1678
Joystickok, gamepadok és más játékvezérlők
  • arrow19
    #1638
    Próbáld meg:
    Go to Control Panel, click on "Game Controllers", or however you get to your joystick settings. Hold down the "Ctrl" (control key) and the "Shift" key together - at the same time, THEN click your mouse on the "Properties". This should take you to a different calibration screen that you would get to without holding the two keys together. IMPORTANT - Click on the "Test" tab first. If you go to the settings tab first, it likely will not work. Without doing anything else after clicking on the "Test" tab, next click on the "Settings" tab. Then click on the "Calibrate" button below. Click "next". Click the thumb button on the left side of the joystick which should bring you to another screen. Then follow the prompts......
    * On the "axis calibration", move your joystick in full circles, making sure the "+" symbol moves around the far margins of the square. After a few complete circles, click the "next" button with your mouse.
    * On the next screen, click the left button on the joystick again, which should bring you to the next screen. Move the throttle lever back and forth a few times. Then click "next" again.
    * On the "Z rotation screen", move the joystick to the left and right (rotate it) a few times. Then click "next" and then "finish" then "ok". Thats it. It should be calibrated now. Hope this helps everyone with problems.
  • z0ty4
    #1637
    hali.

    Olyan gondom van, hogy balra húz a joy de nagyon. Kép.

    Próbáltam kalibrálni de semmi eredmény, driver frissítés semmi.
    WingMan Clear Calibration Utility (nem tudom, hogy mire jó ) de ez sem segített.


    Egy játékkal sem sikerül középre kalibrálni. Kuka lenne a joy?
  • mlnr
    #1636
    kompatibilis,de csak egy ON/OFF kapcsoló van rajta. Igen a jelek ugyanazok mint a Playstation kontrollereken. De mondom, rendesen működött, tudtam vele játszani, de valamiért átállítódott...
  • sure
    #1635
    Ha Playstation 3 kompatibilis, akkor nem lehet, hogy van rajta valahol egy kapcsoló,amivel a PS3-PC mód között lehet váltani? (ha az X mellett négyzet, háromszög meg karika is van, akkor szerintem valami ilyesmi lesz a dolog mögött)
  • mlnr
    #1634
    Üdv! Feltettem egy Speedlink joystickot, nincs hozzá semmilyen driver, a windows 7 automatikusan felismerte feltelepítette. Semmi gond nem volt rendesen működött. Viszont valami történt és egyik pillanatról a másikra átállította a gombokat. Most a négyzet lett a button 1 az X helyett, stb, és ez rendkívül idegesítő. Sehogyan sem tudom visszaállítani,csak rendszervisszaállítással. Valami ötlet?
  • Neoncsoves
    #1633
    Üdv! A Logitech Chillstream gamepadomon a baloldali analóg nem mindig reagál arra ha előre tolom a kart! Mitől lehet? sima kontakt hiba és ki kell tisztítani? vagy esetleg megrepedt benne valami? várom az ötleteket, előre is köszi :)
  • Chris Redfield
    #1632
    Ja erre én is kíváncsi lennék.
  • sure
    #1631
    Hehe, pirosszem pwned...esetleg megosztanád a nagyérdeművel a linket, ha már eccer, hadd okuljunk?
  • W726
    #1630
    köszi a tartalmas válaszokat, közben találtam :D
  • Chris Redfield
    #1629
    Ilyen nincs.
  • Chris Redfield
    #1628
    Tudtommal nincs átalakító.
  • W726
    #1627
    szevasztok! 1 olyan progit tudnátok ajánlani, ami fullscreenes játékok közben is látom, hogy a joystick milyen pozicióban van? pl tesz 1 pontot a kép közepére, és tudom követni, hogy éppen középen (alapállapotban) van-e vagy kanyarodok oldalra.. a google earth repülőgép szimulátornál alkalmazott technikára gondoltam... csak fullscreenes game-eknél mindegyiknél müködjön.. thx előre is
  • folie10
    #1626
    hello!

    sima ps2 joystickot tudok csatlakoztatni pc-hez?vagy kell hozzá valamilyen átalakító?ha igen milyen átalakítót ajánlotok?

    köszi előre is a választ!

    üdv
  • 42nd Intruder
    #1625
    Win 7 és müködött vele... Valami alkatrész megfáradhatott és feladta a harcot... Gabajodás sem lehet, mert írtam (legalábbis akartam), hogy szoftveresen nincs gond, a stick-et felismeri a rendszer, telepíteni nem is lehet anélkül, továbbá az a baj, hogy a joy maga nem kapcsolódik be. Tehát ha megnyomok egy gombot, akkor 10-15 percre ha van jel, ha nincs müködnie kellene, nah ez most nincs... Elemek meg újak... Sajna ez van... Majd ha sikerül egy FLY 5 befigyel, addig meg max mást rángatok... :D
  • sure
    #1624
    Ja látom LM friss, bár ha tízdaraboteccázasé márkájú, vagy tölthető, akkor még mindig játszhat ez az opció. Azért mielőtt kidobod, próbáld meg másik számítógépen megnézni...
  • sure
    #1623
    Én pont most rendeltem be egy ilyet, a Black Shark megvásárlásának örömére, a PS3 kompatibilitásra külön kíváncsi leszek (bár jelenleg csak egy Apache meg HAWX demóm van, amivel ki tudom azon a platformon próbálni, remélhetőleg már holnap...)
  • sure
    #1622
    Nem lehet, hogy a Windowsban (XP-d vagy hetesed van?) valamelyik service, ami a wireless devicéket kezelné, nem fut? (mittudomén, Plug and Play, vagy Universal Plug and Play, ilyesmik...) Illetve, ha használsz más drautnélküli eszközt (egér, billentyűzet, VR sisak stb....), és ha azt kikapcsolod, akkor se ismeri fel a joyt?

    Az nem-e lehet-e, hogy az elemek vannak megfáradva?
  • 42nd Intruder
    #1621
    Fuckerland...
    Benyaltam a fagyit szépen... Mivel manapság volt egy kis időm, így a mai napon levettem a polcról a Saitek Cyborg Evo Wireless típusú joyomat, mondván a friss, ropogós elemet belepattintva forgok párat... Aham... Driver telepítés stb után jött a config képernyő, majd a meglepetés... A joy valamiért semmire sem reagál... Elemet belerakom a visszajelző fény világít ugyan, de kb 10-15 sec után kialszik, gombnyomásra nem éled újra, csak ha ki-be teszem az elemet, de ismétlődik a fent leírt történet... Gondolkoztam, hogy szétpantitom a szerkezetet, de mint technikai analfabéta max kifújkálnám, de hogy mit ellenőrizek azt nemtudom... Próbáltam drivert, sst-t újratenni, hátha a joy és az adapter közti kommunikációval lenne valami, de ez esélytelen, mivel ha minden okés a drágának 10 perc után kéne kikapcsolnia automatice... Szóval remélem valakinek van egy hírtelen ötlete, vagy szűkös gazdálkodási lehetőségemből gyűjtök a lentebb Reaper által linkelt FLY 5-re, amit nagyon még neten se láttam agyarországon... Addig meg nyomogatom a fellejobbrabalra nyilakat... Fuck...

    update: leejtve, megtaposva nem volt, annyi, hogy kb fél, 3/4 éve nem volt üzemelve...
    update2: szétszedtem a talpat, tiszta, mint újkorában, továbbá megszakadás sincs... Mondjuk akkor elemet se venné fel... grrr...
  • samyr
    #1620
    Hello mindenkinek!

    Éredeklődni szeretnék, Saitek x52 pro joy hoz lehet e funkció gombokat valahonnan beszerezni. Sajnos a C gomb a joyból kiesett és elveszett:(.

    Előre is köszönöm a segítséget!
  • mijki
    #1619
    valaki megtudná mondani, hogy a Saitek Cyborg X rudder potiját hogy lehet tisztítani? Hol van? Videó jó lenne.
  • Lacusch69
    #1618
    Kontakt spray a rudder potiba. Az enyém újonnan is csinálta.
  • napstR
    #1617
    rendben! köszönöm! beszerzem a szükséges kellékeket és megpróbálom :)
  • DummyBoy
    #1616
    Nem tudom ... én anno mikor az enyémet takarítottam, én sima tiszta alkoholt csepegtettem bele, majd megtekergettem, és megvártam mg megszáradt ... aztám lecsekkoltam :)

    Az enyémnek is ez volt a baja :)

    Szóval alkohol vagy bármilyen alkoholtartalmú tisztító akármi jó ... kenőanyagot NE! (WD40-et SEM!!!)
  • napstR
    #1615
    uhh köszi! nagyon jó a link!!! :) pontosan mit használ a srác? sűrített levegő, kontakt spray vagy valami speckó zsír? (sorry for my bad english) :D
  • DummyBoy
    #1614
    Szerintem nem érdemes elcserélni :) Az X-52 ár/tudás arányban a bestbuy a piacon.

    Ha nem garanciális a cucc, akkor egy alkoholos tisztítás a twist-potinak és meg van oldva a gondod :)

    Itt egy videó arról, hogy hogyan is kell megcsinálni:

  • napstR
    #1613
    hello! van egy X52-esem és hozzá egy ILYEN problémám...

    ha forgatom a joy-t a Z-forgás így ugrál, néha meg egyfolytában kitér valamelyik irányba. Így egyszerűen lehetetlen vele játszani. Esetleg tud valaki megoldást?

    Továbbá szerintetek megérné lecserélni egy Thrustmaster T.flight Hotas X-re?

    Előre is köszi!
  • Chris Redfield
    #1612
    Szevasztok.
    Tudom nem új probléma, biztos régebb óta jelent gondot érdekelne, hogy a mai vagy régebbi játékoknál miért van az hogy feltettem drivert meg minden szart, mégis a 2 analógos kar nem megy rendesen.

    Miért gyártanak analógos joy-okat ha egyszer nincs olyan játék amiben a jobb analóg kar tökéletessen menne.
    Van erre megoldás vagy ezért a játékok a hibásak hogy nem támogatják?

    Van valami segédlet, leírás teszt vagy egyébb oldal a neten ahol ezt a támogatottságot meg lehetne nézni?
    Mert ha veszek analógos joy-t, azért nem volna rossz tudnom hogy melyik fog működni.
  • repvez
    #1611
    dxtweak 2-es progit hogyan lehet elindulásra és müködésre birni win7 32 bit alatt ?
    a dxwiev az elindul de azzal csak meg lehet nézni a potik mozgását, de nem lehet kalibrálni és elmenteni a beállitásokat.
  • Her Laca
    #1610
    Vagy jól be zsírzód,vagy csapágykosár a tányér alá.Bicikli kormány,vagy hajtókar csapágy.
  • repvez
    #1609
    tud nekem valaki abban segiteni, hogy hogyan lehet a joyt jol bekalibrálni ugy hogy ne másszanak el minden játékinditáskor a tengelyek?
    Mert most elöjött egy olyan jelenség hogy a potiknál csak a min és max értékeket érzékeli köztes állapot nincsvagy nem érzékeli egyáltalán
    .Vagy olyan hogy winbe jonak néz ki játék alatt meg elmászik .
  • Solt
    #1608
    G940 reversal bug-al kapcsolatos friss infók CharlesB-től. ÍME
    Valami jó angolos lefordíthatná a lényeget... :)
  • RAMyMamy
    #1607
    hali
    kicsit hülyeségnek tűnhet, de szerintem ötletes
    van egy logitech dual action usb gamepadem és fel van téve hozzá a logitech profiler. rájöttem, hogy a photoshopot tudom vele irányítani, ha beállítom, most ugyanezt meg szeretném csinálni a windows-zal is, de sajna csak az explorert (inéző/sajátgép) lehet. nincs rá valami megoldás vagy külön program?
  • repvez
    #1606
    probáld gyorskötözövel ott csak hutni kell és magátöl össze is huzza a rugor meg még meg is marad abba a pozicioban ahogy szeretnéd.

    Amugy meg probálj valami maradobb anyagot kenni oda mert a spray elpárolog és nem lesz meg a megfelelö felület.
  • sanyicks
    #1605
    Tud valaki rugógyengítést x52-re úgy hogy ne kelljen szétszedni? Mert szétidegel amikor apró mozdulatnál az a tetű tányér amit a rugó nyom hozzátapad a lyuk szájához, és így az apró mozdulatból egy hirtelen darabos mozdulat lesz, és még recseg is.

    Ilyen szilikon sprayel próbáltam csúszósabbá tenni, nem jött be. Próbáltam 2 dróttal összehúzni a rugót, normál emberkézzel elég nehéz elegendően megúzni és közben meg is kötni.
    Gépzsír meg szerintem pillanatok alatt, kint vagy bent a mágneses tányéron landolna.
  • steweee
    #1604
    melyiket érdemes szerintetek?

    http://www.amazon.com/Thrustmaster-Rally-Force-Feedback-Clutch/dp/B000KRXA8W

    ezt vagy a logitech dfgt -t ?

    körülbelül egy áruk van
  • TidusX
    #1603
    Szevasztok! Lenne egy kérdésem. Ezt rá lehet kötni PC- re? Mert nemigazán értek hozzá... Mit jelentenek a GPF/C.D piros kapcsoló? http://www.vatera.hu/item/view/index.php?cod=184792243
  • Amery
    #1602
    Ja és 16 karakternél ne legyen hosszabb a megnevezés, mert fagyhat a szoftver.
  • Amery
    #1601
    A sima is kiírja, csak egyből nevet kell neki adni, mert később már nem tudod átnevezni(marad az alap UNTITLED 1-2-3...stb)
  • sanyicks
    #1600
    köszi. A driver is ugyanaz? Mert ha jól tudom a pro-nál lehet configolni mit írjon ki az mfd-re, simánál meg nem.
    Amúgy ez a szoftver tökéletes példa a bloatware fogalomra :D
  • DummyBoy
    #1599
    Ugyanaz a kettő, szóval töltsd le nyugodtan a Pro-jét :)