82
  • bumbi
    #82
    "Rengeteg pénzbe és munkába kerül megcsinálni egy filmet, igenis legyen az emberben annyi tisztelet, hogy fizessen egy új DVD-ért"

    Sztem ha mondjuk 400.000 ft lenne az átlagkereset,
    valoszinü akkor mindenki kiadna havonta 5-6000 ft-ot egy eredeti DvD-ért vagy szamitogepes/konzolos jatekert, de manapsag az atlag 80.000ftos keresetböl nem igazan lehet ilyen igenyeket támasztani. és a tizenakárhány éveseket sem kellene fikazni, mert sokaknak a fö szorakozast a gepezes jelenti, és nem tud kiadni havi 50.000 ftot kiadni, csak mert 4 jatek tetszik neki. sztem mindenki szivesebben jatszana/hallgatna/nezne eredeti cuccokat,l de ez magyaorszagon nem kivitelezhető...
  • crx
    #81
    Az elöálitás joval 100 Ft alat van nem is az a sok csak amit a filmstudiok lehoznak jogdíj gyanánt. meg a kereskedök. Már csak abol indulok ki hogy nem soktol külömbözhet a nyers DVD előálitástol és már vetem 250 ért is irható DVD lemezt és kerestek rajtam is.
    'Az ember nem azért archivál hogy az utókor is meg tudja nézni milyen filmek készültek a mi időnkben.'
  • NeoMaN
    #79
    A kiadók miatt van a másolás. Drágán adnak.
    Az EU már be is akarta perelni őket pár éve (amcsi kiadókat), azért mert EU-ba jóval drágábban jönnek át a lemezek, ok nélkül.
    Egyként én (szoros) kapcsolatban vagyok a DVD gyártással. Elmesélném, hogy az előállítási ár 1000Ft alatt van jóval.
  • NeoMaN
    #78
    Így van!
    StarWars, LOTR, Indy, Rettenthetetlen, Elit alakulat.
    A többi az én szememben is szemét..
    :)
  • Mike at home
    #77
    Bocsesz, de dvd-t nem csak azert vesz az ember, hogy evente egyszer megnezze, hanem, hogy meglegyen. Ha akarom barmikor megnezhetem. Akar 5 ev mulva is.
    Es ilyen nem 3-4 van, hanem a java az. Van egy-ket szemet is elismerem, de a java nem az.
    Masreszrol, ha ismernel, pontosan tudnad, hogy nem a villogas hajt. Az mar reg nem erdekel.
  • Mike at home
    #75
    esszel kell vasarolni es akkor nem olyan draga

    soxor vannak nagyon jo akciok
    kulfoldon is
  • Mike at home
    #74
    figyelj, lehet az az orom forrasa is.
    bizony megvenni vagy lemasolni nem ugyanaz
  • Mike at home
    #73
    a nagy faszt
    nem status szimbolum
    nekem nem egy dvd-m van
    de nem azert evttem, hogy mutogassam uton utfelem, mim van

    (lassan egyebkent a polcrol is le fogom venni, es elrakom vmi dobozba, mert az ismeroseim mind tekanak neznek, es folyton elkunyerbaljak a lemezeimet, aztan en szaladgalhatok utanuk, hogy ugyan adjak mar vissza
  • Mike at home
    #72
    azert mert te egy kovulet vagy, ne vard azt, hogy a mai tizenevesek is burokban eljenek mint te

    egyszereuen nem fizetokepes kereslet
    a kiadoknak megis az a hobbijuk, hogy nekik kell mindent megvenni
  • RangeR
    #66
    Na figyeljetek! Ha van egy film,ami nem a kedvencem,akkor nem veszem meg.De nem is kell,minek másoljam le. Egy másik film,ami meg a kedvencem,akkor magamat szopatom,ha csak egyetlen bittel is rosszabb a képminősége vagy a hangja,mint az eredetinek és másolgatom. Biztos leverne a víz, ha a Gyűrűk Urát vagy a Gladiátort másolatban kellene néznem.Ebből következik: megveszem azonnal,ahogy kiadják. És minél jobb minőségben teszik ezt,annál jobban örülök.
    A tizenéves korosztály meg ne másolgasson, várja ki,mire lesz pénze. Tizenévesen gördeszkázni kell és bringázni,nem filmeket másolgatni. Amikor tizenéves voltam, Magyarországon még nem is hallottak videórol sem,csak a tizenéves korszakom második felében. Haverkák, ez van...
  • RangeR
    #65
    húúúúhaaa,akkor te egy igazi macho-man lehetsz,nagyon menű! És micsoda új trükkökket ismerteted itt meg a fórumozókat!!!
  • Mike at home
    #55
    ebben is tok igazad van. serto, hogy rolam a kiado azt feltettelezi, hogy ellopok minenet ami a kezemhez er. Ha meg meg fizettem is erte,a kkor meg kulonosen.

    a tizeneves korosztaly mindig is masolni fog, hiszen nem rendelkezik akkora jovedelemmel, ami kielegithetne a belolunk elok ehseget

    szoval azt hiszem, eszrevehetnek magukat a kiadok, hogy ki el kibol, ki van kiert
  • Mike at home
    #54
    nem tudom a 128-256 bites kulcsocskak, amirol az egyik kollega irt csunyan bebasznanak

    az mas kerdes, hogy amit megnezel, lejatszol, azt bizony vhogy le is lehet masolni
  • Mike at home
    #53
    miert mindig az unregek provokativak? mert nekik mindegy? :(((((((((((

    azt javaslom nezegesd csak a nemafiljeidet, de ne VHS-en, mert az mar tul uj technologia neked
  • Mike at home
    #52
    azert mondjuk egy DVD jobb mint a VHS
    minden tekintetben

    legfokeppen pedig azert mert nem megy tonkre 10-15 evi allastol, es nem szalagos

    es, hogy a szmotyis szar helyett tiszta a kep, Dolby a hangzas, az sem utolso

    jobb az mp3, mint az audio CD? nem hiszem
    az mp3-mon hallatszik, hogy mp3
    egyebkent sem ertem mit kell smucigoskodni, amikor egy irhato cd 160 forint
  • Mike at home
    #51
    ez azert eleg szubjektiv
  • Mike at home
    #50
    es ugye megint majd nem nonek az eladasok (mert ugye csak akkor megy a bolt ha nonek az eladasok), lehet megint sirankozni, meg mindent a mocsok szemet vasarlokra kenni, akik folyton mindent lemasolnak, ahelyett hogy a minimalber 1/10-be kerulo audio CD-kbol minimum havonta 2-t megvennenek
  • CSOCSO
    #49
    nintendo gamecube...
  • Mike at home
    #48
    cd-ket mar parszor temettek
    a bakelitet is

    szvsz nagyon sok cd van az embereknel, nehezen lesznek ravehetok, hogy csereljek le az egeszet ujra
  • Mike at home
    #47
    ma neztem a Dorling Kindersley eggyik Eyewitness VIDEO!!! CD-jet. Fantasztikusan szep volt, es tiszta. Szoval meg a vacak mpeg1-gyel is el lehet erni jo minoseget
  • Mike at home
    #46
    lopas az okoska, amikor ellopja a Magyar Posta az angol DVD rendelesem, hogy aztan a hasznalt boltban lassam viszont

    NA AZ LOPAS

  • Mike at home
    #45
    10-15 ev?
    szerinted mire eleg 17 gigabajt?

    regen 100-200 megas vinyok voltak, es 200-300-as vagy akar gigas backup cuccok

    most mi van?
    120-160 giga vinyo alap, es ehhez 10-12 ketoldalas ketretegu dvd kell, ami meg piacon sincs
    a mai 4.7 giga meg egy nagy turost er

    10 ev mulva szvsz 50-100 terat fogunk birtokolni, mire lesz jo a 27 giga? max floppynak
  • IrkaBirka
    #43
    Ha nem tudok a 27G-ra archiválni, akkor nem veszem meg. Ha tudok vele archiválni, akkor meg mindent ráírok, ahogy eddig.
    Mi itt a probléma elvtársak ? :))))
  • Frank99
    #41
    sebaj, majd jön egy északi egyetemista, és néhány sorban assemblyben ír majd hozzá valamit...
  • TeszteloPontHu
    #40
    "ráadásul az elmúlt 2 évben még a DVD-lejátszókból is egyre kevesebbet értékesítenek"

    Mármint hol? A dvdcenter.hu-n fent vannak a havi amerikai eladási adatok, és novemberben megint megdőlt az eddigi rekord (és nem negatív értelemben).
  • Yfel
    #39
    Igazság szerint engem már nem érdekelnek az új szabványok meg hogy mi fogja leváltani a DVD-t

    Ami elterjed 10 év múlva abból veszek egy lejátszót (addigra úgyis megéri a mostani DVD lejátszóm a cserét) ami kompatibilis lesz a mostani DVD-immel és akkor is ugyanúgy meg fogom venni az eredeti filmeket mint most... ez a probléma engem nem érint.

    Egy dologban viszont igazat kell adnom a filmstúdióknak: Rengeteg pénzbe és munkába kerül megcsinálni egy filmet, igenis legyen az emberben annyi tisztelet, hogy fizessen egy új DVD-ért (vagy ha nem ér meg annyit, akkor kölcsönözze ki egy estére).

    A másik dolog viszont az, hogy a Filmstúdióknak nem kéne annyit aggódni az illegális másolás miatt, mert az emberek azért jobban hajlandóak megvenni egy filmet mint mondjuk zenét, mert letöltött filmnek nagytöbbségben annyira szar minősége van, hogy a DVD-hez képest élvezhetetlen. Ha meg DVD minőségű, akkor nagyon sokáig tart letölteni, úgyhogy inkább el sem kezdem.
    A tizenéves korosztály másolgatásáról meg nem félnék annyira, úgysem akkora fogyasztóréteg, hogy megérje miattuk ennyi másolásvédelmi technológiát kitalálni. Arról nem is beszélve amiről itt már sokan említést tettek: Minden másolásvédelmi technikát fel lehet törni.

    A hardware-es technikáról annyit, hogy nem hiszem, hogy el tudnák adni a nagyközönségnek: egyrészt a vásárlók nagyrésze elvesztené a kulcsokat és egy idő után emiatt senki nem venné meg a filmeket másrészt pedig egy átlagembernek kicsit nehéz lenne megemészteni, hogy azért kell új DVD lejátszót vennie, hogy belemenjen a kártya mert "nem akarjuk hogy ellopd amit már megvettél..."

    Y
  • Csudri #35
    Most nagy hülyeséget mondtál! A bakelit lemez bizony nem szemét! Jobban szól, mint a cd és az élettartama is sokkal nagyobb.
  • Cat #24
    muszáj lesz lecserélned a tévédet, ugyanis amcsiban 2007től csak digitális adás lesz - ha egy ilyen nagy piacon átállnak, az annyira lenyomja a digitévé árát, hogy európában is simán megvehetőek lesznek akkorra
  • Mike at home
    #21
    mondjuk lehet, hogy a Columbianak nem megy, de masok szerintem priman elvannak a DVD kiadasbol
  • Mike at home
    #20
    "a masolasok miatt a mozifilmek DVD-n eladhatatlanna valtak, a film es lejatszo eladasok csokkennek"

    ez mekkora hazugsag

    a lejatszo es film eladasok egeket dongetnek, folyamatosan emelkednek evrol evre

    a lenyeg: hasznaljunk Blu-ray-t DVD helyett
  • Lacc
    #17
    Ja, és az a trend, hogy egy 3 cd-s játékot kb. 10 óra alatt végig lehet nyomni...
  • WiNters
    #16
    nem valószínű mert addigra már minden akkora lesz,hogy betölti.pár éve még 1 demo 50-80mega volt.ma meg már 300megák.az már nagynak számított ha egy játék 2 CDs.ma meg már 3CD meg DVD méretűek.
  • MaDFoX
    #15
    istenkem... ...ha tenyleg mpeg2 lesz rajta akkor mar ertem a 27GB-t. Ahelyett hogy a tomoritoalgoritmust javitanak inkabb novelik a tarkapacitast... ...gondolom olcsobb... szarsag... :c
  • Cat #14
    attól még hogy bele lehet rakni dvdt is (sőt, a képen lévő samsung még cdt is le tud játszani) attól még ki fognak adni minden filmet blurayen is...
    itt van két HDTV képkocka, melyek minősége elmarad a bluraytől

    http://dvd.index.hu/hirek/pic/matrixII_HD_shot1.jpg
    http://dvd.index.hu/hirek/pic/matrixII_HD_shot3.jpg
  • [HUN]PAStheLoD
    #13
    igen először asztali Blu-ray aztán majd jon a gépbe való aztán majd az író is.. a jól bevált lassan engedő marketingesek.. na jó szopjanak le inkább
  • juhand
    #7
    Ezek sohasem tanulnak a saját hibáikból. Amit a vevő meg tud nézni azt valahogy le is tudja másolni, mikor jönnek rá erre ezek az idióta "szakemberek".
  • SoDI---
    #6
    Tény, hogy nem rossz dolog az 1600*1280-as felbontás, és a mostaninál esetlegesen sokkal jobb hangminőség.
    De még ehhez is túlzásnak tartom a 24 Gb-ot, mivel nagyfelbontású Windows Media 9-cel is elérhető ez a minőség egy szimpla DVD-film helyén. Érdemes ehhez megnézni a sample-kel a microsoft adott weblapjáról.
  • Cat #5
    azthittem hogy csak a sony áll mögötte, de a ez a névsor igencsak tekintélyes
    egyébként bevallom én már rég elvesztettem a fonalat a dvdt felváltó szabványok tekintéteben (hddvd, evd, fvd stb.)
  • Sub
    #3
    Szánalmas próbálkozás! Nincs olyan dolog amit ha akarnak ne tudnának feltörni! Amúgy a 27GB kapacitás nem rossz :)
  • SoDI---
    #2
    "Jobb másolásvédelem" LOL.
    Nincs olyan, amit a megjelenés után maximum néhány hónappal nem RIP-pelne már minden hülyegyerek :)