619
Hogyan internetezzünk ott, ahol SEMMI sincs?
  • Taranov
    #579
    Nem, illetve az ügyfélszolgálat is használhatatlan, de bizonyos esetekben jobb bevállalni a biztos rosszat, főleg, ha szerződést is köt az ember.
  • skristof
    #578
    nyilván, mivel nem egy kaliberűek a cégek...

    azonban azt elismerheted, h az axelero nem az ügyfélbarátságáról híres
  • Taranov
    #577
    Ez igaz, de az Axelero legalább működik, viszont a sokat ígérő kábelesek sokszor nem tudják tartani a megígért vagy nem megígért, de elvárható megbízhatóságot.
  • skristof
    #576
    nálunk 13.990-ért van 1500/1500 kbit/s
    kábelnet

    szerintem egyértelműen a kábelre éri meg beruházni, nem fos axelero és társaira.....
  • izb
    #575
    a max sávsz. ami a listán van 514Kb/s ?
    Ez azért van mert van egy fix sávszél,ami 4 ügyfélnél oszlik el.
    szorozz fel az 512-őt 4-el.

    Vki találkozott már ilyennel?
    Nálunk is itt a második kerületben egyszer engem is megkerestek,hogy
    lenne ilyen ha össze tudok szervezni 6 embert az utcában.

    Akkor az időjárás független gondolom?
    Ezt majdnem teljesen időjárás független.

    kb 5900 havonta ha 4 ház belép amik 700m-en belül vannak egymástól?
    Ez jónak tűni.

    Miért ilyen kicsi a hatótáv?
    Valszeg magas megaherzen szolgáltatják,és ez a maximum amit még normálisan ki tud szolgálni az adó.
  • Taranov
    #574
    Melyik szolgáltató?
    Azt mondták, hogy kiépítik, vagy azt, hogy már kiépítették az RDSL-t?
    Egyébként nem függ az időjárástól, a "józan paraszti ésszel" gondolkodó laikusok terjesztették ezt pár éve, valóban sok kis szolgáltató link, és ezért nem szolgáltat rendesen, ha épp vihar alatt csúszik be egy gixer, az nem az időjárástól van :)
  • cs31
    #573
    Ezek az Invitelesek -ök. Két évet írtam alá náluk, már letelt 1 év és egy hónap. Most 512/128K-s kapcsolatom van és fizetek havi 10000Ft-t plusz 3000Ft havidíjat a telefonra, amit nem is használok. Szerettem volna fölmenni 1024-re, azt mondták, hogy vagy aláírok még 2 évet és 1000Ft-al nő a havidíjam vagy 8000Ft szerződés módosítási Díj+ 2000Ft-al nő a havi számla. Tényleg lehúzó művészek!
  • shabba
    #572
    www.adsl.matav.hu odalon a megvalósult kistérségi projectek között említik Balatonfenyvest. Hogy mikor jött létre a procejt arról dátum nem szerepel, anno amikor voltak a kvóta teljesítési kiírások az oldalon akkor írtak ilyen adatokat de a teljesültekről már ezek nincsenek fent.

    Szerintem érdemes lenne megpróbálni egy megrendelést. Bár az is lehet csak adott kapacitást kötöttek be a településen azt pedig anno a jelentkezők mind kimerítették, újabb bekötésekre szabad kapacitásokat pedig hasonlóképp adott kvótákat teljesítve telepítenek ki. Ha viszont van szabad kapacitás akkor be fogják kötni azonnal.

    Az ADSL nagyságrenddel stabilabb és megbízhatóbb netkapcsolatot nyújt mint a micros megoldások, én mindenképp előbb az ADSL-t próbálnám meg. Ha ott nincs remény akkor érdemes a microval próbálkozni. Micronál cégtől függően elég vegyesek a tapasztalok, van ahol jól csinálják a dolgokat van ahol egy tragédia az egész. Szóval ehhez tudni kellene azt is melyik cég áll a micro mögött, akkor utána lehetne nézni mik a tapasztalatok róla.
  • Lui76
    #571
    Hi All !
    Nem tudom hol tehetném fel kérdésem.
    most dobtak be RDSL-t ajánló levelet hozzánk.
    Vki találkozott már ilyennel?
    a max sávsz. ami a listán van 514Kb/s ?
    Azt írják rádiókapcsolat alapú !
    Akkor az időjárás független gondolom?
    kb 5900 havonta ha 4 ház belép amik 700m-en belül vannak egymástól?
    Miért ilyen kicsi a hatótáv?
    Én balatonfenyves lakok ahol nem biztos hogy van ilyen népsűrüség !!!

    ADSL-re nem nagyon látok reményt ,szóval jó lenne vmi info ha vki ismer ilyent
  • Scape
    #570
    Mi 8000 Ft-ot fizetünk a netért, de ez a sebesség duplázásnak köszönhető.
    Most így 1024/256-os kábel van.
    Egyébként újonnan asszem most a szolgáltatónál 9200 Ft.
    Szerintem ez egész jó, legalábbis ahogy elnéztem a többi szolgáltató lehetőségeit.
    Jah igen és ez is korlátlan.
    Csak annyi volt hogy még fizetni kellet 10000+áfa belépési díjat.
  • Chief
    #569
    Jah, és korlátlan
  • Chief
    #568
    Nekem meg 9980Ft-ért 1024/256-os kábel!
  • skristof
    #567
    hmmm
    nekem 5900ért van havonta az 512es, korlátlan...
    no comment
  • Taranov
    #566
    Igen, ez elég durva, de nem muszáj ezt megrendelni. Engem az is dühít, hogy a spúrok havi 8-10k-ért nem rendelnek ADSL-t, sírnak, hogy 5k alatt kéne.
  • Chief
    #565
    Hála istennek én nem inviteles vagyok, egész véletlenül tévedtem az invitel oldalára!
    De elolvastam vagy 3-szor, mert azt hittem nem jól látok!
  • BaLeeX
    #564
    Ez de dúúúúúúúúúrva!!!!!!!!

    Az invitel újra megtestesítette a lakossági lehúzás fogalmát.
    100mb forgalom a díjban, és nincsen túlhasználati maximum, de 10mb-onként 50ft!!

    Számolgassunk csak egy kicsit. Az 1024-es csatlakozáss az 128kbyte/sec. Ha minden optimális, percenként lejön 8 megabájt. Ha elindítunk egy nagyobb letöltés 12 perc alatt elértük a havidíjban foglalt forgalmat!!!

    És ezután 50ft/10mb??

    Ha valaki mondjuk letölt egy cd-s linux isot a maga 700 megájával az 3500ft??? Már előre sajnálom azokat az emberet akik olcsó adsl-re pályáznak, aztán a kissrác otthon belelendül a letöltésbe meg a DC-be és hónap végén meg fizetik az 50000-es számlát.

    Az invitel a lehúzás nagymestere.
  • Chief
    #563
    Ezt mocskos pofátlanságot!
  • FrezeR
    #562
    hmm nem semmi dolgokon mentél keresztül! de azért örülök, hogy végül sikerült

    nálunk sem volt egyszerü a helyzet, ha nem vagyok rámenős és nem megyek embertől emberig, akkor nálunk sem lett volna ADSL még talán idén sem. Amit leirtál abból is látszik világosan, hogy azért az ilyen nagy cégeken belül sincs összhangban a munka. Mert az kicsit vicces, hogy nem tudnak olyan dolgokról ami pedig egyértelmü lenne.
  • lck
    #561
    Sziasztok!

    Mint boldog ADSL tulajdonos ( 3 hete ), lazítás képpen elmesélem nektek hogy jutottam ehhez a csodálatos szélessávú kapcsolathoz, itt faluhelyen Győrtől 20 km-re.

    2003 márciusában kezdetem megunni a modemes internetet. A MATÁV közölte a lesújtó hírt: jelenleg nincs és belátható időn belűl nem is lesz településünkön ADSL internet.

    Na de felcsillant a remény, eltejedt a hír hogy egy C*vis*ft nevű cég mikruhullámú internetet létesít nálunk.
    2003 decemberében boldogan írtam alá azt a szerződést ami kemény 128 kbps sávszélasségű korlátlan internet elérésről szólt. Mintegy 10 000 Ft/hó áron. ( Nem számít az ár csak net legyen. )

    Miközben a körmömet rágtam nagynehezen márciusban megérkeztek és megállapították hogy kevés a térerő. Esetleg ha tornyot állítanak a háztetőre akkor lehet esély. Aztán nem jöttek 2 hónapig.

    Szóltam nekik ha már nem állítanak tornyot, majd rakok én - csak hozzák ki a cuccot. Igy június végére felszerelhettem magyamnak a rendszert. Ami működött is. Igaz csak 64 kbps-el az egész faluban.
    Persze a számla 10e Ft-ról - 128 kbps -ről szólt. ( Amit én marha 2 x be is fizettem. ) Mondták hogy mindenképp fizessek mert a szerződés ÁTLAGOS 128 kbps-ről szól és a 64 azt még alulról éppen súrolja.
    Közben szinte egész szeptemberben alig szolgáltattak. Rendszeresek voltak a több napos kimaradások.

    Valakitől hallottam hogy mégis csak van ADSL a faluban. Na E-mail a MATÁV-nak. - Szori de önöknél ADSL az aztán nincs - válaszolták. Erre elküldtem nekik 2 konkrét címet ahol már üzemelt a szolgáltatásuk. Jé télleg ! Mondták. ( A MATÁV oldalán a mai napig nem szerepelünk az ADSL kiépíthetőségi listán. )

    Na erre novemberben a C*vis*ft - os szerződést rendkívüli felmondással felmondtam - mivel nem szolgáltattak szerződés szerint. ( A havi számlákat utána is küldték. - Tudomást sem vettek a levelemről. Mondjuk nem is fizettem be semmit.)

    MATÁV elfogadta a megrendelésem novemberben. Mondták majd jönnek. - Nem jöttek. December végén e-mail a részükre. Válasz: Nem tudják mikor lesz megvalósítható. (Érdekes november elején még minden Oké volt részükről ).

    Aztán egy hónapja - mikor már minden reményem elszállt. Egyszercsek megjelentek és 1 hét alatt lezajlott a bekötés.

    2 napja a C*vis*oft nevű cég sajnálattal tájékoztatott hogy szolgáltatásukat a településünkön beszüntetik - mivel az ADSL lesöpörte őket a porondról. Lehet hogy én vagyok az oka ???

    Na minden jó ha vége jó.

    Remélem máshol nem ilyen macerás a dolog. Vagy igen?
  • FrezeR
    #560
    okés:)
  • BaLeeX
    #559
    Kösz a felajánlást.

    Gondolom a fatávnak konkrét lista kell, hogy kinek lenne igényre rá...
    Egyelőre még várom a kábeltv-s net javulását, mert igérték, hogy normalizálódni fog a sebesség napokon belül és a pingek is jók lesznek.
    Az 50 embert meg abból gondolom, hogy most, hogy kötötték a kábelnetet mondta a kábelnetes faszi, hogy 80-100 előfizető elvileg meglesz.

    Emlékszem még majdnem 1 éve nézegettem ezt a kistelepülési fejlesztési tervet csak regisztrálni nem tudtam sehogy pedig az adsl-el jobban járnánk, mert nagyobb a műszaki háttér, gyorsabb a sebesség és olcsóbb a szolgáltatás.

    Ha nem lesz normális ping vagy sávszélesség akkor majd visszatérünk a témára.
  • FrezeR
    #558
    ja és persze akkor kellene a településetek neve is
  • FrezeR
    #557
    és megvan az az 50 ember? regisztráltak már? a legjobb lenne összeszedni mindenkit felirni az adatokat és felkeresni a ti helyi képviselőtöket. ha gondolod rákérdezhetek én is nem tart semmiből:)
  • BaLeeX
    #556
    Vas megye. Szombathely mellett 6km-re lévő faluba.
  • FrezeR
    #555
    nos, én felkutattam a területi képviselet munkatársait akik pont a mi környékünkért felelnek és velük tartottam a kapcsolatot. ők mondták, hogy mit hogy csináljak. te merrefelé laksz?
  • BaLeeX
    #554
    Na, ez igen!

    Most már csak azt mondd meg, hogy hogy a francba vegyem fel a kapcsolatot én is velük, mert nálunk több, mint 3000 ember lakik és 50 ember minimum lenne akit érdekelné a dolog szerintem.

    Bár annak örülnék legjobban, ha a kábelnet szolgáltató összekapná magát és akkor nem lennénk rászorulva az adsl-re de egyelőre nagyon gyengén adják elő, és ha normálisan fog menni a dolog akkor is 9900ft/hó a 384-es kapcsolatért...
  • FrezeR
    #553
    köszi!:) Nyíregyháza mellett 13km-re egy kis község Sényő. 15 fő kellett ami nem volt egyszerü, mert ugye 1500 lakosból nem mindenki fiatal és netszerető/ismerő :) de azért összejött! végülis már több mint egy éve felvettem a kapcsolatot a matávval(persze már sokkal korábban is próbálkoztam) s beszéltem ezzel azzal, kaptam az igéreteket aztán tavaly októberben csillant fel először komolyabban a a remény, hogy lehet belőle valami. majd most 3 hónapja lett végülis megrendelve a berendezés a szomszédos községgel egyetemben fejlesztettek nálunk, ugyhogy most nagy az öröm már nagyon várom!!!:) végre vége lesz a drága percdijjak, drága 100 órás csomag, és lassú internet okozta idegeskedéseknek! :)
  • BaLeeX
    #552
    Naaa egy ilyen jó hírt hogy lehet ilyen szűszavúan leírni. :)

    Hol laksz. Hány fős a település? Mióta ígérik? stb. :)

    Amúgy örülünk neki. :)
  • FrezeR
    #551
    nos srácok, eljött amire 3 éve várok már..kiépült nálunk is az ADSL!!
    most már csak a szerződéskötés és a tényleges bekötés van hátra..el sem hiszem...
  • bunkolaja
    #550
    Több az. Egyik volt kollegám Párizstól 70 km-re lakik most és 30 vagy 40 euróért adja a telefonszolgáltató a legalább 6 Mbites ADSL-t. Mikor chateltünk akkor volt rendelés alatt, nem tudom mi lett a vége. Ja a slusszpoén: ebben az összegben benne van, hogy FRO-n belül annyit telefonál, amennyit akar...
  • Taranov
    #549
    Gratulálunk, reméljük legközelebb nagyobb sikerrel jár :D
  • BaLeeX
    #548
    És íme az e havi nyertesünk!

  • pasquale
    #547
    Nekem még telefonom sincs, örüljetek
  • Robin Hood
    #546
    Ha a franciáknál megéri 3600 ft-ért adni a 8 Mbites netet, akkor ne nagyon sírjanak a mi lehúzásra építő ISP-ink!
  • Taranov
    #545
    Ez igaz, mikor kötötték be a netet hozzánk, a közös képviselő botrányozott, fenyegetőzött az ajtóban, hogy majd kihívja a WLA-t és leszerelteti az antennát, közben meg ott voltak a WLA-sok bent a lakásban, pont azért nem tudtak elmenni, mert a közös képviselő ott állt az ajtóban :)
    Szóval ez tényleg nonszensz volt, említették is az ISP-sek, hogy pont ezért szeretik jobban az üzleti ügyfeleket.
    Viszont én, ha bizniszhez kéne a net, nagyon szívesen megfizetném a 20k-t a jó szolgáltatásért, viszont sokan vannak, akiknek üzletük van, de inkább a saját nevükre rendelnek meg egy olcsóbb netet, hogy ne kelljen sokat fizetniük.
  • shabba
    #544
    Azért ne felejtsd el a WLA fő profilja az üzleti ügyfelek kiszolgálása őket pedig jobban meg lehet sápolni mint a lakosságiakat, több zséből pedig evidens hogy minőségibb szolgáltatást is lehet nyújtani. Elég csak rápillanti az árlistájukra, 384/384kbps 20+fa, 512/512kbps 25+fa. Ezek az árak lakossági szinten eladhatatlanuk, az pedig nem kérdés hogy 25 ezerből jobban lehet 384-es szolgáltatást nyújtani mint az előbb említett 9-ből. Szerintem nálatok hozzád hasonló kósza lakossági ügyfél nem túl sok van az üzletiek dominálnak így a fajlagos bevétel is magas. Gondolom úgy osszák be a sávszél hogy napközben munkaidőben a cégek élveznek elsőbbséget, munka után meg este és hétvégén a szabad kapacitáson pedig ti osztoztok. Itt pl. nálunk egyáltalán nincsenek jó bevételt hozó üzleti ügyfelek, évekig nem is volt eltérés az árazásban mert annyira nem volt értelme. A lakossági ügyfelek pedig nem fizetnek ki 20-25+fa-t a netért mint nálatok csak 6.5+fa-t. Szóval harmad, negyed bevételből kell megoldaniuk a 4x nagyobb sávszélt, nem kérdéses hogy ehhez valahol nagyon kell spórolni, ez pedig a minőség és a hozzá kapcsolódó területek.
  • Taranov
    #543
    Ha ez így áll bizonyos kis szolgáltatóknál, akkor nekem szerencsém van, szintén egy kis szolgáltatónál vagyok (WLA), illetve mikor előfizettem, még kicsi volt, mostmár biztos nőtt.
    Komoly problémák sosem voltak, két fajta leállás volt régebben: naponta többször fél-egy percre vagy mondjuk hetente egyszer egy 15-20 percre. Az utóbbi mostanság is előfordul, de kibírható. A sávszél jobb annál, amit ígértek, és az ügyfélszolgálat is mindig elérhető. A nagy cégek embereivel ellentétben nem seggek.

    Azt gondolom, csak úgy lehet jó internetszolgáltatást indítani, hogy az ember befektet jó sok pénzt az elején, és rögtön egy nagy bérelt vonalat vesz, így lehet, hogy az elején veszteséges, de később sokkal jobban jönnek majd az ügyfelek.
  • shabba
    #542
    Pedig ezek a tünetek amiket leírtál a hullámzó sebesség, a folyamatosan magas és hullámzó ping és loss pont hogy erősen azt a gyanut erősítik hogy telített a gerinckapcsolódás. Persze okozhatja hibás eszköz is de én inkább az előzőre tippelnék. Ha még alig vagytok páran és még nem is indult el a fizetős szolgáltatás lehet a végleges gerinckapacitásnak csupán egy részét veszik ideiglenenesen. Egy nagyon kicsi bérelt vonali kapacitáson pedig még kevés ember is összeakad, ezért van hogy netet inkább csak nagyban érdemes csinálni.

    Egy falun ahol nagyon kevés előfizető van nagyon macerás lesz elindulni. Én itt egy fővárosi ltp.-en is sokat szívok a mai napig, sajna a szolgáltató hozzá nem értése és nemtörődömsége a leghátráltatóbb elem(sok múlik az emberi tényezőn, mennyire érzik sajátuknak a hálót). 2.5 éve amikor itt elindult a szolgáltatás és még csak pár házban 50-60 embernek volt net csupán egy 2mbps-es wireless gerince volt indulásképpen a szolgáltatónak és a szerződésbeli 512/512-es kapcsolat helyett is mindenki 256/256-ra volt korlátozva mert csúcsidőben úgy sem igazán fértünk el. Az ahogy kötötték be az ügyfeleket úgy bővült a gerinc 4,6,8 majd végül 16mbps-re. Utóbbival volt a legtöbb gond mert nem igazán hozta a névleges teljesítményét csak 8-10 között ugrált és akkor az már nagyon kevés volt 3-400 usernek ráadásul egy idő után emeltek 384/384kbps-re is. Az indulás után 5 hónappal lett csak meg az optikai 34mbps-es gerinc, utána már jó volt mindenkinél az 512kbps de addig rengeteg szívás volt. Magát az optikai gerincet a kezdetek óta ígérgették de a bekötése is mindenféle problémák miatt folyamatosan csúszott. Szóval a kis szolgáltatókkal sokat lehet szívni, közel sem adják azt a minőséget és problémamentességet mint egy nagy. Jellemzően nincs megfelelő képzettségű rendszergazda mert nem lehet megfizetni a bevételből, ezért csak valami részmunkaidős IT huszár van aki soha nem elérhető hetekig ha baj van mert épp nem ér rá, ha meg hozzá is nyúl soxor több kárt okoz mint korábban volt mert annyira ért hozzá. Nincsenek minőségi eszközök és hálózat mert többnyire arra sem fussa és nem is igen van szándék hogy erre sokat áldozzanak. A kis cégeknél sokkal dominánsabb a költség minimalizálás és nagyságrendekkel kisebb bevétel mellett ez mindenre rányomja a bélyegét.

    2 év után volt újra bővítés nemrég beüzemeltek egy újabb optikai linket bix felé. Ez volt az alapja egy épp időszerű sávszél emelésnek, jelenleg 2/2mbps-et adnak. Persze ezt egy távoli vidéki faluban nem 800-1000 hanem jóval kevesebb ügyféllel még nehezebb csinálni, mint itt a főváros legnagyobb kerületében egy nagy népsűrűségű ltp.-en. De még itt is macerás internetszolgáltatást csinálni a minőség az továbbra is elég hektikusan kiszámíthatatlan, ha valamihez hozzányúlnak tuti napokig nincs net. Loss probléma az itt is éveken át krónikus pont volt amit basztak megcsinálni, soxor átt mögötte kapacitás hiány de hibás eszköz és beállítás is ami nem orvosolt a szolgáltató. Az utóbbi negyed évben már egész kezdett normalizálódni a helyzet, de most hogy a bővítés miatt hozzányúltak lassan 1 hónapja megy a szívás és ki tudja mikor lesz vége.
  • NeoMaN
    #541
    tipikusan az a probléma, mikor a szolgáltató beleszarik..... akkor vannak ezek a probémák. PL, Ping,ingadozó letöltés...
  • Taranov
    #540
    Jaja, az ISP az internet service provider, ez szakkifejezés, a szolgáltatót jelenti.
    Szerintem az, hogy kábel, mikrohullámú vagy ADSL a neted, az nagyjából mindegy, mert minden technológiával lehet minőségi szolgáltatást nyújtani, inkább az a kérdés, hogy a te szolgáltatódnak milyen a háttere. Sajnos előfordulhat, hogy kevés a pénzük és szakemberük sincs, mondjuk egy mezei 20 ezer Ft-os routerrel osztanak, és ha az tönkremegy, akkor még nem is vesznek újat. Ez benne van a pakliban mindig, de lehet, hogy semmi baj nem lesz.