619
Hogyan internetezzünk ott, ahol SEMMI sincs?
  • EOX
    #219
    kb. 1500-an
  • dieselG
    #218
    Hol vagyunk mi már.. ti hanyan laktok a községben?
  • icool
    #217
    Jó neked sztem nálunk 2020-ra lesz valami már alig várom ha nyugdijas leszek fogok tudni netezni:)
  • EOX
    #216
    Végre bekötötték nálam is az ADSL-t(Decs). Érdekes, hogy 512-es a csomag(Datanet), és 6-700-al jön a letöltés. Egy idő után majd biztos feltűnik nekik.
  • FrezeR
    #215
    40 óra meg semmire nem elég szinte....a 100 órás net meg annyiba van mint egy alap dsl csomag:( a matávot ez ugyancsak nem érdekli csak bevétel legyen. meg engem az idegesit, hogy egy egy községben láttam elég volt 1 embert összeszedni, na vajon miért...biztos nem a matávnak dolgozik áá
    nálunk meg nem tudok összeszedni 10 nél többet az meg nem elég:( de még ha az is lenne ebben az évben már nem is bővül az a lista, ugyhogy megint várhatunk egy évet minimum, de inkább többet.
  • BaLeeX
    #214
    Most ha belegondolok, hogy annak idején havi 150-180 órát biztosan neteztem akkor utána mekkora gáz volt, amikor egyik hónapróm a másikra már csak 40-et lehetett.
  • BaLeeX
    #213
    Elhiszem, de kifogásnak jó volt. :)
    Helyében most 40 órás csomagért kérnek ugyanannyit...
  • Botond #212
    hálózatuk nem volt túlterhelve mármint
  • Botond #211
    nem volt túlterhelt a vonaluk a mindenkinek csomagtól,az kamu volt
  • icool
    #210
    opsz ez kétszer ment bocs.
  • icool
    #209
    én biztos vagyok benne hogy mennek a nagy lobbizások egy ekkora cégnek azért van tekintélye ha csak anyira is hogy időt nyerjenek az már nekik jó de ki tudja mi van a hátérben
  • icool
    #208
    én biztos vagyok benne hogy mennek a nagy lobbizások egy ekkora cégnek azért van tekintélye ha csak anyira is hogy időt nyerjenek az már nekik jó de ki tudja mi van a hátérben
  • BaLeeX
    #207
    Komolyan, ezeket a gyökér politikusokat miért választjuk meg vagy mi a tökömet csinálnak. Minek van Informatikai és Hírközlési minissztérium egyáltalán?
    Ezeknek a barmoknak még nem esett le, hogy úgy kellene ösztönözni a tetü matávot, hogy kötelezően átalánydíjas netet kellene biztosítani ott ahol nincs lehetőség szélessávra?
    Egyszerre vad fejlesztésbe kezdenének mert régebben a mindenkinek csomagnak is azért vetett véget mert qrvára le voltak terhelve a vonalai állandóan.
    Erre nehéz rájönni...
    A tetveknek már így is annyi pénzük van nem győzik kivinni az országból az anyacégnek (Deutche Telekom) az anyacég meg németországban az árverseny élén van mert rengeteg akcióval fillérekér kínálják a BDSL kapcsolatokat.
  • Botond #206
    legtöbb mindenre 2006-2009ig kaptunk úgymond átmeneti időszakot,félek tőle,hogy matáv meg azt vizsgálja ebbe hogy lehetne minél tovább belecsúszni :-(
  • FrezeR
    #205
    hmm nem tudom mennyire lehet adni a szavukra mostis..de attól félek elhuzzák ezt addig amig lehet. lehet kitalálnak valamit hogy még akár hónapokig ne adj isten évekig ne legyen semmi:( pedig mostmár azokra is kellene figyelni akik egyenlőre évekig el vannak zárva az adsl meg bármi lehetőségétől.
  • skristof
    #204
    mét, mit vártál suxx matávtol?!?!?
    komolyan, invitelre kéne váltanom...
    csak sajna ettől még nem csődölne be az a kurva fatáv
  • icool
    #203
    Én már meg kérdeztem a matávot de azt mondták egy hete hogya Nemzeti hirközlési hivatal most vizsgálja meg néztem az NHH oldalát de nincs semmi a témárol pedig május 1-töl mennie kellene.
  • FrezeR
    #202
    egyáltalán volt róla szó, hogy lesz átalánydijas net?:)
  • Taranov
    #201
    A dial-up gyorsabb, mint a GPRS, csak az EGPRS-nél nem gyorsabb, de hát az még nem elterjedt.
    Szóval sebességben jobban járnál, és szerintem stabilabb kapcsolatod is lenne. Forgalmi korlát pedig nincs, és nem is forgalom alapján számláznak.
    Kérdés csak az, hogy mikor lesz a dial-up-os net átalánydíjas, és mennyibe fog kerülni.
    Másik kérdés pedig az, hogy te mire használod az internetet, de azt hiszem, hogyha most két adsl-es vonal árát fizeted ki a GPRS-ért, akkor mindenképpen csak jól járhatsz a dial-up-ra váltással, majd ha átalánydíjas lesz.
  • icool
    #200
    ja egy kérdés én sose használtam dial-up-ot ez vissza lépés lenne a gprs-hez viszonyitva a sebeségre gondoltam meg vajon ha ált díjas lesz olcsóban ki tudnék jönni a hónapban? Mert mostani kapcsolatomból két adsl előfizetést fenn tudnék tartani.
  • icool
    #199
    hu nem volta még soha de fel megyek este 8 fele ok?
  • dieselG
    #198
    Ejj, most olvasom a hozzászólásod ;)

    Ezzel a GPRS cuccal nem vagy te egyedül, rengeteg haver/ismerősöm is erre van rászorulva.
    Remélem minél előbb bevezetik az átalánydíjas netet.. thx ejú ;)
    Nem szoktál a trefort chaten lenni?
  • icool
    #197
    de inkább maradtam volna borsodban ott volt jo kis micro netem itt meg meg kérdezem a polgármestert hogy neme tudna tenni valamit azért gondolom ha ő szol vmelyik cégnek hamarab lenne net de csak anyit mond nincs rá kereslet
  • icool
    #196
    Hu diselG majdnem szomszédok vagyun én hatvan mellől vagyok:)
  • dieselG
    #195
    "Kibővült a kistelepülési lista, a tudnivaló: a területek átadása legkorábban 2004. szeptemberben kezdődik meg és várhatóan december végéig fog befejeződni.

    És a lista a küszöbértékekkel (kultúráltabb formában -mivel most szétcsúszott néhány összetartozó terület küszöbszintje - hamarosan megtaláljátok az axelero.hu-n is, kb. jövő hét elején):
    Primer Terület* Küszöbszint
    1. 22 Aba 2 15
    2. 22 Alcsútdoboz 2 10
    3. 22 Lovasberény 2 20
    4. 22 Pázmánd 15
    5. 22 Seregélyes 20
    6. 22 Szár 15
    7. 22 Szárliget
    8. 34 Komárom-Szőny 5
    9. 35 Nézsa 2 5
    10. 36 Egerszólát 30
    11. 36 Verpelét
    12. 37 Gyöngyös-Mátrafüred 5
    13. 46 Emőd 20
    14. 47 Tiszaladány 5
    15. 49 Sajószöged 15
    16. 52 Ebes 25
    17. 56 Cserkeszőlő 25
    18. 56 Tiszakürt
    19. 56 Tiszapüspöki 15
    20. 69 Mohács-Újmohács 5
    21. 73 Sellye 15
    22. 74 Kakasd 10
    23. 74 Nagykónyi 5
    24. 74 Szálka 5
    25. 74 Szedres 30
    26. 74 Tengelic
    27. 74 Zomba 10
    28. 75 Györköny 2 25
    29. 75 Nagydorog 1
    30. 75 Németkér 10
    31. 76 Bugac 20
    32. 76 Jakabszállás
    33. 76 Kecskemét Kadafalva 10
    34. 76 Szalkszentmárton 25
    35. 76 Tass
    36. 76 Városföld 10
    37. 87 Badacsony 5
    38. 87 Kővágóörs 5
    39. 94 Egyházasrádóc 10
    40. 94 Vasszentmihály 5
    41. 96 Abda 2 15
    42. 96 Dunaszeg 2 20
    43. 96 Győrladamér
    44. 96 Halászi 15
    45. 96 Lébény 2 25
    46. 96 Levél 10
    47. 96 Mezőörs 15
    48. 96 Pér
    49. 99 Lövő 1 10
    50. 99 Sopronkövesd 10"

    Vegyük Abasárt ahol egy vállalkozó gyűjtött össze embereket... 20-25 fő megvolt, a Matáv le se szarta őket... tőlünk másfél km-re ott van Mátrafüred, akiknek a létszámát nem ismerem, de saját önkormányzatuk nincs -volt rá törekvés, de Gyöngyös szerint saját bevétel alapján nem élnének meg-, de oda kijelöltek küszöbértéket. Vagy épp azért, mert Gyöngyöshöz tartoznak és azért az csak város, és azzal már foglalkozunk esetleg?!

    Az innen kb 15km-re levő Verpelétről csak a neveltetésem tart vissza, hogy ne mondjak erős véleményt róla.. PUTRIFALVA. Mintúgy a FOS MATÁVRÓL.

    :(((((((((((((((((((((((((((((((( Keresek is egy kötelet..
  • icool
    #194
    Sziasztok nekem novemberig volt szélessávu netem csak elköltöztem egy faluba és itt nincs semmi sztem nekem igy már még rosszab nélküle jellenleg gprs-t használok hát mit mondjak elég gyengus de hát jobb mint a semmi,nem rég kötöték a kábelt egy kis cég meg kérdeztem lessze net erre az emberke azt válaszolta ugy van ki épitve a rendszer hogy alkalmas a nethez is de nem éri meg nekik ezt nem értem ha már ugy ki van épitve akkor mi nem éri meg nekik nekem még az is a gondom hogy a faluban senkit nem ismerek és mindenhol azt mondják szerezek még embereket pedig a faluban több mint 2500-an laknak nem hiszem hogy egy szolgáltatónak sem érné meg belle fektetni pénzt.

    Meg kérdeztem a fatavot az átalány dijas dial-upról
    azt a választ adták hogy a nemzeti hirközlési hivatal most vizsgálja.

    Na egy csöpett hosszú lett bocs
  • FrezeR
    #193
    na ja sajnos a protekciós emberkék előnyt élveznek itt is. láttam olyan települést ahol 1 igény kellett a kiépitéshez..csak tudnám hogy ilyenkor nem számit az hogy nem éri meg a telepités? ilyenkor nem baj, hogy veszteséges lesz az a település a matávnak? érdekes
  • Botond #192
    egyik településre ami 2km-re van Egertől 1 hónap alatt bekötötték,gondolom ott lakik vmi helyi matáv fejes,hozzánk meg nem,mert itt nem lakik senki matávos,pedig ugyanúgy 2km,és ugyanolyan sokan igényelték...de nemis idegesítelek titeket,emlékszem én is hogy szívtam a fogam 2 évig...
  • FrezeR
    #191
    na ez az ki tudja mikor kerül a sor egy településre, valszeg minnél többen igényelnek egy helyről annál hamarabb lesz ott net, de lehet hogy néha ez sem igy van...de legalább lenne benne valami logika!
  • Botond #190
    nálunk a listára vételtől közel 2 év telt el a szolgáltatás megindításáig,úgyhogy ha esetleg szerepel a lakhelyed a listán akkor se nagyon reménykedj a matávban szerintem...
  • FrezeR
    #189
    csorgathatjuk tovább a nyálunkat, akinek már van még gyorsabb is lehet neki, akinek meg nincs az várjon még pár évig amig elérnek oda is remek taktika...:(
  • dieselG
    #188
    http://www.hwsw.hu/hir.php3?id=25473

    Bíztató a vége..
  • Botond #187
    én 2500as pinggel is tudtam játszani gprs-es vodanettel anno :-) most chellóval is olyan 120 a pingem ami nekem tökéletes,mert én nem fps-ezek :-)
  • BaLeeX
    #186
    Kösz. :)

    Hát mióta tegnap kiderült a dolog, hogy talán lesz belőle valami azóta utánanéztem a dolognak a hwsw.hu fórumain és egyik helyen azt írják, hogy nagy esőben meg villámlásban nagyon lelassul a rendszer (csak böngészni lehet) egy másik helyen meg azt mondták, hogy ez egy tévhit és nem befolyásol semmit az időjárás tapasztalatból mondja.

    Szóval ez is szolgáltatófüggő dolog lehet, mint minden más mert rengeteg rosszat olvastam a microdsl szolgáltatókról de amikor konkrétan rákérdeztem a dolgokra aki válaszolt az azt mondta, hogy nagyon korrekt náluk a szolgáltató és játszani is simán lehet mert jó a ping (másik fórumban meg 500-600 ping és játszhatatlan) szóval félek kicsit a dologtól.

    Mielőtt beköttetném és már tényleg csak megrendelni kell mert könték akkor még kicsit jobban körbejárom a témát.
  • Botond #185
    szorítunk érted :-) mikróst mennyire befolyásolja az időjárás egyébként?
  • BaLeeX
    #184
    Na nálunk felcsillant valami reménysugár.
    Ugye év elején dobtak be a postaládákba papírt amivel lehetett jelezni kinek kell kábelnet na azóta arról kuss van semmi info nem jött.

    Most viszont június végén július elején a szomszéd településen felállítanak egy antennát és igéretek szerint lehet majd mikronetre előfizetni. 384/384 kapcsolat havi 10.500ért 1 éves szerződéssel. Csak már látnám...
  • FrezeR
    #183
    köszi elolvassuk
  • skristof
    #182
    egész érdekes dolog:
    Kistérségi szélessávú integrált távközlési rendszer
    még nem olvastam végig ugyan, de ez is egy megoldás lehet a hátrányos helyzetű falvakban. matáv továbbra is suxx
  • Taranov
    #181
    Azért azt gondolom, hogy a falvakban általában a lakosság számához viszonyítva is, százalékban kisebb az igény az internetre.
  • BaLeeX
    #180
    Mert azok is azt a balf*sz mentalitást követik, hogy oda csoportosulnak ahol már mondjuk van adls vagy más szélessávú lehetőség mert ahol több ember ott több lesz az igyény az ő szolgáltatásukra is, esetleg belemennek valami árversenybe.

    Ahelyett, hogy a 2000 fő fölötti településeken terjeszkednének, mert azt nem hiszem el, hogy egy 2000fős településen ne lenne minimum 30-50 igény ha normális áron kínálnák a szolgáltatást.