1678
Joystickok, gamepadok és más játékvezérlők
  • Master Rick
    #1558
    Hát úgy nagyjából mindenféle... Autós(NFSek, Grid...), repülős(pl: H.A.W.X.), platform, sport... Szal "casual gamer"ként használnám...
  • Sharks
    #1557
    Milyen játékhoz kéne?
  • Master Rick
    #1556
    Meg egyébként nagyot dob a játékélményen ha rezeg?
  • Master Rick
    #1555
    Hi all!
    Gamepadok közül melyiket ajánljátok inkább?
    Logitech Rumblepad II vagy X360 controller for Windows?
    Vagy ebben az árkategóriában(vagy lejjebb...) melyiket érdemes venni?
    Előre is kössz a segítséget.
  • Solt
    #1554
    Csak nem meggyőztek NWO-ban, hogy a gonoszt szolgálod? :D:D:D
  • Bucser
    #1553
    6 heted van beadni a kérelmet, mert felmondtam a cégnél már:D
  • Solt
    #1552
    Atyavilág... intézz nekem hitelt Bucser!!!! :D :D
  • Bucser
    #1551
    Imí egy KIS Thrustmaster HOTAS warthog preview a SIMHQ-tól.
  • Sharks
    #1550
    Sziasztok!

    Érdeklődnék, hogy mi a helyzet a közös repüléssel, amit a múltkor beszéltünk? Nekem azóta megvan a FC2, bár tök amatőr vagyok, de benne lennék egy közös repülésben, esetleg még tanulhatok is valamit tőletek!
  • Solt
    #1549
    Van új logitech driver... töltsétek, teszteljétek...
  • Gab920926
    #1548
    Kipróbáltam de valamiért nem ír ki nekem semmit lehet én csinálom rosszul na mind1 azért köszi!
  • DummyBoy
    #1547
    Üdv!

    Csak azt tudod megnézni, hogy mit állítottál be az SST-ben (A Saitek saját Software-ében ...)

    De ehhez is be kell állítani a joy Control panelében ...

    Menj be a Control Panel-be, ott MFD fül és a jobb alsó sarokban ott van a Clutch Settings. Ott be kell pipálni, hogy Enable Clutch Mode - Ekkor ha egyszerre lenyomod az i jelű gombot és amit meg akarsz nézni, akkor megjelenik az MFD-n ... a Latched mode pedig azt jelenti hogy nem kell egyszerre lenyomni, hanem ha lenyomod, akkor addig érvényes marad amíg mégegyszer le nem nyomod ... (Asszem ... én mindig kikapcsolom ... :)
  • Gab920926
    #1546
    üdv!
    nemtudom jó helyre írok e de az a gondom hogy van egy Saitek X52 es joyom és annyi a bajom vele hogy van a gázkaron egy információs gomb ami segítségével megtudom nézni hogy mit hova állitottam be de valamiért ez nekem nem müködik ehez szeretnék segítséget kérni!
    köszi
  • Sharks
    #1545
    Hát én is irigyellek néha emiatt! Bár ezek a képek utasszállító cockpit-ről árulkodnak. A vadászgépeké valamelyest egyszerűbb, de ami egészen biztos ezzel kapcsolatban, hogy jóval drágább mulatság, mint egy autós cockpit... Ha pedig saját maga készíti el az ember, akkor sokkal több munka is! Ugyanakkor sokkal nagyobb élmény!!!
  • pointer4
    #1544
    Már múltkor is mondtam magamban, hogy milyen jó, hogy csak az autó szimulátorok izgatnak :D






  • Sharks
    #1543
    Lehet venni külön konzolt is azon az oldalon, amit linkeltem. Az rögzíthető a székre és állítható!
  • Sharks
    #1542
    Köszi a tájékoztatást! Igen, Carlos volt az egyetlen, aki válaszolt nekem, viszont írtam neki is egy pm-et, de nem reagált még. Két cockpit építése között egyébként van még időd valamire? 4 az már nem semmi. Igazából nagyjából meg van, hogy mit szeretnék, csak a terveket kell hozzá megszereznem, ill. lehet, hogy majd modulokat is tudok. Azért lesz abszolút bonyolult a dolog, mert nagyon élethűre szeretném. Konkrétan le kell majd fordítanom hozzá egy könyvet, ami még meg sincs. Az alapján fogok nekilátni majd egyszer és akkor már tudok konkrétabbakat kérdezni, ha konkrétan tudom, hogy mit akarok. Ez még ilyen nagyon tájékozódó jellegű volt, de az árak, amiket mondtál, abszolút realizálhatók, bár valószínűleg nekem több anyagra lesz szükségem. Thx mégegyszer!
  • DummyBoy
    #1541
    Azért olyan sokban nem különböznek :)

    A gond ott kezdődik, hogy nem mindegy, hogy kényelmes neked a joy ... Van aki a "lába között szereti" (Rossz aki rosszra gondol :) ) valamint van aki maga mellett ...

    Én nem akarok ilyen messzire elmenni :) Meg nekem sajnos a nappaliban van a gépem, szóval nem árt ha a főnökasszony szépérzékét sem bántja a cockpit, mert ugye mint minden rendes családban, nem csak a pénzügyminisztérium tartozik hozzá, hanem a légiforgalmi iányítás is :)

    Én most a jelenlegi székemre (Vagy a következőre ...) szertnék ilyen playseat szerű tartókat felapplikálni, amire elfér a HOTAS ... Bár én jobbára úgy repkedek, hogy a joy mellettem van ...

    De jók ezek a cockpitek, szoktam nézegetni azt a topikot :) Ha a tieid, akkor elismerésem :)
  • pointer4
    #1540
    Hát ugye repülőből nem tudok kiindulni, csak autóból :D
    4 cockpitet építettem konkrétan, azokról van adatom :D


    ehhez 12m 20*20 zártszelvény kellett ~ 3.000fT.


    ehhez 16,5m 20*20, meg 13m vegyesen (40*80,40*40,80*20,60*40) zártszelvény kellett. 17.000fT


    ehhez 7m 20*20, meg 16.5m 40*20 14.000fT


    ehhez 13m 20*20, meg 27m 40*20 21.000fT

    Vágással számolva egy átlagos vaskereskedéseben.

    Ponnt a napokban írt egy srác, hogy ITEM szerű alu profilokat forgalmaznak a melójában, magyar gyártásúak. itt
    Jóval drágább a dolog, de otthon is meglehet csinálni, nappaliban :D

    Illetve van egy srác, Carlos(Fly), aki szokik ilyeneket csinálni.
  • Sharks
    #1539
    "milyen anyagból általában mennyiből jön ki a cockpit"???
  • pointer4
    #1538
    S mi volt a kérdés ? :D
  • Sharks
    #1537
    Az a baj, hogy még annyira új nekem ez az egész, hogy nem tudok konkrét kérdést feltenni, illetve, amit feltettem, arra sem kaptam választ, de nincs ezzel baj. Inkább ne kapjak választ, mint hogy csak mondjanak valamit. Perpillanat még elég sokat olvasgatok, hogy egyáltalán hogyan kell hozzákezdeni a tervezéshez, mivel egy repülő szim. cockpitje enyhén szólva is 100x bonyolultabb, mint egy autóé. Szerencsémre azonban vannak profi külföldi oldalak, ahol utána tudok járni és könyv is van (bár angolul, de úgy is most akarok nekifogni az angol nyelv megtanulásának, szóval kellemest a hasznossal). Lényegében ráérek a dologgal és nincs szükségem konkrét, azonnali válaszokra, mert még nem tartok ott. Egyáltalán az anyagi hátteret kell megteremtenem a dolognak, ami miatt több mint valószínű, hogy ebben az évben még nem fogok neki az építésnek. Ez volt igazából a kérdésem, amit ott feltettem, hogy milyen anyagból általában mennyiből jön ki a cockpit, de erre sem kaptam választ, ami tényleg nem zavar. Nem rég olvastam egy tök jó mondást az egyik szimulátoros kollégától: "Segíts magadon! Isten már elfáradt." Szerintem teljesen jogos!
  • pointer4
    #1536


    Sharks: biztos van olyan része, a két szimnek ami hasonló megoldást igényel. Azért próbáld meg feltenni a konkrét kérdést nyugodtan!
  • Solt
    #1535
    Oké, a jó fej társaság visszavonva!!! :D :D
  • Sharks
    #1534
    Én is erre gondoltam! Láttam, hogy mindenki az autós szimekkel foglalkozik... Nem baj, legalább valami újat fogok csinálni .
  • pointer4
    #1533
    Szerintem nem tudtak segíteni :D Mert alig van pár repülő szimmel is foglalkozó tagunk, aki meg van, annak csak a szája nagy :D
  • Sharks
    #1532
    Én nem vitorlázásra gondoltam. Persze kevés az esély, hogy oda kerüljön az ember, de nem lehetetlen!
  • Solt
    #1531
    Nem segítettek? Hmmm... ez meglep... pedig jó fej társaság...

    Igaziban? Háááát... a vitorlázáson én is gondolkozom, de horror ára van... :(
  • Sharks
    #1530
    Nem nagyon segítettek sajnos, de nem baj, segítek én magamon, olvasgatás és tanulás kérdése az egész! Egyébként is még nagyon távlati a terv, de néztem már oldalakat, ahol tényleg profik ebben és ott el is szörnyedtem egy pillanatra. Évek munkája lesz, mire összehozok egy olyan cockpitet, de meg fogom csinálni akkor is Az egyetlen kizáró tényező az lehet, ha egy igaziban ülhetek rendszeresen és nem lesz időm erre!
  • Solt
    #1529
    Ámen! ;)
  • Solt
    #1528
    Hát ez már más világ... :D

    Nem foglalkoznak vele, mert ott mindenki 4 kerék mániás, de, ha szólsz, akkor segítenek... ;)
  • Sharks
    #1527
    Én is amatőr vagyok, ne aggódj (tényleg nincs miért )! Szintén a dobozost várom, bár ha nem jön, júni elején beszerzem a letöltőst és kész. Dummyboy-al is ledumáltam már a dolgot, úgyhogy akkor összehozzuk majd.
  • Sharks
    #1526
    Itt és itt érdemes még körülnézni. Olcsóbb valamivel és hazai cégek. Ha viszont igazi cockpitet akarsz: A cockpites topic-ban nem nagyon foglalkoznak a repülőszimulátorokkal...
  • Solt
    #1525
    Természetesen részemről sincs harag! ;) Én inkább a szavak embere vagyok... legalábbis jobban csavarom a szót, mint a joyt... :D Azért majd egy próbát tehetünk... ;) ( FC2 még nekem sincs... várom a dobozost! :) )
  • Solt
    #1524
    Dummy mester ITT is van a válasz! Potom 4xx angol font! :D Ha komolyan érdekel egy házi barkácsolt ilyen cucc, akkor cockpit topikban tuti tudnak segíteni... sok ott a szaki... :)
  • Sharks
    #1523
    Igen, az MM-ba pont holnap megyek emiatt ("mert hülye azért nem vagyok" - annyira, hogy ott vegyek ilyesmit). Hiába nem érdekel a G940, azért csak megcsodálnám már .

    Részemről nincs harag! "A lényeg odafent van" úgy is! Majd ott lerendezzük, ha benne vagy te is valamikor egy közös repkedésben, de csak júni elején lesz meg a FC2.
  • DummyBoy
    #1522
    SimHQ - X65F review

    Lockonfiles - X65F review

    SimHQ - G940 review

    Lockonfiles - G940 review
  • Solt
    #1521
    És természetesen én is elnézést kérek a félreérthető mondatért! ;)

    @Dummy: A logóból ítélve sejtem ki gyártja, mindjárt utánanézek... ( ha jól sejtem nem lesz olcsó ) Egyébként egy szett házilag max 20ezer plusz ülés...
  • Solt
    #1520
    Az a mondat így kerek: "Tudod, hogy mit jelent a force sensor? Szerintem itt kavarodásban vagy..." Így azért finomabb, de elismerem, hogy ez is félreérthető stílusilag... Legközelebb jobban figyelünk, így van... ;)

    A pedálokhoz én sem értek annyira, de valamelyik FS topikban nagyon istenítették, ha jól emlékszem...

    A G940-t MM-ben megtapogathatod... anno volt X52 is, talán lesz majd X65Fis...
  • Sharks
    #1519
    Azért linkelhetsz még nyugottan X65-F és Cougar teszteket, mert azt nehezen találtam eddig! Megköszönöm!