619
Hogyan internetezzünk ott, ahol SEMMI sincs?
  • dieselG
    #499
    Fix belső ip-címet adnak.
    Hát én nemakarok szarakodni az aktív mód beaktiválásával kapcsolatos teendőkkel.. meg különben is, passzív módban is sokmindent találok & letöltök. Amúgy csak dc++-t hazsnálok, a torrenthez seggláma vok:)
    Neked azért sikerült aktív módban lenned a dc++ban úgy h amit keresel találsz is?
  • Bircsike
    #498
    Én is azt hallottam hogy ez a kis fel-le töltés csak a szerverrel való kapcsolatot jelzi de igazából bem tölt le.
  • Scape
    #497
    Én mondjuk nem tudok aktív lenni de attól van még mit letölteni passzívként is. De ez függ a tűzfaltól is, mert egyes tűzfalakkal lehet aktivnak is lenni.
  • skristof
    #496
    milyen IP címet kapsz?
    belsőt, vagy külsőt?

    tudsz aktív lenni pl. DCzésnél vagy torrentezésnél, vagy egyéb p2p programoknál?
  • dieselG
    #495
    Ez az, ne add fel a harcot
  • dieselG
    #494
    Hát nekem is kábelnetem van már, és amikor nem netezek, akkor is pörög egy kicsit az adatforgalom számláló, úgy tom ez valami pingelés lehet a szolgáltatótól.. egyébként sp2 tűzfalam van (ami nagyon zsír), és nincs egy mocsok se a gépemen.. ;)
  • Aquli
    #493
    ugy nez ki lesz kábelNET. ;))))
  • Scape
    #492
    Nálam kábelnet van és a következőt tapasztaltam még régebben.
    Amikor rácsatlakoztattam a gépre akkor ment az adat állandóan de nem értettem miért. Ráadásúl elöjöttek az internet mocskai is(virusok, reklámok, stb...)Gondoltam ez így nincs jól és fogtam magam felraktam egy tűzfalat és lám az adatforgalom megállt és csak akkor ment amikor én neteztem. A lényeg hogy a tűzfal proginak köszönhetően blokkolt minden hülyeséget.
  • Bircsike
    #491
    Lenne valaki oly szíves segíteni? Megköszönném.
  • Bircsike
    #490
    Lenne egy kérdésem! Akinek kábelnetje van főleg azokhoz! Miért van az hogy ha nem használom a netet(de ugye a modem be van kapcsolva) akkor is mutatja a forgalommérő programom hogy fel/letölt bár csak nagyon keveset.Azt hallottam hogy ez nem számít mert ez a szolgáltató nem méri mint adatforgalmat! Igaz ez?
  • Taranov
    #489
    Igazad van, a te esetedben valószínűleg nem éri meg. Nálam az volt a helyzet (igaz, én beszélek, akinek 2003. májusa óta van szélessávja), hogy 50 ezer Ft körüli telefonszámla jött ki szimpla ISDN vonalon, tehát 64 Kbit-tel, ezért megfelelt volna minden net úgy 20 ezerig, ami jó.
    Végülis a mostani netem is 18750-be került úgy 4 hónapon át, aztán lett 12500. Ez rendes dolog volt a szolgáltatótól.
  • FrezeR
    #488
    hmm ja jó hir, csak eszükbe juthatott volna hamarabb is.:)mondjuk a baj csak az, hogy ha meg is rendelem ezt, akkoris kell hozzá ez a szar x órás csomag. és ez azt jelenti, hogy ebben az órában lehet gyorsabb. plussz ha nem elegendő ez az idő mert mire is lenne elég...akkor ott az éjfél utáni netezés igaz gyorsabban, de a percdijj ugyanugy növeli a számlát. s ha ehhez még hozzáveszem ennek a skydsl-nek az előfizetését hát az bizony letöltéseket kedvelő használó embereknél mint én is bizony jóval 20-30 ezer ft fölötti összeget kapunk:) nem tudom megér e ennyit a gyorsasága. nálunk már csak jövőre lehet adsl a legfrissebb hirek szerint március vége. bár a matávnak nehéz hinni:) szal 3 hónapra nem érné meg nekem. bocs ha hosszú voltam:) jó éjt és boldog (adsl telepitésben gazdag!)karácsonyt mindenkinek! :)
  • skristof
    #487
    Kellemes Ünnepeket mindenkinek! van remény... ;)
  • csatarij
    #486
    Hát, akkor az biztos nagy ugrás!
  • skristof
    #485
    nos, tévedtem :))
    ma voltunk megkötni a szerződést, mret eddig csak.... khhmmm.... tesztfelhasználó voltam :D
    kiderült h olyan a csomag h
    512/128 korlátlan adatforg. 6000/hó
    a 768/768 az 11k/hó a 1,5/1,5 az meg 15k/hó

    egyelőre nekem csak az alap van, 4 év modem után ez maga a menny =)
  • Taranov
    #484
    Igen, meg a régi "szép" emlékek elborzasztanak a Matávtól és az Axelerótól.
    (Telefonálás az Enternetbe, hogy mikor lesz már ADSL. Válasz: a Matávon múlik. 1212-n 10 perc várakozás után ügyintéző: ügyfélszám kell. Megadom, mondja az enternetnél kell kérdezni. 1234-en Axelerot felhívom: mi van már, mondják, hogy semmi, valszeg van ADSL, de a helyszíni felmérés állapítja meg, ami a matávnál lesz...)
  • csatarij
    #483
    Persze, meg sokkal jobban odafigyelnek rád, fontosabb vagy nekik. Fontosabb, mintha mondjuk 200.000 emberből 1 vagy, vagy 200 emberből 1 vagy!
  • Taranov
    #482
    Igen, de én személyszerint törekszem rá, hogy kis cégek ügyfele legyen informatika terén, mert általában korrektebbek és közvetlenebbek. Tudok beszélnia tulajdonossal stb.
  • csatarij
    #481
    Egyébként ez régen is megfigyelhető volt a villany szerelőknél!
  • csatarij
    #480
    Hát szerintem itt nincs lehetőség váltásra még, mert /pill ez az egyetlen internetszolgáltató. esetleg lehet modemes, dehát azt meg ki akarja? Na most ha valaki odafigyel, akkor észre lehet venni, hogymost az összes cég terjeszkedik. Miért? hát azért hogy megszorongassák a kicsiket. Ezért van az hogy milyen jó az ADSL gyors, olcsó, meg minden, aztán pedig ha ezek a kis cégek tönkremennek, aztán már szépen emelnék fel az árakat.
  • Taranov
    #479
    Akkor panaszkodom én is:
    1 mbit/1 mbit 12,5k/hó
  • Taranov
    #478
    Ha tényleg jó, akkor jó, 200 ügyfél az nem rossz, nekem az a tapasztalatom, hogy az internetszolgáltatóknak nem érdemes terjeszkedniük, mert nincs igény a netre. Magyarországon az emberek nagyon lassan fogadják be az új dolgokat, annak idején így volt a tévével, telefonnal. Pár éve még minden mesét kitaláltak a mobiltelefonról, hogy miért ártalmas. Az internetről is a nem hozzáértők csak rosszat mondanak, rosszat tesz mindenkinek, ha kiteszik az antennát a tetőre, beázik, rácuppannak az UFÓk, belecsap a villám, meghalunk a sugárzástól stb. (saját tapasztalat, ilyeneket ordítozott a közös képviselő felesége nálunk, mikor bekötötték a netet)
    Középkorú/idősebb emberek folyton mondják nekem, hogy nem is értik mit lehet szeretni a netben. Nem mondtam még nekik, hogy nem is fogják megtudni :)
  • skristof
    #477
    remélem nálunk is dupláznak egyből :D
  • Bircsike
    #476
    Nálam 1024-es kábelTV és 3Gb 7500Ft vagy 5 Gb 9500Ft!
  • dieselG
    #475
    há itten még nagyobb az öröm mer 7.700 HUF-é van 512-es kábelnet
    csatanj: Fordulj Brüsszelbe reklamálni :P
  • skristof
    #474
    kaposvártol nem messze egy 2000es faluban és helyi kábelTV
  • csatarij
    #473
    DE hol és milyen szolgáltató?
  • skristof
    #472
    azé annyira ne örüljél
    nekem 512/512 korlátlan és 9k
    szija :D
  • csatarij
    #471
    HI! Na, hogy egy kicsit feldobjalak titeket, elmesélem mi történt Mindszenten (itt lakom). Aki gondolja megkeresheti Csongrád megyében, Szentes és Hódmezővásárhely között. Kb 7-8 ezer lakosú Na szóval ha utánnanéztek itt nem lehet/nincs ADSL. Jött egy cég, az a neve hogy Tanet internet szolgáltató. Elkezdett terjeszkedni. A lényege, hogy mikrohullámú adatátvitellel megy a net. Na és ennek a cégnek Mindszenten kb 200 előfizetője van Mindszenten (7-8 ezer lakos mellett)!!! A sebesség 256 kbit/sec, az árak:
    1GB havi letöltés 5000Ft áfával,
    2GB havi letöltés kb 7500FT áfával,
    korlátlan havi letöltés kb 10000 Ft áfával.
    Na és ez a cég elindult útjára, hogy meghóditsa a világot. Először meghóditotta Csongrád megyét, majd a Balatont (Hot Spotok kiépitése). Egyenlőre itt tartunk, ennyi volt a Tündérmese. Vigadjatok, örüljetek milyen nagy szerencsénk volt itt.
  • BaLeeX
    #470
    Fontos kérdés!

    Nem tudtok valami kártyás csomagot internetre? Olyan kellene, hogy tudsz venni bizonyos összegű kártyát amit le lehet használni netezésre. De fontos, hogy ne legyen szerződéskötéses. Egyik haveromnak kellene, mert most is ilyesmit használ csak más szolgáltatót szeretne, mert a mostanival játszhatatlanok lettek a játékok. :(
  • BaLeeX
    #469
    Hát azér a Counter Strike 1.0 meg még előtte a 7.1 6.5 bőven játszható volt modemmel. 33.6-kval kezdtem, pingek 180-200 között az modemmel még abszolút játszható volt. 56k-val pedig 140-180 között. Aztán jött a fejlesztés a CS-ben is, mostanra már modemmel szinte játszhatatlan.
  • Zozo76
    #468
    Ja, anno probalgattam a Counter Strike / Strike Force duot a neten, 33,6 majd 56-al. Hat arra jo hogy lassad a tobbiek mit okorkodnek a palyan. Egyszer a Strike Force-ban ketten maradtunk eletben (en es az ellensegbol egy gyerek) Persze neki szelessavu NET elerese volt. A vegen mondjuk azert megolt, de kb 10 percig csak azert tartottam magam mert elbujtam egy agy moge! Kepzelem hogy orult a tobbi jatekos aki mar csak mint megfigyelo volt jelen a jatekban a hihetetlen akcionak...

  • BaLeeX
    #467
    Igen ez is igaz. Mondjuk belekóstolhatsz vele a netes játékokba és ábrándozhatsz milyen jó lehet mondjuk adsl-el nyomni amikor nem kell az időt figyelni és játszható szinten van a játék a pingek miatt...
  • Zozo76
    #466
    En inkabb ugy gondoltam hogy: mindent latsz, mindent ki tudsz vele probalni, de gyakorlatilag hasznalhatatlan...

    Akkor most meg boldogabb vagyok az emeles hallatan!

    :))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))
    :))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))
    :))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))
  • BaLeeX
    #465
    Meg is van az új aláírásom!
  • BaLeeX
    #464
    "Az jutott kozbe az eszembe hogy modemmel netezni csak egyfajta DEMO."

    Ezt qrva jól megfogalmaztad! Tök igaz!
    A modemezés olyan, mint egy demo program, havi 40 órát használhatod...
  • Taranov
    #463
    Az Invitel 2005. márc. 31-ig fejezi be az emelést. Átlagosan 30%-kal emel, a tiéd nyilván 512/128-as lesz.
  • Laalee
    #462
    invitel is emel hamarosan
  • Zozo76
    #461
    Gratulalhattok, tegnap delutan ota abbahagytam a modemes kinlodast!
    Aktiv ADSL felhasznalo vagyok :).

    Hihetetlen de igaz: kb 15 nap alatt nemcsak hogy vegre megjelent az Invitel ADSL keresojeben a lakcimem, nemcsak hogy egybol rohantam megkotni a szerzodest ra es lemondani a modemes elerest, de tegnap delutan este ota megy frankon az ADSL. Elsejen ejjel 0:06 perckor porbaltam meg felmenni a netre a modemmel de mar nem engedett be. Masnap 15:00 korul meg mar vegzett is az emberke a beszerelessel.

    Persze ami urom az oromben: 384/64 1 eves szerzodes 9500 havonta. :(
    Ez van, biztos a legtobbeteknek mar 512/768/1024-el megy es kevesebbet fizettek, de kb 8 ev modemes kinlodas (meg BBS-ezes az elejen kb egy-ket evig) utan azert nekem ez is szuper.

    Teljesen mas erzes igy netezi :)))))))))))))))))))))))))))))))))))

    Reggel ot ora korul nyomom, csak az a baj hogy delutan mennem kell dolgozi. :(

    Az jutott kozbe az eszembe hogy modemmel netezni csak egyfajta DEMO.
  • Botond #460
    itt van a sygate honlapja,ez ingyenes,így a frissítések beszerzése is egyszerű,és viszonylag jó is