1678
Joystickok, gamepadok és más játékvezérlők
  • mrhyper #1678
    Sziasztok segítségeteket szeretném kérni.
    Szeretnék vásárolni a laptopomhoz (dell m6800) egy eredeti Microsoft kontrollert, de nem tudom, melyiket lenne érdemes megvennem.
    Sajnos nagyon nem értek hozzá, igy nem tudom, hogy ezek még elemmel működnek, vagy tölteni kell őket usb ről, és ha igen , akkor milyen kábel kell hozzá?
    Win 10 et használok, a laptopomon van Bluetooth, az egyből fel fogja ismerni?
    Ultimate pass felhőn keresztül játszanék, és oda kell elvileg egy ilyen...

    Kérlek akár privátban is ajánljatok típust olyan 25 ezer forintig.

    köszönöm előre is a segítségeket!
  • csoola
    #1677
    Sziasztok!

    Régóta nem szimulátoroztam, anno is csak nagyon amatőr szinten, szeretnék tanulni és ügyesedni.
    Szereztem egy Ravcore Javelin botkormányt, viszont bosszúságot okoz, hogy nem igazán tudom bekalibrálni. Leszedtem az oldalukról a konfig szoftvert, de azzal nem lettem előrébb. Kipróbáltam Il-2 1946-tal és Lock On Gold-dal, jelenleg az utolsó kalibrálás óta, amit a Windows eszközkezelőjében csináltam, középállásban felfelé indul a gép. Van valami módja, hogy pontosan beállítsam?
    Köszönöm a segítséget előre is!
    (Ezt az üzenetet több helyre is bemásolom a segítség reményében)
  • TomStorm
    #1676
    Még nem biztos!:)
    Ha sikerül összehoznom cockpitet hozzá megmarad
  • z0ty4
    #1675
    ajajjj
    ennyi volt?
  • TomStorm
    #1674
    Akit érdekel új TM Warthog szett olcsón az írjon!
  • Bucser
    #1673
    Ebbe a hibaba en is majdnem beleestem. Tavaly karacsonykor kezdtek el kulon arulni a joystickot. A vicces igazan az hogy a gazkart csak a HOTAS szettben lehet megvenni...

    Tehat ha elobb vettel egy standalone joystickot es akarsz melle gazkart akkor vagy masodkez vagy kapsz (akarsz vagy nem ) meg egy Joyt.

    MOndjuk urszimekhez meg mech simezeshez a 2 joystick kezhez jon.. apro problema hogy mindketto jobb kezes?:D (mondjuk csinalnak mar bal kezes modokat hozza.)

    Nekem a mai napig a Cougarom van, bar ideje lesz mar lecserelni... (nem is vettem elo a dobozbol miota Londonban elek lassan 8 eve)
    Utoljára szerkesztette: Bucser, 2017.10.15. 11:22:39
  • TomStorm
    #1672
    Az lesz igen!Csak most jó pár nap mire visszakapom pénzem:/
    De legalább tudom mire számíthatok,mit kapok következő vételnél full szettre.
    Ez nagyon nagyon igényes,tényleg el se hiszem ilyen van!Toltam kis Elite-t kezdésnek(jó tudom ez nem arra van de fun) aztán DCS és mikor Xplane 11-et kipróbáltam ahogy tényleg beállítom fordulásra finoman és visszaengedem,úgymarad ez eszméletlen
  • z0ty4
    #1671
    annyiért már tuti hogy szett.
    nézni kell az akciókat minden nap.

    amit tegnap linkeltem mára már 114
    ki kell fogni
  • TomStorm
    #1670
    Mert ez visszaküldhető..
  • TomStorm
    #1669
    Na megjött közben.Viszont ez csak a Joy.
    Csak azt küldték azért volt 89K:)
    Ahogy megláttam és megfogtam,megemeltem azt hittem elájulok.
    Ez a súly,anyaghasználat,megjelenés valami brutális:O

    Kipróbálni csak este fogom!

    Most amik vannak más helyen 120 ezer körül az komplett szett lehet?
  • z0ty4
    #1668
    gondolom jól szétnéztél vásárlás előtt.
    itt találtam a a legolcsóbban. 107e
  • TomStorm
    #1667
    Akkor át se veszem.Nem akarok használtat
  • z0ty4
    #1666
    emag-nál van olyan hogy a visszaküldött joyt adják olcsóbban.
    az nem azt jelenti hogy szar is a joy, csak visszaküldték 15 napon belül.
    ha nem jó te is élhetsz ezzel a jogoddal
  • TomStorm
    #1665
    Igen de számítógépről 132.900ft!Mobilról nekem 2 hétig 89.000ft volt az ára.És 3db volt raktáron.Tényleg 2-3 héten keresztül.
    Mikor megrendeltem azonnal azt írta nincs több.Pedig hármat írt.
    Megrendelés ok,szállítás ingyenes stb.89.000ft.Kedd/szerdát ír szállításra.
    De mindeközben ez a termék 2 áron volt náluk egyik 132e.ft másik 89k.

    Plusz garanciára weboldalon azt írja,hogy magánszemély 24 hónap.
    Nagyon félek,hogy használtat küldenek vagy valami kamu ez:
    link
    Utoljára szerkesztette: TomStorm, 2017.10.08. 23:38:50
  • z0ty4
    #1664
    adsz linket?
  • TomStorm
    #1663
    Meg is rendeltem bár furcsán olcsó egyik shop-ban.
    Azért írtam nekik,hogy hiteles legyen(már ugye bontatlan)
  • z0ty4
    #1662
    a Warthog mindent visz.
    van egy összehasonlító videó, igaz x-55 van benne

  • TomStorm
    #1661
    Üdv.
    Van 2 kiszemeltem egyik a Logitech Pro Flight X56 Rhino másik Thrustmaster Warthog.
    Melyik lenne a jobb választás?Kényelem fontos és pontosság is.Ne kelljen rángatni legyen érzékeny.
  • Death Rattle
    #1660
    Ahogy írtam, a tengelyek kopottak, tehát a probléma ott van hogy ha teszem azt a gép áll a betonon, az összes kormánylap (csűrő, oldalkormány, magassági kormány ugye) ide-oda mozog folyamatosan, anélkül hogy a joyt megmozdítanám.
  • z0ty4
    #1659
    Hotas része jó még?
    mert akkor csak egy joyt kell venni.
    a hotas részét ugyanugy tudod használni.
  • Death Rattle
    #1658
    Üdv uraim !
    Van egy Thrustmaster T-flight Hotas X-em, 4 éves, kissé meg van kopva botkormány az összes tengelyen. A kérdés hogy ez hogyan javítható, és megéri-e ? Különben nagyon szép állapotban van, nem akarom kidobni, esetleg eladnám alkatrésznek vagy ilyesmi. Van még egy Top Gun Fox 2 Pro is mellé, ami tökéletesen működik, esetleg a kettőből lehetne csinálni egyet ? Mert ahogy nézem a botkormány részük ugyanaz.

    Köszi.
  • z0ty4
    #1657
    x52

    t flight hotas

    thrustmaster fcs hotas

    de van ott még bőven
  • ozimak
    #1656
    Nincs valakinek valami jó joystickja amit nem használ, és eladná? Gondolok itt valami tényleg jóra :) HOTAS-os mindenképpen. Pl. X52 vagy ilyesmi.
  • junker22
    #1655
    Saitek X52 Flight Control System

    http://www.jofogas.hu/gyor_moson_sopron/Saitek_X52_Flight_Control_System_30932692.htm?first=1

    Kihasználatlanság miatt eladó egy szép állapotban lévő X52 Joy dobozával együtt.
    Ár: 22500 Ft
  • SenorGrande
    #1654
    Engem is érdekelne valami megoldás erre, a cyborg evo-m vált ilyenné. És mi ez egyáltalán? Átalakult a "gumibevonat", vagy mi?
  • whiteskull
    #1653
    Sziasztok!

    Van valakinek valami ötlete, hogy mit lehet kezdeni az x-52 joyának totálisan ragadóssá váló gumírozásával. El sem lehet így engedni a joy-t. :)))
  • vaakuum
    #1652
    Sziasztok!

    Saitek x52 (sima) esetén lehet valahogy javítani a rugóerőn?
    Eléggé gyengusz az a rugó rajta, sokkal komfortosabb lenne határozottabb rugóellenállással. De nem találok sehol olyan rugót, ami jó lenne hozzá méretben is. Mondjuk a sima alátétezést még nem próbáltam, lehet az is elég lenne?
  • Danger95n
    #1651
    Hali most vettem meg a Battlefield 3-at. A repülőgépeket bírom a legjobban de nehéz irányítani. A billentyűzettel jók a manőverek,de nem lehet célozni. Ehhez kell az egér. De amikor repülök egy helikopáterre vagy tankra és túl közel vagyok nem tudom egérrel felhúzni a gépet és becsapódok. Ezért azt javasolták, hogy vegyek egy Joystickot gépre, amin vannak segéd gombok( a kiugráshoz és egyéb dolgokhoz). Az lenne a hatalmas kérésem, hogy tudna valaki nekem ajánlani, ilyen szexi és olcsó botkormányokat?
  • RYO21
    #1650
    Üdv!

    Ezek a gamepadokra lennék kiváncsi, hogy mi a vélemény róluk:
    Logitech F710
    Xbox 360 wired
    Xbox 360 wireless

    Melyiket érdemes ezek közül megvenni? Legolcsóbb az x360 wired, de megszeretnék szabadulni a kébeltől mert a mostani jetion gamepadom is olyan és zavar néha.
  • Her Laca
    #1649
    Tiltsd le a miniegeret.
  • Sith
    #1648
    Üdv
    Kéne egy kis segítség Saitek x52 ügyben. Most szereztem be egy ilyen csodát és belefutottam némi kis hibába. (jobbik eset hogy a display nem működik vagy hülyeséget ír ki) rosszabb eset: teljesen megőrül és hülyeséget csinál/befagyasztja a gépet vagyis inkább az USB vezérlőt (egér bill)nem működik.
    Na most próbáltam különféle drivereket feltenni utána olvasni de hiába próbálom a x64 es drivert a telepítés végén ennek is kompatibilitási gondjai vannak. Ez után működik ugyan de továbbra is meg meg őrül.
    oprendszer: Win 7 64 bit
  • ttyborg
    #1647
    Hali,
    Logitech gamepadot akarok venni, mi a különbség a F310 és a F510 között, melyiket érdemes megvenni (árban kb 2000 Ft az eltérés)?
    Előre is köszi a segítséget!
  • RAMyMamy
    #1646
    hali
    gamepad vásárlás előtt állok, ebben kéne segítség és javaslatok

    eddig egy logitech dual action gamepadem volt. sajnos a jobb analóg karja elromlott, így nem sok játékhoz lehet használni.
    valami hasonló teljesítményű gamepadet szeretnék, méretileg lehet egy csöppet nagyobb. árban max. 5-6 eFt-ig mennék el. vaterán nézelődtem, de nem tudom, hogy mennyire megbízhatóak ezek a "noname" márkák (saitek és társai)
  • Mark007
    #1645
    Szabad tudni, hogy mennyi volt a szállítási költséggel együtt? Régi post tudom, de hátha:)
  • Firerock
    #1644
    megvan a probléma,elszakad a gomb alatt lévő "gumi". Ilyet lehet kapni valahol külön?
  • Firerock
    #1643
    Srácok tudok valamit csinálni a Cordless Rumplepad 2-mnek hogyha lögyök az 2-es gomb? Ugye ezt használom legtöbbet,mivel ezzel passzolok a fifában így ez jóval puhább mint a többi és idegesít!
  • himihumi27
    #1642
    Sziasztok!

    Nem tudom, hogy topic-ba írok-e, de gamepaddal kapcsolatosakból ez tűnik a legaktívabbnak.

    A helyzet az, hogy van egy noname (König) márkájú PC/PS2 gamepadom, ami nem egy nagy
    eresztés, de annak ellenére, hogy anno 2006 táján széthasználtam (Prince Of Persia/Tomb
    Raider, stb. játékok miatt vettem) és párszor erősen a földre ejtettem mérgemben még mindig nagyszerűen működik csak nem szereti sem az XP SP3 sem a Vista, sem a W7. A driver CD-d már elhagytam, de anno emlékszem XP SP2-nél nem is kellet, felismerte a gép.



    Úgy rémlik, hogy az XBOX360-nal és főleg a Games for Windowsal a redmondiak mindenáron a
    házon belül gyártott konzol irányítóját akarták mindenki torkán lenyomni. Gondolom ezt azért, mert az XP valamelyik frissítésével már nem ment a rezgő funkció, a régebbi játékoknál sem (amik nem GfW minősítésűek). A Vista és W7 alatt sem rezeg a cucc, de enélkül még el lehet lenni. A gond ott kezdődik, hogy a két analóg kar maga a káosz működés terén. A jobb gombán fel vannak cserélve a tengelyek (fel--> balra néz, le--> jobbra néz, balra--> fel néz, jobbra--> le néz). Invert Y-axis sem segít gyakran, bár néha igen, de, akkor is mindegy, mert a bal gombára vagy egyáltalán nem reagál a szereplő vagy itt is valami blőd káosz van.

    Szóval nem akarok új gamepadot venni (főleg nem XBOX360-hoz valót nem), mert remélhetőleg nyáron veszek egy PS3-at, mivel jelenleg notebookom van és lessz is, mert fontos a hordózhatóság. Azonban pár arcade game elfut rajta (Trine/Deathspank/Tomb Raider - The Guardian of Lite, stb.) amivel megbirkózik a laposom és néha jól elszórakoztatnak, de mivel közülük sok elsősorban konzolokra készül az irányítás egér+bill.-lel gyakran nem valami kényelmes.

    A kérdés az, hogy át lehet-e írni az op. rendszerben valami .ini agy .cfg fájlt (annyira nem értek hozzá), hogy legalább az irányítás jöjjön rendbe ha a vibra már nem is. Vagy hagyjam a fenébe, és majd kijátszom magam ha meglesz a konzol?

    Előre is köszi a választ.
  • Lacc 88
    #1641
    sziasztok. Van egy genius maxfire g-12u vibration gamepadom néhány éve, de még nem használtam. Kiakartam próbálni, de egy játék sem ismeri fel. A genius honlapján nem találok win7-hez hasnálható drivert. Nem támogatja a windows 7-et? Van valami megoldás?
  • sure
    #1640
    Ami miatt jó vétel lehet, az a mágneses szenzorok (potméter kopástól nem kell tartani), a gázkarja viszont nem tűnik túl biztatónak kép alapján.

    ALternatíva lehet a Logitech Extreme 3D Pro (ilyet használtam én is elég sokáig, Lock-Onhoz, meg voltam vele elégedve), illetve most Thrustmaster T.Flight Hotas X -et használok, eddig evvel sincs semmi gond, a különálló, rendes gázkar miatt teljesen más repülési élményt ad.

  • #1639
    Sziasztok, milyen joystickot ajánlotok 10e forint alatt? Én a Thrustmaster T-16000m-et és a Saitek Aviatort néztem ki, de írjatok ha tudtok jobb alternatívát ezen az áron. Előre is köszi a választ.