619
Hogyan internetezzünk ott, ahol SEMMI sincs?
  • BaLeeX
    #539
    Ez érdekes kérdés. Mivel ez az egész egy faluban van ahol nincsen ADSL ilyenkor valószínűbb a bérelt vonal ugye?

    Az ISP az a szolgáltatót takarja? :)

    Rákérdezek majd a dologra szerződéskötés előtt csak addig szeretnék minél több infot megtudni a dolgoról.
  • Taranov
    #538
    Érdekesek ezek a problémák, a kábelnetnek ezek nem velejárói, tehát ez csak az ISP hibája. Lehet, hogy tök amatőrök, és akkor hiába várod a javulást.
    Attól is függ a dolog, hogy ők milyen netet osztanak meg. Ha bérelt vonalat, akkor nem annak a hibája ez, de kis szolgáltatók inkább ADSL-eket osztanak meg.
  • BaLeeX
    #537
    Ne, elért végre ide is a "szélessáv".

    Fél éve húzódott de tegnap végre használni is tudtam.

    Egyelőre még szerződés nélkül 15.-éig ingyen, és kb. 128kbit-es sávszélesség, szóval ezért volt zárójelben a szélessáv. Két csomag van, az egyik 128kbit-es a másik 384/128-as nekem ez utóbbi lesz majd 1 éves szerződéssel 9900-ért.

    Két kérdésem lenne kapásból és kíváncsi lennék több ember véleményére.

    Mennyire normális az kábelnetnél, hogy a letöltési sebesség _rohadtul_ ugrál le fel, miközben az egész hálózaton elvileg még csak pár ember (max 10) van még rajt egyelőre. Azaz kezdem a letöltést 20k-val, lemegy 15-ig és ugrál egyszer 6k utána felugrik 15-re, következő másodpercben 11. Szóval ezt nem értem mitől van, mert ha le lenne terhelve a hálózat akkor még érteném de szerintem erről egyelőre szó sincs.

    Másik nagy bánatom, hogy a pingek eszméletlen szarok. CS játszhatatlan. Loss 15, ping meg ugrál nagyon gyorsan 60 és 300 között (nem az van, hogy néha felszalad, hanem folyamatosan le-fel, mint a letöltési sebesség). Ez mennyire természetes kábelnetnél? Lehet (illetve fognak-e) ezen javítani? Vagy mitől függ az, hogy egy kábelnetnek jók-e a pingjei vagy nem?
  • BaLeeX
    #536
    Passz, egy kábelest kérdezz meg én még csak isdn-es vagyok szóval nem tudom a választ.
  • skristof
    #535
    köszi
    de a kérdés továbbra is:


    tehát nekem dinamikus IP-m van. namármost, pl az, hogy a DC-n aktív legyek, ahhoz a publikus fix kellene? vagy ez most mit jelent?
    vagy portot kéne nyittatni, mert ugye kábel-netem van, ami ált. router mögül megy
    előre is köszi
  • BaLeeX
    #534
    Szerintem annyi veszéllyel biztos jár, ha valami hülyeséget csinálsz és fix ip alapján kitiltanak akkor b@szhatod. Na meg ha valaki rádszáll akkor nem lesz nehéz dolga, mert mindig ugyanaz az IP címed. De mondjuk így ha csinálsz egy ftp-t a gépedből akkor előnyös mindig ugyanaz a cím.
  • skristof
    #533
    UP
  • skristof
    #532
    ja és milyen 'veszélyekkel" jár a publikus fix IP?
  • skristof
    #531
    "4. Minden csomaghoz 1 db dinamikusan kiosztott privát IP-cím tartozik. Külön igény esetén a csomagokhoz publikus fix IP-cím is kérhető!"

    tehát nekem dinamikus IP-m van. namármost, pl az, hogy a DC-n aktív legyek, ahhoz a publikus fix kellene? vagy ez most mit jelent?
    vagy portot kéne nyittatni, mert ugye kábel-netem van, ami ált. router mögül megy
    előre is köszi
  • Zozo76
    #530
    Akkor ezt megbeszeltuk. :)
  • Taranov
    #529
    Természetesen.
  • skristof
    #528
    természetes h a minősig is számít
    de mivel ezzel eddig nem volt gond, ezért. ráadásul a másik dolog, h nincs választási lehetőségem
    vagy a fatáv szuperolcsó modemes netje, vagy pedig ez.
    szerintem egyértelmű
  • Taranov
    #527
    Amíg jó. De ha valami drága, az jelenthet egy bizonyos minőséget. Persze nem feltétlenül, de jobban elvárható.
  • skristof
    #526
    ameddig én vagyok az előfizető addig nekem a túl olsó kategória megfelel
  • Taranov
    #525
    Ez meg már túl olcsó.
    Énszerintem az belefér, ha egy kicsit drágább az ADSL-nél.
  • skristof
    #524
    hát dehogy nincs
    nekem 2 évre igy alakulna az 512es:
    0ft bekötés 512/128 (ennél jobban is szokott menni) 5990/hó korlátlan adatforgalom 1 mailcím (bőven elég) nemtomhány mb webtár
  • Taranov
    #523
    Igazad van. Meg engem nem is csak a fosztogatásuk zavar, hanem a lassúságuk.
    Minden bekötés/módosítás legalább 1 hónapot vesz igénybe.
  • BaLeeX
    #522
    Jó, kedzek megnyugodni akkor. :)
    Mellesleg mindenképpen be lesz köttetve elég volt a f@sztáv eddigi fosztogatásából úgyis, még az isdnt is lemondom a csába.
  • Zozo76
    #521
    Szerintem se.

    Itt nalunk (invitel terulet) 384/64 ADSL 9500FT havonta es nem volt szerelesi koltseg (1ev huseg).

    Amugy en a forgalom korlaton mindig jot derulok. Eddig tenyleg szivtam a modemmel eleg volt. Ez most a kanaan: annyit netezek, jatszom a neten amennyit csak birok, meg ami jol esik.
  • Taranov
    #520
    Hát a 384-es csomagban semmi gáz nincs.
  • BaLeeX
    #519
    Na nálunk is indul végre a kábelnet szolgáltatás. :)
    A rossz hír az az árak. :(

    Mimimum csomag:
    128/64
    Havi 1GB(nevetséges!!!!!!!!!!!!) adatforgalom
    ezen felül 30ft/mb
    1db email cím
    5mb email cím tárterület (hol élünk??? 3 éve adtak annyi tárterületet emailhez, nem kábelnethez)

    Havidíjak:
    5000 (2 éves hűség)
    5500 (1 éves hűség)
    6250 (nincs hűség)

    (hozzáteszem, ha ISDN2-vel feljövök csak netezni, meg játszani pár órára akkor simán összejön 100mb adatforgalom egy alkalommal, úgyhogy az az 1gb az úgy ahogy van nevetséges, 5gb a határeset)

    ---

    Korlátlan csomag:
    384/128
    korlátlan adatforgalom
    2db email cím
    10mb email tárterület (aztaqrva!)

    Havidíjak:
    8900 (2 éves hűség)
    9900 (1 éves hűség)
    11125 (nincs hűség)

    Ja, mindkét csomagnál csak 1 csatlakoztatott gép lehet.

    Na akkor még egy kis ráadás:

    Bekötési díj:
    nincs (2 éves hűség)
    5000 (1 éves hűság)
    10000 (nincs hűség)

    plusz ~4000ft anyagköltség beszereléskor

    Kíváncsi vagyok a szerződésre, lesz-e garantált sávszélesség, meg ilyenek mert egyedül a 2 éves szerződéses 8900-as havidíjas lehetőség tűnik elfogadhatónak de ha egy rakat szar a szolgáltatás akkor fizethetem 2 évig...
    Ha meg csak ki akarnám próbálni kötelezettségek nélkül, akkor 10000 + 4000 + 11000 ft azaz 25k-t kidobnék az ablakon egy hónapi kipróbálásért. És utána ha szerződést kötök mert tetszik akkor potyára dobtam ki 16000ft-ot, ha viszont szerződést kötök akkor a fentebb említett lehetőség is beüthet...
  • Taranov
    #518
    Még csak ennyit lehet tudni róla, majd ha lesz infó írom.
  • BaLeeX
    #517
    Nemsokára modemes internetet is szolgáltat a Tele2

    Nagyon reménykedek, hogy mire ez beindul nekem már nem lesz rá szükségem, de kíváncsian várom a részleteket. Tudtok erről valami bővebbet esetleg? Egy átalánydíjas csomaggal betennének a matávnak az biztos és ugye mint tudjuk eddig azért nem voltak ilyen csomagok mert a matáv nagy csomagokban árulta őket és nem érte meg megvenni a szolgáltatóknak. De ha a Tele2 ezt meglépné...
  • skristof
    #516
    üdv a klubban
  • BaLeeX
    #515
    Költözök hozzátok!
  • Bircsike
    #514
    Megvan a probléma kulcsa! A szolgáltatóm eltörölte a régi díjcsomagokat és egy újat hozott be. Van pr384 meg pr 768 meg pr 1024 és engem automatikusan a 384-be rakott át de majd a 768-asra átállok a jövőhéten. Jó hír viszont hogy megszüntették a forgalomkorlátot! Isten hozott a szabadság világában!
  • Taranov
    #513
    Most, hogy mondod, tényleg ezt akartam mondani :)
  • Botond #512
    lehet fel kéne hívni az ügyfélszolgálatot,azt akarod mondani neki?:-P
  • Taranov
    #511
    Lehet, hogy a szolgáltatód megfelezte vagy megharmadolta a sávszéljét, mert így jobban megéri neki. Lehet, hogy ennyi embert bekötöttek egyszerre. Lehet, hogy valami letöltőbajnokot kötöttek a területedre, aki egész nap foglalja a sávszélességet, és nincs limitálva.
    Lehet, hogy a te netedet lelimitálták.
  • Bircsike
    #510
    Segítség!
    A kábelnetem megőrült! 2 hónapja be van kötve és eddig mindig szépen 120-130Kbájt/sec sebességgel töltött le, de most egy két hete már csak 40-50 Kbájt-al tölt le mindenhonnan. Mi a fenét jelentsen ez?
  • BaLeeX
    #509
    Nagyon korrekt az SG keresője, azzal is végigpróbáltam szavanként, mert én is erre gondoltam, hogy esetleg egy itteni cikk de természetesen nem talált semmit. :)

    Biztos a vessző zavarta meg. Kösz.
  • shabba
    #508
    Egy ezer éves cikk itt az SG-n.

    http://www.sg.hu/cikk.php?cid=34489
  • BaLeeX
    #507
    Mi a fene az a "Széllessáv és ami mögötte van" című írás??

    Valami linket, vagy infot igazán adhatnál hozzá, mert így aztán sokra nem mentünk vele. Valamelyik SG hírhez is beírtad de ott sem írtad, hogy hol nézzük meg. Gúgli meg nem talált nekem semmit ebben a témában.
  • shabba
    #506
    Ericsson segítség a Matáv szélessávú hálózatának kiépítéséhez
    http://www.terminal.hu/newsread.php?id=13200801054813

    Nocsak-nocsak. Végre ezt is megértük hogy valami új felé is nyit a fatáv, ráadásul a jó irányba.

    Azért érdekes hogy erről már jó 1 éve is volt egy cikk:
    Matáv-Ericsson: szélessávú fejlesztési megállapodás(2003. december 9)
    http://hirek.prim.hu/cikk/36729/?sr=aghirkereso

    Végülis ha ilyen gyorsreagálású egység ütemben halad fatáv jővőre talán meg is érjük azt a cikket amiben beszámolnak arról hogy be is kötötték az első Ethenet DSL Access eszközt.

    Ps. Mellesleg kíváncsi leszek mit fog ez változtatni Hytasos területeken uralkodó állapotokon. Vajon fatáv csökkenti-e a bekötési kvótát, alkalmazkodva a megváltozott piaci körülményekhez?
  • Botond #505
    kijött vmi könyv,vagy vmi cikk vagy mi?linket!
  • gelkas
    #504
    Széllessáv és ami mögötte van c. olvassátok el!
    Újfent nem szóróm az igét!
    DE nem tudok szótlanul elmenni a pofátlan Fatáv mellett!
    Faluhelyre az ő szemükben le van sza.-va!
  • BaLeeX
    #503
    Egyik haverom mondta, hogy f*sztáv küldött nekik új katalógust, amiben többek közt az van, hogy megint lehet 15 és 40 órás csomagot rendelni.

    Hát nem tudom hogy vagytok vele de én ledöbbentem qrvára.

    Ugye nyár környékén jelentették be, hogy januártól megszűnik a 15 és 40 órás csomag, helyettük új csomagokkal jön ki a matáv, többek közt átalánydíjas csomagokkal.

    De szerintem rájöttek, hogy kutya nem foglalkozik ezzel a dologgal, így visszajöttek szépen a 15 meg 40 órás csomaggal, mert hát ugye 40óráért 4000 ft hülyének is megéri, nem?
    Na meg a szerencsétlen kormány, meg az a lúzer informatikai és hírközlési miniszter aki ezt hagyja.

    Tipikus szar magyar helyzet de igazából tudtuk előre, hogy ez lesz már sokan megmondták unióba belépés előtt is, hogy nem fog változni itt semmi. Itt továbbra is mindenki az utolsó fillért ki akarja húzni a másik zsebéből.
    Ott volt ugye, hogy az EU-ban muszáj lesz átalánydíjas csomagokkal kijönnie a matávnak, erre kijöttek valami olyan csomaggal amit nem éri meg megvenni a szolgáltatóknak, így van átalánydíjas csomag csak lehetetlen megrendeli a felhasználóknak. És akkor ezzel így minden rendben is van internet ügyben...

    Tök jó, hogy ebben a rohadt országban minden ilyen kibaszott rendben van.
  • Taranov
    #502
    Mondjuk a belső IP az nem nyerő, mert ha a hálózatról valaki rosszalkodik valahol, kitiltják az egész IP-t, nem tud egyik ügyfél sem felmenni. Szóval ilyen szempontból azért jobb a dinamikus külső ip.
    Megugye így nem lehet elérni a gépet kívülről, Fifában pl. nem lehet connectelni a gépre...
  • skristof
    #501
    nekem is ilyen IPm van, megpróbálok kérni másikat :)
    márcsak ezért is jó a helyi kis szolgáltató
    én meg éppen torrentezek, az jól jön
    nekem DCvel semmi sem akar összejöni, alig 4-5k-val csordogálnak a cuccok, van h a keresésre órákat várhatok, nem jön semmi
    szval azt egyelőre hanyagolom
  • dieselG
    #500
    na remélem nálunk is duplázni fognak nemsokára.. de azért 4évnyi dial upozás után ez az 512k is mennybeli orgazmus