel mar nem is probalkozok egy ujabb drivert letolteni az ATI-hoz, mert mar az is 40Mb korul jar ami TOBB ESTI INTERNETEZES alatt jon csak le. Gyakorlatilag a forumozas mara passziv lett nalam ami annyit jelent hogyha valamit letoltok (mint most) akkor online olvasom, de ha nincs mit lehoznom (nem felejteni hogy 20 ora) akkor csak gyorsan generalok egy fulet a bongeszoben a topic-okrol ami erdekel aztan kapcsolat off, ido lejegyez. Persze van itt az INVITELNEL 100 meg 200 oras dijcsomag de a f@rkam fizessen 8-9000 forintot havonta ha a kapcsolat ugyanojan lassu mint eddig. Meg az a helyzet hogy napkozben eszembe jut hogy ez es ez utan kene nezni a neten, meg errol es errol kene lehozni kepet, aztan este beulok a gep ele, modem indit es a lassusag miatt elobb utobb beleunok az egeszbe es hagyom a francba. Peldaul az ATI honlapjanak kell vagy 30-40 masodperc hogy lejojjon a fooldal es akkor meg minden jol megy. Nem az lenne a lenyeg hogyha mar ugyis lassu a modemes eleres, legalabb legyen korlatlan, es olcso? Ne legyen 1000FT, legyen 5000FT de legyen. Hat nem, fizessek 10000FT-ot es akkor hasznalhatok 100 orat...

    Anyadat. AZT!
  • skristof
    #416
    nah? van már fejlemény??
  • FrezeR
    #415
    nah lassan minden idelátogatónak lesz szélessáv ami nagyon szupi, mondjuk nekem még nincs még kilátásba sem..:I de a remény hal me...
  • EOX
    #414
    na ja, én se vagyok oda a matávért, de ezért a sávszélduplázásért megérdemelnek egy jópontot. Kívácsi leszek, hogy az ilyen kis szolgáltatók is tudják-e majd tartani a lépést sebességügyileg
  • dieselG
    #413
    Thx, de az elismerés inkább a helyi kábelszolgáltatót illeti meg, aki észbekapott h bizony kell ide net.. ;)
    Már alig várom azokat a perceket mikor lemondjuk az axelerós előfizut és elküldjük a picsbe a matávosokat. Bár mi tulajdonképpen csak 1évre kötöttünk szerződést (15.000 Ft), arra az esetre, hogy ha időközben bejönne a dsl, akkor átváltunk arra a szerződés lejárta után. Mert hát tod mgfogott az a sávszélemelés :) Mellesleg ha közben emelnék a sávszélt a helyi kábelnetesek, akkor természetesen maradok.
    Ettől függetlenül az apjuk faszát a matávnak, hol a gyíkba voltak mikor kellett volna..
  • skristof
    #412
    jah, és mint már oly' soxor mondottam:
    fatáv suxxx
    dögöljenek meg, ide nekem ne is hozzák má a fos ádéeseljüket
  • skristof
    #411
    gratula
    énis 512/512es netért 10k-t fizetek.
  • dieselG
    #410
    IGGGEEEN!!!!
    Lesz kábelnet itten ;) Már a múlt héten voltak a helyi kábelszolgáltatótól (u.j. color) megkérdezni az embereket hogy kell-e a lakosság számára is kábelnet, mert a helyi hivatalban meg a suliban van már (mint 2 eMagyarország pont a falunkban). Aztán pont 1 órája ment el az üzletkötő csaj :) 512-es netért fizetünk majd havi 9.500-at, az azért már jó. 2-3 hét maximum, és boldog szélessávú nettel rendelkező usernek mondhatom magam..
  • icool
    #409
    Ez mi?LINK
    Nem nekünk jó? vagy mi
  • BaLeeX
    #408
    Elolvastam és nem tudtam sírjak vagy nevessek...
    De ezeken a degenerált barmokon inkább csak sírni lehet. Több hónapja azon vitatkozunk, hogy miért nincs már átalánydíjas net. Erre kiderül, hogy igazából van de mégsincs.

    4000ft-ért tényleg nem kéne senkinek a csomag. Így van, az emberek sokkal fizetnek 40 óráért 4500-at vagy 100 óráért 9000 forintot, mint 744 óráért 4000ft-ot.

    Ehhez a cikkhez már nem tudok mit hozzátenni az az igazság, idáig süllyedtünk.
  • FrezeR
    #407
    szemétség az egész ugy ahogy van..:(
  • Botond #406
    azt,hogy visszatudsz olvasni,megmondtuk,hogy az unióban kötelező a korlátlan modemes net ott ahol nincs szélessáv,és azt is megmondtuk,hogy lesz majd vmi ami miatt itt mégse lesz :-(
  • FrezeR
    #405
    nos egy kicsit kiakadtam ezen a cikken..mi az hogy senkinek nem kell??? én pl nem is tudtam róla, hogy ez lehetséges vagy van egyáltalán akkor honnan tudják, hogy nekem nem kell vagy a többi pár 100 000 előfizetőnek?? Ez nevetséges..és szánalmas. meg azt irják, hogy a matávnak 12 milkába lenne havonta ez az egész dolog, kérdem én ez nekik sok amikor az éves bevételük több 100 milliárd ft?
    Azért nem semmi, hogy ennyire semmibenézik az embereket...én pl szivesen fizetnék akár 4000 ft-ot is havonta a korlátlan modemes netért amig nincs adsl nálunk. még mindig jobb lenne ez mint ez a szar 100 órás csomag 9000ft-ért plusz még a telefondijj :( és nem igaz, hogy nem lenne elég érdeklődő, hol élnek ezek?
    ti mit szóltok a dologhoz?
  • Botond #404
    sejtettük,hogy valamit kitalálnak,hogy át is vegyék az uniós szabványt,meg ne is :-(
  • shabba
    #403
    Nem kell senkinek a 24 órás átalánydíjas modemes hozzáférés

    Van a cikkben némi hangulatkeltés főleg ezzer az ezer forintos árral ami szerintem mesze irreális, de sok érdekes gondolatot is tartalmaz. Érdemes a kapcsolódó fórum részt is átnézni.
  • Botond #402
    nekünk tavaly szeptemberre igértek chellót,és idén február végén kezdték kötni,szal kitartás :-)
  • Vlala #401
    ismét komolytalan napom van:

    A faluhelyi internetet pletykás vénasstzonyoknak hívják. Előbb megtalálsz rajta bárkiről bármit, mint az Exploreren!
    "Hát, kedveském, nálunk is van ám internet, az uram kötötte rá a tévére, ostorral lehet kapcsolgatni"

    Bocs, komolyra fordítva a szót: a Chellot hozták volna hozzánk is, állítólag szeptember elejére. Azóta nem volt szeptember, úgy látszik, időugrást hajtottunk végre. (vagy itt kóricálnak az utca végén, és keresik a címet :-) )
  • skristof
    #400
    hali
    nálunk is igy volt. szeptemberben mondták, h a net miatt állítják át a csatornákat
    és most kötötték be hozzám
    de pl. semmi szórólapot nem kaptam, mert még nincs full kész a rendszer
  • BaLeeX
    #399
    Na informálódtam és még nem eszik olyan forrón a kását. :(

    Most még csak a műszaki előkészítést kezdték meg, a szolgáltatást még idén szeretnék beindítani. Szóval még 1-2 hónap dialup szívás marad de már van fény az alagút végén. :)

    Mondjuk furcsáltam is volna, hogy nem osztottak semmi tájékoztatót, hogy milyen csomagok meg lehetőségek vannak a netet meg már kötnék...
    Semmi bővebbet nem tudott mondani, de mondta több fajta csomag lett és február környékén amikor igényfelmérést csináltak 80(!!!) jelentkező volt!
    Csodálkoom, hogy ennyire ráérősek, hiszen 80 ember rohadt sok szerintem.
  • FrezeR
    #398
    most nálunk is jó ideje a "majd lassan már csak lesz" igérgetés folyik..természetesen matáv és adsl kombináció ami nem éppen arról hires, hogy csak ugy hipp-hopp kiépül:) de azért reménykedem...már hosszú évek óta :I
  • Taranov
    #397
    Jó, tőlem megdögölhet, de komolyan elég furcsa lenne elvárni, hogy rendes legyen a Matáv, azaz a saját pénze ellensége legyen. Persze más téren (pl. mobiltelefon-tarifák, webhosting stb.) ez nem probléma, hisz ott kellően nagy a verseny.
  • Taranov
    #396
    Igen, nálatok, ahol van szélessáv. Ahol nincsen, ott a nálatok elvesztett bevétel többszörösét keresik meg a percdíjas modemmel sajnos.
  • BaLeeX
    #395
    A kormány azért nem szabályozza, mert meg van tömve az illetékesek zsebe, hogy jó ez így...
    Szerintetek mi más oka van annak, hogy az EU-s csatlakozásunk előtt hónapokkal már mindenki arról beszélt, hogy átalánydíjas netes csomagokat kell kidolgozni és értékesíteni az EU-ban.
    Azóta történt valami?
    Semmi.

    Szóval matáv dögöljön csak meg.
  • Botond #394
    figyelmeztetjük mi,nem rendelünk adslt,pedig a lakosság x %-a szélessávon nyomja itt is,és adsl aránya közel 0,ez a mi figyelmeztetésünk ^.^
  • Taranov
    #393
    Na ja, csak hiába van szabad verseny ilyen szereplőkkel :(
  • Botond #392
    mert szabad verseny van,és például nálam chelló lett a befutó,matáv így járt,ha napi 6 szórólapot is küldenek így jártak
  • Taranov
    #391
    Hát úgy kéne szabályoznia, hogy betartsák. Sajnos a Matáv nem valami kedves az ügyfelekhez, ezért fegyelmezni kéne. Úgy működik egyébként, hogyha a Deutsche Telekom által igényelt bevételt nem termelik ki, drágulniuk kell.
  • Taranov
    #390
    Tény, mert így sokkal többet kapnak. De a kormány miért nem szabályozza?
    Amerikában pl. szabályozzák a Microsoftot, pedig az ekkora monopol helyzetben talán nincs is.
  • skristof
    #389
    a csomagokat az EU is szabályozza
    és akkor mi van? látod, h nem készteti semmi őket a betartásra..
    Botond-nak van iagaz, hisz csak akkor terjeszkednek, amikor vki más már bevállalta a rizikót, a piackutatást...
  • Botond #388
    azért,mert nem építik ki az adslt,csak amikor már a kábeltvsek bebizonyították,hogy van piac,tipikus hiéna felfogás
  • Taranov
    #387
    Nem értem azért teljesen, hogy miért átkozzátok a matávot :)
    Nem az ő hibájuk, hogy nincsenek normális netcsomagok, ők csak a saját bevételüket akarják gyarapítani. Én a kormányt hibáztatom ezért.
    Hatóságilag kéne szabályozni az átalánydíjas modemes csomagokat, ott, ahol nem kiépíthető az ADSL.
  • Botond #386
    én ma is kaptam szórólapot,hogy adsl most nagyon akciós,egyből ment kukába,jó a cselló ^.^
  • skristof
    #385
    igen én is igy voltam/vagyok ezzel
    suxx matav
    remélem jönnek majd kopogtatni, h építik az ADSLt
    de akkor már késő lesz
    kurva annyukat
  • Botond #384
    első matávmentes hónap a nagy élmény :-) drukkolunk :-)
  • BaLeeX
    #383
    Ja és a matav leszophat!
    Köttetem is majd ki ezt a tetü isdn vonalat úgy ahogy van aztán elmennek máshova a havi 12000ft-os telefonszámlájukkal...
  • BaLeeX
    #382
    Nem fogjátok elhinni mi történt!

    Ígérték az internetet először augusztusra, majd októberre de majd mondom nov. elején esetleg rákérdezek úgy sem lesz semmi belőle.
    Most tök véletlenül kapcsolagtom a tv-t és bejön a helyi kábelinfo, az első sor:
    "Értesítjük az előfizetőket, hogy az internet üzemeltetése miatt a Magyar1, DunaTV, TV2 műsorokat át kell helyezni a következők szerint:
    ..."

    !IGEEEN!

    Erre vártam 8 éve!
    Holnap hívom is fel, hogy mik a feltételek, mennyibe kerül és mikor kötik máááá?
    (úgy beszélek, mintha melóhelyen nem egész nap adsl előtt ülnék, de otthon az más)

    Majd beszámolok a fejleményekről!
  • Taranov
    #381
    Gratulálok :)
  • skristof
    #380
    nah, immáron kábelnettel jelentkezem
    csak annyit, h
    KITARTÁS!
    ;)